Kto mistrzem Polski, gdy Lechia i Legia skończą rozgrywki z identyczną liczbą punktów.

Kwiecień 14, 2019 in Bez kategorii

Nie zdecyduje o tym wynik bezpośredniego meczu w fazie finałowej. Nie zdecyduje o tym też to, że Lechia skończyła rundę zasadniczą na wyższym miejscu. Jako, że Lechia i Legia w sezonie zasadniczym zdobyły po 60 punktów, a w meczach bezpośrednich między tymi drużynami padł 2 razy wynik 0:0, to warto znać regulamin:

Zrzut ekranu (200)

4
1

Pudło wszechczasów

Kwiecień 7, 2019 in Bez kategorii

W roli głównej piłkarz PSG Maxim Choupo-Moting(Kamerun)

 

 

2
1

Eksperci z Ligi Minus w akcji

Kwiecień 3, 2019 in Bez kategorii

2
1

Brzęczyszczykiewicz

Marzec 24, 2019 in Bez kategorii

Dziś Arkadiusz Reca zagra w reprezentacji po raz 4. Jeśli to prawda co powiedział w studiu TVP Maciej Szczęsny, że Wisła Płock ma zagwarantowany od Atalanty Bergamo bonus w wysokości 500 000 euro za 5 występów Arkadiusza Recy w reprezentacji to mamy do czynienia z wielkim skandalem. Wystawienie w dzisiejszym meczu z Łotwą byłego podopiecznego z czasów pracy trenerskiej w Płocku w żaden sposób nie broni się. Atalanta Bergamo w 2019 zagrała 9 spotkań w lidze i 3 w Pucharze Włoch. W tych 12 spotkaniach Reca zagrał w 3. Z Frosinone 7 minut, z Torino 11 minut i Fiorentiną 5 minut. W sumie na możliwych 1080 minut Reca zagrał 23 minuty. Ciekawe ile procentu z 500 000 euro przytuli Brzęczyszczykiewicz? Dodatkowo ciekawe jest, że w maju 2018 Reca ożenił się z Katarzyną Kruszewską – córką prezesa Wisły Płock.

3
0

Kompromitacja gwiazdki twittera

Marzec 11, 2019 in Bez kategorii

Można tak interpretować

Zrzut ekranu (101)

Choć rzeczywistość jest inna – gdzie te kopnięcie pod kolano?

 

6
1

Brawo Mateusz Borek

Grudzień 24, 2018 in Bez kategorii

 

7
7

Takie rzeczy tylko w polskiej piłce.

Grudzień 7, 2018 in Bez kategorii

Pomysł wprowadzenia obowiązkowego wystawiania w składzie jednego młodzieżowca od przyszłego sezonu w rozgrywkach ligowych jest w ostatnich dniach gorącym tematem. Tylko jak to jest, że PZPN w Pucharze Polski i Ekstraklasa S.A. w rozgrywkach ligowych mają inne zasady w określeniu statusu młodzieżowca w sezonie 2018/19?

EKSTRAKLASA S.A.

Organizator rozgrywek przyznaje co miesięczne wyróżnienia między innymi dla młodzieżowca. I tak w listopadzie został nim Karol Świderski Jagiellonii Białystok.

PZPN

Wedle uchwały z 23 maja 2018 zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest zawodnik posiadający obywatelstwo polskie lub szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego kończy 21 rok życia oraz zawodnik młodszy.

Karol Świderski 21 lat skończył 23 stycznia 2018 i według przepisu PZPN w tym sezonie młodzieżowcem nie jest, gdyż przestał nim być wraz z zakończeniem sezonu 2017/18, a według Ekstraklasa S.A. jeszcze w tym sezonie jest.

Dobrze, że w innych kwestiach obie organizacje nie mają swoich zasad. Ciekawie wyglądałoby jakby na przykład PZPN prowadziłby „swoją” tabelę rozgrywek ligowych licząc za zwycięstwo 2, a nie 3 punkty.

 

3
0

To nie jest czerwona kartka?

Grudzień 2, 2018 in Bez kategorii

Czytam opis meczu Legia – Korona i szok. Jak wół widnieje „czerwo pokazane za faul na Kucharczyku było z kategorii absurdalnych”. Czytam komentarze i kolejny szok. Wydawało się , że  Gino Lettieri vel Wunderwaffe to jeden z bardziej obiektywnych komentatorów, a tymczasem „ Ja chciałbym tylko powiedzieć, że uważam, iż sędzia Musiał przesadził i adekwatna była żółta kartka”

Kucharczyk ma piłkę pod kontrolą, ostatni obrońca ryzykuje i nie trafia w piłkę, następny obrońca, którym jest „sprinter” Diaw jest kilka metrów za Kucharczykiem, Hamrol zostaje w bramce. Piłkarz Legii miałby dwa wyjścia: albo wykończyłby sytuację sam albo zagrał do wbiegającego po drugiej stronie pola karnego Carlitosa.

I w tym przypadku sędzia Musiał popełnił błąd? To kiedy w takim razie jest czerwona kartka?

Zrzut ekranu (1004)

7
1

aVARia czy nie?

Listopad 13, 2018 in Bez kategorii

Ani w Lidze+Extra ani w Niewydrukowanej tabeli nie było o tej sytuacji nic. Więc może tu znajdzie się osoba, która rozwieje wątpliwości. Chodzi o mecz Jagiellonia – Lech i gola na 1:0. Świderski jest na pozycji spalonej, wraca się i podaje do Frankowskiego który strzela bramkę. Spalony czy nie?

Zrzut ekranu (934)
Zrzut ekranu (935)

 

1
0

Krzysztofie Stanowski nie wstyd Ci?

Wrzesień 27, 2018 in Bez kategorii

Będzie pięknie pomyślał Leszek Milewski kiedy na nadzwyczajnym redakcyjnym zebraniu Weszło.com ogłosiłeś założenie klubu piłkarskiego. I co? I jajco! W kadrze KTS Weszło jest miejsce nawet dla Mietczyńskiego, a zabrakło dla Leszka Milewskiego? Zero imprez, zero wakacji, tylko trening, trening i jeszcze raz trening. I co? I jajco! Tyle poświęceń, tyle wyrzeczeń najlepszego dziennikarza Weszło.com. by zagrać w jednej drużynie ze srebnym medalistą z Barcelony. I co? I jajco! Zagrał, ale u boku szwagra, w dodatku w koszulce Sokoła Skromnicy, a nie ukochanego KTS Weszło Warszawa! Wstyd Krzysztofie!

Aktualizacja:

Jeden z dziennikarzy Weszło.com ma nadzieję, że nie będzie musiał stosować wybiegu co Leszek Milewski. Tylko co Krzysztof na to?

Zrzut ekranu (677)

18
0

Czyżby następny Pinokio?

Wrzesień 25, 2018 in Bez kategorii

W poniedziałek 24 września 2018 zakończył się proces tzw. gangu Fryzjera. Wśród oskarżonych znalazł się były piłkarz Lecha Poznań Piotr R. dla którego prokurator zażądał 18 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, 4 letniego zakazu działalności w profesjonalnym futbolu oraz zwrotu przyjętych pieniędzy.  Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 9 października, ale najpewniej wtedy jeszcze nie usłyszymy wyroku, bo sąd zaplanował też terminy kolejnych dwóch rozpraw.

5
3

Smutny romans

Wrzesień 20, 2018 in Bez kategorii

Krzysztof Stanowski o Dawidzie Janczyku:

Zrzut ekranu (648)

22
0

Raz jest faul, a innym razem go nie ma

Wrzesień 18, 2018 in Bez kategorii

2 września 11 minuta spotkania Cracovia – Legia

Zrzut ekranu (610)

Decyzja sędziego: czerwona kartka i rzut wolny dla Cracovii

16 września 56 minuta meczu Legia – Lech

Zrzut ekranu (614)

Decyzja sędziego: dyktuje rzut karny ale po konsultacji z VAR zmienia decyzję

11
2