Puchar Intertoto: Porażka Cracovii – wstyd?

21 czerwca 2008, 23:50 • 2 min czytania 0 komentarzy

Cracovia zainaugurowała rozgrywki w Pucharze Intertoto. Podopieczni Stefana Majewskiego przegrali na własnym boisku z białoruskim Szachtior em Soligorsk 2:1. Rewanż już 29 czerwca w Soligorsku.

Wynik tego spotkania nie jest wielką niespodzianką, o czym świadczy fakt, że krakowianie w spotkaniu sparingowym bezpośrednio przed meczem z Szachtiorem, przegrali 3:2 z… III ligowym Okocimskiem Brzesko.

Jeżeli chodzi o sam przebieg spotkania, to można byłoby zakończyć ten artykuł w tym miejscu, bo właściwie nie ma o czym pisać. Jednak, aby formalności stało się zadość, to podsumujmy – gospodarze wyszli na prowadzenie w 26 minucie. Po jednym ze stałych fragmentów gry w polu karnym Szachtiora dobrze znalazł się Paweł Nowak i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niestety chwilę później Kamil Witkowski celowo zagrał piłkę ręką za co sędzia pokazał mu żółtą kartkę, a że wcześniej miał już jedną na koncie, to musiał opuścić boisko.

Od tego momentu piłkarze z Białorusi mieli wyraźną przewagę, którą wykorzystali w drugiej połowie, kiedy to w przeciągu czterech minut zdobyli dwie bramki. Katami Cracovii okazali się Andriej Leonczik i Aleksandr Byczenok. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 29 czerwca w Soligorsku.

Cracovia 1-2 Szachtior Soligorsk
Paweł Nowak 26 – Andriej Leonczik 69, Aleksandr Byczenok 73

Cracovia: Marcin Cabaj – Przemysław Kulig, Piotr Polczak, Łukasz Tupalski, Marek Wasiluk – Dariusz Pawlusiński (73 Árpád Majoros), Arkadiusz Baran (62 Michał Karwan), Dariusz Kłus (75 Karol Kostrubała), Paweł Nowak – Kamil Witkowski, Marcin Krzywicki.

Szachtior: Witalij Makawczik – Dmitrij Czalej, Maksim Gukajło, Nikołaj Branfiłow, Siergiej Kowalczuk – Siergiej Bałanowicz, Andriej Leonczik, Nikita Bukatkin (60 Aleksandr Byczenok), Walerij Ł»ukowskij – Aleksiej Rios (41 Siergiej Nikiforienko), Igor Ziulew (61 Michaił Martinowicz).

żółte kartki: Polczak, Witkowski – Ł»ukowskij.
czerwona kartka: Kamil Witkowski (30. minuta, Cracovia, za drugą żółtą).

sędziował: Joseph Attard (Malta).
widzów: 4500.