post

Opublikowane 11.06.2017 14:23 przez

redakcja

Dres zszyty pod pachą? Wywietrzony? Buty wypastowane? Jeśli tak – możecie zasiąść w kanapie hotelowego lobby w Las Vegas i wyczekiwać na rozpoczęcie Wielkiej Gali Weszło!  A na niej tradycyjnie nie zapomnimy o tych, dla których tak naprawdę codziennie się staramy. O was, drodzy czytelnicy. Jak co pół roku wręczymy dziś nagrodę im. podszywek Staszka L. Pierwszym laureatem plebiscytu został kultowy Jacek Cieloch (panie Jacku, niech pan wraca!), schedę po nim na kolejnej Gali przejął jeden z naszych ulubionych komentatorów – wyważony i piętnujący głupotę Dawid Jankowiak. Kto zgarnie trofeum tym razem?

Z racji, że w styczniu nasz portal przeszedł sporą zmianę wizualną i jednym z jego elementów została Trybuna – postanowiliśmy trochę zamieszać konwencją i zamiast komentujących teksty w krótkich komentarzach postanowiliśmy nagrodzić tych, którzy wysilili się by skrobnąć tych parę tysięcy znaków w dłuższym wpisie. Czyli tych, którzy na Trybunie krzyczeli najgłośniej (albo lepsze słowo – najsensowniej). Musicie wiedzieć, że bardzo doceniamy wszystkie wasze wpisy. Te negatywne – bo nic bardziej nie daje do myślenia niż to, gdy czytelnicy chcą zwalniać cię z roboty. I te pozytywne – bo dowodzą, że Weszło to nie tylko szyderki czy wywiady, ale także zajebista społeczność. Naprawdę zajebista.

Nie przedłużajmy. Piątka nominowanych to…

Janusz Wujo Wójcik

Brawurowy użytkownik. Postać absolutnie nieszablonowa, która regularnie pichci poprawiające nam humor teksty. Wujo z Trybuny jest tak wujowaty, że aż momentami nabieramy podejrzeń, że to prawdziwy Wójt dorwał się do kompa i smaży swoje wspomnienia o upijaniu pingwinów, podbijaniu planet i przepijaniu prezydentów. Fragment:

Muszę też pochwalić Vukovicia, który po odejściu Hasiego od razu dostrzegł problem. Legii nie szło, bo to nie była drużyna. Trzeba ich było zintegrować. I tutaj Vuco wybrał najlepszy możliwy wariant: jak najlepiej zintegrować drużynę? Zrobić grilla u Wójcika na działce! I tak Aleksandar zadzwonił, a ja wziąłem chłopaków w obroty.

Przyjechali do mnie wszyscy autokarem klubowym, żeby nikt się nie zasłaniał że musi prowadzić. Ludzie kochani… to był obraz nędzy i rozpaczy. Wyszli, i już wiedziałem, że jazda autokarem to była jedyna rzecz, którą robili wspólnie. I grupki. Wszędzie te pierdolone grupki. Pazdek gadał z Malowanym i Jodłą, Rado z Vukiem, nowi stali razem jak te pizdy i rozglądali się a to w lewo, a to w prawo jakby byli na przejściu dla pieszych. Spojrzałem na ten kondukt pogrzebowy, po czym podszedłem do radiomagnetofonu typu „Jamnik”, włączyłem na cały regulator „Mydełko Fa”, i zawołałem do tej zdziwionej grupy:

-No, misie kolorowe, kto chce karkówkę, a kto kiełbaskę?! Może na początku weźcie po pęcie kiełbasy, bo wyglądacie, jakby wam fiuty poodcinali!

I od razu chłopaki zobaczyli, jak powinna funkcjonować dobra drużyna. Tylko Vadis mnie jeszcze podkurwił. Takie pyszności na ruszcie, mięsko aż pachniało na działkach, a ten mówi:

-Thanks, I will eat ramen.

I wyciąga jakiś makaron-zalewajkę. Ramen-sramen. Cuchnęło to jak gówno polane chemią.

-Vadis, chłopcze! Jesz takie śmieci i zobacz jak wyglądasz. Spróbuj dobrej, polskiej świnki, zapij zimną wódeczką, żeby przypadkiem jad kiełbasiany nie siadł na żołądek, i od razu zaczniesz grać!- po czym wyrzuciłem tą jego paszę w krzaki, i kazałem na czas pobytu w Polsce jeść i pić jak Polak. Dziś chłopak wygląda jak piłkarz i na boisku jest dyrygentem prawie na miarę Leszka Pisza. A jak pije wódkę, to tylko z bidonu. I dlatego, oraz po części od nazwiska, chłopaki dali mu ksywkę „Dzidzia”.

TUTAJ macie do obadania tekst w całości. To najnowsza wersja wspomnień Wuja, wyszło ich już aż czternaście. I czekamy na kolejne.

Norbert Skórzewski

Młody, początkujący dziennikarz, który chce się pokazać i wrzuca na Trybunę swoje teksty. Nawet jeśli to czasem linkowanie do innych serwisów – doceniamy, bo nie siedzi na tyłku i warto docenić choćby rozmach. O czym możemy poczytać w tekstach Norberta? Na przykład o tym, jak radziła sobie na mundialu reprezentacja żołnierzy. Albo o tym, co mają do powiedzenia założyciele Magic Football Academy. Albo o tym, jak wygląda historia kibica robiącego rowerowe wyprawy z piłką w tle. Ten ostatni tekst zacytujemy…

Przed tegoroczną wyprawą stawiałeś sobie jakiś konkretny cel?

Tak. Była oczywiście zbiórka na 20 tysięcy na siepomaga.pl (co udało się zrealizować z nadwyżką), no i licytacje koszulek – na ten moment jest już łącznie 30 tysięcy. Kilka koszulek posiada jeszcze hospicjum. Jeżeli ich nie wystawią, po prostu przekaże je na kolejne cele.

Moim założeniem była przede wszystkim także dobra zabawa. Bardzo zależało mi na starej angielskiej miejscowości Bath,  założonej jeszcze przez Rzymian. Znajomi opowiadali mi o wielu zabytkach, jednak niestety kontuzja pokrzyżowała mi plany.

Taka wyprawa to zapewne również olbrzymie wyzwanie logistyczne.

Jak mówiłem – każdą wyprawę przygotowuję rok wcześniej. Trzeba załatwić nocleg – na chwilę obecną przygotowuję się do etapu węgierskiego, a już Budapeszt, Sopron czy Ostrawę mam załatwioną. Za noclegi jeszcze się nie zabierałem, staram się w tym momencie nałapać jak najwięcej klubów.

Przedsięwzięcie logistyczne jest bardzo duże. Dochodzi kolejny problem – przejadę przez kilka krajów: Czechy, Słowacja, Austria, Węgry, Ukraina, stąd naturalny problem w postaci walut. Jeżeli nie uda mi się znaleźć sponsorów, będę musiał jeszcze bardziej zacisnąć zęby, chodzić więcej do pracy, tylko po to, żeby mieć przy sobie jakieś pieniądze.

 A cały wywiad możecie obadać TUTAJ.

Sportowy Maniak

Rozsądne i przede wszystkim regularne wpisy, bez zarzutu do stylu czy treści. Użytkownik, który od czasu do czasu lubi napisać coś dłuższego na trybunie, ale też często jest bardzo aktywny pod tekstami. Zwykle we wpisach porusza tematy najbardziej grzejących spraw – meczów reprezentacji Polski i skoków. Oto jaką receptę na mecz z Rumunią zdradzał jeszcze wczoraj:

Jak zagrać z Rumunami – wiemy, bo listopadowe 3:0 w Bukareszcie było jednym z najlepszych meczów za kadencji Nawałki. Dzisiaj spotkanie będzie jednak nieco inne od tego w stolicy Rumunii. Dzisiaj to my, jako gospodarze, będziemy prowadzić grę i skupiać się na ataku pozycyjnym. Zespół Dauma najprawdopodobniej postawi przed bramką autobus i będzie liczyć na remis, ewentualnie na bramkę z kontry.

Na Narodowym, mimo wysokiej temperatury, zostanie zamknięty dach, głównie ze względów bezpieczeństwa. Duszna atmosfera jeszcze bardziej utrudni zawodnikom dzisiejszy mecz, ale wzmożone środki ostrożności muszą zostać zachowane w obecnej sytuacji W Europie.

W pozostałych spotkaniach najbardziej podeszłyby nam dwa remisy, bo czy Dania wygra w Ałmatach w odległym Kazachstanie? Czy Czarnogóra zrewanżuje się na Armenii za porażkę w Erewaniu? Miejmy nadzieję, że nie, ale zagrajmy dziś tak, by pozostać zależnymi tylko od siebie, a nie od innych.

TUTAJ cały wpis.

Krystianoj96

Gdybyście usłyszeli, że w polskiej IV lidze jest gość mający ze sobą grę przeciwko Neymarowi, uwierzylibyście? Pewnie mniej więcej tak jak w zapewnienia Kuby Meresińskiego o tym, że jest wiarygodnym gościem. A jednak w Unii Hubieszów kopie niejaki Pedro Perin Ramalho, który na brazylijskich boiskach grał w tej samej lidze co gwiazdor Barcelony. Krystianoj96 bujnął się do niego i pogadał o tym, co w ogóle robi w Polsce. Pewnie nie jest to wywiad roku, ale czytało się całkiem przyjemnie. Docenimy chęci i wykonanie.

Dziś grasz w IV lidze, a jeszcze kilka lat temu rywalizowałeś na boisku z Neymarem.

Pamiętam tamten mecz. To było E.C. Tupy vs. Santos. Przegraliśmy wtedy 3:1. Ale Neymar nie błyszczał. Nie był taki wielki piłkarz jak zawsze. Dostał yellow card i trener go zmienił w drugiej połowie.

Ja zagrałem wtedy dobre spotkanie, ale Santos był za silny. Nie mieliśmy wielkich szans.

Neymar już wtedy był gwiazdą?

On zawsze był ‘promes’. Kiedy graliśmy przeciwko sobie, on już zarabiał 20.000$! Prawie 50 tys. złoty. Zawsze wokół niego była telewizja i mnóstwo dziennikarzy.

Całość TUTAJ.

Adam Didur

Może nominacja trochę na wyrost, ale to głos prawdziwie wkurwionego kibica, czyli to, po co tak naprawdę założyliśmy naszą Trybunę. Piłkarze twojej drużyny odwalają manianę? Nie możesz patrzeć na to, co robi prezes? Uważasz, że trener to przebieraniec? Wyraź swoje zdanie, uargumentuj i jeśli tylko nie będziesz obrażał – pewnie znajdziesz poparcie u reszty czytelników. Taki właśnie tekst popełnił niedawno Adam Didur. Po samym tytule można się łatwo domyśleć, czego on dotyczy. ” Wstyd mi za siebie, wstyd mi za bycie Miedziowym”. Tak, tekst świeżo po Arce.

Śledząc tekstową relację prawie się popłakałem. Co z tego, że Starzyński + kilku innych poważnych zawodników ciągnęło drużynę za uszy , skoro na pierwszy plan wypłynęły takie osobliwości jak piłkarz-kibol Forenc, którego wystawienie w pierwszym składzie przez Stokowca wygląda na zwyczajny sabotaż, gdy ma się do dyspozycji takich bramkarzy jak Polacek, Zbyszek Małkowski czy utalentowany Hładun. Jak ma być dobrze, gdy idioci z młyna przez cały mecz śpiewali głównie przyśpiewki… o Arce? Gdy przybić sobie piątki z kibicami Zagłębie podchodzą piłkarze z Gdyni, a z Lubina już nie? Niby dlaczego ktoś próbował postawić ponad 50 tys. złotych u buka na Areczkę? Wstyd mi po prostu.

Jeszcze raz ponawiam mój apel – kilka wkładów do piłkarzy i kilkuset idiotów-krzykaczy z naszego klubu niech Wam nie przysłoni całego obrazu Zagłębia z ostatnich lat. Przepraszam za ten cyrk i pozdrawiam!

A całość TUTAJ.

***

No dobra, to kto już wieczorem wychodzi na scenę i nagrodę im. podszywek Staszka L.?


create free polls | comment on this

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Zieliński znów strzelił w hicie, Napoli znów przegrało

Ostatnie mecze Napoli generują więcej emocji niż niejeden film akcji. Dwa tygodnie temu podopieczni Spalettiego stworzyli z meczu piłkarskiego dzieło sztuki razem z piłkarzami Interu, tym razem wzięli sobie do pary Atalantę. Problem jest tylko taki, że żadne z tych spotkań nie dostarczyło im ani jednego punktu.  NAPOLI – ATALANTA 2:3. BEZBARWNI GOSPODARZE Gdy spojrzymy […]
04.12.2021
Liczba komentarzy: 46
Subscribe
Powiadom o
guest
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lewacki Wywrotowiec
Lewacki Wywrotowiec(@lewacki-wywrotowiec)
4 lat temu

Kurwa jakie nołnejmy, obraza dla Cielocha i Janisa

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu

Cóż… Każdy kiedyś zaczynał. Nawet Cieloch i Janis. Twój zarzut powinien być skierowany nie tyle do nominowanych, co do innych komentujących, że są tak kiepscy. Coś jak mieć pretensje do Legii, że jest słabym mistrzem Polski, ale jak to świadczy o tych, którzy byli za nimi?

Adam Didur
Adam Didur(@adadid)
4 lat temu

No tego się nie spodziewałem. 🙂

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  Adam Didur

Jak ja ci zazdroszczę 😀

Sebastian Ro(L)ewski
Sebastian Ro(L)ewski(@sebastian-rolewski)
4 lat temu

oprócz Wuja (specjalnie z dużej) to cała reszta towarzystwa jest cienka jak kabanosy francuskie

Adam Didur
Adam Didur(@adadid)
4 lat temu

Teksty Norberta też są na wysokim poziomie.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  Adam Didur

Skromny młodzieniec!

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin(@fc-bazuka-bolencin)
4 lat temu

Dokładnie! Ja znam tylko Wuja

Claptone
Claptone(@claptone)
4 lat temu

Troche slabo z poziomem komentarzy na nowym weszlo, ale przynajmniej fajnie, ze ktos to dostrzega, Czesc osob fajnie tu wyglada i dobrze sie ich czyta, ale co z tego, skoro tona w zalewie syfu i w duzym stopniu pewnie czym predzej uciekaja, a trollernia widzac, ze to ich miejsce, czuje sie zachecona mocno tak i przybiega tu? Czekamy na jakis ruch i jakies decyzje, bo inaczej to pozostanie zaorac komentarze.

[x] Wujo

Do milego.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  Claptone

Poziom spadł, po zmianie „starego weszlo” na „nowe weszlo”. Więcej typowych troli, którzy nawet nie chcą być zabawni, ani merytoryczni, lecz piszą tylko po to, by wyładować swoje kompleksy małego siusiaka! Bluzgacze polne!

Claptone
Claptone(@claptone)
4 lat temu

Zawsze lubilem komentarze na weszlo, lubilem cos czasem natrzaskac samemu, lubie je czytac, ale teraz sie przebic przez tony syfu jest naprawde ciezko i to ostrasza. Ja wiem, ze mogloby byc jeszcze gorzej, wiem tez, ze nie odstrasza to wszystkich, ale mam jakies przekonanie silne, ze mogloby byc – i powinno byc – duzo lepiej. A nawet jak ktos ma malego siusiaczka to tez moze okazywac go w komentarzach choc odrobine mniej siermieznie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu

Może zacząć tam pisać?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Fryderyk
Fryderyk(@fryderyk)
4 lat temu

Wujo ma mój głos !

Isabelle Łykalska-Puszczalska
Isabelle Łykalska-Puszczalska(@ilp)
4 lat temu

Ta nagroda nie jest powodem do dumy, zdecydowanie. Dotychczasowa historia jednoznacznie pokazuje pewną zależność- kto zgarnia nagrodę, ten znika na zawsze.

Co się stało z Cielochem? Zaginął. Ostatni jego post na swoim Facebooku to zdjęcie z Grzelczakiem.

Co się stało z Jankowiakiem? Zaginął. Nawet nie pamiętam jaki był ostatni ślad po nim.

Ta nagroda to pocałunek śmierci…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu

A może warunkiem odebrania nagrody, jest przejście na weszlacką emeryturę? Zeszli ze sceny jako swoiste legendy…

Sebastian Ro(L)ewski
Sebastian Ro(L)ewski(@sebastian-rolewski)
4 lat temu

nagroda od weszło jak trzecia telekamera xD

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu

Albo jak Puchar Maja! Tak, czy inaczej, w punkt!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Sławomir Toczek
Sławomir Toczek(@andrzej-cebula)
4 lat temu

Janisa widuje czasami w komentarzach na YouTubie

Fidel
Fidel(@fidel)
4 lat temu

Jankowiaka zniszczyły chamskie podszywki po wprowadzeniu nowego systemu logowania.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu

Głos na Wuja za genialną podszywkę, bo czytając Jego wpisy, początkowo myślałem, że pisze Pan Trenejro! Wcale nie jest to takie proste, by idealnie naśladować ten niebanalny oryginał. Udało się: jest śmiesznie i szyderczo. Czapka z głowy!

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława(@thewhitestar)
4 lat temu

Typek od Zakolskiego pozamiatał. Szkoda że przestał pisać.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu

Krzysztof Zakolski? Może pisze tylko zmienił wyświetlany nick i avatar!

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława(@thewhitestar)
4 lat temu

Tak czy siak dalszych przygód Zagajnikowego, Zakolskiego, Szopena i innych brak…

Trollosiewicz
Trollosiewicz(@trollosiewicz)
4 lat temu

Może jeszcze co się skrobnie, Zagajnikowski zapewne się zaszył w jakimś zagajniku… 😉

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  Trollosiewicz

Szopen w szopie, a zakolski w zakolu…rzeki! 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu

Może jesteś z siebie dumny, ale niestety, dla ciebie, jesteś w błędzie. Nie wiem tylko, czy powinienem się, z powodu tej sugestii, śmiać, czy jednak obrazić. Przyznam szczerze, że jednak chyba mnie ubawiłeś 😀

mateusz3101
mateusz3101(@mateusz3101)
4 lat temu

Eh, w komentarzach się jednak dużo ciekawsze rzeczy dzieją niż na trybunie.

Zmiana konwencji na minusik. : C

introoder
introoder(@introoder)
4 lat temu

Ja dołożę dwa słowa do nominacji Adama Didura. Wiele tygodni temu, gdy na Trybunie zrobiła się gównoburza o sprzedawanie książek P.Zarzecznego zaproponowałem, że swój egzemplarz odstąpię komuś, kto połowę jego wartości wrzuci na siepomaga. Adam był jedynym, który odpowiedział na pomysł i parę dyszek od nas dwóch wpłynęło na piłkarza z boreliozą. Chwała mu za to, a na pewno mój głos!

Ryszard Petru
Ryszard Petru(@ryszardpetru)
4 lat temu

Pan Janusz Wójcik najlepszym kandydatem.

Mr. Robot
Mr. Robot(@patinho)
4 lat temu

Wujo klasa sama w sobie, zarty doprawione odpowiednio lekka nuta chamstwa i prostactwa, wyzsza szkola jazdy! Reszta nominowanych klasyczne weszlactwo sprzed reformy strony, na plus. Dobrze, ze nie nominowaliscie trolli typu poznanska Janko bo to bylby dramat, no chyba ze pozniej by znikla jak Cieloch 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Filip Piotr Skóra
Filip Piotr Skóra(@fpskora)
4 lat temu

Wiadomix: Wujo miażdży. Oj, widać lekką rękę do tekstu pisanego, jak do bimbru.

Z komentujących mojej propsy idą do Urkidesa i Janusza Kibola.

Nagrodę specjalną, sponsorowaną przez Facepalm przyznałbym Janko Buszewskiej.

Ale podziękowania i propsy należą się właściwe wszystkim komentującym. Weszło to my! 🙂

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka(@moshe-ohayon)
4 lat temu

O kurwa, oprócz Wuja sami losowi komandosi. W komentarzach jest esencja tej strony, tych gryzipiórków tam nikt nie czyta prawie.

Stan Levy
Stan Levy(@stan_levy)
4 lat temu

Co to jest Trybuna? Pierwsze słyszę o czymś takim.

A na nowym Weszło wszystko trzyma ten sam poziom, niestety oznacza to że wszystko jest równie chujowe. Nawet podszywki.

krystianoj96
krystianoj96(@krystianoj96)
4 lat temu

Dzięki za nominacje :v

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Zacofany Stefan
Zacofany Stefan(@zacofany-stefan)
4 lat temu

A gdzie trollosiewicz? Na weszło w tym roku nie było lepszego felieton niż piłkarska ruletka

Hala Madryt
Hala Madryt(@katalonscyfanatycy)
4 lat temu

poruszał niezręczne tematy

Trollosiewicz
Trollosiewicz(@trollosiewicz)
4 lat temu

Zapomnieli o mnie, bo Zagajnikowski odszedł z Ległej zabierając przy tym tematy do pisania 😀

Zacofany Stefan
Zacofany Stefan(@zacofany-stefan)
4 lat temu
Reply to  Trollosiewicz

Jak mniemam ocenialiśmy za cały sezon 2016/2017 i jak dla mnie Wujo był jednak półkę niżej niż piłkarska ruletka

Trollosiewicz
Trollosiewicz(@trollosiewicz)
4 lat temu

Miło przeczytać miłe słowa 😉 Dzięki 😉

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin(@fc-bazuka-bolencin)
4 lat temu

Do mnie też dużo bardziej przemawiają regularne i szczere komentarze użytkowników których widuje się dość często pod artykułami, niż ludzi którzy raz na jakiś czas coś „naskrobią” na trybunie. To one są esencją tej strony.
I nie obrażając nikogo to poza Wujo Wójcikiem to jednak same no-name’y tu są nominowane. Nie widzę innej możliwości żeby Wujo tego nie wygrał. W przeciwnym razie będzie zaskoczenie jak pyknięcie ostatnio Węgrów przez ogórów z Andory.

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera Korony Kielce. Poprowadził ten zespół tylko w 32 meczach, bo władze klubu nie były zadowolone z jego pracy. Od zwolnienia nie minęło wiele czasu, a bardzo prawdopodobne, że 49-latek za chwilę może objąć innego pierwszoligowca. To Górnik Polkowice, którego trener Nowak już w przeszłości prowadził. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Trener Wisły Kraków: – Cieszy nas punkt

Marian Zimen, asystent Adriana Guli, który prowadził Wisłę Kraków w meczu z Wartą Poznań, stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że jeden zdobyty punkt powinien cieszyć Białą Gwiazdę. Zimen zastępował na ławce trenerskiej krakowskiego klubu Adriana Gulę, ponieważ tego Komisja Ligi zawiesiła na dwa spotkania po czerwonej kartce, którą Słowak zobaczył w meczu z Radomiakiem. – […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Szulczek: – Remis nie jest dramatem

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, na konferencję prasową po zremisowanym meczu z Wisłą Kraków przyszedł w koszulce „Wojtek, trzymaj się!” i nadrukowanym linkiem do zbiórki na rzecz walczącego z nowotworem Wojciecha Onsoroge. Mówił: – Pierwsze słowa, jakie usłyszałem po meczu brzmiały: „to jest dramat”. Myślę, że to nie jest dramat, dramatem są te rzeczy, które przeżywa […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Ibra: – Calhanoglu skorzystał na tragedii Eriksena

Zlatan Ibrahimović wydał nową książkę. „Adrenalina” wypełniona jest przemyśleniami Szweda na temat świata futbolu i swojej pozycji w piłkarskim środowisku. Co jasne – nie brakuje też w niej pikantnych, kontrowersyjnych kawałków i spostrzeżeń, które powoli przebijają się poza strony książki.  Co więc tym razem naopowiadał Ibra? Ano gwiazdor Milanu wziął na tapet postać Hakana Calhanoglu, […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Podolski: – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie

Lukas Podolski wrzucił piąty bieg i prowadzi Górnika Zabrze do kolejnych zwycięstw. Ostatnie trzy mecze ekipy Jana Urbana to trzy zwycięstwa i trzy gole Poldiego. Jak do tego wszystkie ustosunkowuje się sam mistrz świata z 2014 roku? – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie. Tak jest na całym świecie, niezależnie od klubu. Po wygranym meczu tydzień jest […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Tromsø IL uderza w Katar

Katarskie mistrzostwa świata budzą kontrowersje na całym świecie na wielu poziomach. Raz na jakiś czas ktoś w środowisku nawołuje do ich bojkotu. Powody? Przeróżne – sportswashing, dyktat pieniądza, nietolerancyjne prawo panujące w kraju, nieludzkie i niehumanitarne warunki pracy zwykłych robotników podczas pracy przy organizacji MŚ. Teraz w Katar uderza norweski klub, Tromsø IL.  Tromsø IL […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Media: Kontuzja Szymańskiego jednak nie tak groźna?

Zadrżały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy kąt skrzywienia nogi Sebastiana Szymańskiego po brutalnym faulu rywala w meczu ligi rosyjskiej z tego tygodnia. Początkowo istniała obawa, że Polaka będzie czekać dłuższa przerwa od gry. Nowe doniesienia medialne są jednak dużo bardziej optymistyczne.  Portal Championat.com, powołując się na źródło ze sztabu medycznego Dynama Moskwa, informuje, że po wnikliwych […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021