post Avatar

Opublikowane 26.10.2016 11:17 przez

redakcja

Wywiad internautów z człowiekiem, który ma na sumieniu tyle przestępstw, że „ciężko je obliczyć”, bo „to były dziesiątki w ciągu dnia”. Tak, Wykop.pl zorganizował AMA (ask me anything) z Jarosławem Sokołowskim, znanym bardziej jako Masa. Gangsterem z Pruszkowa, który od kilku lat wiedzie spokojne życie celebryty co jakiś czas rzucającego mediom soczyste anegdoty, w latach dziewięćdziesiątych zaś…

„Gdzieś na wysokości Nidzicy dołączyła do nas autostopowiczka. Ładna dziewczyna, choć zupełnie nie w stylu gwiazdek, które startowały w konkursach piękności – skromna i cicha. Wsiadła do samochodu „Bysia” i „Strusia”. Miała zamiar dotrzeć do Olsztynka, ale los szykował jej inną przygodę. Chłopcy natychmiast zaczęli ją bajerować, spodziewali się łatwego „strzału”. To było w ich stylu: uciemiężyć i zgwałcić, a potem tak zblatować sprawę, żeby nie było konsekwencji.

[…] Chłopcy zrobili swoje – zresztą nie tylko oni, bo do pokoju wparowało jeszcze kilku chętnych do skorzystania z powabów autostopowiczki. Mówiąc nieco nieelegancko – wszystko trwało bardzo długo i przerażona dziewczyna nauczyła się o seksie więcej, niż wiedziała do tej pory. Na przykład poznała obowiązującą w Pruszkowie zasadę: dupa, japa, pipa (w tej kolejności)” – tak „Masa” relacjonuje Arturowi Górskiemu przygodę w Nidzicy (źr. wp.pl).

Użytkownicy się oburzyli, nawet nie tyle na samą możliwość przepytania bandyty, co na wskazujące na pewien rodzaj podniecenia posty czołowych twarzy portalu – właściciel Michał Białek pochwalił się na swoim profilu facebookowym, że „rozmawia z Jarkiem o życiu…”, a jedna z najbardziej rozpoznawalnych moderatorek zdradzała, że najciekawsze i tak usłyszeli za kulisami.

W samym AMA okazało się, że „Masa” nigdy nikogo nie skrzywdził, do mafii należał właściwie przypadkowo, a gdyby czat z internautami potrwał jeszcze kilka godzin to wyszłoby na jaw, że od początku grał na rozmontowanie całej tej ferajny. Oczywiście „imprezy typu dziwki, wóda, koks” się zdarzały, ale dziewczyny „w ten sposób zarabiały”, a nawet traktowały przygody z gangsterami jako rodzaj nobilitacji. I mimo że miał pod sobą prawie sto agencji – żadna dziewczyna nie czuła się skrzywdzona.

AMA – okej. Przesadna ekscytacja tego typu postacią, a przede wszystkim – wiara w jego wszystkie zwierzenia o tym, jak „zabijali się tylko między sobą” – niekoniecznie.

***

I skoro już przy ekscytacji wypowiedziami Masy jesteśmy.

Mam wrażenie, że piłka nożna w ostatnich latach strasznie „wypolityczniała”. Do tej pory spory totalne prowadzone z użyciem wszystkich dostępnych broni kojarzyły się wyłącznie z zepsutym światem sejmowo-senatowym. To tam panowało przekonanie, że jeśli tylko rzuca gównem w naszych wrogów – na szacunek zasługuje choćby diabeł. Czasem wymuszało to dość groteskowe piruety, gdy do szpiku kości antykomunistyczni politycy powoływali się na opinie i komentarze funkcjonariuszy poprzedniego systemu a chroniczni wrogowie Rosji na materiały Russia Today. Ogółem jednak wszyscy zdążyli się do tego przyzwyczaić – nikogo na przykład nie dziwi, że mężczyzna krytykujący aborcję nie ma prawa głosu, bo jest mężczyzną, z kolei mężczyzna walczący o prawo do aborcji jest spoko, bo „nasz”. Z drugiej strony podobny relatywizm obowiązuje w stosunku do wszelkich współpracowników SB i UB. W zależności od dzisiejszych poglądów politycznych to albo zmanipulowani ludzie, którzy na pewnym etapie życia zbłądzili (gdy nas popierają), albo pozbawione honoru szczury gotowe sprzedać własną rodzinę (gdy popierają tych drugich).

Piłka niestety też zaczyna mi przypominać tego typu bagno. Jakkolwiek oceniać ludzi pokroju Radosława Majdana czy Józefa Wojciechowskiego – mam wrażenie, że to jednak półka wyżej od wszelakich Greniów i innych drobniejszych bileterów. Tymczasem w imię walki ze Zbigniewem Bońkiem – wydawałoby się – poważni ludzie powołują się na teksty kompletnie skompromitowanych dziennikarzy, anonimowych trolli spisujących baśniowe historie czy wręcz – na osoby ze środowiska słusznie wykluczone, by wspomnieć Grenia chociażby. Moim zdaniem to nie świadczy o tych trollach czy o Greniu – ich doskonale znamy, wiemy, czego się po nich spodziewać, wiemy, czego od nich oczekiwać. Świadczy przede wszystkim o tych wystawiających ich na zderzaku.

Podobne wrażenie mam zresztą po wysłuchaniu dwóch wersji Masy dotyczących wpływu byłych żołnierzy Pruszkowa na obecne władze Legii Warszawa. Można wziąć na sztandar nawet promującego swoją nową książkę gangstera, który od lat opowiada barwne anegdoty o świecie, byle jakaś część gnoju przylepiła się do obrzucanego przez niego człowieka.

Dość przykre.

***

Ekstraklasa SA sformułowała swoje postulaty, których spełnienia wymaga od nowego prezesa PZPN-u. Wśród kilku ładnie brzmiących frazesów (dotowanie akademii piłkarskich, wspólna troska o szkolenie młodzieży i trenerów) na pierwszy plan przebija się: „dajcie pieniądze i dajcie władzę”.

boiska ma budować ministerstwo i PZPN
– kasę na akademię ma dawać ministerstwo i PZPN
– kasę dla zawodników kontuzjowanych na kadrze do czasu powrotu do zdrowia ma dawać PZPN
– sponsorów (kasę) dla klubów ma wyszukiwać wspólnie ESA i PZPN, mile widziane spółki Skarbu Państwa (więc może i ministerstwo)
– wspólne działanie w zakresie walki z piractwem (czyli kasowanie treści nie tylko przez Ekstraklasę ale i przez PZPN)
– fundusz gwarancyjno-poręczeniowy o wartości przynajmniej 50 mln zł (kasę) dla klubów ma stworzyć i kontrolować PZPN
– tu zacytuję całość: zagwarantowanie stanowiska przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego dla osób rekomendowanych przez kluby ligi zawodowej w następujących komisjach: licencyjna (dwie instancje), finansowa, rozgrywek i piłkarstwa profesjonalnego (oraz jej zespołów), NKO, Izby ds. Rozstrzygania Sporów Sportowych, bezpieczeństwa, prawnej, pośredników, mediów i marketingu; prawo rekomendacji 1/3 składu osobowego PSP; kapitalne rozwiązanie, moim zdaniem w licencyjnej powinien zasiadać Smagorowicz, w bezpieczeństwie Bednarz, a w marketingu ci mistrzowie od usuwania treści w fanpage’y ekstraklasowych.

Generalnie według Ekstraklasy fajnie byłoby, gdyby wszystko od strony finansowej ogarnął im PZPN, od strony infrastrukturalnej PZPN i Ministerstwo Sportu, od strony szkoleniowej PZPN i Ministerstwo Sportu. Kluby wtedy wreszcie mogłyby się skupić na rzeczach ważnych – sprzedawaniu swoich zawodników (ale z ograniczeniem prowizji menedżerów, o której też jest w postulatach) oraz kupowaniu nowych (ale bez tych obecnych regulacji dot. zawodników spoza UE). Opcjonalnie mogliby też palić cygara, trzymać nogi na biurku oraz poważnie wyglądać w telewizji.

Właściwie jestem zaskoczony, że nikt nie pomyślał o tym, by kontrakty najważniejszych zawodników opłacał PZPN, najmłodszych Ministerstwo, a rezerwowych samorządy i spółki Skarbu Państwa. Brakuje też ewidentnie punktu, który jasno określałby, że kawę i herbatę prezesom poszczególnych klubów musi donosić prezes PZPN, albo w przypadku jego usprawiedliwionej nieobecności (gdy na przykład będzie budował w tym czasie z sekretarzem boisko pod balonem) – inny działacz związkowy. Pod rozwagę Ekstraklasie poddaję również koncepcję, by ten fundusz poręczeniowo-gwarancyjny PZPN stworzył dla każdego klubu z osobna, tak by nikt nie czuł się wykluczony. 50 baniek dla wszystkich, do tego pizza hawajska i możliwość wypożyczenia Łukasza Wiśniowskiego na warunkach podyktowanych przez ESA.

Podręcznikowy przykład jak kilka naprawdę rozsądnych punktów i koncepcji szczelnie zakryć propozycjami rodem z programu „My Sweet Sixteen”, gdzie 16-latki balują za hajs swoich rodziców.

Opublikowane 26.10.2016 11:17 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
07.08.2020

Ronaldo nie zbawił Juve. Lyon wyrzuca „Starą Damę” z Ligi Mistrzów!

Nie było tak, że Juventus nie próbował skonsumować tego Lyonu. Więcej – robił to całkiem uroczo. Spocony Sarri nerwowo przygryzał coś przypominającego peta. Bentancur przeplatał przebłyski talentu ze skrajnym piłkarskim debilizmem. Bernardeschiemu zdarzyło się przechytrzyć nie tylko rywali, ale i samego siebie. Ronaldo walnął dwie bramki i choć nie grał wielkiego spektaklu, to miał takie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

To jest Varane? To jest jakaś popierdółka, a nie Varane!

Czy Real Madryt miał szanse ograć dziś Manchester City? Oczywiście. Problem „Królewskich” polegał jednak na tym, że do Manchesteru przywiózł dwóch piłkarzy zdolnych do walki o awans. Jeden nazywa się Thibaut Courtois, a drugi Karim Benzema. Ponadto przywiózł atrapę Piotra Polczaka i sobowtóra Jana Sobocińskiego, bo nie damy sobie wmówić, że na środku obrony ekipy […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Alarm COVID-owy w Legii: zakażony ma być masażysta

Sami widzicie, co się ostatnio dzieje w kraju – bijemy kolejne rekordy zakażeń koronawirusem, niebezpiecznie zbliżamy się do granicy tysiąca przypadków dziennie. A ludzie futbolu, choć z szeregiem przywilejów, to wciąż ludzie i choroba magicznie ich nie omija. Niestety, z tego co słyszymy, doczekaliśmy się kolejnego przypadku w Ekstraklasie. Tym razem w Legii. Nie chodzi […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Francuzi w tym formacie Ligi Mistrzów widzą szansę, a nie problem”

Paris Saint-Germain już zdążyło awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Olympique Lyon jest blisko sensacji, jak byłoby bez wątpienia wyeliminowanie Juventusu. Czyżby zatem francuskie kluby miał rozegrać najlepszy sezon od dawna w Lidze Mistrzów? Przedwcześnie zakończone rozgrywki ligowe przeszkodzą im w tym czy może pomogą? O tym opowiadał w rozmowie z nami Eryk Delinger, ekspert w […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

STANOWISKO #20 – Ekstraklasa jak polskie wesele

Dlaczego Ekstraklasa przypomina polskie wesele? Dowiecie się po obejrzeniu najnowszego „Stanowiska”. Tym razem Krzysztof Stanowski wziął na warsztat popisy działaczy ekstraklasowych klubów, którzy dopuścili do zakażeń koronawirusem wśród zawodników, bo nie zaczekali na wyniki testów. 
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Finał Pucharu Polski z 2005 roku ustawiony. Dyskobolia musi stracić tytuł!

Tu nie ma sensu bawić się w przydługie wstępy. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uprawomocnił wyroki wobec dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Wniosek jest jasny – ekipa z wielkopolski nieuczciwie sięgnęła po to trofeum. To czarna historia, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Piaskownica w Wiśle. Publiczne pranie brudów

Wisła Kraków ogłosiła wczoraj pozyskanie niezłego piłkarza. Stefana Savicia, który robił grę wicemistrzowi Słowenii. Było się czym w obozie Białej Gwiazdy pocieszyć. Ale sukces sprowadzenia ciekawego zawodnika udało się skutecznie przykryć publicznym praniem brudów. BŁASZCZYKOWSKI ODPALA ARMATY Co się dokładnie stało? Otóż Kuba Błaszczykowski pojawił się w Foot Trucku, czyli kanale Łukasza Wiśniowskiego i Kuby […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

15 pytań przed powrotem Ligi Mistrzów

11 marca 2020 roku. Tego dnia odbyły się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20, które udało się rozegrać zanim świat, nie tylko ten futbolowy, gwałtownie wyhamował i przystanął na pewien czas. Tak wiele wydarzyło się od tamtego dnia, że mamy poczucie, jakbyśmy mówili o naprawdę mocno zamierzchłej przeszłości. No ale nadszedł wreszcie właściwy moment, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz finalistów Champions League?

Wraca Liga Mistrzów, uznaliśmy więc, że po krótkiej nieobecności na stronie wrócić mogą też nasze quizy. Na dzień dobry zadanie, które dla zajaranych piłką wymagające raczej nie będzie, ale nie zdziwimy się też, jeśli komuś pamięć spłata figla. Chodzi o wskazanie wszystkich drużyn, które choć raz zagrały w finale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Olympiakos z pretensjami do Marciniaka. Czy słusznie?

Miękki karny, anulowany gol, kontrowersje przy innych sytuacjach w szesnastce. Dość gorący wieczór zaliczył Szymon Marciniak, który sędziował mecz Wolverhampton z Olympiakosem. I raczej Pireus może sobie odpuścić w kontekście wyjazdów wczasowych, bo za klasykiem tamtejsi kibice dziś mają na ustach: „Marciniak, przestań mi Olympiakos prześladować”. Pytanie: czy słusznie? OFSAJD NIEZGODY Najpierw kwestia anulowanej bramki. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

KONKURS! Wygraj bilety na Ligę Mistrzów w Multikinie

Wraca Liga Mistrzów. I to w momencie, kiedy zazwyczaj emocje w piłce sponsorują sparingi i nowy zawodnik na testach w Wiśle Płock. Czeka nas piłkarski maraton z najlepszymi zwieńczony turniejem w Portugalii. Czy Polacy odegrają w nim główne role? Czy Barca uratuje sezon, czy PSG wreszcie zagra o pełną stawkę? A może zakasują faworytów czarne […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Legia chce „lepszego Luquinhasa”, Lech daje milion euro za Sykorę

– Richard poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w portugalskiej Tondeli. Zagrał bardzo dobrze, był pozytywną niespodzianką, bo wcześniej w Portugalii nikt o nim nie słyszał. Pomógł drużynie utrzymać się w lidze i wrócił do Internacionalu Porto Alegre, brazylijskiego klubu, z którym ma kontrakt do grudnia 2021 r. Internacional nie wiąże z nim przyszłości i stąd […]
07.08.2020
Weszło Extra
07.08.2020

Nie ma co strugać piłkarza. Ostatnio byłem ligowym dżemikiem 

Spadek z Koroną Kielce i zjazd formy do – jak sam przyznaje – poziomu ligowego dżemiku. To nie był udany sezon dla Jakuba Żubrowskiego. Piłkarza, który – mamy takie wrażenie – jak mało kto potrzebował zmiany otoczenia.  Dziś przygotowuje się do sezonu jako zawodnik Zagłębia. Ale z Kubą porozmawialiśmy raczej o minionych latach, zwłaszcza, że było […]
07.08.2020