post Avatar

Opublikowane 10.04.2018 10:18 przez

Przemysław Michalak

Arka Gdynia sportowo przeżywa chyba najlepszy okres w swojej historii. W 2017 roku w ciągu kilku tygodni wywalczyła Puchar i Superpuchar Polski. Zagrała też w eliminacjach Ligi Europy, odpadając w dramatycznych okolicznościach z FC Midtjylland. Teraz co prawda nie udało się awansować do grupy mistrzowskiej, ale znów jest szansa wejść do finału PP. Boiskowe wyniki – również ku naszemu zaskoczeniu – nie do końca przekładają się na atmosferę wokół klubu. Kibice mają coraz więcej zastrzeżeń nie do piłkarzy czy trenerów, tylko do ludzi zarządzających klubem. 

W niedzielę wieczorem na stronie Arkowcy.pl ukazał się tekst, odsłaniający – jak piszą sami autorzy – jedynie wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o problemy w funkcjonowaniu Arki. Możecie się z nim zapoznać TUTAJ. Jeżeli nie macie na to czasu, streścimy zarzuty.

1. Piłkarze nie mogą liczyć na to, że przy dwóch treningach dziennie śniadanie i obiad zjedzą w klubie. Nie jest to niczym wyjątkowym nawet w I lidze. Dopiero po interwencji Leszka Ojrzyńskiego udało się to wywalczyć, ale tylko raz w tygodniu. Na tyle miał zgodzić się prezes. W pozostałych przypadkach zawodnicy muszą jeść w pośpiechu w domu.

2. Odżywki otrzymują tylko te na poziomie podstawowym i to bez indywidualnego monitorowania potrzeb.

3. Klubowy autokar jest przestarzały (w środku albo upał, albo zimno, do tego nieszczelne szyby), ponadto nie ma on stałego kierowcy, co sprawia, że praktycznie każdy mecz wyjazdowy oznacza błądzenie.

4. Poprzedni trener [Grzegorz Niciński] sam woził stroje do pralni czy podlewał trawę, bo nie ma kto tego zrobić.

5. Leszek Ojrzyński od dłuższego czasu ma poczucie, że wkrótce zostanie pożegnany.

6. Będący właścicielem klubu Dominik Midak miał się odnosić bez szacunku i kultury do trenera oraz starszych piłkarzy.

7. Po sezonie kontrakty wygasają kilkunastu zawodnikom, z czego tylko z trzema mają być prowadzone rozmowy na temat pozostania [w poniedziałek ogłoszono przedłużenie na kolejny rok umowy z Adamem Marciniakiem].

Co to dużo mówić, chwilami brzmi to bardzo niepokojąco. Jeżeli na publikację takiego tekstu decyduje się strona kibicowska, to autorzy musieli być naprawdę przekonani, że sprawy zaszły za daleko.

Trener Ojrzyński również co jakiś czas stwierdza wprost, że z niektórych rzeczy nie jest zadowolony. Przypomnijmy fragmenty jego niedawnej rozmowy z WeszłoFM, gdy jasno mówił, iż warunki do treningów powinny być lepsze.

(…) Problemem były nasze przygotowania. W Podbeskidziu też miałem kłopoty z boiskami i mówiłem o tym. To najważniejsza rzecz. Gdyby jeździł pan samochodem po szutrowych drogach i miał wystartować na asfalcie, nie wróżyłbym panu sukcesu. Umówmy się. Pewne rzeczy utrudniają pracę. Mieliśmy z tym duży problem. Wiem, że była zima, ale przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy mieć możliwość skorzystania z głównej płyty. Nie wymagałem nie wiadomo ile. Ten raz w tygodniu ułatwiłby zadanie. Brak takich treningów nas wyhamowywał. Trener jest od tego, żeby pomagać, dawać sygnały, a czasami nie jest różowo. Nie jestem trenerem, który będzie udawał, że jest pięknie, kiedy tak nie jest. Wspólnymi siłami musimy dążyć do tego, żeby poprawić pewne rzeczy, bo potem może być już za późno. Mając takie warunki do treningów, nie będę oszukiwał siebie i innych, mówiąc, że jest fantastycznie. Nie jestem takim człowiekiem.

Prezes nie miał pretensji, że nie zatrzymywał pan tej opinii w zaciszu gabinetu?

Nie będę przecież oszukiwał. Miejscowi dziennikarze wiedzą, jakie są problemy i czasami podpytują. Mi też się nieraz wymsknie, gdy mówię, że mieliśmy problemy z przygotowaniem. Na przykład kontuzje mięśniowe, wynikające ze zmiany podłoża, albo treningów na twardej nawierzchni. My trenujemy na trzech rodzajach sztucznej trawy. To jeszcze gorzej. Mamy utrudnione zadanie. Każda nawierzchnia jest inna, ma inną twardość. Treningi wyglądały jak wyglądały. Każdy fachowiec powie wam, że na sztucznej nawierzchni nie można trenować normalnie. Trenerzy wiedzą, jak to się odbija na zawodnikach. Ludzie będący z boku nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć. Dobrze, że system licencyjny podnosi jakość. Szkoda, że tak późno. Ale przynajmniej będą z tego korzyści. Mówi się, że mecze na wiosnę są słabe, jednak proszę spojrzeć na warunki do treningów. Żeby dobrze grać, trzeba dobrze trenować. Wyznaję taką zasadę. Czasy dzwonienia się skończyły, taką mam nadzieję. Trzeba pracować.

***

Nie wyrokujemy, dlatego pozwoliliśmy drugiej stronie przedstawić swoje stanowisko. Porozmawialiśmy z prezesem Wojciechem Pertkiewiczem i właścicielem klubu Dominikiem Midakiem.

DOMINIK MIDAK

Jak to jest z tym brakiem szacunku wobec trenera i starszych piłkarzy? Ten zarzut odnosi się bezpośrednio do pana.

Dobre pytanie. Co by pan chciał usłyszeć?

Czy faktycznie coś takiego mogło mieć miejsce.

To rzeczy wyssane z palca. Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie ktoś mógł tak napisać.

Jak się pan odniesie do pozostałych zarzutów? Piłkarze tylko raz w tygodniu mogą zjeść śniadanie i obiad w klubie, drużyna jeździ starym autokarem.

Autorzy tego tekstu powinni najpierw zapytać, a potem pisać. Powielanie niesprawdzonych i niezweryfikowanych informacji nie pomaga Arce. Kibice Arki i reprezentujące ich stowarzyszenie oraz media są dla nas bardzo ważni, jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Jeśli mają pytania lub wątpliwości w obszarach, w których możemy podzielić się z nimi wiedzą, to zawsze chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania. Szkoda, że nikt ich nie zadał osobom odpowiedzialnym w klubie za te sprawy, na przykład prezesa.

Wyjaśnijmy punkt pierwszy. Posiłki w klubie.

Rubryka „wyżywienie zawodników” to w budżecie klubu dość pokaźna kwota. Dokładnie na ten temat może się wypowiedzieć prezes Wojciech Pertkiewicz.

A co z autokarem?

Wydaje się być w dobrym stanie. Nie podróżuję nim, natomiast na pewno nie jest ani stary, ani zniszczony.

Docierały do pana jakieś skargi ze strony trenera czy piłkarzy?

Nie. Myślę, że gdyby rzeczywiście problem istniał, ktoś by się z tym do mnie zwrócił.

Problemem ma być też ciągła rotacja wśród kierowców, którzy nie są obeznani z trasami i gubią drogę.

Jestem na prawie wszystkich meczach wyjazdowych. Wydaje mi się, że kierowca autokaru zawsze jest ten sam.

Trener Ojrzyński od dłuższego czasu ma prowadzić drużynę na zasadzie: „no szykuj się chłopie, już zaraz ci podziękujemy”.

Nie wydaje mi się, żeby tak było. Najlepiej zapytać o to trenera, ale z mojej strony na pewno nie pojawiły się sygnały, które mogłyby sprawić, że trener poczułby się w taki sposób.

Kilkunastu zawodnikom wygasają umowy po sezonie, wy macie rozmawiać z trzema.

To też nieprawda. Prowadzimy więcej rozmów kontraktowych. Nikt poza zainteresowanymi nie wie, co jest zapisane w umowach. Wiele z nich są opcje automatycznych przedłużeń w razie spełnienia określonych warunków. Kibice wglądu do tych ustaleń nie mają, to oczywiste.

Trener miał pretensje odnośnie warunków do treningów zimą. Chciał chociaż raz w tygodniu skorzystać z głównej płyty i nie dostał takiej możliwości.

Niestety pogoda tej zimy była wyjątkowo niesprzyjająca. Gdyńskie Centrum Sportu robiło co mogło, żeby doprowadzić boisko do stanu używalności, ale pewnych rzeczy nie dało się przeskoczyć.

***

WOJCIECH PERTKIEWICZ

Kilka spraw może pan wyjaśnić lepiej niż Dominik Midak. Jak to jest z tymi posiłkami w klubie?

Jestem zaskoczony tym tekstem. Zawarto tam pewne rzeczy do dyskusji, ale kwestie najważniejsze, stawiane jako zarzuty, brzmią absurdalnie. Są zwyczajnie nieprawdziwe albo jednostkowe przypadki przedstawiane zostały jako reguła. Zacznę od suplementacji. Lista potrzeb w tym względzie jest układana przed sezonem i zamawiana przed sezonem. W tym roku to produkty hiszpańskiej firmy Powergym, wysokiej jakości. Zapotrzebowanie zgłasza i kieruje tym sztab medyczny pod kierownictwem pana Marka Gaduły. W razie potrzeby uzupełniamy asortyment w trakcie sezonu.

To teraz sprawa wyżywienia.

Odkąd jestem w klubie, podczas sesji dwutreningowych piłkarze zawsze mieli zapewniony posiłek między treningami. Zawsze, chyba że była inna decyzja sztabu trenerskiego. Po rozpoczęciu współpracy z trenerem Ojrzyńskim ustaliliśmy z nim kilka dodatkowych rzeczy, byliśmy otwarci na jego sugestie. Poszerzyliśmy sztab o trzy osoby – asystenta, kolejnego masażystę i diagnostyka, a ostatnio także o analityka. Jest dzień ważenia zawodników, gdy przyjeżdżają do klubu na czczo, a potem jedzą śniadanie i wychodzą na trening. W dniach meczowych organizowane są zgrupowania, wcześniej nie było to regułą. Cały czas notujemy progres. Naprawdę mnie zastanawia, skąd pomysł, że czegoś nie ma, skoro wiemy, iż jest.

Czyli trener nie musiał wywalczać jednego dnia posiłkowego?

Oczywiście, że nie. W sezonie to przeważnie jeden dzień w tygodniu, gdy trener serwuje dwie sesje treningowe. Taką metodologię pracy ma trener Ojrzyński. Były momenty, gdy trening był jeden, ale z większym obciążeniem i też kończył się wspólnym obiadem. Szkoleniowiec zwracał uwagę na kluczowość tych posiłków i chciał mieć kontrolę, czy wszyscy odpowiednio będą się odżywiać. Może się mylę, zakładam jednak, że w żadnym polskim klubie zawodnicy nie siedzą dzień w dzień od 8:00 do 18:00. Dziś mieliśmy trening o 17:00. Piłkarze raczej nie byliby szczęśliwi, musząc przyjechać rano tylko po to, żeby zjeść wspólne śniadanie, wrócić na obiad, a jeszcze później stawić się na analizę i trening.

Autokar. Ma być w nim albo Sahara, albo Antarktyda, do tego przeciekające okna.

Mam wrażenie, że piszący ten tekst zebrali historie dziejące się na przestrzeni lat i umiejscowili je w teraźniejszości. Kiedyś faktycznie mieliśmy „autokar”, który okazał się motoryzacyjnym próchnem i szybko wylądował na złomowisku. Od dawna korzystamy z usług firmy zatrudniającej kierowców współpracujących z klubem jeszcze nawet w latach 80. To osoby zaufane, w zasadzie będące już częścią klubu, co też jest ważne dla zawodników, bo nie jeżdżą ciągle z kimś innym. Pomijam wypadki losowe, czasem się zdarzające. Co do samego autokaru, w ubiegłym sezonie mieliśmy pojazd niższej klasy, a od tego sezonu mamy wygodniejszy, trzyosiowy, którym udajemy się na mecze wyjazdowe. Nie mnie oceniać, jak jest z wygodą, ale sądzę, że nie odbiegamy od standardów. A firma, o której mówiłem, rozważa inwestycję w kolejny autokar. Rozmawialiśmy na ten temat już w tym roku.

Czyli kierowcy nie gubią tras wożąc piłkarzy na mecze wyjazdowe?

Nie wykluczam, że ktoś kiedyś źle zjechał z autostrady. Czy to jest powód do tego, żeby pisać o prowizorce organizacyjnej w klubie? Nie schodźmy na poziom absurdu.

W tekście kontekst jest taki, że to wina ciągłej rotacji wśród kierowców.

Już ustaliliśmy, że to nieprawda. Od lat mamy tych samych kierowców, choć jak wspomniałem, zdarzają się przypadki, że jedzie rezerwowy.

Punkt następny. Poprzedni trener musiał wozić brudne stroje do pralni i podlewać trawę.

Połączę ten ostatni wątek z kwestią infrastruktury. Infrastruktura w całości jest miejska, co do przygotowania obiektów pozostajemy zależni od Gdyńskiego Centrum Sportu. My tym nie zarządzamy. Pamiętajmy, że gdyński stadion w poprzednich latach często był wskazywany jako jeden z tych z najlepszą murawą, a ona jeszcze nigdy nie była wymieniana. To duży sukces GCS. Ta zima jednak dała w kość naszej trawie, to samo dotyczy boiska bocznego. W przeszłości zdarzało się, że był upał, murawa twarda, więc trener uznawał, że korona mu z głowy nie spadnie, jak włączy zraszanie murawy i przyspieszy rozpoczęcie treningu. Mówimy o pojedynczych zdarzeniach, nie regule. Oczywiście być może nawet takich incydentów nie powinno być, ale tak jak mówię, ze wszystkich obiektów korzystamy gościnnie, a pogoda czasem sprawia, że stan boiska może się zmienić z godziny na godzinę.

Nie znam sytuacji z pralnią. Rzeczy do prania odbierane są ze stadionu przez firmę obsługującą nas w tym zakresie. Mogę zaryzykować jednak zdanie, że jeżeli trener pojechał do pralni, to nie dlatego, że tak musiał, tylko dlatego, że tak chciał.

Trener miał pretensje odnośnie warunków do treningów zimą. Chciał chociaż raz w tygodniu skorzystać z głównej płyty i nie miał takiej możliwości. Trzeba było trenować na trzech rodzajach sztucznej nawierzchni, przez co potem mnożyły się urazy.

To prawda, niestety. Powraca jednak kwestia tego, że w tym temacie nie wszystko zależy od nas. Trudno oczekiwać od klubu, żeby ot tak wybudował sobie nowe boisko. Mieliśmy teraz dużo problemów z warunkami do treningów, ale to bolączka wielu polskich klubów, nie tylko nasza. Na Canal+ była sonda, w której trener Ojrzyński mówił, że od początku roku tylko raz przeprowadził trening na naturalnej murawie. Wychodzi Gino Lettieri z Korony Kielce i mówi, że oni jeszcze ani razu tak nie trenowali. Nie chodzi o licytowanie się, kto ma gorzej, tylko przedstawienie szerszej perspektywy. Mało który klub w okresach najniższych temperatur mógł sobie pozwolić na regularne trenowanie na naturalnym boisku.

Z tekstu wynika, że trener w zasadzie od dawna siedzi na walizkach i liczy się ze zwolnieniem.

Naprawdę nie wiem, jak mam to skomentować.

Kilkunastu zawodnikom wygasają umowy po sezonie, wy ponoć rozmawiacie z trzema.

Nieprawda. Klub rozmawia z tymi, z którymi chce rozmawiać. Kwestie z kim i kiedy zostawię dla naszej „kuchni”. Jeżeli rozpoczynamy negocjacje czy do nich wracamy, nie ogłaszamy tego wszem i wobec. Gros zawodników ma swoich agentów i wszystkie rozmowy ceduje na nich, sami w tym nie uczestniczą.

Pamiętacie o Przemysławie Stolcu?

Ma jeszcze roczny kontrakt w Arce, wypożyczyliśmy go do Chrobrego. Trudno nie pamiętać o Przemku.

„18-letni kadrowicz dostaje podobno kontrakt opiewający na 1500 zł brutto z hasłem, że po co mu więcej, skoro i tak mieszka z rodzicami”. Co pan na to?

Nie mówiłbym tutaj nawet o kontrakcie – choć formalnie taka jest forma – bardziej o stypendium dla młodego zawodnika, który pensję – dużo poważniejszą – dopiero ma dostawać w momencie, gdy zacznie występować w pierwszej drużynie. To normalna praktyka w większości klubów. Nie widzę tu nic zdrożnego. Takie umowy-stypendia podpisuje co roku kilku chłopaków, wszyscy na bardzo zbliżonych warunkach. Pamiętajmy, że klub zapewnia także młodym zawodnikom pozamiejscowym miejsce w internacie, w którym w tym roku przeprowadziliśmy remont i kończymy wyposażanie pokoi. Zapewniamy im też całodzienne wyżywienie, a zawodnicy poza treningami chodzą do Gdyńskiego Liceum Autorskiego, gdzie zajęcia są tak układane, by nie kolidowały z treningami.

Kibice ostatnio wywiesili transparent sugerujący, że pan i Dominik Midak amatorsko zarządzacie klubem. Skąd mogą mieć takie przeświadczenie?

Gdyby te wszystkie rzeczy naprawdę wyglądały tak, jak opisano w tekście, to faktycznie skóra cierpnie z zażenowania. A tak cierpnie dlatego, że autorzy w żaden sposób nie zweryfikowali swoich rewelacji. To rzeczy dość proste do sprawdzenia, zwłaszcza dla tych osób, które przecież są u nas akredytowane na mecze. Nie są przy klubie od dziś, więc chyba widzą, co było kiedyś, a co jest teraz i ile się zmieniło. Mówiłem o nowszym autokarze, czterech kolejnych osobach w sztabie czy też remoncie internatu, a nie wspomniałem o wielu innych inwestycjach poczynionych w ostatnich dwóch latach. A tutaj ktoś zebrał historie, które być może kiedyś się zdarzyły. Może komuś kiedyś woda kapnęła na głowę w autokarze, może okno było niedomknięte, a może rzeczywiście była dziurawa uszczelka. Nie chciałbym iść w kierunku groteski, że jakieś jednostkowe zdarzenie z przeszłości traktujemy jako regułę w teraźniejszości.

Zastanawiam się, co miał na celu ten artykuł. Jeżeli leży mi na sercu dobro tego klubu – a wiem, że tym ludziom również leży – staram się najpierw dojść do prawdy lub zweryfikować, czy przypadkiem ktoś jednostkowych potknięć, które z pewnością się zdarzają, nie przedstawia jako codzienności. Od samego początku prowadzę politykę otwartych drzwi. Zarówno trenerzy czy zawodnicy jak i często kibice przychodzą i dyskutujemy o różnych kwestiach. Fani między sobą rozmawiają na wiele tematów i sami wiemy, że nieraz rzeczy z gatunku „słyszałem, że…” z plotki urastają do rangi prawdy, czegoś pewnego. Jeśli ktoś jest redaktorem poczytnego skądinąd portalu kibicowskiego, bez problemu mógłby pewne pytania zadać. Szkoda, że tego nie zrobił.

***

Kto ma rację? Pozostaje nam poczekać na rozwój wydarzeń w następnych tygodniach i miesiącach. To będzie najlepsza odpowiedź.

PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. Arka Gdynia

Opublikowane 10.04.2018 10:18 przez

Przemysław Michalak

Liczba komentarzy: 54
Subscribe
Powiadom o
guest
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
biggala2310
biggala2310 (@biggala2310)
2 lat temu

lorem ipsum

Janis Biodro
Janis Biodro (@janisbiodro)
2 lat temu

Wcale nie dziwi mnie burdel w Arce. W końcu czego spodziewać się po klubie, którym kieruje synalek bogatego tatusia? Przypuszczam, że ten chłoptaś nie dał by rady poprowadzić nawet osiedlowego spożywczaka.

Donrzuan
Donrzuan (@donrzuan)
2 lat temu
Reply to  Janis Biodro

Tak jak napisałeś, czego spodziewać się po gościu który ma coś ok 21 lat? Jakie on ma pojęcie o zarządzaniu? Jakie ma doświadczenie? Z tą Arką to pewnie wyszło mniej więcej tak: – Tatooo, dobrze mi ostatnio idzie w Football Managera
– Dobrze Dominik, kupię tobie jakiś klub i przestań mi w końcu zawracać tym głowę. Tylko który klub byś chciał, wiesz aby nie był za drogi..
– To może Arka, fajne miasto i stadion nad morzem, blisko do Sopotu na monciak i na imprezy. Będę mógł tam wyrywać dupy na takst „Jestem właścicielem Arki”.
– Synu jestem z ciebie taki dumny

Quotsa
Quotsa (@quotsa)
2 lat temu
Reply to  Donrzuan

Na ten tekst, to co najwyżej Justynę z Redy wyrwie, albo Grażynę z Chylonii. W Sopocie lepiej się do arki nie przyznawać….

Kierowniku
Kierowniku (@kierowniku)
2 lat temu
Reply to  Quotsa

Kto wybrzydza, ten nie rucha

Spofforth
Spofforth (@spofforth)
2 lat temu

Od początku Midak sprawiał wrażenie buca i buraka. Tylko czekałem, aż to się potwierdzi.

areq
areq (@areq)
2 lat temu

Wydaje mi się,że „burzę” stworzyli kolesie, którzy chcą się dobrać do klubowego cateringu , obsługi (typu pralnia) oraz przewozów.W skali roku to są spore kwoty. Dodatkowo , jako zmyłkę podano również rzeczy na które nikt nie ma wpływu (kontrakty,stan murawy).
Ale tylko mi się wydaje:)

ein
ein (@ein)
2 lat temu
Reply to  areq

Całkiem możliwe. Ilu tam mają tych najważniejszych Ultrasów? 100 osób? 200?
Każdy ma po parę najbliższych osób w otoczeniu, a na tysiąc osób zawsze znajdzie się ktoś kto ma pralnię, knajpę czy catering i firmę przewozową 😉

biba
biba (@biba)
2 lat temu
Reply to  ein

30… reszta to 16-stolatki które lubią sobie pokrzyczeć 😉 5 z nich ma nosa do biznesu.. a reszcie sprzedają bajki o tym jak to trzeba interweniować i ratować Klub 😉

ein
ein (@ein)
2 lat temu
Reply to  biba

Przynajmniej 30 to jest na samych Karwinach, a to nie jest duże osiedle.

Kierowniku
Kierowniku (@kierowniku)
2 lat temu

Na miejskim garnuszku źle, bo podatnicy zrzucaja sie na pensje pilkarzy. Prywatny wlasciciel też źle, bo robi po swojemu. Kibicowi nie dogodzisz.
Nikt mi nie wmowi, ze przed prywatnym właścicielem, w klubie bylo lepiej pod względem infrastruktury czy organizacji.
Pewnie kibice sa zdziwieni, ze ktoś sam decyduje na co wydaje SWOJE pieniądze.

Voitcus
Voitcus (@voitcus)
2 lat temu
Reply to  Kierowniku

Właściciel może sobie być prywatny, byle dawał kasę i się nie wtrącał

Kierowniku
Kierowniku (@kierowniku)
2 lat temu
Reply to  Voitcus

Bo inaczej bedziemy rzucać srajtaśmą na boisko.

knickstape
knickstape (@knickstape)
2 lat temu
Reply to  Kierowniku

No i co, ze wlasciciel prywatny? Ten gosc grosza nie wlozyl w Arkę. Niesamowity wlasciciel.

Kierowniku
Kierowniku (@kierowniku)
2 lat temu
Reply to  knickstape

Jasne, kibice na wszystko sami wkładają.

Taiczo
Taiczo (@taiczo)
2 lat temu

Normalnie odpowiedzi godne polityków piękny pokaz lawiracji między prawda, a ich stanem wiedzy, który głownie przejawia się w wyrażaniu „wydaje mi się, że…”
Ojrzyński nie musi się bac tak jak wielu graczy Arki bo ci pokazali nie raz, ze grac poziomie eklapy umieją i spokojnie znajdą sobie nowe kluby, a o samego trenera może odbyć się niezła batalia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  Taiczo

Treść usunięta

Chata Kumba
Chata Kumba (@bartezzz)
2 lat temu

W zakresie obowiązków tego chłopca jest bycie synem właściciela. Nie znalazłem informacji, że Dominiś zarobił i zainwestował własne miliony.

Voitcus
Voitcus (@voitcus)
2 lat temu

Czekamy za 3 godziny na artykuł „Arka Gdynia pokazuje jak w profesjonalny sposób zareagować na krytykę w mediach” i coś w stylu „Wspólnie ze sponsorem LV Bet prezes Arki obiecał, że nie zwolni trenera, a pani Jadzia, która podlewa kwiatki w jego gabinecie (nad którym wisi logo LV Bet) obiecała, że w środy i piątki będzie przynosić kanapki dla zawodników. Cóż za kozackie i profesjonalne rozwiązanie sprawy!”

Rudy 102
Rudy 102 (@zbyu47)
2 lat temu
Reply to  Voitcus

Dla równowagi będzie artykuł o dalszych losach dmuchanych lalek, skopanych przez zwyrodnialca Peszkę.

Quotsa
Quotsa (@quotsa)
2 lat temu

Śledzie w śmietanie. Koniecznie z z głosem.

https://www.youtube.com/watch?v=QBC-kWBoweM&feature=youtu.be

Szynkers88
Szynkers88 (@szynkers88)
2 lat temu

Kibice są wkurzeni po derbach, więc pojechali. W taką patologię, jak w tekście nie wierzę – przy takiej patologii gra Arki raczej wyglądałaby inaczej.

wojsal
wojsal (@wojsal)
2 lat temu
Reply to  Szynkers88

Kibice to raczej wkurzeni są na trenera i kopaczy, bo to oni – a nie zarządzający – dali ciała w meczu derbowym. Dla mnie chodzi tu o pieniądze (bo z artykułu nie wynika, o co chodzi). jest jakaś walka o władzę w klubie i posłużono się tu trenerem i kibicami.

Szynkers88
Szynkers88 (@szynkers88)
2 lat temu
Reply to  wojsal

Może masz i rację, ale gdzieś też trzeba wylać frustrację po przegranych w takim stylu derbach. Można przecież wykazać, że piłkarze pod wodzą trenera, grają jak grają, bo nie stworzono im odpowiednich warunków do pracy, i zdaje mi się, że tego chce dowieść autor tego artykułu. Natomiast możliwe, że coś się dzieje „pod wodą”, blisko Arki, bo Arka stała się rzeczywiście dość ciekawym klubem do robienia piłkarskich biznesów – stabilna pozycja Ekstraklasie, Puchar Polski, fajny stadion, potencjał kibicowski w Gdyni i na Pomorzu, a ponadto przyjazne władze miasta dla sportu, bo prezydent Szczurek zawsze Arkę wspierał…

wojsal
wojsal (@wojsal)
2 lat temu
Reply to  Szynkers88

Przechlapane derby są dobrym kontekstem do wylania pomyj na obecnych zarządzających: Bo mamy tu i brak treningów, i brak zupy dla piłkarzy, i stary autokar. Jak widać zarzuty zbierane na siłę by kogoś wykopać. Nie wiem, czy obecni zarządzający są świetni czy beznadziejni. Ja tylko oceniam, interpretuję te zarzuty.

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski (@majkel)
2 lat temu

biorac pod uwage Wisłę i jej przypadek z nagrodą w postaci wywiadu i tym jak poleciała w chuja to wcale sie nie zdziwie jesli jest tak jak przedstawia to stowarzyszenie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper (@pawel_jumper)
2 lat temu

Na 10 napastników w kadrze 1 zespołu prezesi mają pieniądze, na boisko „ciężko żeby klub sobie mógł ot tak pozwolić”. Bo koszt budowy boiska z naturalną murawą to całe 5% budżetu rocznego.

Polska piłka jeszcze długo będzie gniła w bagnie. Kluby żebrzą od miasta i przejadają pieniądze z c+ na średnich graczy, którzy nie mają nawet boisk, żeby się rozwijać.
Bez podniesienia wymogów licencyjnych nadal będziemy w dupie i podziwiać takich samych magików, tylko że europejska piłka nie miała dylematów, czy najpierw budować drogę, czy kupować passata. A u nas prezes tłumaczy, że brak boiska jest ok, bo inni też nie mają.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
2 lat temu
Reply to  Pawel_Jumper

A ile kosztuje podgrzewanie i zadaszenie?

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper (@pawel_jumper)
2 lat temu

Zadaszanie naturalnej murawy, weź idź poczytaj podręcznik Biologia dla klas 1-3.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
2 lat temu
Reply to  Pawel_Jumper

Acha i w zimie chcesz trenować po 2x dziennie. Zgadnij geniuszu czemu ich na główny nie wypuszczają.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
2 lat temu
Pawel_Jumper
Pawel_Jumper (@pawel_jumper)
2 lat temu

„Od 2002 roku, żeby występować w pierwszej lub drugiej lidze każdy niemiecki klub musi prowadzić piłkarską akademię dla młodych graczy. Akademia to zamknięty ośrodek sportowy z odgórnie ustalonym przez Niemiecką Ligę Piłkarską (DFL) wyposażeniem i określoną liczbą boisk treningowych: trzech z nawierzchnią trawiastą i jednym ze sztuczną trawą. Przynajmniej dwa boiska muszą też być oświetlone. Młodzi adepci futbolu w akademii muszą mieć także do dyspozycji halę sportową do treningów w zimie oraz zapewnioną stałą opiekę lekarza i masażysty.”

Czyli uważasz, że tłumaczenie tego, że kraj o podobnym klimacie może od 15 lat mieć 100 razy lepsze warunki dla juniorów niż mają nasi seniorzy, a u nas nadal podejście „nie nakażemy budować, bo nie wyegzekwujemy, czy ktoś korzysta” jest ok?
No to zajebiście stary, czekajmy dalej na te sukcesy.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
2 lat temu
Reply to  Pawel_Jumper

Ten link był odnośnie zadaszony boisk treningowych, ci co chcieli takie wymogi licencyjne też chyba na lekcje biologii wyślesz.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper (@pawel_jumper)
2 lat temu

Zgadnij geniuszu co się dzieje z naturalną trawą przy zadaszeniu. Kisi się i nie rośnie z braku światła i ruchów powietrza. Bayern stać na 1500 boisk rocznie, a nie ma żadnego naturala zadaszonego. Sugerowałem, że się słabo znasz.

Nie wiem gdzie powiedziałem, że mają trenować w zimę 2x dziennie na tych boiskach, skoro piłkarze w styczniu i lutym wyjeżdżają na zagraniczne obozy na 3 tygodnie.
Jakby mieli po 3 podgrzewane z naturalną, to by mogli trenować codziennie na innym i w miarę utrzymywać ich poziom.
A ich cena to tylko roczny koszt zatrudnienia Peszki, Łukasika, Wojtkowiaka i Krasicia.
Tylko że u nas nawet nie ma po kilka naturalnych bez podgrzewania, co by mieć gdzie regularnie kopać w ok warunkach poza zimą.

Najpierw dla Arki i paru innych klubów ESA może nawet być 1 trening co 3 dni, żeby mieć mniejsze obciążenia stawów i mniej kontuzji niż na sztucznej. A juniorzy też muszą gdzieś się uczyć.
Bez boisk naprawdę nigdzie nie zajedziemy, skoro nikt nie chce kupować naszych graczy za miliony.
Amatorskie kluby w Niemczech mają lepsze bazy niż nasze kluby elity.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Szynkers88
Szynkers88 (@szynkers88)
2 lat temu

To akurat prawda. W jednym z wywiadów mówił, że wszedł też w inne biznesy, ponadto pewnie chłopak studiuje, Nie dziwi zatem, że niestety nie ma czasu na Arkę. Ale ja dałbym mu czas. Wydaje mi się, że po prostu facet lubi piłkę nożną i jest na tyle ambitny, a także ma do stracenia sporo marketingowo, że nie puści Arki w morskie otchłanie.

Donrzuan
Donrzuan (@donrzuan)
2 lat temu
Reply to  Szynkers88

On akurat nie wszedł w żadne interesy, co najwyżej jego tata

tencowie
tencowie (@tencowie)
2 lat temu

Czyli jak w klasyku: „To nie prawda, że dach przeciekał, zwłaszcza że prawie wcale nie padało”. Jeżeli szef klubu odpowiada „Wydaje mi się”, „Nie wykluczam”, „Naprawdę nie wiem” to może pora zamienić profesjonalny futbol np na klub bilardowy.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
2 lat temu
Reply to  tencowie

Nie szef tylko wlasciciel a to zasadnicza różnica.
Wlasciciel zatrudnia ludzi, w tym szefa i wcale nie musi znac wszystkich szczegolowych informacji dotyczacych swoich firm. W przypadku Arki patrzy na tabele i to mu zupelnie wystarcza.

tencowie
tencowie (@tencowie)
2 lat temu
Reply to  qdlaty81

Zasadniczo masz rację ale z wywiadu wynika, że zarówno właściciel jak i prezes są bardzo blisko drużyny i doskonale orientują się jak to wygląda od środka. Jakby było tak jak piszesz, to by powiedzieli, że odniosą się do zarzutów po konsultacji z dyrektorem sportowym, trenerem, nie wiem, może kierownikiem drużyny. Tymczasem opowiadali różne rzeczy pokazując, że są doskonale zorientowani. Nie będę ferować wyroków i oceniać chociaż po tym wywiadzie bliżej mi do stanowiska stowarzyszenia kibiców Arki niż do „wyjaśnień” właściciela i prezesa. Wydaje mi się, że kilku a może kilkunastu zawodników gdyńskiej drużyny chętnie opowie o sytuacji w klubie po zakończeniu sezonu. Wówczas będzie można porównać i ocenić czy kibice napisali na wyrost czy nie wytrzymali i napisali gorzką ale prawdę.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
2 lat temu
Reply to  tencowie

Tru 😉
Lets ask!
WESZŁO HELP

Kuba1988
Kuba1988 (@kuba1988)
2 lat temu

Juz widze, jak na pytanie „Czy odnosi sie Pan bez szacunku do trenera i pilkarzy” Dominik Midak odpowiada „Tak, to prawda”.
„Wydaje mi się, że” „Myślę, że” „Na ten temat może wypowiedzieć się prezes” facet wie, co się w klubie dzieje. Ważne, że jeździ na wyjazdy…

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
2 lat temu
Reply to  Kuba1988

Mlody typ takze dopiero uczy sie komunikacji. Zreszta z takimi pilkarzykami to chyba nawet lepiej rozmawiac prostym chamskim jezykiem niz krasomową a’la Mioduski.
Swoja droga od tego ma Prezesa zeby prowadzil firme (klub). On ma zapewnic finansowanie. Tylko i az tyle

Szynkers88
Szynkers88 (@szynkers88)
2 lat temu
Reply to  qdlaty81

W 100% się zgadzam. Jednak mi się wydaje, że on właśnie jest typem podobnym do Mioduskiego, jeżeli chodzi o styl prezesowania – czas pokaże, czy mam dobrą intuicję. To nie Cupiał czy Filipiak, którzy ładują kasę w klub, potem się denerwują, bo tym żyją. Midak, raczej jak Mioduski, lubi piłkę nożną, i chce się sprawdzić w tym biznesie, mieć jakąś satysfakcję z życia, więc będzie raczej chciał ten klub rozwijać, ale będzie też kombinował, jak tutaj zarobić na transferach, a już na pewno nie stracić. Zobaczymy, ja tam w każdym razie nie mam na razie problemów z tym, że jest młody, że ojciec dał mu kasę na zakup akcji klubu, natomiast dalej będę obserwował jego poczynania.

wojsal
wojsal (@wojsal)
2 lat temu
Reply to  Kuba1988

Jakie pytanie – taka odpowiedź.

emperor
emperor (@prawypablito)
2 lat temu

W latach 90. Panowie Piłkarze jeździli autosanami, jedli bigos ze schabowymi, a wyniki były. Dziś kopacz nie umie prosto kopnąć piłki i najlepiej od razu kończyłby karierę, jeśli mu nie zapewnią kateringu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

szamot
szamot (@szamot)
2 lat temu

Zadyma rudego z dziennikarzami a na tym bezwzglednym,szokujacym,bezkompromisowym portalu cisza? Skundlenie pewnych osob siega szczytow.

Kierowniku
Kierowniku (@kierowniku)
2 lat temu
Reply to  szamot

Zadyma? Bo jakiś stażysta sie poprztykał z Rudym na twiterze? Skundlenie i prywata sięgają szczytów.

knickstape
knickstape (@knickstape)
2 lat temu

Midak to jest amator. Co on wygaduje. Pertkiewicz jeszcze jakiekolwiek konkrety podał. Niech ten dzieciak sie zwija. Grosza w klub nie wlozyl.

Rogal
Rogal (@rogal)
2 lat temu

Jprdl Roma opierdolila Barcelona pisze tu bo jestem w szoku to największa remontAda 21 wieku

biba
biba (@biba)
2 lat temu

Totalna amatorka 🙂 Nie wiem jak można tak zarządzać klubem.. Po kilku latach urzędowania Zarządu doprowadził do skandalicznej w której Klub wygrał Puchar Polski i Superpuchar stając się najbardziej utytułowanym klubem zeszłego roku.. do tego jeszcze przestały nad nim ciążyć wielomilionowe długi. Niektóre rzeczy realizowane są w Arce półśrodkami.. wszyscy to wiedzą.. ale nie oszukujmy się to nie Barcelona.. A teraz co? Aby opisaną sytuację poprawić – grupa „zainteresowanych” oferuje swoje pośrednictwo w dostawie niektórych świadczeń (typu catering czy autokar) … w promocyjnych cenach rzecz jasna 😉 Nie powinniście się nazywać kibicami..

Weszło
22.01.2021

Sobota w Weszło.FM!

Sobotę na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem. Na naszej antenie pojawi się komentarz Kamila Gapińskiego do meczu Polska – Węgry, ale nie zabraknie też piłkarskich emocji. Szczegóły poniżej. 9:30-11:30 „Dwójka bez sternika” O poranku powitają was Wojciech Piela i Monika Wądołowska. Ten duet gwarantuje dużo humoru i dawki pozytywnej […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

PowerPlay. Czy Milik zatrzyma rozpędzone AS Monaco?

Ostatni weekend przed powrotem Ekstraklasy to doskonała okazja, by przyjrzeć się ligom, które wkrótce już zupełnie stracimy z horyzontu. Zwłaszcza, że sporo się w Europie dzieje, grają już na przykład Chorwaci czy Czesi. W naszym tradycyjnym PowerPlayu postaramy się przybliżyć parę kursów z nieoczywistych kierunków. Zapraszamy na garść naszych pomysłów weekendowych, wraz przekierowaniami do naszych […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

„Jacek Magiera powinien dołączyć do sztabu Sousy”

– W Sheratonie pewna pani prowadziła kwiaciarnię i mówiła po angielsku. Gdy Leo nie miał nikogo wokół, a zobaczył, że w gazecie jest napisane słowo „Beenhakker”, to sobie je podkreślał, szedł do kwiaciarni i pytał się, co to znaczy, co tutaj napisał Roman Kołtoń? Ona mu mówiła: – Nie chciałby pan tego usłyszeć – wspomina […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Paulo Sousa i przygoda w Chinach: rozczarowanie z okolicznościami łagodzącymi

Z trenerskiej kariery Paulo Sousy o chińskim epizodzie wiadomo chyba najmniej. Najczęściej kwituje się go teraz na zasadzie „no, nie za bardzo mu tam poszło” i w sumie tyle. Zagłębiamy się więc nieco bardziej w ten etap jego pracy, bo wyłania się tu kilka bardzo ciekawych wątków. W jakim sensie historia klubu, do którego trafił […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Jaki styl nada Sousa reprezentacji? Kilku piłkarzy skorzysta | ANALIZA

Wybór Paulo Sousy na nowego selekcjonera wzbudził sporo kontrowersji. Kibice i dziennikarze z miejsca ruszyli do wertowania jego średnich punktowych w poprzednich klubach. Trwa sprawdzanie opinii na temat tego, jaki był w szatni. Ale wydaje się, że w tym wszystkim pomija się wątek tego, jaki Sousa miał plan na drużyny, które prowadził. Przecież największy zarzut […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

W jednym rzędzie z Giggsem, Bestem i Ibrahimoviciem

Jednym z najszerzej komentowanych wątków wczorajszej konferencji prasowej Zbigniewa Bońka były jego rozmowy z Robertem Lewandowskim. Nie wiadomo właściwie w końcu, czy to prezes zadzwonił do kapitana reprezentacji, czy odwrotnie, czy stało się to przed podjęciem decyzji o zwolnieniu Jerzego Brzęczka, czy już po rozmowie z selekcjonerem. Dwa dni przed czy dwie godziny po. To […]
22.01.2021
Weszło Extra
22.01.2021

Proste błędy zamazywały trud i odwagę

– Ciężko po takim awansie nagle wszystko przekreślić, odstawić ludzi, którzy wywalczyli ten awans. Zadziałało nasze dobre serce. Ale jak w powiedzeniu – masz miękkie serce, to musisz mieć twardy tyłek. I tego najbardziej żałuję – mówi Krzysztof Brede analizując, co poszło w Bielsku nie tak. Dlaczego Podbeskidzie popełniło typowe błędy beniaminka? Co zrobić, gdy […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

STANOWISKO #42 – NIE PŁAKAŁEM PO BRZĘCZKU

Zdaniem Krzysztofa Stanowskiego, Jerzy Brzęczek dostał niezwykły komfort – za 10 czy 20 lat będzie mógł opowiadać, że gdyby nie jego zwolnienie, Polska wygrałaby Euro. I w sumie prawda: komu się będzie wówczas chciało wytykać, że nie ma to wiele wspólnego z prawdą. Po więcej zapraszamy do oglądania Stanowiska.
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Cztery lata dyskwalifikacji za kroplówki. „Skandal i pokazówka”

Pamiętacie „aferę kroplówkową”, do jakiej doszło w Pogoni Siedlce? Zaistniała „dobra okazja”, by o niej przypomnieć. Sześciu piłkarzy zamieszanych w przyjmowanie niedozwolonych wlewów dostało po tyłku najmocniej, jak tylko się dało. Tomasz Margol, Marcin Kozłowski, Piotr Smołuch, Kacper Falon, Aya Diouf oraz Sebastian Krawczyk zostali w ostatnich dniach ukarani czterema latami bezwzględnej dyskwalifikacji. To maksymalna […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Z żebrakami na szczyt. Sousa zbudował graczy i ostatni sukces Fiorentiny

Był 27 września 2015 roku, Paulo Sousa uśmiechał się od ucha do ucha. Jego Fiorentina właśnie pokonała Inter 4:1. To był prawdziwy festiwal, pokaz siły. Po 23 minutach gry Viola prowadziła już 3:0. Po 31 minutach grała z przewagą jednego zawodnika. Końcowy gwizdek oznaczał, że zespół z Florencji został właśnie liderem Serie A. – Też […]
22.01.2021
Bukmacherka
22.01.2021

Glik czy Linetty? Kto górą w „polskim” starciu w Serie A?

Benevento po fatalnej wpadce z Crotone. Torino po kompromitującym remisie ze Spezią, na dodatek już bez trenera Marco Giampaolo, który wreszcie wyleciał z posady. Ciekawie zapowiada się dzisiejsze starcie klubów Kamila Glika i Karola Linettego, choć pewnie reprezentanci Polski woleliby jednak wzbudzać zainteresowanie w nieco inny sposób niż marną formą swoich zespołów. No i własną […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Od Sousy oczekuję normalności. Na przykład prawego obrońcy na prawej obronie

Wszyscy mówią o zaletach i wadach Paulo Sousy. W Szwajcarii i Izraelu czy na Węgrzech był bardzo dobry, na początku we Włoszech też, ale potem szło mu już gorzej i nie wiadomo, czy poradzi sobie z reprezentacją, skoro nie ma w tej kwestii wielkiego doświadczenia. A taktyka? Lubi grać na trzech obrońców. Czy my będziemy […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Strój piłkarski jest wygodniejszy niż dyrektorska marynarka

Dlaczego dwa razy dziennie musi ładować telefon? Od kiedy wiedział, że po zakończeniu kariery obejmie stanowisko dyrektora sportowego Zagłębia Lubin? Jak przygotowywał się do nowej roli? Od kogo zaczerpywał rad? Kto jest jego największym wzorem? Jak przebiega jego współpraca z Martinem Sevelą? Czy Łukasz Poręba odejdzie już zimą i czy sprowadzenie napastnika to priorytet dla […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Nikogo pokroju Lewandowskiego. 10 najlepszych piłkarzy, z którymi pracował Sousa

Poukładanie sobie relacji z Robertem Lewandowskim i wykorzystanie jego piłkarskiego potencjału. Gdy popatrzymy na listę zadań stojących przed Paulo Sousą, być może właśnie to jest pierwsza pozycja. Potrafił to zrobić (przynajmniej w zadowalającym stopniu) Adam Nawałka, który coś z tą kadrą ugrał, kompletnie nie potrafił Jerzy Brzęczek i wspominać będziemy go źle – tym bardziej, […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Defensywa, zaślepienie 3-5-2 i trudny charakter. O klęskach Paulo Sousy

Zbigniew Boniek stwierdził na konferencji prasowej ogłaszającej nominację nowego selekcjonera, że każdy z kim rozmawiał, mówił mu, że Paulo Sousa jest topowym trenerem. Nie wątpimy w prawdomówność prezesa. Na ocenę tego sformułowania względem reprezentacji Polski przyjdzie jeszcze czas, ale ziarno wątpliwości w tej kwestii sieją dwie niekrótkie przygody w karierze Portugalczyka – pierwsza na zapleczu […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

PRASA. Piechniczek: Dla niektórych mecz ligowy wydawał się ważniejszy niż mecz reprezentacji

W piątkowej prasie oczywiście głównie echa zatrudnienia Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera. Jan Tomaszewski doradza mu, by nie uczył się polskiego. Grzegorzowi Mielcarskiemu żal Jerzego Brzęczka. A Antoni Piechniczek sugeruje, że niektórym kadrowiczom trzeba będzie przywrócić maksymalną motywację odnośnie meczów reprezentacji. Do tego ciekawa rozmowa z trenerem GKS-u Tychy Arturem Derbinem, rozmówka o Bartoszu Białku […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Między Turynem a Dortmundem. Paulo Sousa i jego dwa lata na szczycie

Ottmar Hitzfeld nie posiadał się z dumy, komentując sensacyjne zwycięstwo Borussii Dortmund nad Juventusem w finale Ligi Mistrzów z 1997 roku. – Zwyciężyliśmy z drużyną złożoną z niesamowitych piłkarzy. Z drużyną, która od dwóch lat była praktycznie niepokonana w Europie. Sprawiliśmy wielką niespodziankę – zachwycał się niemiecki szkoleniowiec. Rzecz jasna triumf w Champions League miał […]
22.01.2021
Anglia
21.01.2021

KOM-PRO-MI-TA-CJA na Anfield. Burnley pokonuje Liverpool!

Jasne, Liverpoolowi ostatnio nie szło. Trzy remisy w trzech ostatnich meczach słabo świadczyły o dyspozycji The Reds. W związku z tym można było się nastawić, że z Burnley łatwo nie będzie. Ale tak szczerze mówiąc, to na kim się Liverpool miał przełamać, jeśli nie na The Clarets?  Podopieczni Seana Dyche’a dostali w łeb w dwóch […]
21.01.2021