Mioduski ostry jak nigdy czyli dzisiejszy wywiad do Przeglądu Sportowego.

Maj 5, 2017 in Bez kategorii

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa,dariusz-mioduski-legia-warszawa-nie-ma-pieniedzy-duzy-wywiad,artykul,781574,1,721.html

 

Dariusz Mioduski w dzisiejszym wywiadzie do Przeglądu Sportowego pokazał nową twarz – mistrza ciętej riposty. Świadczą o tym liczne akapity krytykujące przeszłe i aktualne wypowiedzi i działania Bogusława Leśnodorskiego. Godne odnotowania jest też zmiana języka, jakim posługuje się DM wobec BL1916 – Boguś stał się Bogusławem. Ostra retoryka, dużo argumentacji ad personam.

 

Garść cytatów:

I.

Robert Błoński, Michał Pol: Trochę się o pana martwimy po tym, jak Bogusław Leśnodorski opowiedział w „PS”, ile kosztowało go ponad 1500 dni w roli prezesa Legii: 15 kg nadwagi, powrót do palenia papierosów, brak czasu na chrzest dziecka.

Dariusz Mioduski: Wnioski wydają się oczywiste. Trzeba było mniej czasu spędzać na sutych i zakrapianych kolacjach, a więcej na normalnej pracy. Wtedy nie byłoby problemów z wagą, a i czas na chrzciny by się znalazł.

 

II.

Wypadają trupy z szafy?

Dariusz Mioduski: Tak, ale nie ma powodów, żeby o nich mówić, bo klub potrzebuje spokoju. Tym bardziej irytują mnie niektóre publiczne wypowiedzi na temat naszego stanu sportowego, bo szkodzą, mącą w głowach piłkarzy i odwracają ich uwagę od najważniejszego celu, jakim jest obrona mistrzostwa Polski.

 

III.

Czyje wypowiedzi?

Dariusz Mioduski: Np. trzyczęściowy wywiad w gazecie (prezesowi Mioduskiemu chodzi o rozmowę z Bogusławem Leśnodorskim w „PS”). Padło w nim m.in. stwierdzenie, że Michał Pazdan i Vadis Odjidja-Ofoe na pewno odejdą po sezonie. I to w momencie, gdy zaczynamy rozmowy z agentami i zawodnikami. To miesza im w głowie, a nam nie ułatwia negocjacji. Szkodzi też wydzwanianie i wysyłanie SMS-ów do piłkarzy oraz inne, niezrozumiałe dla mnie działania.

 

Nas w tym wywiadzie uderzyło, że poprzedni prezes szybko wprowadził podział: my zdobyliśmy, my wygraliśmy. A przecież razem zdobywaliście trofea.

Dariusz Mioduski: Rozumiem, co Bogusław chce zrobić: zostać co najmniej legendą tego klubu i być odpowiedzialnym za wszystkie dobre rzeczy, a gdyby stało się coś złego, to nie on. Kibice, ja również, doceniają sukcesy, ale ludzie w klubie widzą dziś, do czego doprowadził styl zarządzania poprzedniego zarządu i czym by się skończył. Dlatego pamiętajmy, że legendy zawierają w sobie tylko część prawdy, a reszta to zazwyczaj bajki.

5
0

Pożegnanie ŚP Pawła Zarzecznego w Canal+.

Kwiecień 4, 2017 in Bez kategorii

https://www.youtube.com/watch?v=v_KAmHio98Y

 

Wspaniały film podsumowujący pracę Pana Pawła Zarzecznego dla Ligi Plus Ekstra zamieszczono dzisiaj na youtube’owym kanale Canalu+ (zbitka słów jest nieprzypadkowa).

 

Przedstawia on – moim zdaniem – złotą erę w działalności dziennikarsko-publicystycznej ŚP PZa, z czasów, gdy z wypiekami na twarzy oczekiwałem na kolejne wydanie Ligi Plus Ekstra podsumowującej ostatnią kolejkę ekstraklasy. Piękne czasy, czasy wielkiej Wisły Cupiała, Groclinu Drzymały, Kolportera Klickiego, czasy zatrzymań Fijarczyka w podkieleckiej Cedzynie, czasy świetnej gry Nawrocika czy Gajtowskiego, czasy Michniewicza w Lechu Poznań i czasy oczekiwań na pierwszy nowoczesny, spełniający standardy FIFA w Polsce stadion (w Kielcach). Czasy Pogoni Ptaka i Żarko Belady w Wiśle Płock. Czasy, gdy organizacja Euro w Polsce była mokrym snem wielu fanów kopanej nad Wisłą.

 

Wreszcie WŁAŚNIE – czasy najlepszej epoki w dziejach serii Liga Plus Ekstra. Z błyszczącym i będącym u szczytu swej sławy ŚP PZtem.

 

Jeszcze raz – Cześć Jego Pamięci.

5
2

Paweł „Sapere Aude” Zarzeczny czyli pochwała życia i inteligencji

Marzec 25, 2017 in Bez kategorii

W związku ze śmiercią Pana Pawła Zarzecznego, poczułem potrzebę podzielenia się z następującą refleksją:

 

Pan Paweł Zarzeczny swoją twórczością, nieprzejednanym charakterem, osiągnięciami i zasługami dla polskiego dziennikarstwa stworzył – zachowując wszelkie proporcje – pomnik trwalszy niż ze spiżu. Te słowa to patos, ale patos uzasadniony. Pan Paweł Zarzeczny już za życia dał się poznać jako postać monumentalna, niezwykle płodna i wartościowa osobowość.

 

Wiele osób za życia zarzucało mu, że ma on tendencję do plecenia andronów i manii wielkości. Takie postrzeganie tej Postaci to jedno z tych uproszczeń, które w tych czasach niemal na każdym kroku zaśmiecają nasz umysł.

 

Czytając i słuchając Pana Pawła, gdy już oddzielimy ziarno od plew (czyli te mniej ważne sprawy jak słowną szermierkę z adwersarzami, anegdoty i żarty, od tych ważniejszych kwestii) ZAWSZE dostrzeżemy głębię. Duszę i przekaz. I właśnie przekaz jest w tym wszystkim najważniejszy. Niechaj przytoczony przeze mnie fragment jednego z Jego felietonów będzie tego potwierdzeniem:

 

„Jeżeli będziesz inteligentnym, zaczniesz kibicować najsłabszym drużynom, to charakter. I nie weźmiesz kredytu. I nie zaczniesz grać w ruletkę. I nie zaczniesz bić dzieci. Ale zarazem staniesz się nieśmiały i kobiety nigdy nie zaczną cię wybierać. Twoja głowa będzie jak mózg Einsteina. Miliard wzajemnie krzyżujących się połączeń, spięć, wahań, pytań, dramatów. Masz wyjście oczywiście, bo człowiek inteligentny wyjście ma zawsze. Możesz umrzeć. Tak, ale jako człowiek inteligentny – nie możesz opuścić bliskich. reklama Nieświeży oddech? Pozbądź się go za pomocą zwykłego… Ohydne stworzenia opuszczą Twe ciało, jeśli rano będziesz pić na pusty żołądek To twój ostatni obowiązek przy nich być. Bo nie jesteś homo idiotus – człowiek prosty, prostaczek. Ty, inteligentny, masz w sobie dumę i dlatego nie schylasz głowy. Nigdy. Chociaż wybaczasz zdrajcom, chociaż wierzysz czasem w takie złudy jak reinkarnacja – ty jesteś mądry. Wybrany nie bardzo wiadomo, w jaki sposób, po co, jak? Wybrany do porażek, ale i do niezwykłej dumy. Takiej, jaką nosi każda z rodzin na polskich pogrzebach. Dumę, bo to odeszli właśnie ludzie inteligentni. Najlepsi. Nasi. Nie jestem inteligentny, często nawet żartuję, że jestem inny, bo ponadprzeciętnie inteligentny, pycha, znaczy jednak homo idiotus ze mnie i tyle. Ale zastanawiam się, co robić dalej? Mądry człowiek nie tylko ma pieniądze, ale i zawsze wie, co robić dalej, musi wiedzieć! Otóż trzeba patrzeć w niebo i szukać dla siebie w nim miejsca. Ale nie trzeba się śpieszyć, w niebie tłoku na pewno nie będzie. Zdążymy! Zróbmy coś teraz. Nawet z głupkami! Trzeba więc przeżyć każdy darowany nam dzień przez Boga jak najmądrzej. Jak najwygodniej, a jak! Ale i brać gazetę do ręki. Ta gazeta, cóż za ironia, wyróżnia dziś mądrych od głupich. Właśnie dzięki gazetom nas, ludzi inteligentnych, widać z daleka.”

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/247530,o-udrece-czyli-byciu-inteligentnym,2,id,t,sa.html

 

Tak jak wspominałem w poście zawartym w jednym z artykułów upamiętniających Pana Pawła – miałem zaszczyt Go poznać. Podróż, którą razem odbyliśmy kilka lat temu w pociągu relacji Warszawa-Poznań i wnioski z niej płynące będę pamiętał do końca życia (byłem o tym przekonany już w chwili naszego pożegnania). Miałem jedynie nadzieję, że – zgodnie ze słowami, które sobie powiedzieliśmy na pożegnanie – jeszcze w życiu się kiedyś zobaczymy.

1
1

Free Histerix

Marzec 21, 2017 in Bez kategorii

Dzień dobry,

 

korzystając z wolnej chwili o poranku wszedłem na mój wciąż ulubiony portal weszlo.com celem poczytania interesujących mnie artykułów i komentarzy znajdującymi się pod nimi. Wielkie było moje zdziwienie, gdy zauważyłem, że kol. Histerix (zwany przez adwersarzy Darkiem lub płatnym trollem hojnie wynagradzanym w naturze) został dożywotnio zbanowany/usunięty. Wraz z całą jego twórczością, której już nie sposób zobaczyć.

 

W ten sposób z grona użytkowników usunięty został jeden z jego motorów napędowych – komentator o szerokich horyzontach intelektualnych, na wskroś charakterystyczny i ostry w wygłaszaniu opinii, które wzbudzały liczne kontrowersje. Zniknął też jeden z tych, który wiedział, że jedyną drogą do szukania prawdy obiektywnej jest pluralizm i brak politycznej poprawności.

 

Cóż, teorie spiskowe i loże są obecnie w kraju nad Wisłą modne, tak samo jak powrót do cenzury w stylu tej z lat 80tych. Wierność tym zasadom złożyli operatorzy portalu weszlo.com, który przez lata jawił się jako ten, gdzie nie unika się poruszania tematów tabu. Tym samym weszlo.com na czele z Jaśnie Wielmożnym Panem redaktorem Krzysztofem Stanowskim potwierdziło, że od jakiegoś czasu zjada własny ogon.

 

Dziś Histerix, jutro ja albo Ty drogi użytkowniku. Wystarczy, że Jaśnie Wielmożny Pan redaktor Krzysztof Stanowski autorytatywnie stwierdzi, że Twoje poglądy (przeciwne do wygłaszanych przez Jego) są niezgodne z jego opinią (czyt. grupą interesów, którą JWP red. Krzysztof Stanowski reprezentuje) i samopoczuciem dyktowanym przez duże ego, a Ty i Twoje konto na portalu weszlo.com odejdą w niebyt niczym listy dysydenta z Komańczy do ukochanej w połowie lat 80tych ubiegłego wieku. Wszak JWP red. Krzysztof Stanowski zwykł nie pytać, a stwierdzać, a mówiąc precyzyjniej przyklejać łatki. W opinii JWP red. Krzysztofa Stanowskiego raz przypiętej łatki nie sposób odkleić i jest ona dożywotnio zobowiązująca.

 

Histerixa szkoda, ja jednak wciąż mam nadzieję, że weszlo.com na czele z redaktorem Krzysztofem Stanowskim odejdzie od niebezpiecznego trendu i powróci na właściwe tory swej działalności.

 

7
0

Wpadka Bogusława Leśnodorskiego

Luty 26, 2017 in Bez kategorii

Czytaj dalej →

1
5

Paweł Zarzeczny – słowo na nadzielę

Luty 19, 2017 in Bez kategorii

Schudnij z Zarzecznym

 

Słowo Pana Pawła jako motywacja dla wszystkich osób z nadwagą i otyłością.

0
0

Ciekawy wywiad z B. Leśnodorskim

Luty 18, 2017 in Bez kategorii

Wywiad z Leśnodorskim – sportowefakty.pl

 

Wywiad o tym jak wygląda życie BL w trakcie sprawowania funkcji prezesa Legii Warszawa. Dużo o adrenalinie jaka towarzyszy mu na co dzień oraz o tym dlaczego jest to praca skrojona na miarę jego charakteru.

 

Dobre uzupełnienie trwającej od jakiegoś czasu dyskusji na temat tzw. „konfliktu właścicielskiego” w Legii Warszawa.

1
1