• Jeśli zapytalibyście Marcina Gortata przed dzisiejszym spotkaniem o jego wymarzony debiut w ekipie Clippers, to z pewnością opowiedziałby wam o innym meczu. W starciu z Denver Nuggets Polak – delikatnie rzecz[…]

 • Ma zaledwie 21 lat, a mistrzem świata zostawał już trzykrotnie, choć… na początku do siatkówki musiała zachęcać go mama. Należy do pokolenia, które zdominowało rozgrywki młodzieżowe w Europie i na świecie. W se[…]

  • igor91 odpowiedział/a 2 dni, 1 godzinę temu

   „Wiadomo, że każde dziecko potrafi wyjść na dwór, kopnąć piłkę i już coś z tego jest” – to samo można powiedzieć o siatkówce – każde dziecko potrafi wyjść, odbić piłkę i już coś z tego jest. Widzę, że wywiad z siatkarzem bez wbicia szpilki piłce nożnej to wywiad stracony.

   • A umiesz czytać ze zrozumieniem czy marudzisz dla samego marudzenia? Gość powiedział że matka chciała żeby trenował regularnie jakiś sport a nie kopał sobie po prostu piłkę z kumplami. Dwa zdania wcześniej powiedział że ma w dupie kto ile zarabia i nie interesuje się kopaną do czego ma święte prawo.

    • Ok, tak powiedział, jak napisałeś. Ale powiedział także, że wystarczy wyjść, kopnąć piłkę i już coś z tego jest, a siatkę trzeba trenować, żeby dojść do jakiegoś poziomu i czerpać satysfakcję. No kuźwa, jakby w piłce tego nie było. I tak jakby nie było grupek znajomych na lajcie odbijających piłkę na hali tak, jak ma to miejsce z nożną na orlikach, którzy do tego świetnie się bawią. Po prostu słabego argumentu użył, z którym się nie zgadzam. I nie chodzi mi o zarobki, ale z czegoś ten ból tyłka wynika. Gdyby piłkarze zarabiali mniej niż siatkarze i za małe pieniądze kopali się po czołach, nikt nie podnosiłby argumentów przeciwko futbolowi, jak ma to miejsce teraz

     • Ile On mógł mieć wtedy lat 12? Piłka nożna nie była dla niego atrakcyjna i tyle. Co to ta piłka nożna jest jakaś świętością że nie można jej deprecjonować?

     • No bo tak jest, możesz kopać piłkę lepiej albo gorzej i spokojnie sobie pograć z kumplami. Albo Cię postawią na bramce, albo gdzieś obok, kopniesz prosto to dobrze, kopniesz krzywo to strata i gramy dalej. A w siatkówce jak nie potrafisz prosto odbić piłki to gra nie ma sensu, bo każda akcja się na Tobie kończy, każdy serw na Ciebie, przepuszczasz i za chwilę od nowa. Zero gry. I ja tam nie widzę, żeby Kuba tu wbijał szpilkę. I mówię to jako ktoś związany z piłką przez lata. Zresztą myślę, że Kubiakowi chodziło o to samo. Tylko ujął to w durny sposób

     • „wystarczy wyjść, kopnąć piłkę i już coś z tego jest, a siatkę trzeba trenować, żeby dojść do jakiegoś poziomu i czerpać satysfakcję.” – no ale tak jest. W piłce nożnej można praktycznie z marszu grać w piłkę i daje to jakąś satysfakcję. W siatkówce, zanim zaczniesz naprawdę odczuwać przyjemność z gry, musisz ogarnąć podstawy. Nie da się ogarniać podstaw i grać jednocześnie (jak w piłce nożnej). Z perspektywy osoby lubiącej i uprawiającej oba sporty, jego wypowiedź jest jak najbardziej sensowna.


      Nie chodzi mi o ukazywanie wyższości jednego sportu nad drugim, ale próg wejścia do piłki nożnej sportu jest niższy dla początkującego.

 • Zapewne nigdy nie słyszeliście o Rachel McKinnon. To Kanadyjka, wykładowczyni filozofii na Uniwersytecie Charleston i nowa mistrzyni świata w kolarstwie torowym, w kategorii wiekowej 35-39 lat. W teorii nic, co zwr[…]

  • bydlak odpowiedział/a 3 dni, 1 godzinę temu

   Czegoś tu nie rozumiem. Według przyjętej przez środowiska LGBT ideologii istnieją więcej niż dwie płcie. Znany portal społecznościowy oferuje bodajże 73 pozycje w polu „płeć”. Dlaczego więc dyskryminować osoby transpłciowe i nakazywać im starty w kategoriach męskich lub żeńskich? Czy tylko ja widzę tu sprzeczność? Ile w końcu mamy tych płci? Poważne pytanie, bez linczu proszę.

   • DeSToR odpowiedział/a 2 dni, 22 godziny temu

    Według klasycznej antropologii. Czyli nauki o człowieku wykładanej na uznanych uczelniach na świecie, a nie wydumanej pseudonaukowej teorii. Człowiek rodzi się albo kobietą, albo mężczyzną. Co więcej genetyka udowadnia, że jednych i drugich rodzi się na świecie mniej więcej po połowie. Jest to naturalne przystosowanie człowieka do środowiska naturalnego, maksymalnie zmniejszające rywalizację wśród mężczyzn o kobietę. Do tego przyjaźnie wpływa to warunki życia w związku monogamicznym, gdzie w sposób optymalny zapewnia się nieocenioną opiekę i wychowanie potomstwa przez jednego ojca i jedną matkę. Ma to niebagatelny wpływ na rozwój psychiczny i społeczny dzieci.
    A co to transpółciowości – są to marginalne przypadki urodzeń spowodowanych wadami genetycznymi, w których dochodzi do urodzenia dziecka z niejasno określonymi genitaliami. Środowisko LGBT chciałoby, aby za takowe uważać psychiczną sferę, tj. gdy np kobieta czuję się mężczyzną. Ale według naukowców to natura precyzuje nasza płciowość, a nie sfera psychiczna, która może być formowana poprzez psychospołeczne czynniki w trakcie rozwoju dziecka. Środowisko w jakim dziecko jest wychowywane ma wpływ na zachowanie dziecka i co za tym idzie powoduje, że w jakimś przypadku pomimo posiadanych genitaliów męskich, dziecko będzie czuło się kobietą. Jednak nauka i badania nad dziećmi przedszkolnymi jasno wykazują, że dziewczynki wolą lalki i zabawy w dom oraz różowe ubranka. Chłopcy zaś uwielbiają bawić się we wszelką zabawę, gdzie ktoś wygrywa – czyli rywalizować. Częściej wybierają kolor niebieski i ciemniejsze. Oraz częściej bawią się rzeczami technicznymi np: samochody przy czym dziewczynka jeśli już chwyta za zabawkowe auto to najpierw interesuje ją kolor tego auta. Itp. itd.

    • Fidel odpowiedział/a 2 dni, 22 godziny temu

     Jeśli chodzi o te badania, co wolą dziewczynki i chłopcy w wieku przedszkolnym to jest to uwarunkowane dokładnie tym o czym piszesz wcześniej czyli psychospołecznymi czynnikami w trakcie rozwoju. Dziewczynki wybierają lalki bo widzą i rejestrują, że inne dziewczynki z którymi miały styczność bawiły się lalkami lub same dostawały lalki do zabawy w domu. Stąd po nie sięgają. Tak samo jeśli chodzi o kolor. Od małego dziecko ubierane jest w dany kolor więc potem chętniej wybiera właśnie ten. Gdyby grupę dziewczynek od małego ubierać na niebiesko i dawać do zabawy samochodziki to po pójściu do przedszkola,wolałby by bawić się samochodzikami i bardziej podobały by im się zabawki w kolorze niebieskim.

     • Bzdura, dziewczynki chcą się bawić lalkami, chłopcy samochodami – nikt ich do tego nie zmusza, nikt im nie daje przykładu z góry. To takie proste.

     • Byłby to ciekawy eksperyment. Efekt nasladownictwa i instynkt stadny – ciekawe jaki procent ludzi ma taką konformistyczną naturę. Pewne, że jednak nie wszyscy.

     • jakbys mial dzieci albo z nimi stycznosc to bys nie pisal takich farmazonow. Moja corks jak miala 4 lata i jej w upal chcialem nalozyc moją czapkę to pwoiedziala ze nie bo jest chlopacka, jak przychodze do siostry to z wielka radoscia sama sie chce opiekowac malym siostrzencem etc. Kazdy rodzic /normalny ? Ci to powie wiec nie pisz bzdur z g..wna rodem

      • Jakbyś ją izolował od innych dzieci i zakładał cały czas tę czapkę mówiąc, że jest w sam raz dla dziewczynki to by nie widziała różnicy. Naprawdę sądzisz, że jedyny powód jaki warunkuje to, że twoja córka uważa czapkę za chłopacką to fakt, iż urodziła się dziewczynką?

  • „Niedawno przebadano jednak 2000 lekkoatletów i odkryto, że 1/6 mężczyzn ma bardzo niski poziom testosteronu. Te badania pokazują, że nie ma absolutnie żadnego związku pomiędzy testosteronem, a wynikami facetów.”
   nie mam pojęcia o jakich badaniach mowa ale przytoczony cytat niczego tutaj nie tłumaczy. bo ważne są wyniki a nie sam fakt bycia lekkoatletą.

  • fronda odpowiedział/a 2 dni, 22 godziny temu

   Też bym się pod tym gównem nie podpisał jak gamoń co to napisał.A może gamończyni?

  • Fidel odpowiedział/a 2 dni, 22 godziny temu

   Różnice wynikające z płci w sporcie wyczynowym w większości wypadków są na korzyść mężczyzn szczególnie w tych siłowych. Z ciekawości sprawdziłem jak wyglądają wyniki w podnoszeniu ciężarów i tu całkowity brak zaskoczenia. Weźmy kategorię do 69kg. Rekord w dwuboju mężczyzn wynosi 359 kg a u kobiet 276 kg różnica ogromna a masa ciała zawodnika taka sama. Ba! Rekord osiągnięty przez chińczyka Liao Huia w kategorii do 69 kg jest lepszy niż rekord w żeńskim podnoszeniu ciężarów w kategorii 90+ i to zarówno w rwaniu jak i podrzucie. 69kg szczawik (żart, kolo jest jednym mięśniem) podnosi więcej niż ponad 100kg Tatiana Kaszyrina. Nawet zakładając fakt że oboje jechali na koksie różnicy wynikającej bezpośrednio z płci tu nie zmienisz. Teraz taki Liao zmienia płeć i nawet kosztem spadku wyników po terapii hormonalnej i tak kosi na miękko żeńską konkurencję. Jest to ciężki temat i niestety chcąc uniknąć dyskryminacji jednych prowadzi się do dyskryminacji innych.

   • Akurat w podnoszeniu ciężarów doszło do precedensu gdy pewien niezbyt mocny nowozelandzki ciężarowiec nagle odkrył że od zawsze czuł się kobietą i poddał się operacji
    Na szczęście złamał/a rękę podczas zawodów także jego/jej kariera nie trwała długo

   • pepe72 odpowiedział/a 2 dni, 12 godzin temu

    Być może jedynym plusem „transów” w sporcie będzie całkowity uwiąd sportów kobiecych. Taka Serena Williams przegrała z 203 czy 206 zawodnikiem ATP. W konsekwencji będzie trzeba przywrócić normalność.

  • Kozio odpowiedział/a 2 dni, 21 godzin temu

   „Tu nie chodzi tylko o sport, ale o prawa człowieka. […] Skoro mówimy o rozszerzeniu praw dla mniejszości, czemu pytać większość? Założę się, że wielu białych ludzi było wkurzonych, gdy zakończyliśmy segregację rasową w sporcie i pozwoliliśmy czarnym sportowcom na występy. Ale musieli jakoś to przeżyć. […] Nie możemy mieć kobiet legalnie uznawanych za transpłciowe w społeczeństwie i traktować je inaczej w sporcie. Nie powinniśmy się martwić tym, że osoby transpłciowe „przejmą” igrzyska olimpijskie. Powinniśmy się martwić o prawa człowieka.”

   Mnie tam przekonała xD

  • Ten problem można łatwo rozwiązać – niech wszyscy startują razem.

   • DeSToR odpowiedział/a 2 dni temu

    Szalone to co napisałeś, ale byłby to przełom w sporcie na miarę odkrycia Kopernika. Skończyłoby się to gadanie o emancypacji, multipłciowości itp. Poza tym, ile jest przypadków, że sport kobiecy przykuwa uwagę sponsorów, kibiców i czy jest generalnie na niego zapotrzebowanie? Taki eksperyment i przełom uświadomiłby rolę mężczyzny, która jest ciągle podkopywana i marginalizowana przez różne środowiska. Uświadomiłby społecznie, że natura wyposażyła mężczyzn w siłę, wytrzymałość fizyczną i takie cechy, które sprawiają, że jego rola jest nieoceniona dla świata. Gdyby, dajmy na to, taka Anita Włodarczyk nie powąchała medalu Mistrzostw Polski, jakież byłoby to uzdrawiające dla wizerunku mężczyzny w Polsce.

  • Obniżenie poziomu teścia na rok czy tam dwa i tak pozostawia wielką przewagę, jaką dało wcześniejsze bycie mężczyzną. Bardziej gęste kości, wytrzymalsze ścięgna, rozwinięta muskulatura i nie tylko ta zewnętrzna, ale przede wszystkim mięśnie toniczne.
   Nie ma możliwości aby zwykła kobieta była w stanie rywalizować z facetem który przez rok czy dwa łyka hormony i zbija testosteron.

   Niech LQBTQWERTY utworzą sobie swoje Igrzyska i rywalizują między sobą. Niech spiszą wszystkie możliwe krzyżówki żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, ale niech się odpierdolą od prawdziwego sportu.

   • Hivth odpowiedział/a 2 dni, 2 godziny temu

    To samo chciałem napisać, wprowadzić trzecią płeć na Igrzyskach i problem się rozwiąże. Chociaż pomysł podany wyżej, by wszyscy startowali razem, podoba mi się jeszcze bardziej. Wtedy dopiero będzie pełna równość, no i bluescreen u feministek, które otrzymają „równe prawa”, a jednocześnie masowy wpierdol na bieżniach i boiskach.

    • Tylko wtedy stracą na tym normalne kobiety, które chcą rywalizować między sobą, bo wiedzą że do wyników mężczyzn nie mają startu ze względu na płeć.

 • Ma 23 lata, a w swojej karierze już dwukrotnie znalazł się w najlepszej trójce żużlowców świata. Na pełnowymiarowym motocyklu jeździł już w wieku 11 lat. Gdy był nastolatkiem, jego mentorem stał się Tomasz Gollob.[…]

  • W sumie to troche szkoda, ze tak malo zuzla na Weszlo. Inne dyscypliny ciesza sie wieksza obecnoscia. Nawet… kolarstwo.

   • Co to znaczy „nawet… kolarstwo”? Kolarstwo to ty szanuj kolego.

    • Patrzac na fakt, ze Weszlo jest skierowane do polskich kibicow, wsrod ktorych kolarstwo jest dyscyplina czwartorzedna to zwrot „nawet… kolarstwo” jest jak najbardziej uprawniony. Z calym szacunkiem do kolarstwa.

  • Mertens odpowiedział/a 2 dni, 19 godzin temu

   niby jesień, a już zmarzłik, pizda hehehe.

  • kasztan odpowiedział/a 2 dni, 16 godzin temu

   Bardzo fajnie, że piszecie o sporcie który ma w Polsce wyższą średnią frekwencję na trybunach niż kopana. wincyj żużla, wincyj !!! może spróbujecie przybliżyć ludziom (tak po swojemu) polską ligę żużlową ? a nóż uda się jeszcze kogoś zainteresować czarnym sportem?.

 • Wiele widzieliśmy w sporcie, serio. Nie spodziewaliśmy się jednak, że kiedykolwiek będziemy czytać (a co dopiero pisać) o tym, że sportowiec ma problem, bo wytatuował sobie logo jakiejś marki. Nie dlatego,[…]

  • I ja szanuję ten porządek u Amerykanów. Żadnych furtek w przepisach. Żadnego obchodzenia reguł. Nie ma świętych krów – wszyscy muszą się podporządkować.

   • Ligi zawodowe to są maszynki do zarabiania pieniędzy. NBA to jest zwykła korporacja która dostarcza ludziom rozrywkę, nic dziwnego że działa to tak dobrze skoro nie macza w tym palców żadna polityka, samorządy itp.
    Ich zwyczajnie stać na to, żeby być stanowczym bo kasa sama się do nich pcha.

  • „Demon szybkości”, a intelektu to co najwyżej tytan. Nie jesteś nim, anonimowy stażysto.

  • Brakuje w artykule wzmianki, że nie dotyczy to wszystkich firm. Nasz rodzynek w NBA – Marcin Gortat ma wytatuowane logo Nike Jordan. Natomiast Carmelo Anthony ma logo Warner Bros. Czyli są wyjątki.

 • Każdy chce zdobyć medal, choć w gruncie rzeczy nie o to tu chodzi. Gdy Jacques Rogge, ówczesny prezydent MKOl-u, ogłaszał powstanie pierwszych igrzysk olimpijskich młodzieży, powiedział, że „przede wszystkim,[…]

 • 47 punktów rankingowych. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że tyle dzieli Huberta Hurkacza od miejsca w turnieju ATP Next Gen – imprezie dla siedmiu najzdolniejszych młodych tenisistów na świecie. W nocy Polak[…]

  • Travis odpowiedział/a 1 tydzień, 3 dni temu

   Hubert Hurkacz ma potencjał w przyszłości na top10 ale w tym roku nie poleci do Mediolanu. Są lepsi: Shapovalov De Minaur Tsitsipas Rublew Fritz tak wymieniam z pamięci jeszcze jest gość który nabija ranking przeważnie w amerykańskich challengerach na hardzie Amerykanin Michael Mmoh. O dzisiejszym meczu można powiedzieć że Chung to za wysokie progi dla Huberta ale idzie tutaj z kwalifikacji i ma przetarcie w postaci dwóch wygranych spotkań ale patrząc obiektywnie widać że chłopak nie ma gorącej głowy jaką miał Janowicz i kocha grać w tenisa. Bo Janowicz zarobił swoje i czasem jego występy oglądało się jakby grał za karę.Hubertowi życzę jak najlepiej i trzymam kciuki za dalszy rozwój bo nie ma sieczki w głowie w przeciwieństwie do śmierdzącego lenia Janowicza.

 • Kończyła biegi, w których 99% osób odpadało przed metą. Wygrywała z olimpijczykami i zawodowymi sportowcami. Dominowała jak nikt inny. Ale żeby to osiągnąć, musiała pogodzić się z rażeniem prądem, zamarzaniem w lo[…]

  • „Już jako dziecko nienawidziła przegrywać.”
   Każde dziecko nienawidzi przegrywać.

   • Nie każde, niektóre maja to w nosie

    • Travis odpowiedział/a 1 tydzień temu

     Masz muchy w nosie robolu z ukrainy hahahahaty szczurze z irokezem w okularkach hahaha gdybyś teraz słyszał mój śmiech hahahaha

     • 14mistrz14 ! odpowiedział/a 1 tydzień temu

      Śmiech przez łzy, bo nic nie możesz a swoją frustracje przekładasz w takich komentarzach, czym bardziej jestes sfrustrowany, tym wiecej piszesz, a śmiech mogę sobie wyobrazić, coś w rodzaju puszczenia bąka przez pawiana, nawet pasuje do rysopisu.

  • RobRob odpowiedział/a 1 tydzień, 3 dni temu

   Babka pierdolnieta. Tez biore udzial w takich biegach. Niech wroci do spiewania, to moze jej przejdzie :))

 • Czekaliśmy na tę noc od dawna. Z jednej strony ostatnia szansa Tomasza Adamka na powalczenie o najwyższe cele. Z drugiej hitowe starcie w UFC, gdzie Conor McGregor miał stoczyć prawdziwą wojnę z Chabibem Nurmag[…]

  • Tępy ”prawilny” dzban. Za rok pewnie i tak wielki powrót Górala na gali polsatu.

  • baku27 odpowiedział/a 1 tydzień, 5 dni temu

   Adamek był wolny jak żółw, nie było pracy nóg. Z takim kolosem to był gwóźdź do trumny. Miller mógł go znokautować w dowolnym wybranym przez siebie momencie.

   PS. Kiedy skończy się w końcu to cebulactwo z wypisywaniem nazw miejscowości na flagach? Wchodzi sobie taki Miller na ring a na jego głową wisi polska flaga z napisem „Zakopane”. WTF

   • … a co w tym takiego cebulowatego? 😉

    • baku27 odpowiedział/a 1 tydzień, 4 dni temu

     To, że polska flaga to nie jest szmata do bazgrania nazw rodzinych miejscowości żeby pochwalić się przed sąsiadem i obojętnie czy to jest Zakopane, Poznań czy Dupa Dolna. Wyobrażasz sobie amerykańskich kibiców z nabazgranymi „Indianapolis”, „Carson City” czy choćby „Nowy Jork”?

     • Vinni odpowiedział/a 1 tydzień, 4 dni temu

      Amerykanie to nawet noszą gacie we wzór ich flagi i nikt z tego problemu nie robi 😉 Tylko u nas wiele osób wciąż ma problem z odróżnieniem flagi od kawałka materiału w biało-czerwonych barwach.

      • mcz odpowiedział/a 1 tydzień, 4 dni temu

       Na flagach angielskich też są nazwy miejscowości, klubów itp

       • Ale to u nas otacza się flagę niemal kultem, jest święto flagi, a także obecnie w modzie jest patriotyzm.

        • Vinni odpowiedział/a 1 tydzień, 4 dni temu

         No właśnie… święto FLAGI, a nie kawałka materiału w danych barwach 😉

        • W USA też maja takie święto (znając zycie to ktoś u nas to skopiował), co nie zmienia faktu, że każdy Amerykaniec może tę flagę spalić, w dowolny sposób sprofanować- bo ma do tego prawo, co zresztą potwierdził ichni Sąd Najwyższy.
         .
         Trzeba być debilem albo spierdolonym zamordystą-pisiorem, żeby się domagać kar za to, że ktoś sobie coś napisze na kawałku materiału i pokaże to innym. Mentalność dzikiego wschodu ma się u niektórych świetnie. Jedźcie do Putina, tam będziecie mieli kar i zakazów ile wlezie, bando durniów.

         • Stary, ty jedź może do burdelu, niech ci ktoś ciśnienie spuści, bo pierdolniesz.

          To wypisywanie każdej dziury na mapie na transparentach w barwach narodowych, to szczyt Januszostwa i trzeba z tym walczyć.

          • Szczytem januszostwa jest wstydzić się za to, co ktoś inny zrobił głupiego.
           Ja się nie przypierdalam do ciebie że z takim ryjem jak twój masz czelność się ludziom na oczy pokazywac, wiec ty się nie przypierdalaj do innych i pozwól im robić ich własne głupoty. Zajmij się swoim zyciem i zwalczaj własne głupoty.
           I popraw wygląd.

           • Krzycho ja kumam, że wyjebałeś na fladze napis swojej wichury i wywiesiłeś na meczu siatkówki, a teraz wszedłeś między kumatych ludzi i zreflektowałeś się jaką wiochę zrobiłeś i ci głupio. Zastosuj się zatem do własnych rad i wypierdalaj.

            • Nie lubię siatkówki, ale jakbym wiedział że kogoś to wpieni to bym specjalnie nasmarował coś na fladze i patrzył z satysfakcją jak się takiemu cymbałowi jak ty gotuje od tego pod czaszką 😀
             Debili takich jak ty trzeba zwalczać, może przestaną wychodzić z domu, bo ich obecność wśród ludzi to większa wiocha niż Zenek Martyniuk w duecie z Dodą.

             • Krzysziu to weź ty się zdecyduj, czy ludzie mogą robić to co chcą, do czego nawoływałeś dwa komentarze wyżej, czy trzeba zwalczać tych, którzy myślą inaczej niż ty 😀 Widzę, że burza pod strychem konkretna.

              • Za głupi jestes, dlatego nie zrozumiałes. Zwalczać należy debili, którym się wydaje że mają prawo innym ludziom czegoś zakazywać, bo to coś im akurat nie pasuje, choć nikomu nie szkodzi. Czyli zwalczać należy takich debili jak ty. Mnie jest wsjo rawno, czy ktoś ma flagę z napisem, bez napisu czy w ogóle tej flagi nie ma. A tobie się gotują pod czaszką te wszystkie trzy szare komórki.
               Poniał?

  • „Góral” nie chce towarzyskich, pożegnalnych walk. Założył sobie podobno, że albo idzie na całość, albo w ogóle”
   hahaha, kto to pisal? Mówimy o gościu który już od kilku lat walczy z takimi gwiazdami jak np. w 47-letni (!!) Przemysław Saleta. Praktycznie nieaktywny sportowo od 2006 (!!) roku.
   Dajcie spokoj prosze…nie badzcie smieszni. Adamek powinien był zakończyć karierę mniej więcej 4 lata temu jeśli zakładał że albo walczy o coś albo kończy. Wszystko później to równia pochyła. Wieku nie oszukasz.

   • Adamkowi widocznie potrzebne są pieniądze, wszak już kilkukrotnie kończył i wznawiał karierę. Zrobił z gęby śmietnik, bo zawsze w wypowiedziach bazował na honorze, na słowności, a jak go życie przycisnęło to te swoje słowa łamie. „Nigdy już nie wejdę do ringu i kończę karierę” powiedział ze 3 razy, a od tego czasu stoczył pewnie z 8 walk. Zapewne by się to nie wydarzyło gdyby udało mu się dostać do tego europarlamentu i mieć tą całkiem przyjemną pensyjkę, ale się trochę przeliczył.
    Mi go w sumie trochę szkoda, bo w pewnym momencie swojej kariery był naprawdę genialnym bokserem. Imponowała praca nóg, szybkość, punktowanie i zamęczanie rywala. Jego walki oglądałem z przyjemnością, bo zawsze się dużo działo. Problemem jest to, że w swojej wadze był już od dawna najlepszy, a na ciężką jest jednak trochę za mały. A to w ciężkiej jest największa kasa. Kilku nieźle notowanych udało się pokonać póki była szybkość, ale szybkością nie odeprzesz zasięgu ramion i siły takiego Kliczki. Także szkoda, rozmienia naprawdę duże nazwisko na drobne, bo większość powoli zapomina, że kiedyś na walkę Adamka się czekało jak na skoki Małysza. Poszedł drogą Gołoty. Bo taki Saleta to może sobie robić takie rzeczy, gdyż i tak nigdy nie był poważnym bokserem i jest znany z innych rzeczy niż sam boks.

    • To karma po tym, jak do wagi ciezkiej wczlapal sie na obiciu mordy Golocie, ktory byl dokladnie w takiej samej dyspozycji w jakiej jest obecnie (od wielu lat) Adamek 😉

     • Niby tak, ale jednak Granta, czy Arreolę pokonał, a to wówczas nie byli byle jacy bokserzy. Przy takich warunkach doczłapać do „czwórki” w ciężkich to jest duży wyczyn. W półciężkiej mógłby na luzie dominować kilka lat dłużej, ale jednak jest różnica jak dostajesz za walkę sto tysięcy, a milion. W zasadzie można powiedzieć, że trafił z warunkami fizycznymi najgorzej jak mógł. Najmniej efektowne kategorie, bo jeszcze nie ciężcy, a też nie te karakany z niższych uprawiające szybki boks. Nie było też jakichś medialnych przeciwników. Jednocześnie za mały i za duży. Przy swoim stylu boksowania najlepiej czułby się gdzieś w półśredniej i tam też mógłby zarobić w cholerę kasy. Bycie półciężkim to chyba najgorsze co może się przytrafić obecnie bokserom. Możesz zunifikować, kosić wszystkich i tak mają cię w dupie. A wskoczenie do ciężkiej to… ciężkie nokauty, zejść niżej się nie da. Porządna kasa jest w trzech kategoriach. A w półciężkiej to naturalna droga – iść do ciężkich. Tak jak mówię, przy tych umiejętnościach, ale w innej wadze miałby na koncie pewnie ze 100x więcej. Jedyne gdzie mógł wyciągnąć trochę więcej to bitki z Cunninghamem, bo to jednak Amerykanin. Ale to też nie ten poziom finansowy.

      • baku27 odpowiedział/a 1 tydzień, 4 dni temu

       W półciężkiej swego czasu też dało się zarobić całkiem niezłe pieniądze, wydaje mi się, że największy problem Adamek miał po przejściu do wagi cruiser bo po prostu nie miał tam rywali. Raz bronił mistrzostwo świata z gościem który handlował chyba płytami CD a boks to było jego dodatkowe zajęcie.

     • I który to Gołota mocno mu pomógł gdy Adamek zaczynał w USA. Niestety, Tomek kiepsko się odwdzięczył…

      • Że niby co, miał się Gołocie podłożyć bo tamten mu kiedyś trochę pomógł?
       Gołota nie musiał się zgadzać na tę walkę, ale się zgodził, dostał wpierdol i koniec pieśni. Wielkie zdziwienie boksera że wyszedł na ring i dostał w ryj 😀

  • Prawda jest taka, że Borek wpakował Adamka na wielką minę organizując mu tą walkę, choć oczywiście tego nie przyzna. 40 kilo różnicy? No bez jej, każdy celny cios przy takiej przewadze to potencjalny nokaut. W ogóle z tym Millerem to problem mieliby pewnie i Joshua czy Wilder, a co dopiero stary i porozbijany Adamek. Wielki, twardy murzyn, do tego szybki. Nie mogło się to inaczej skończyć. Adamek nigdy nie miał jakiegoś super pierdolnięcia i miałby dać sobie radę z takim bykiem? Walka zupełnie bez sensu.

   • Dokładnie tak. Miller ma swoje ograniczenia co pokazał Wach. Z lekkich techników to chyba Usykowi dawałbym największe szanse na wyboksowanie go. A tak to jakiś kolos musiałby go wymęczyć klinczami, bo taki kloc nie może mieć dobrej kondycji. Szkoda, że on i Kownacki to są kumple, bo taką walkę chętnie bym zobaczył. Jeszcze starcie Millera z Ortizem też byłoby warte uwagi.

   • Kasa misiu, kasa… Borek, tak samo jak Adamek dobrze wiedzieli, że szans w tej walce nie ma, ale skoro wypłata jest przyzwoita, to można wyjść na 3-4 rundy (idę o zakład że „team” Adamka nie planował dłuższej walki), zaliczyć kilka bomb a po wszystkim podejść do kasy. Adamek wiele razy mówił że nigdy nie mówi nie, jeśli kasa się zgadza :)
    Leo- why?
    For money…

  • Nieźle ten Miller strollowal prawilnych swoim pasem Black Polska :)

   • Nie strollował idioto tylko po prostu chce sobie zjednać Polonie jako nowych kibiców. Ot co. Tylko takie zlewaczałe łby jak ty mogą myśleć, że gość z Brooklynu chciałby tym kogokolwiek prowokować..

   • To raczej nie był troll. Ten Miller to kumpel Kownackiego,wiec jakiś sentyment do Polaków może mieć.

  • a jak sobie to wyobrazasz?? flaga Polska to konkretny odcień czerwieni i proporcje długości do szerokości. Nie zabronią chyba pisania na pasku tkaniny białoczerwonym

  • Vinni odpowiedział/a 1 tydzień, 4 dni temu

   Problem Adamka leży w tym, że nagle coś mu odbiło, aby rozpocząć karierę w wadze ciężkiej. To był początek jego końca. Facet nigdy nie boksował w takich wagach, a nie da się ot tak wyrobić większej siły i dodatkowej masy, aby rzeczywiście stanowić zagrożenie dla tych wszystkich dryblasów z najciekwszej bokserskiej klasy.

   • Pomijając już ten fakt to swoje najlepsze lata w tej ciężkiej stracił z Bloodworthem.

    • Zgadza się, żałowałem że rozstał się z Gmitrukiem, jaki jest ten nasz „pan Miyagi” to jest, ale jednak na boksie sie zna i zawsze stara się wydobyć z pięściarza to co najlepsze, przy okazji chroniąc jego zdrowie.

 • Od początku swej zawodowej kariery był faworytem do zdobycia złotego medalu mistrzostw świata. Przez siedemnaście sezonów – z przerwą na odcierpienie swoich win – stale znajdował się w czołówce najlepszych za[…]

 • Jako autor tekstu wyjaśniam. Oświadczenie wbiło kilka minut po tym, jak skończyłem pisać tekst. To, że go tu nie było (teraz jest już aktualizacja na dole), wynika z faktu, że tekst wleciał na stronę później, a ja sam przez kilka godzin byłem wyłączony z sieciowego życia, więc nie mogłem zobaczyć, że JJ cokolwiek dodała.

  I jasne, tłumaczenie brz…[Czytaj więcej…]

 • Miało być pięknie. Naprzeciwko Walentina Szewczenko, przeciwniczka jeszcze z czasów rywalizacji w muay thai. Na szali wakujący pas mistrzowski UFC w wadze muszej i szansa na zostanie pierwszą kobietą, która z[…]

  • O Amerykance jednak później, bo w tłumaczeniu szefa UFC jedna rzecz ewidentnie nam się nie zgadzała. Jak to „nie jest gotowa”? Joanna Jędrzejczyk?

   A wystarczylo wejsc na jej profil na instagramie i widac jej oswiadczenie. Wisi tam od 5 godzin, wszystko wyjasnione przez JJ, ktora mimo ze jest tym wkurwiona to jednak rozumie UFC, ktore musialo przesunac walke o mistzostwo o miesiac wczesniej a ona, ktora rozplanowala swoj oboz wlasnie pod walke w grudniu, zamiast skoku na kase woli sie przygotowac solidnie do walki i dlatego odpuscila.

   • Jako autor tekstu wyjaśniam. Oświadczenie wbiło kilka minut po tym, jak skończyłem pisać tekst. To, że go tu nie było (teraz jest już aktualizacja na dole), wynika z faktu, że tekst wleciał na stronę później, a ja sam przez kilka godzin byłem wyłączony z sieciowego życia, więc nie mogłem zobaczyć, że JJ cokolwiek dodała.

    I jasne, tłumaczenie brzmi rozsądnie, ale w dalszym ciągu desperacja UFC w tej kwestii jest… nieprzystająca do wielkości federacji. Dużo lepiej byłoby – nawet jeśli bez pasa na szali – zrobić main event z pojedynku Diaz – Poirier, zasłużyli sobie goście.

   • Ponczkowski odpowiedział/a 2 tygodnie temu

    Autor tekstu nie popisał się, artykuł trzymał w napięciu do akapitu ostatniego… :)
    Trzeba było usunąć jak dostałeś Pan takiego niusa.
    Ja już prawie uwierzyłem w te teorie spiskowe 😉

  • Szkoda, że UFC podjęło taką decyzję, ale niestety mają do tego prawo… Skoro JJ miała rozpisany plan przygotowania się do walki w grudniu, to rewidowanie tego „na szybko” z pewnością nie przyniosłoby nic dobrego. Osobiście uważam, że JJ podjęła słuszną decyzję odmawiając wystąpienia w walce, która miała się odbyć we wcześniejszym niż planowano terminie.

  • Nic do niej nie mam, ale naprawdę dawno nie widziałem tak brzydkiej kobiety!! Kowalkiewicz tez się bije, ale wygląda 100000 razy lepiej.

  • 14mistrz14 ! odpowiedział/a 2 tygodnie temu

   Taki fajny był to tekst, a tu nagle aktualizacja i można wyjebać go do śmieci.

   • Travis odpowiedział/a 2 tygodnie temu

    Tak samo jak ciebie wyjebali dwa razy cwe(l)iga i powrociłes po odzyskaniu hasla przez e mail ty stary pierniku z rozdwojeniem jazni

  • Panicz odpowiedział/a 1 tydzień, 6 dni temu

   Jedyne godne uwagi, walki kobiet, to walki w kisielu …

 • Czternaście lat temu rozpoczął zawodową karierę, grając w jednym zespole z ojcem. Dziewięć lat temu zdobył złoto mistrzostw Europy, będąc rewelacją turnieju. Cztery lata temu zabrakło go w kadrze na mistrzostwa ś[…]

  • W waszych śmiesznych biografiach o tytułach w stylu „obsrany” i „najebany” alkusy snują jakieś debilne wizje „Maradona to by mi jadł z ręki, gdyby mi się chciało, ale wolę zachlać pałę”. A tutaj mamy kolesia, który był piorunującym talentem, pogubił się i trafił ostatecznie na szczyt szczytów. I to jest ta subtelna różnica.
   Ta kadra zna zresztą więcej takich przypadków: Drzyzga odstawiony na boczny tor przez Antigę, z łatką enfant terrible, teraz jako znakomity reżyser gry. Kubiak, 4 lata temu rezerwowy, spisany na straty po zrejterowaniu do Japonii, teraz genialny kapitan i lider. Nowakowski, przez jakiś czas poza kadrą, wraca do repry i zgarnia nagrodę dla najlepszego środkowego. Finał to iście przesłodzony filmowy happy end, bo mamy tutaj do czynienia z ludźmi, którym się chciało.

   • To był niesamowity mecz, rzadko kiedy widuje się jak Polska gra tak jak brazylijska maszyna bez nerwów tylko punktuje. Tylko w samej końcówce stracili trochę koncentrację i chcieli wygrać za szybko ale poza tym to masakra jak grali bez rzadnej nerwowej reakcji

   • M. odpowiedział/a 2 tygodnie, 3 dni temu

    Vital Heynen :)

   • Może dlatego, że większość piłkarzy to debile, a ci nieco bardziej rozgarnięci (np. Matusiak) nie bardzo mogą się pochwalić jakimiś sukcesami w piłce. Pewnie od czasu Bońka nie było nikogo, kto by miał coś do powiedzenia w obu kwestiach. Bo Lewy jest niezłym piłkarzem, ale jego biografia jest nieszczególnie interesująca.

  • Kurek potencjał fizyczny i techniczny miał zawsze, kłopoty miał jedynie z głową, która zbytnio się gotowała w trudnych momentach. Albo popracował z psychologiem, albo Heynen do niego dotarł jak nikt inny wcześniej, bo nie zgodzę się z opiniami, że Kurek podczas tych MŚ wrócił do formy sprzed lat. On teraz grał zdecydowanie lepiej. Tak nie grał nigdy wcześniej, to był absolutny top światowy.

  • M. odpowiedział/a 2 tygodnie, 3 dni temu

   MISTRZ!

  • Fajny artykuł do śniadania ☺

  • Optiv odpowiedział/a 2 tygodnie, 3 dni temu

   Szalpuk będzie w Skrze od tego sezonu z tego co pamiętam

  • Yarek odpowiedział/a 2 tygodnie, 3 dni temu

   Zawodowi sportowcy mają prawo czuć wypalenie ale przykład B. Kurka pokazuje, że ciężka praca i doświadczenie procentują! Szacunek należy się jemu i całemu zespołowi za walkę do ostatniej piłki w turnieju! I choć siatkówka (podobnie jak koszykówka) jest dużo mniej popularnym sportem niż piłka nożna, to ich wyniki zasługują na najwyższe słowa uznania!!!

  • 4 lata temu syn marnotrawny Wlazło, w tym troku syn marnotrawny Kurek, kto za 4 lata?

 • Co tu dużo pisać… wygrali! Tych czternastu wspaniałych facetów, dowodzonych przez Vitala Heynena zakończyło tę mundialową przygodę w najlepszy możliwy sposób. Podnosząc do góry puchar. I może w Turynie nie od[…]

  • Nedi81 odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   Kogo za męża chce Twoja córka? To jasne, chce Bartka Kurka!
   Kogo Twa siostra chce za chłopaka? To jasne, Michała Kubiaka!
   A o kim marzy babcia Helena? To jasne, że chce Heynena!
   Kogo zaprosiłbyś na libację? Całą Reprezentację!
   BRAWO POLACY!

  • Wezcie juz przekonajcie swojego szefa, zeby przestał pierdolic i poszedł spać. Polacy zdobyli złoto, a ten szuka taniej zaczepki na TT zastanawiając sie kto wyleci w miejsce Leona. Mnie siatkówka ani ziebi, ani grzeje, ale jak ktos woli siedziec i poswiecać swoj czas w futbolu, ktorego bohaterowie przy siatkarzach są jak uczniowie szkoły specjalnej przy Einsteinie, jego sprawa!

   • jezd odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

    Ja już dawno przestałem zaglądać na jego Tt a felietonów to też nie czytam (jeśli zechce mu się napisać). Ale zgaduje o czym napisze teraz że po co na Leon w kadrze itp.. Zastanawia mnie też co by było gdyby jego argentyński bóg postanowił grać dla Polski czy pisał by tak samo czy może zmienił by zdanie.

    • Kurwa chodzi o to, ze musza wyjebac ze skladu jednego z mistrzow swiata, zeby zrobic miejsce kolorowemu.

     • Różnica między siatkarskim kolorowym lisem a piłkarskimi lisami jest taka że on jak tylko miał możliwość to jest związany z PL. Żona Polka, cały wolny czas na jaki może sobie pozwolić spędza u nas. Uczy się naszego języka, na ile może na tyle stara się mówić (to nie jest łatwe) swoje dziecko wychowuje w naszych obyczajach (a to nie jest łatwe, szczególnie że mieszkał w Rosji i miał swoje tradycje wywiezione z domu z Kuby). No i rzecz najważniejsza, obywatelstwo nie zostało mu wciśnięte jak piłkarzom tylko sam o nie walczył. A jedyne w czym mu pomogło PZPS to otrzymanie zgody na zmianę reprezentacji. Jeśli się mylę to sorry, ale przecież on sam wybrał nasz kraj. Z tego co się mówi to dostawał dużo lepiej płatne propozycje (u nas tylko są zwroty za zgrupowania i premie za medale) Rosjanie proponowali mi kontrakt na poziomie tego co zarabiał w klubie a już wtedy był najlepiej opłacanym zawodnikiem świata.
      Dla mnie to jest normalny zawodnik reprezentujący nasz kraj a nie ktoś kto został dopięty na w ostatniej chwili z nakazem grania, on ma świadomości że mimo tego że gra w najlepszycj klubach to miejsce w reprezentacji musi sobie wywalczyć i zostać dobrze przyjętym przez zespół. A to się dzieje.

      • Nie atakuje żadnego z kolegów wyżej, bo wyście tylko podnieśli rękawice rzuconą przez Pana Krzystofa. Ja tylko napisałem swoją myśl w tej dyskusji
       P. S
       Już wiem o czym będą felietony w najbliższym tygodniu: wyższość soccera nad siatkarzami ew ŁKS (W przypadku Pana Olkiewcza)

      • wyar odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

       Nie tylko taka. Roznica jest zasadnicza – wyslalem mianowicie tweeta do Krzysia S.,czy w zwiazku z tym,ze nie podoba mu sie to,ze Leon dostal obywatelstwo tak szybko tylko dlatego,ze gra w siatkowke, to rowniez nie podoba mu sie np. Wladyslaw Jagiello jako krol i nie uznaje bitwy pod Grunwaldem ? Sytuacja podobna – szybkie spolszczenie Jagielly (i ochrzczenie!),ozenek z Jadwiga i wyniesienie do najwyzszej godnosci tylko po to,aby uzyskac korzysci (w tym wypadku polityczno-gospodarcze).
       To pytanie do Krzysia i tych wszystkich prawdziwych Polakow – uznajecie nasze zwyciestwo pod Grunwaldem ? Przeciez wodzem byl „niePolak” :-))))))))

      • W punkt.

     • nie muszą, tylko chcą. nikt im pistoletu do głowy nie przykłada, że albo Leon gra, albo śmierć

   • cztery lata temu pierdolił, że woli oglądać Barcelonę niż finał mundialu w siatkę. Jego prawo, ale niech przy tej Barcelonie sobie zostanie

  • KUBA97 odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   BRAWO,BRAWO,BRAWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!! Nie wierzę-ONI TO ZROBILI!!! Nie wierzyłem w Kurka na początku mistrzostw,ale to co grał od jakiś 5 meczy to absolutny kosmos! Zatorski gasił każdą piłkę, Kubiak motywował non-stop,Kochanowski,Drzyzga,Szalpuk… Jednym słowem 14 GLADIATORÓW – dziękuję za te wspaniałe emocje!
   Teraz utrzymać formę do IO w Tokio- nadszedł czas przełamać olimpijską niemoc! 😀

  • Poker odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   u nich nikt chyba nie schodzi ponizej 20 cm jezeli chodzi o fujary, pod prysznicem po meczu jest parada kutasów do kolan

  • „Zagramy jeden słabszy turniej i wylejecie na nas pomyje”- kwintesensja polskiego podejścia do sportu.
   Przyjemnie się słucha reprezentantów Polski w siatkówce. Inteligencja, pokora, elokwencja. Klasa na parkiecie i poza nim. BRAWO!!!

  • A co tu komentować w ogóle? Rozjebali po prostu system. Pamiętam czasy sprzed dekady, gdzie najlepsze nasze zespoły nie wytrzymywały ciśnienia i przegrywali wygrane mecze. A dzisiaj? Grali z takim spokojem jakby to był sparing. Podobnie grali ze Stanami. 100% gry, 0% pierdolenia się z tym. Nawet ci młodsi jak wchodzili – to nie „walczyć”, a po prostu zrobić swoje na boisku, wykonać zadania i do widzenia. Nie było ani nadmiernej pewności siebie, ani strachu przed rywalami – zwykłe wykonanie swojej roboty najlepiej jak się potrafi. Dlatego też wygrali, bo robili swoje, a życiową formę miał Kurek, kapitanem idealnym jest Kubiak, którego uwielbiam, a Heynen się nie pierdolił i młodziaków dawał w sam środek walki i nie pozwalał, żeby wstrzymywali rękę. Brawo! A i widać, że Kurek miał zadrę sprzed 4 lat i chciał to sobie odkuć. Odkuł z nawiązką. W końcu przestał pierdolić, a zaczął grać i to jak! MVP zasłużone w 100%.

   • Dokładnie to samo pomyślałem, goście nie mają układu nerwowego, co prawda w samej końcówce trochę stracili ale wytrzymali

   • Olala odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

    Kurzaku Tomaszu – bardzo celny komentarz. Dodam jako kibic – świetną pracę studia Polsatu. Relacja Drzyzga-Drzyzga ujęła mnie za serce. Nawet gdy Kadziewicz z Drzyzgą się pochlali na wizji – potrafili wybrnąć bez wylewania pomyj. Świetnie się dopełniają z zawodnikami w rozmowach, w odróżnieniu od tych histerycznych futbolowych pizd.

   • Phelek odpowiedział/a 2 tygodnie, 3 dni temu

    W końcu Kurek odpalił. Cztery lata temu chyba nie potrafił do końca zrozumieć, że to czas Wlazłego, a on powinien być zmiennikiem. Jakoś tak jest, że wybitni atakujący (a za takich uważam i Mariusza i Bartka) sprawiają małe problemy trenerom kadry

  • Coś pięknego. Cieszę się, że mogę żyć w czasach, kiedy polskiej drużynie udaje się obronić tytuł w znanej i popularnej dyscyplinie. Nie sądziłem, że stać ich na to. Drużyna sprzed 4 lat była zupełnie inna. A jednak udało się i jest to dobry prognostyk – jest nadzieja na udaną przyszłość.

   • a tak z ciekawości, to chyba nigdy w historii polskiego sportu sie nie zdarzyło, żeby zrobić 2 razy z rzędu mistrza świata w jakiejkolwiek dyscyplinie zespołowej, nie licząc żużla oczywiście

  • No nie wiem…
   Dla dobra konstytucji, pewnie lepiej byłoby
   gdyby to Brazylia wygrała.

  • Najpierw 3 razy Włosi, potem 3 razy Brazylia. Teraz kolej na hat-trick Polaków. Czyżby za 4 lata kolejne mistrzostwo? Oby tylko przeplatane złotem olimpijskim

  • Ja nie wiem, żadnych akcji reklamowych z Head’n’shoulders w czasie meczu? Żadnych turbo energetyków? Goście jeszcze się muszą dużo nauczyć od Panów Piłkarzy.

   • Lluc93 odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

    Nie pierdol, bo zaraz znowu będą grać w reklamach plusa, skoczkowie w playa. I dobrze, niech grają, niech na tym zarabiają, zasłużyli na to.

   • Jakbyś nie zauważył to Solorz cały finał reklamował tylko swojego Plusa, sprzedał tylko jeden spot Pruszyńskiemu, takto leciały reklamy Plusa cały czas. Zajebisty ruch

  • Gratulacje. Byli jak wściekłe stado czołgów

  • Świetny mecz, gra wyśmienita, zgasili rywali w pięknym stylu :)):

   To super, tym bardziej że jak niektórzy twierdzili Serbia i USA ogólnie byli lepsi, ale dali nam wygrać 😉

  • Travis odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   W zarządzaniu pieniędzmi mioduski -100mln, chyba źle wyszliście na tym finansowo?

  • lion odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   Brazylia się podłożyła. Tak jak i USA.

  • To był gwałt na Brazylii.Bravo panowie.
   Pamiętam na początku tego turnieju jak i wcześniej Kurek grał tak słabo, że aż żałośnie było go oglądać, wypadł kiedyś z kadry, a w ostatnich spotkaniach tego turnieju był w takiej formie że to głowa mała.Zasłużone MVP turnieju.

  • Kogo obchodzi jakaś tam siatkówka?
   Zieeew.

  • Kolo odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   Ciekawe gdzie są teraz te płaczki co po meczu z Serbami płakali jak to serbowie nam podali rękę i się oburzali, że dziennikarze nazywają nas światową potęgą. Pewnie teraz w swych norkach płaczą 😀

   • Zapewne pijesz do mnie, więc ci odpowiem. Nie płakałem po meczu z Serbią, tylko byłem przeciwny pompowaniu balona. Teraz w swojej norce się cieszę.

  • jeremy odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   „I może ktoś wspomni, że przegrali po drodze trzy mecze.” – nie znam się na siatkówce, bardziej lubię tą kobiecą, bo to kobiecy sport, ale z kim Polska przegrała trzy mecze?? Ja naliczyłem dwa!

   • Kolo odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

    Argentyna, Francja, Włochy

   • Buncol odpowiedział/a 2 tygodnie, 3 dni temu

    Akurat siatkówka w wykonaniu kobiet jest mega nudna. Te plasy, przebijanki które ledwo nad siatka przelatuja są usypiajace. Jedyne co w tym fajnego to silne uda i zgrabne tylki niektorych zawodniczek

  • M. odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   Brawo brawo i jeszcze raz Brawo, za te cudowne emocje, za perfekcjonizm dla całej drużyny i dla Picassa siatkówka. To był wspaniały turniej w naszym wykonaniu. Wygrana z Brazylią we wspaniałym stylu.
   Mocarze. Husaria. Super.

  • Siatkówka mnie nie interesuje, a jedynie jak gra reprezentacja to zdarzy mi się obejrzeć jakiś mecz lub poczytać w necie na ten temat. Finał obejrzałem jak typowy janusz, ale chłopakom trzeba oddać jedno- są WIELCY. Naprawdę, to coś niesamowitego. Siatkówka to mimo wszystko całkiem popularny sport na świecie (co wykazało nawet weszło w jednym z artykułów) i my jesteśmy drugi raz z rzędu najlepsi. To wielka sprawa, można być tylko i wyłącznie dumnym z naszych. Jako fan piłki mogę tylko marzyć o tym, by piłkarze zdobywali medale na turniejach, ciekawe czy w ogóle dożyjemy tych czasów… Brawo siatkarze jeszcze raz! Wielkim sportowcom szacunek się należy.

  • Yarek odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   Wielkie słowa uznania i gratulacje za zdobycie Mistrzostwa Świata! Wyczyn tym bardziej niesamowity, że jako pierwsi w historii gier zespołowych siatkarze obronili tytuł po 4 latach!!! Trzeba się cieszyć wielkim sukcesem!!!!!

  • Jesteśmy najlepsi na świecie w przebijaniu piłki przez siatkę . Czyż to nie brzmi dumnie ?

  • Gratulację! G.. mnie obchodzi czy siatka to sport niszowy, siaki czy owaki. Demolka brazylijskiej nacji wybitnej w siatke i to w meczu o majstra, bez sekundy wątpliwosci kto wygra kazdego seta – to była chyba największa polska dominacja w finale jakie w zyciu w sporcie widziałem.

  • brawo Polacy! wielka klasa. jednak zdecydowanie wazniejsze sa Igrzyska Olimpijskie, wiec szykujmy forme na ta impreze. bo w Tokio ciesnienie i presja beda nieporownywalnie wyzsze, a aspiracje kilku ekip ogromne, jak i szykowana forma.
   .
   i mam nadzieje, ze jednak tego Leona do repry nie wezma. nie mam nic do niego, ale poza tym, ze dmucha Polke i ma z nia dzieciaka, to niewiele ma z Polska wspolnego. zwlaszcza, ze gral juz dla Kuby. i nagle transfer? nie robmy szopki z reprezentacji. albo w takim wypadku zlikwidujmy reprezentacje narodowe i tworzmy tylko najsilniejsze kluby, wymieniajac sie najlepszymi siatkarzami.

 • Po jednej stronie siatki Brazylia, dla której to piąty finał mistrzostw świata z rzędu. Zagrali we wszystkich takich meczach w XXI wieku. Trzy razy zostawali mistrzami, zatrzymali ich dopiero Polacy, którzy dziś[…]

  • To jest najcenniejszy polski medal od czasów Wagnera. I szczerze, jako kibic z doskoku, nie spodziewałem się, że reprezentacja może tak dobrze i fajnie grać. A sama siatkówka stała się sportem oglądalnym (6-8 lat temu już miałem dość).

   Ale nadal uważam, ze jedyną „prawdziwą” weryfikacją są igrzyska olimpijskie. Czyli najpierw trzeba znaleźć ścieżkę kwalifikacyjną do IO (FIVB pewnie znowu namiesza), a potem wytrenować dwunastkę na sam turniej. Wiec usilnie proszę, by Polsat się w przyszłym roku nie wpierdalał.

   • vasos odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

    W sierpniu za rok będzie turniej kwalifikacyjny na IO. 6 grup 4 zespołowych rozlosowanych koszykami według rankingu FIVB. Polska będzie starać się o organizację któregoś z tych 6-ciu turniejów. W styczniu o kolejne pięć miejsc będzie walka w kontynentalnych turniejach. Kwalifikacje są jasne, u siebie z Leonem będziemy jeszcze lepsi, tym bardziej u siebie. Awans do Tokio nie jest zatem ciężki
    Szkoda że PŚ będzie miał trochę mniejszą renomę bo patrząc czysto fizycznie jest to najcięższy turniej
    IO są na pewno bardzo ważne ale dla siatkówki ważniejsze są MŚ
    IO są po za kategorią bo to jest miejsce do którego każdy chciałby trafić i tam zagrać, ale nikt jeszcze nie potrafił nas do IO mocno przygotować, ciągle albo mamy pecha jak w 2008 albo przegrywamy przez siebie jak w 2012 (słynny mecz grupowy z Australią)
    Z drugiej strony jestem bardzo zadowolony z tego że Heynen otwarcie mówił o tym że celem jest złoto na IO a nie na MŚ
    Tym bardziej pokazuję to że mamy ogromny potencjał którego De Giorgi nie potrafił rok temu uwolnić
    Pozdrawiam i również czekam na Igrzyska

  • Polacy wierzymy w to ze przez 8 lat będziemy najlepsi na swiecie! Powodzenia

  • 3-5-2 odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

   PRO-STY-TU-CJA!

  • Czemu nasi siatkarze nie korzystają ze skarbów rodzimej myśli szkoleniowej ?
   Na korepetycje do naszego najwybitniejszego z prezesów należy tych dziadów z PZPS wysłać.Szybko im te kosmopolityczne zapędy ze łba wybije.
   Niech się uczą, k… niech się uczą.
   Każdy głupi umie zatrudnić jakiegoś Hiddinka czy Prandellego.
   A w czym oni są lepsi od naszych fachowców ?
   W niczym. Pokazał to już nasz wielki Adam.
   Wcześniej Franciszek i Waldemar.
   Teraz Jerzy pozamyka usta.

  • Jak to Kurek sie z niej wypisal na wlasne zyczenie??????? Przeciez nie powolal go wtedy Stefan Antiga ?????? Czyzbym cos przeoczyl?????????

   • Antiga i Kurek darli w tym czasie ze sobą koty. Kłócili się i byle co. Nic dziwnego grali ze sobą przez większy czas w Skrze to Bartosz stwierdził że nie będzie się słychać gościa z którym dzielił o a parkiet. Dwie mocne osobowości (mimo kpleżeńskiego nastawienia, znał swoją wartość) nie mogły się dogadać

  • Coś pięknego, wzruszające widzieć Polaków broniących tytułu mistrzów świata. Gratulacje Panowie

 • To był mecz tych mistrzostw. Emocjami, jakie mu towarzyszyły, spokojnie obdzielilibyśmy wszystkie pozostałe spotkania Polaków w Bułgarii i we Włoszech. Każda zepsuta piłka nas denerwowała. Każdy dobry atak spraw[…]

  • KUBA97 odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   I oby jutro też się udało!! 😀

  • Poirot odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   KON
   STY
   TU
   CJA

   • Co to był za pajac… 😉

   • Zgadzam się. Zwłaszcza artykuł nr 18.

   • Jani odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

    Na trybunach kurwy z napisem PROSTYTUCJA. Wkurzyli 90% Polaków. Strzał w stopę ze strony KODziarskiego ścierwa

    • motyl odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

     Jesli dla ciebie konstytucja jest prostytucja to niezle z ciebie komucho-pisowate gowno.Zryj scierwo za 500 plus i ssij pale kaczorom

     • no przecież właśnie się prostytuuje kosztemkonstytucji to nie dziwne, że mu sie kojarzy

     • Jani odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

      POsrane ścierwa wycierają sobie mordy konstytucją którą sami wielkokrotnie łamali vide skok na Trybunał w perspektywie przegranych wyborów czy blokowanie Sejmu przez kilka miesięcy. Zdrajcy i złodzieje. Pomijam już fakt że na ten bubel Kwaśniewskiego głosowało 6,4 mln ludzi czyli mniej niż na PiS i Kukiza które to partie zebrały 7 milionów. A propos. Żadnych świadczeń nie biorę

   • DE
    STY
    LA
    CJA

  • Należy dodać, że w tym meczu graliśmy bez lewego skrzydła w ataku. Fabian chyba trochę bał się spalić kolejnego młodego zawodnika i w całym meczu Olek dostał tylko jedną sytuacyjną piłkę. Jeśli jutro odblokuje się Szalpuk to będzie można powalczyć.

  • Belser odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   Nie widziałem nigdy jeszcze w Polskim sporcie tak MOCNEGO psychicznie i mentalnie zespołu. Coś niesamowitego. Po 2014 roku obawiałem się, że po mistrzostwach nastaną chude lata. Wielu wielkich skończyło karierę reprezentacyjną. Dziś mamy młody zespół, GŁODNY sukcesu zespół. Mamy od 2019 roku Leon’a. To będzie przez najbliższe lata piekielnie silna drużyna na miarę medali turniejów najbardziej prestiżowych rang. Brawo!

   • 3-5-2 odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

    Idż mu obciągnij.

   • Jedyne do czego można się przyczepić w tym co napisałeś, to to, że pisze się Leona, bez apostrofu. Dzisiaj jak oglądałem jak graja, to nie miałbym żalu nawet gdyby przegrali. Zagrali najlepiej jak potrafią, pokazali walkę i był to mecz na najwyższym poziomie. Cieszy szczególnie to, na co zwróciłeś uwagę czyli siła mentalna. Tym bardziej, że tak ogólnie to Amerkanie cechują się mentalnością zwycięzcy dlatego radość jest jeszcze wieksza.

   • Chude lata to mogą być w ręcznej lub nożnej, ale w siatce od początku XXI w. polska siatkówka nie zeszła poniżej pewnego poziomu który jest wysoki.

   • dopełniła się zmiana pokoleniowa, a młodsze pokolenia polskich sportowców są chyba inne, bardziej nastawione na realny sukces. Oby też dopełniła się się w innych sportach drużynowych – nożnej i ręcznej, bo z koszem to chyba nie ma lepszych następców, a ci co są i tak uważani są za najzdolniejsze pokolenia od lat, mimo że nie mają żadnych sukcesów.

  • Aerth odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   Z całych mistrzostw największa wtopa to Włosi. Kombinowali jak mogli, jeszcze przed losowaniem trzeciej fazy się mówiło, że będzie grupa Włochy, Serbia i Polska. No i dostali co chcieli, a ugrali tylko 3 sety, zresztą dlatego, że mecz sie na dobrą sprawę skończył po pierwszym i u nas grał dalej drugi skład.

  • 3-5-2 odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   A szmata z Polsatu na to: „Leon będzie miał z kim grać!”

  • M. odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   CUDOWNIE. Piękne zwycięstwo.

  • Dalem ci plusa ale weszlo nie pozwolilo tego wyeksponowac

  • Porównajcie mentalność polskich siatkarzy do nożnych, ten sam naród a taka przepaść, skąd się to bierze ?

   • Może właśnie to ta słynna przepaść w poziomie inteligencji między siatkarzami a piłkarzami… 😉 spora część polskiej historii to takie heroiczne zrywy w beznadziejnych sytuacjach, a zakładając, że większa część sportowców to patrioci i cieszy ich każdy zdobyty dla Polski medal… To w kryzysowych sytuacjach na boisku czerpia z tej historii siłę do walki 😉 … A piłkarze z racji niższej inteligencji (Kubiak to naukowo udowodnił) nie potrafią się z tym identyfikować i jedyne silniejsze emocje jakie są w stanie odczuwać to te podstawowe: jeść, pić, ruchać.. 😉

   • JanS odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

    w życiu ważne są potrzeby i pragnienia. Piłkarze zatrzymali się na potrzebach a niektórym to się nawet popieprzyło co jest co :)

   • kolejny bzdurny tekst. Do tych Mistrzostw mentalność polskich siatkarzy była nawet gorsza niż piłkarzy, kompromitowali się seryjnie, i nawet nie każdy chciał jeździć na kadrę. Zamiast cieszyć się, że wreszcie ten okres siatkarze mają za sobą, dowala sie piłkarzom,.

  • wielkie prawa.

  • Na 4 ostatnie finały MŚ 3 razy powtarza się skład finalistów. Polska i Brazylia. Oby wynik sprzed 4, a nie 12 lat się powtórzył. Brawo Polacy !!!
   Ps. Tego barana z tabliczką konstytucja mam nadzieję jutro nie widzieć. Ewentualnie z obitym ryjem i za karę dać mu do założenia koszulkę prostytucja. Nie mieszajmy sportu z polityką.

   • bytrek odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

    Przecież to jest zabawne, a do tego musiał z pewnością być wcześniej na hali żeby wiedzieć jaki miejsce kupić.

    • Yasiu odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

     Nie, to jest wkurwiające. Niech se kartką macha pod sejmem jak go boli, a nie na MŚ w siatkówce i to jeszcze w innym kraju.

   • Kiedyś były barany z napisem Solidarność, ale na szczęście TVP mogła puszczać z poślizgiem, żeby wycinać niewłaściwe momenty.

    • to jedyna różnica między tvp wtedy, a teraz – tamci przewidzieli taka sytuację i nie puszczali na żywo 😉

    • może jeszcze porównacie kod do powstańców styczniowych albo listopadowych, albo do AK w czasie 2 wojny? oj wysokie mniemanie mają niektórzy o sobie

   • to samo mówisz kibolom piłkarskim kiedy wnoszą transparenty? czy wtedy jest ok, bo sa przeciwko tej samej opcji co ty? 😉

  • bytrek odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   Reprezentacja Brazylii to zbudowała się jak my w 2006 roku podczas meczu z Rosją od stanu 0:2 do 3:2. Myśmy wtedy przegrali dopiero w finale i Brazylia to zrobi.

  • Amerykanie to przeciętna drużyna i tyle w temacie.Ta reprezentacja bazuje tylko i wyłącznie na zagrywce.Dzisiaj to co oni zagrali w drugim secie to jest mistrzostwo świata.Praktycznie każda zagrywka była celna.W tym secie mieli chyba tylko 1-2 błędy po zagrywce.Toć to nieprawdopodobne, a jeżeli do tego dodamy że u nich każdy oprócz tego chińczyka walił petardy to naprawdę chapeau bas.
   Tym setem przegrali wejście do finału.Trzeci set już był gorszy, a 4 i 5 to już niebo, a ziemia w porównaniu do drugiego.
   Już nie wspomnę pierwszego seta, w którym byli obsrani, ale załączyli pod koniec zagrywkę i jakoś uratowali wynik bo inaczej byłaby kompromitacja.
   Bravo dla naszych bo wyłapywać takie petardy to trzeba umieć.
   Gdyby u nas każdy tak serwował jak u hamerykanów, to każdego byśmy do 10 orali.
   Jeszcze raz napiszę, gdyby nie zagrywka, dostaliby 3:0.Z gry gorsi od nas kilkakrotnie.

   • Oceniając Amerykanów tak nisko i krytycznie deprecjonujesz sukces naszych siatkarzy. W mojej opinii Amerykanie zagrali bardzo dobre spotkanie, ale nasi w odpowiednim momencie zagrali jeszcze lepiej.

    • Jakbyś oglądał ataki amerykanów to byś się zdziwił jacy oni są „przeciętni”.

     • Oglądałem i nic ciekawego nie prezentowali.Nie licząc zagrywki byli od nas gorsi i tyle w temacie.
      Jeszcze się okaże że Amerykanie grali super…..
      Jakby grali super to dzięki pomocy ich zagrywki sklepali by nas 3:0.

    • No i ja tak ich oceniam.
     Gdyby grali zagrywką z taką skutecznością jak pod koniec pierwszego seta i całego drugiego, to byśmy przegrali z kretesem.
     Z gry mieliśmy więcej jakości niż oni.

   • Na poprzednich MŚ taka sama gra ograli nas 3:0, różnica polegała głównie na tym, że wtedy nie potrafilismy zdezorganizować ich przyjęcia dobra zagrywka 😉 gdyby dzisiaj nie mieli takich problemów z naszymi serwisami to zobaczyłbys set numer 2 razy 3 😉 a jest tym trudniej ich odrzucić od siatki im większe mają prowadzenie w danym secie, więc wielki szacun dla naszych, że potrafili bardzo szybko niwelować ta różnice 2-3 punktów bo inaczej byłaby masakra 😉

    • Amerykanie mieli problem z naszymi lekkimi zagrywkami co dla mnie jest śmieszne.Ja wiem że takie flopy nie są banalne do przyjęcia, ale na pewno są łatwiejsze od petard.
     USA miało skuteczność zagrywki na poziomie 98-99% w drugim secie, co jest kosmosem.
     W 4 secie mieli chyba 2 czy 3 razy więcej błędów niż w drugim, a w trzecim to w ogóle i to grając do 15pkt.
     Widać że Amerykanie ćwiczą zagrywki ile wlezie.U nich na 10 ataków mocnych wejdzie 8/9 u każdego gracza, nasi co potrafią mocno uderzyć może uda się im zrobić 5/10.

     • … a to już gadanie takiego typowego sezonowego kibica siatkówki 😉 (jakim sam jestem, tylko już się z tego wyleczylem) łeee, by się nauczył serwować bomby, a nie same takie lekkie baloniki! Co to za zagrywka, phii! Sam bym taka obronił 😉

    • 3:1 wtedy było, ale to szczegół 😉

     • Pieknie punktujesz siatkarskiego Janusza ;D ale pewnie dobrze pamietasz jacy w tamtym meczu bylismy bezradni, a nie gralismy znowu tak zle 😉

      • vasos odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

       Amerykanie na tych mistrzostwach to wzór przygotowania siatkarskiego, wszyscy o typowo siatkarskim przygotowaniu fizycznym (wyżyłowaniu, szczupli, szybcy na nogach, w chuj sprawni)
       Rzeczywiście Amerykanie to niesamowicie ofensywna drużyna z piekielną zagrywką, ale oni praktycznie na obu skrzydłach mają trójkę (Sander, Russell, Anderson) która potrafi regularnie bić nad blokiem. W dodatku dzięki dobremu poruszaniu są w stanie dobrze bronić.
       Amerykanie wiele z tych rzeczy wczoraj pokazali ale dzięki naszej grze potrafiliśmy ich złamać, zwłaszcza dzięki naszemu blokowi i zagrywce
       Pozdrawiam :) Szczególnie tych którzy ciągle narzekają na brak naszej dobrej zagrywki

  • JOzKSG odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   Brawo Polacy jesteśmy z Was dumni.

  • Jani odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   Sądzisz Mroczkowski że masz dłuższego niż karypel? Nie sądzę…

  • Wspanialy mecz, niesamowite emocje i … trzymamy dalej kciuki :)

  • Różnica pomiędzy piłka nożna a siatkówką jest prosta dla wszystkich, którzy kiedykolwiek w siatkówkę grali. Siatkówka uczy gry zespolowej, zaufania i pokazuje, ze – w przeciwieństwie do futbolu – sam meczu nie wygrasz. Jest po prostu inteligentniejszym sportem dla inteligentniejszych sportowców

   • Ee… Zdecydowanie częściej to w siatkówce mecz potrafi wygrać jeden zawodnik niż w nożnej, więc trochę słaby wywód 😉 przykładowo taki Zaytsev w kadrze Włoch, jak gościu ma dzień, to praktycznie wszystkie piłki lecą do niego, a on punktuje niezależnie od tego co się dzieje po drugiej stronie siatki 😉

  • lupi45 odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

   Są tu tacy co pisza że Amerykanie są słabi. Panowie, do najlepszej 4 MS nie wchodzą słabe drużyny. To jest turniej. Pisałem wcześniej że każdej drużynie przytrafia się w turnieju gorszy dzień. Taki wczoraj mieli Amerykanie. Ale to jest drużyna kompletna. Tym bardziej naszym należą się brawa, bo pokazali kapitalna siatkówkę. U nas jest kilku młodych chłopaków i tą drużyna ma naprawdę przyszłość. Dziś wieczorem wszyscy trzymajmy kciuki, a nawet jak będzie medal srebrny, to i tak chłopakom należy się szacunek. Tu nie było średniego presingu, hehe, ale walka i poświęcenie. Niech piłkarze biorą przykład. Czołem.

  • brawo brawo brawo :)))
   BTW, nie dawało mi spokoju czyim sobowtórem jest Vitali Heynen.
   Dziś mnie olśniło…Stan Laurel z Flipa i Flapa

  • BRAWO KURWA!
   Aż się specjalnie zalogowałem po długiej przerwie, skurwysynki jutro będą grały 4 mecz w 4 dzień z rzędu. A siatkówka w porównaniu do nożnej jest znacznie bardziej intensywna, tutaj każdy na pełnym skupieniu i spięciu musi grać przez cały mecz, często ponad 2h. A w nożnej? Boisko jest ogromne, jak piłka jest daleko to można się przespać, pogadać, odprężyć. Przy siatkarzach piłkarze wyglądają jak pizdy, szczególnie gdy narzekają że raz na miesiąc muszą zagrać 2 mecze w odstępie 3 dni. A siatkarze nakurwiają dzień w dzień, na takiej intensywności że żaden piłkarz ekstraklasy nigdy się o podobną nawet nie otarł!

  • Kurek stał się na tych mistrzostwach Cleytonem Stanleyem – łysym koksem o potężnej sile rażenia w ataku, który demoluje rywali

   • ta… a przyznaje sie, ze za gosciem nie przepadalem, kiedy dowiedzialem sie, ze nie pojedzie na MŚ w 2014 to tylko pomyslalem „ufff, bez tego slabiaka, z ktorego na sile robia gwiazde to moze cos wygramy” 😉

  • „Myślę, że zadecydowała sama chęć wygrania, twarda głowa. Naskoczenie na rywali w pierwszym secie, zdominowanie mentalne.” – tak ich zdominowali mentalnie, że po pierwszym secie dwa kolejne były w dupę. Jak to się łatwo dorabia teorie po fakcie. Wystarczyło, żeby w ostatnim secie z dwie piłki odbiły się inaczej i przy takim samym przebiegu meczu bysmy czytali, że utracone prowadzenie przybiło naszych psychicznie i nie zdołali się pozbierać.

  • polscy siatkarze nie raz zrobili z siebie pośmiewisko, na Igrzyskach czy Mistrzostwach Europy, a także grymasili. zamiast cieszyć się, że wreszcie nabrali charakteru i jakości, wylewa się żale na piłkarzy. To jak z memów o nosaczu.

 • Cztery lata temu w Ponferradzie Michał Kwiatkowski został mistrzem świata po fenomenalnej ucieczce na ostatnich kilku kilometrach. Cała kolarska Polska oszalała z radości, na czele z Piotrem Wadeckim, selek[…]

 • Cel reprezentacji Polski przed tym meczem był jasny: wygrać seta, wpuścić rezerwowych i dograć mecz z Włochami na wielkim luzie. Udało się w stu procentach. A to że całe spotkanie przegraliśmy? Nie ma znaczenia.[…]

  • Myślę ze jedyne czego im brakuje to stylu .
   Konieczne warsztaty u koseckego
   Który pouczy naszych dzielnych siatkarzy jakie korale nosić i jak głęboki dekolt narzucać .
   To było by coś
   A tak na poważnie to zajebiscie , na tym polu wstydu nie ma

   • Yarek odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

    To prawda, że wstydu nie ma, a wręcz przeciwnie, są powody do dumy! Kolejne MŚ w których jesteśmy w walce o medale i przy rozegraniu dwóch dobrych spotkań można pokusić się o obronę tytułu, czego oczywiście życzę naszym siatkarzom!

  • KUBA97 odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

   6 bloków i 3 asy
   I Włosi myśleli,że uda się coś zdziałać w pierwszym secie?? :-)
   BRAWO! Wierzę,że USA da się pokonać! Jak dalej Kurek,Kubiak czy Szalpuk będą tak grać jak przez ostatnie mecze to wszystko jest możliwe. 😀

   • Yarek odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

    Oby tak było!

   • Będzie ciężko, oglądałem mecz Amerykanów z Rosjanami i nie zauważyłem u tych pierwszych słabych punktów. Z drugiej strony – Rosjanie nie zrobili niczego aby wywołać u jankesów choć odrobinę niepewności czy zwątpienia, grali nieźle- ale to wszystko. Jeśli nasi wejdą dobrze w mecz to może Amerykanie stracą odrobinę tej swojej pewności siebie, a to by już było coś.

  • Baton odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

   Może jestem dziwny, ale mi takie „zwycięstwo” zupełnie nie smakuje. Chodzi o to, żeby wygrać mecz, a nie set(mimo że to dało 1sze miejsce). Gdzieś w tym musi być sportowa ambicja i chęć bycia najlepszym. Wygrajmy 3 : 0, pokażmy kto tutaj jest dobry i zasłużenie awansuje dalej. Która to już porażka naszych asów?

   • jezd odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

    O ile się nie mylę to trzecia (Argentyna, nie pamiętam i teraz Włochy)

   • lion odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

    Jutro półfinał, a podstawowi zawodnicy mają sobie wypruwać flaki po godzinie 22, mając już pewny awans z pierwszego miejsca? Chłopie, ochłoń…

    • Dokładnie tak, w dzisiejszych czasach sportowa ambicja ustępuje miejsce kalkulacji, zmęczeniu itp…
     A ambicje to nasi pokazali w meczu z Serbami i pierwszym secie z Włochami gdybyrzeba było wyszarpać awans.
     To jest turniej.

   • Kolo odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

    Powiem tak Pazdan na MŚ po 2 meczach musiał odpoczywać 2 miesiące. Oni zagrają 4 mecze w 4 dni. Warto jednak było chyba olać ten mecz i dać odpocząć najlepszym, nie uważasz ?

   • Yarek odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

    Na koniec turnieju będziemy pamiętali jaki osiągnęła nasza kadra wynik a nie z kim i jakie mecze przegraliśmy. Nie mają znaczenia porażki przeciwko Argentynie i Francji bo to my gramy w półfinale a nie te drużyny. Planem minimum było wygranie seta w meczu przeciwko Włochom i to się udało. Bardzo dobrze, że najlepsi zawodnicy odpoczywali, bo Amerykanie zrobili dokładnie to samo mając pewny awans – wystawili drugi skład, żeby najlepsi zawodnicy odpoczęli przed półfinałem. Biorąc pod uwagę intensywność turnieju to dzisiaj nasi siatkarze będą grali trzeci mecz dzień po dniu, a jutro czwarty, więc nie zaszkodzi, aby odpoczywali w sytuacjach, w których ich obecność na parkiecie nie jest konieczna. A swoją drogą dla kilku młodych zawodników to była swego rodzaju nagroda móc zagrać na MŚ w meczu przeciwko Włochom, którzy grali większość czasu pierwszym składem. Końcowy wynik nie miał dla nas znaczenia, ale rezerwowi wstydu nie przynieśli.

   • Ale nasi przecież z Włochami wygrali! 25:14 w I secie najważniejszego dla Włochów meczu w tych mistrzostwach to jest pogrom i DEKLASACJA. To tak jakby seniorzy grali z juniorami, mężczyźni z kobietami albo nasz mistrz piłki kopanej z mistrzem Luksemburga :)
    Dzień po tym meczu bardzo ciężkie spotkanie w półfinale z Amerykanami, których osobiście uważam za faworytów- a wg ciebie nasi powinni sobie wypruć żyły? Po jaki chuj?

   • Baton odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

    Hmm, chyba widać wyraźnie jakie ja mam poglądy na sport, więc czemu mam komentować wasze spojrzenie(które dla mnie nie jest normalne)? Znajdujemy się na innych biegunach i tyle. Nie dojdziemy do kompromisu. I właśnie z powodu takich kombinacji, braku ambicji, ta drużyna dzisiaj przegra gładko z USA(czego nie życzę, ale tak będzie), a my zostaniemy zapamiętani jako półfinalista z 4 porażkami na koncie(w ogóle w jakiejś innej dyscyplinie można tyle przegrać i być na tym etapie :D?), czyli zupełnie przypadkowy.

    • Aerth odpowiedział/a 2 tygodnie, 5 dni temu

     „I właśnie z powodu takich kombinacji, braku ambicji, ta drużyna dzisiaj przegra gładko z USA(czego nie życzę, ale tak będzie)”

     Wróżem to Ty nie zostaniesz :)

  • jezd odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

   Widzieliście tych ludzi w koszulkach z napisem konstytucja, mogli jeszcze jakiś transparent walnąć czy ludzie na serio muszą mieszać politykę w sport. A tak nie w temacie to ja już bym wolał założyć te od malika z napisem prostytucja.

  • Jak dla mnie to była żenada. Wyłapali łomot, a cieszą się jakby turniej wygrali. I jeszcze ta dzika radość tuż po zakończeniu pierwszego seta. Wyobraźcie sobie, żeby Serbowie w przedwczorajszym spotkaniu z nami (potrzebowali 54 małych punktów do awansu), po zdobyciu 2giego punktu w 3cim secie, tj. w momencie, w którym właśnie zapewnili sobie awans, rzucili się sobie w objęcia, tańczyli, skakali, cieszyli się jak małe dzieci. No nie, ja nie jestem sobie tego jakoś w stanie wyobrazić. Słabe to było, bardzo słabe. Olali kibiców, zafundowali im już trzecią, po Argentynie i Francji, porażkę w turnieju, a z USA i tak przegrają.

  • czoper odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

   Jednak powinniśmy podziękować Włochom za ich kombinacje. Dzięki nim otrzymaliśmy w 2 rundzie najsłabszą drużynę tej fazy (ich) oraz średnio silną Serbię, no i jest bezproblemowy awans.

   • Serbowie dziś pojadą Canarinhos. Jedyna drużyna której należy się obawiać na tym turnieju z perspektywy Polski to są Stany (które były z nami losowane w parze do podziału na dwie trójki)

  • Yarek odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

   Oba mecze z Serbią i pierwszy set w meczu z Włochami sprawiają, że można mieć nadzieję na finał MŚ. Amerykanie grają bardzo dobry turniej i obie ekipy wiedzą jaka jest stawka meczu. Pozostaje trzymać mocno kciuki i wierzyć, że Polacy zagrają na miarę swoich możliwości i to wystarczy do wygranej!

   • Jak Kurek znów zagra na 70% skuteczności ataków i nie zepsuje za duzo zagrywek – jestem spokojny o wynik.

    • Yarek odpowiedział/a 2 tygodnie, 4 dni temu

     No i Polacy dali radę! Kto dzisiaj będzie pamiętał o pojedynczych przegranych meczach, kiedy nasi siatkarze jako pierwsza w historii drużyna w grach zespołowych obroniła tytuł mistrza świata! Wspaniały sukces, wielkie brawa dla naszych siatkarzy!!!

 • Jedną nogą jesteśmy już w półfinale. Tyle możemy napisać. Trudno będzie zepsuć to, co dziś wypracowaliśmy. Zresztą, jakie „zepsuć”? Po meczu z Serbią nasze apetyty są na tyle rozbudzone, że chcielibyśmy nie[…]

  • saminiemi odpowiedział/a 3 tygodnie temu

   Do awansu z 1. miejsca wystarczy nam:
   – wygranie min. 1 seta z Włochami

   Do awansu wystarczy nam:
   – zdobycie min. 61 punktów (jeżeli wszystkie sety przegramy do 25), ogólnie przegranie ilością mniejszą niż 15pkt

   • saminiemi odpowiedział/a 3 tygodnie temu

    W każdym razie:
    Włosi żeby awansować muszą wygrać 3:0, a dodatkowo w tych trzech setach łącznie różnicą min. 15 punktów

  • MaciekGKS odpowiedział/a 3 tygodnie temu

   Szczesliwy mamy ten terminarz. Najpierw Serbowie oddali mecz zeby sie nie przemeczac. Dzisiaj zagrali z wiekszym zaangazowaniem, ale znowu wystarczyly im raptem 54 punkty…

   • mr.OTHER odpowiedział/a 3 tygodnie temu

    Zaangażowania w pierwszych dwóch setach nie można im jednak odmówić – chcieli wygrać jednego z nich, żeby mieć spokój i żadnych kalkulacji. W trzecim już się posypali.

    • Prawda. :) Z tym, ze po dwoch setach na przewagi swoj cel w zasadzie osiagneli. Trzeci nie byl im wiec do niczego potrzebny. Dzisiaj my bedziemy podobnie liczyc.

  • Belser odpowiedział/a 3 tygodnie temu

   Oby nie trafić tylko na Amerykanów w Półfinale…

  • Tomaszz odpowiedział/a 3 tygodnie temu

   Ja aż taki zachwycony tym meczem nie jestem. Szacun za końcówki, jednak to przede wszystkim Serbowie do nas wyciągnęli rękę. W pierwszym secie to ataków, po których piłka lądowała w boisku i nie było co zbierać praktycznie nie było. Ciagle a to po bloku, a to w przeciwnika. Punkty z tego były, ale czegoś jednak brakowało. W drugim secie tylko trochę lepiej. Prawie każda okazja na zdobycie punktu przy własnej zagrywce kończyła się głupim błędem i stracona szansą. Odbior meczu jest zafałszowany przez emocjonujące końcówki w I i II secie i III set, w którym Serbowie byli już zrezygnowani. Ogólnie powody do radości są, bo wygraliśmy 3:0 z mocnym przeciwnikiem, natomiast z optymizmem przed bardzo prawdopodobnym półfinałem jestem powściągliwy.

   • Kolo odpowiedział/a 3 tygodnie temu

    kurwa jak ja nie lubię takiego polskiego pierdolenia. Jak my atakujemy w aut czy siatkę, to jesteśmy ujowi, do dupy i nie umiemy grać, a przeciwnik bosko wygrywa. Jak przeciwnik atakuje w aut lub siatkę, to dalej jesteśmy ujowi i do dupy, tylko przeciwnik wyciąga do nas ręce. Matko. Objebaliśmy ich w sumie 6:0, ale w sumie to oni są przecież lepsi, tylko podawali nam rękę. FacePALM

    • Brawo Kolo pisze o tym często. Jest to nasza żałosna cecha narodowa

    • Tomaszz odpowiedział/a 3 tygodnie temu

     Ja nie mówię, że jesteśmy chujowi, tylko już nie mogę słuchać tego pierdolenia jaka to jesteśmy potęgą i jaki to zagraliśmy cudowny mecz. Niektorzy już by złote medale powiesili. Byliśmy lepsi w decydujących momentach, co też świadczy o klasie, natomiast mankamenty w grze były. Tylko tyle i aż tyle.

     • A to przypadkiem nie chodzi o to, żeby być lepszym w decydujących momentach? A co do mankamentów to w siatkówce zawsze są. Nie da się kończyć 90% ataków. Nie da się zablokować za każdym razem, nie da się przyjąć wszystkich zagrywek, nie da się nie popsuć ani jednej własnej zagrywki. I moim zdaniem właśnie zagraliśmy CUDOWNY mecz. Nie mamy takich gwiazd jak M. Andreson, O. Juantorena, M.Michajłow, I. Zajcew czy E.Ngapeth. Co więcej, nasi rezerwowi (zwłaszcza przyjmujący) to zdecydowanie nie international level, a mimo tego wszystkiego niemal na pewno skończymy w najlepszej „4”. Dlatego chłopakom i trenerowi należą się ogromne brawa. A swoją drogą to w kadrze piłkarzy brakuje mi gościa z takim charakterem jak Kubiak.

      • Pełna zgoda, ale z Zajcewem to przesadziłeś, to to nie żadna gwiazda, ot typowy siłowy atakujacy, do innych siłowych atakujących ostatniej dekady jak Clayton Stanley czy George Grozer, którzy w pojedynkę wygrywali mecze, to się nie umywa

     • Kolo odpowiedział/a 3 tygodnie temu

      Ale jesteśmy światową potęgową, więc o czym Ty mówisz. Zobacz sobie na ranking światowy. Tylko proszę nie porównuj go do rankingu FIFA, bo tam akurat działa on dobrze. Jesteśmy aktualnymi mistrzami świata.. Jesteśmy drużyną, która czasem zrobi babol, ale ogólnie jak ma dzień, to pokona każdego jak tylko chce. O piłce nożnej tego nie można powiedzieć.

      • Tomaszz odpowiedział/a 3 tygodnie temu

       Źle mnie zrozumiałeś. Ja wiem, że jesteśmy w światowej czołówce. Chodzi o te, że gra nie była tak dobra jak to przedstawiają w mediach. Tylko to chciałem napisać. Z trochę lepszym przeciwnikiem takie coś nie przejdzie. Żeby było jasne od razu napiszę, że wiem, że mogą zagrać lepiej i wygrać z kolejnymi przeciwnikami.

       • Vinni odpowiedział/a 2 tygodnie, 6 dni temu

        Gra nie była dobra?! Kolejny „ekspert” od siatkówki się znalazł… To był nasz najlepszy mecz od Pucharu Świata 2015. Mądry, taktycznie świetny i co najważniejsze bardzo spokojny. Zero nerwówki, zero szaleństwa, cały czas robiliśmy swoje. Z taką grą tylko Amerykanie mogą z nami wygrać.

   • no i niespodzianka 😉

  • 14mistrz14 ! odpowiedział/a 3 tygodnie temu

   Czli co ? jeszcze raz z Serbią o brąz.
   Wydaje się że Brazylia i USA są poza naszym zasięgiem.
   Życzę chłopakom awansu, sam myślałem że ten pierwszy mecz był odpuszczony przez Serbów, ale to dzisiejsze 3:0 zmienia poziom myślenia.

   • słoik odpowiedział/a 3 tygodnie temu

    Jest jakiś komentarz w którym nie popełniłeś błędu ortograficznego? Czy przestrzeganie zasad ortografii i interpunkcji przekracza twoje możliwości intelektualne?

    • JuvePerSempre odpowiedział/a 3 tygodnie temu

     Masz problem z jego postem to wypierdalaj do biblioteki a nie na forum. Napisal na tyle przejrzyscie, ze nikt nie powinien miec z tym problemu, ale nieeee, bo zawsze sie znajdzie ktos z kijem w dupie

     • Misquamacus odpowiedział/a 3 tygodnie temu

      A, to na forum nie obowiązują zasady pisowni i można pisać byle jak? Grubo się, kurwa, mylisz. Aczkolwiek słoik przegiął. Kompleksy leczy, daj mu spokój.

     • bercello odpowiedział/a 3 tygodnie temu

      Przyganiał kocioł…Jeśli tak cię ruszył post słoika, to znaczy że sam nie jesteś pozbawiony kija w dolnej części układu wydalniczego. Miło jest jeśli komentujący ma na szacunek do języka polskiego i czytających jego myśli i stara się pisać poprawnie. Oczywiście nie zawsze się udaje, ale starać się powinniśmy. Mnóstwo błędów w jednej wypowiedzi świadczy o inteligencji komentującego i osłabia sens jego wypowiedzi. Jeśli napiszę komentarz (nawet na Weszło) typu „Ja żem myślau sze piłka noszna to prozta gra” to świadczy to źle o mnie a nie o innych poprawiających moje błędy.

    • Misquamacus odpowiedział/a 3 tygodnie temu

     Przyganiał słoik… Interpunkcja nie jest twoją najmocniejszą stroną, jak widać.

     • słoik odpowiedział/a 3 tygodnie temu

      Mi to błędy zdarzą się raz na kilkanaście / kilkadziesiąt komentarzy. A 14mistrz14 ! wykłada się na najprostszych słowach + używa spacji przed wykrzyknikiem i znakiem zapytania. xDDDDDDD

   • logon odpowiedział/a 3 tygodnie temu

    Zależy na kogo trafimy w półfinale, jeśli na Amerykanów to faktycznie obawiam się, że będziemy mieli ogromne problemy z ich pokonaniem bo oni grają obecnie kosmiczną siatkówkę i w mojej opinii są faworytem do złota. Musielibyśmy wznieść się na wyżyny by ich pokonać i liczyć na trochę szczęścia. Brazylia jest do ugryzienia i chyba jednak lepiej byłoby trafić właśnie na nich. Nie oznacza to jednak że będzie łatwo.

  • Krzycho odpowiedział/a 3 tygodnie temu

   Jeśli można się do czegoś przyczepić- to do psucia zagrywek. O ile trudno mieć pretensje o zepsute mocne zagrywki, tak zbyt dużo tych bezpiecznych wpada w siatkę albo ląduje na aucie, co mnie od zawsze i niezmiennie zadziwia. Zagrywka po to jest bezpieczna, żeby przebić piłkę na pole przeciwnika a potem liczyć na jego błąd lub dobry blok. A tu ani zagrożenia ani nawet minimalnej szansy na punkt.

   • Chata Kumba odpowiedział/a 3 tygodnie temu

    Fakt, nic mnie bardziej nie wqrwia w grze Polaków niż zepsute „bezpieczne” zagrywki. Nie jestem jakimś wielkim fanem siatki, wręcz często mnie irytuje ( to odliczanie raz,dwa, trzyyyyy ; te okrzyki”wszystkie ręce klaszczą” „wszyscy wstajemy” „oooo-staaaa- tni”; śpiewanie „w Stepieeeee szerokiiiiim”, „łiii a dy czempions maj friends” po każdym meczu,;te jebane wuwuzele na trybunach świdrujące mózg; te zmiany przepisów podczas trwającego już turnieju (sic!), tendencyjne na maksa sędziowanie; regulaminy zawsze tak skonstruowane, że opłaca się przegrywać mecze ) ale repra to repra no i co by nie powiedzieć mają jakieś sukcesy. Sport średnio popularny, ale mimo wszystko miło popatrzeć, że nie dostajemy w cymbał od każdego i z naszymi muszą liczyć najlepsi w tym sporcie. Serbia dostała dwa razy w papę w przeciągu kilku dni i oczywiście argumenty że chcieli przegrać bo im się to opłacało. Ożesz qrwa nie da się tak skonstruować rozgrywek żeby wyeliminować takie sytuacje? Da się tylko trzeba chcieć

    • Tomaszz odpowiedział/a 3 tygodnie temu

     O ile dobrze pamiętam, to Włosi 4 lata temu zarzucali nam ustawianie turnieju pod siebie. Twierdzili, ze specjalnie ustawiliśmy mistrzostwa tak, żeby najpierw wyeliminować silniejszych a na koniec zostawiliśmy tych słabszych :-)

     • logon odpowiedział/a 3 tygodnie temu

      Faktycznie, Brazylia i Rosja w trzeciej fazie turnieju w Polsce to były te słabsze zespoły 😉

      • Tomaszz odpowiedział/a 3 tygodnie temu

       Im chyba chodziło właśnie o te grupy, że u nas Polska, Brazylia i Rosja a w drugiej grupie Niemcy Francja i Iran. Niemniej jednak zarzut absurdalny.

  • Ja znów napiszę to samo. Pan Siatkarz Michał Kubiak. Masa zdobytych punktów (wczoraj te 3 punkty pod rząd, blok i potem dwa ataki po bardzo złych wystawach gdy ledwo sięgał piłkę i lądował na plecach ustawiły nam trzeci set, wcześniej as w kluczowym momencie drugiego). Ile daje możliwości rozgrywającym nawet nie ma co pisać (dwa punkty z drugiej linii faceta, który ma 191 cm!!!), jak gra przy nim odciążony Kurek, jaki charakter przelewa na zespół – po prostu mistrzostwo. No i wreszcie to, że jak jest Kubiak na boisku, to nie ma ani Śliwki (który niestety ma duże problemy z odbiorem serwów, Argentyna chyba wszystkie serwy w niego grała) ani Kwolka (który jest jeszcze poniżej poziomu top6, a za chwilę top4, na świecie).

  • lupi45 odpowiedział/a 3 tygodnie temu

   Panowie, siatkówka to taka dyscyplina, że naprawdę decydują niuanse. Jeden z Was tu napisał że nie możemy trafić na USA. Ale turnieje mają to do siebie, że każda drużyna ma przynajmniej jeden mecz gorszy w turnieju. Amerykanie jeszcze chyba takiego nie mieli. Więc może im się trafić w 1/2 lub w finale. Ale my musimy jeszcze dziś zrobić swoje. A wcale łatwo nie będzie, bo Włosi to nie ogórki. Tym bardziej że na pewno sędzia przyzna im kilka punktów z dupy. Ale trzeba wierzyć w naszych chłopaków. Akurat zaczynają mecz jak Legia skończy 1 połowę. Ale trzeba to jakoś pogodzić. Trzymajmy kciuki za naszych.

 • Nie ma drugiego takiego maratończyka jak Eliud Kipchoge. Dlaczego? Bo rekordzista świata może być tylko jeden, to rzecz oczywista. Ale nie tylko to go wyróżnia. Od lat współpracuje z jednym trenerem, czyta dzieła[…]

 • Załaduj więcej