23 września 2015, 13:33 • 2 min czytania 0 komentarzy

Nie wszystko układa się po waszej myśli i macie w życiu pecha? Cóż, jak się okazuje – nie tylko wy. Zdarza się to też piłkarzom czołowych drużyn świata, jakimi bez wątpienia są Bayern Monachium i reprezentacja Brazylii, i za jaką niektórzy (coraz mniejsza grupa) uważają Wolfsburg. Będąc środkowym obrońcą wspomnianych zespołów nieczęsto doświadcza się bolesnych upokorzeń i historycznych klęsk, a Dantemu na przestrzeni kilkunastu miesięcy udało się to już pięć razy. Jakkolwiek patrzeć, wczoraj nie tylko Robert Lewandowski skompletował swoją piątkę.

Przypomnijmy ostatnie traumy Brazylijczyka:

1) Kwiecień 2014, Bayern-Real 0:4

Najwyższa porażka Bayernu w europejskich pucharach u siebie i – obok 0:4 z Barceloną z 2009 roku – najwyższa porażka w europejskich pucharach w ogóle. A przecież przed meczem to monachijczycy przez wielu byli stawiani w roli faworyta… Dante rozegrał pełne 90 minut na środku obrony:

2) Lipiec 2014, Brazylia-Niemcy 1:7

Mundial rozgrywany u siebie, półfinał i skrajnie rozbudzone nadzieje. Już po niecałych 30 minutach gry wynik brzmiał 0:5 dla Niemców, a skończyło się 1:7, czyli najwyższą porażką w historii reprezentacji Brazylii. Dla Dantego był to zarazem pierwszy i ostatni mecz na brazylijskim turnieju. Rozegrał pełne 90 minut na środku obrony:

3) Styczeń 2015, Wolfsburg-Bayern 4:1

Najwyższa ligowa porażka w trenerskiej karierze Pepa Guardioli i do wczoraj ostatni mecz ligowy pomiędzy Bayernem i Wolfsburgiem. Z najnowszej historii starć obydwu drużyn jednoznacznie wynika, że ten, kto ma w drużynie Dantego, spektakularnie dostaje w cymbał. Jeszcze w styczniu szczęśliwym posiadaczem Brazylijczyka był Bayern, a ten rozegrał pełne 90 minut na środku obrony:

4) Kwiecień 2015, Porto-Bayern 3:1

Być może jest to najmniej spektakularna z ostatnich klęsk Dantego i zarzucicie nam, że umieszczamy ją tu na siłę, ale – jakkolwiek patrzeć – to najwyższa porażka w historii Bayernu z przeciwnikiem z Portugalii. W tym spotkaniu Brazylijczyk wypadł koszmarnie słabo, niczym junior podarował przeciwnikom drugiego gola, a po meczu został przez redakcję Kickera uznany najgorszym zawodnikiem na boisku. I oczywiście rozegrał pełne 90 minut na środku obrony:

5) Wrzesień 2015, Bayern-Wolfsburg 5:1

Dante zamienił Bayern na Wolfsburg, więc tym razem to Wolfsburg został rozgromiony. Historyczne pięć bramek Roberta Lewandowskiego strzelone w dziewięć minut – nie ukrywamy, że tę traumę Brazylijczyka najbardziej lubimy oglądać. I, zapomnielibyśmy, Dante rozegrał pełne 90 minut na środku obrony: