Analizujemy statystyki: Real do przerwy, Porto po przerwie

18 lutego 2015, 16:06 • 2 min czytania 0 komentarzy

Liczby, liczby, liczby… Spoglądamy przed dzisiejszymi meczami Ligi Mistrzów w tabelki i na podstawie fazy grupowej wyciągamy wnioski. Wiadomo, że każda passa ma swój koniec, ale dziś kilka tendencji jest wyraźnie zauważalnych.

1. Real prowadzi do przerwy. Bierzemy pod lupę sześć dotychczasowych meczów Ligi Mistrzów i wychodzi nam, że w pięciu z nich Królewscy osiągali korzystny wynik do przerwy. Po 45 minutach nie przegrywali ani razu, remisowali – dokładnie jeden raz. Co innego Schalke, w którym pierwsze trzy kwadranse wydawały jasny sygnał: „Panowie, co jest?”. Sześć kolejek: zero zwycięstw, trzy remisy, trzy porażki.

Postaw w BETLIC na prowadzenie Realu do przerwy -> KURS: 1.92

2. Real strzela w przedziale 16-30. Już powyższy punkt pokazuje, że mecze Realu i mecze Schalke układają się zupełnie inaczej. Idziemy więc dalej: po sześciu kolejkach Królewscy mają bilans bramkowy do przerwy 12:2, po przerwie 4:0. Aż sześć goli strzelili w drugim kwadransie gry, pięć – w trzecim. Schalke z kolei do roboty bierze się dopiero po przerwie (bilans bramkowy 7:7), wcześniej mocno śpi (2:7). Co ciekawe, w drugim kwadransie gry straciło trzy gole.

Postaw w EXPEKT na czas 1. gola: 16-30 minuta -> KURS: 4.00

3. Schalke traci dużo goli. Sześć kolejek Champions League wystarczyło, aby zespół z Gelsenkirchen stracił czternaście bramek. Zresztą, jeśli wziąć pod uwagę ostatnich sześć meczów fazy pucharowej LM, ta liczba wzrosłaby do dziewiętnastu. A pamiętacie wynik sprzed roku? Real – tak, ten sam Real – wygrał na niemieckim terenie 6:1.

Postaw w EXPEKT na więcej niż 2,5 gola Realu -> KURS: 2.45

4. Cristiano Ronaldo strzela. Strzela jak opętany. Jego dorobek w Europie to pięć goli, w La Liga – dwadzieścia osiem. Musimy dodawać, dlaczego to naturalny kandydat do listy strzelców?

Postaw w COMEON na gola Cristiano Ronaldo -> KURS: 1.52

5. Porto strzela po przerwie. Sześć razy z BATE Borysow, trzy razy z Bilbao, trzy razy z Szachtarem Doniec. Tak w fazie grupowej w drugich 45 minutach strzelali piłkarze Porto. No, nieźle, musicie przyznać.

Postaw w COMEON na zwycięstwo FC Porto w 2. połowie -> KURS: 2.50

6. Jackson Martinez strzela dla Porto. Cztery gole, po jednym na mecz (dwukrotnie z BATE, raz z Szachtarem, raz z Bilbao). To oznacza pewną regularność.