Wszyscy jesteśmy ogórkami

Sierpień 4, 2017 in Bez kategorii

Po serii bolesnych porażek polskich drużyn w pucharach jak zwykle rozkręciła się licytacja kto się bardziej skompromitował w pucharach. Za rok zapewne będzie podobnie bo polska piłka klubowa jako całość nie wyciąga wniosków z lekcji w pucharach, nadal stawia się na fizoli, murowanie i doraźny wynik a króluje w tym Legia, która gra mądrze i wyrachowanie, ma największe doświadczenie itd.

I ta właśnie Legia jest najlepszym symbolem naszej „Ekstraklasy”, absolutny dominator ostatnich lat w lidze w pucharach ciuła punkty, jest regularnie rozstawiana ale tak z ręką na sercu: bawiliście się dobrze na trybunach Łazienkowskiej w ostatnią środę ?

W piłce nożnej liczy się widowisko, takie jak w czwartek było w Poznaniu i tydzień temu w Gdyni, kibice nie żałowali przyjścia na stadion bo zapłacili za emocje i je dostali w dużym natężeniu do samego końca.

Mam taki apel – olejmy wyniki a skupmy się na tworzeniu widowisk bo mamy super stadiony i potencjał na ligę mistrzów na razie wyłącznie na trybunach, niech mecze Legia – Lech to będą epickie pojedynki kończone 4:3 a nie wyrachowane męczenie buły na 1:0 po „przypadkowej bramce”, której ostatnio zabrakło każdej z polskich drużyn.

Tak jak wśród juniorów stawia się na wynik i bierze się najsilniejszych w swoim wieku do pierwszego składu żeby potem mieć „pełną gablotę” tak i u seniorów rządzą drwale, sędziowie pozwalają na brutalną grę, na polskim podwórku gablota się zapełnia a co roku dochodzi do weryfikacji w Europie i jest wstyd bo naszym odskakuje piłka na kilometr a przeciwnikom nie.

Nam kibicom należą się ładne i emocjonujące widowiska zamiast kopaniny z repertuarem:

  • laga na walkę
  • zwód na przebitę
  • przyjęcie na aut
  • asysta do przeciwnika

Ile jeszcze mamy oglądać takie walenie głową w mur ? Kto na świecie gra jeszcze taką siermiężną piłkę ?

Przed zakontraktowaniem piłkarze przechodzą testy fizyczne więc może należałoby również przeprowadzać testy techniczne i taktyczne ?

Chcę oglądać mecze na stojąco a nie na leżąco z wiadrem do rzygania w pogotowiu.

I na koniec – bardzo mi się wczorajszy mecz w Poznaniu podobał, poproszę o więcej a wyniki przyjdą prędzej czy później a nawet jak nie przyjdą to przynajmniej wiadro się nie będzie zapełniać zwrotami wątpliwej satysfakcji.

 

3
5

Relacja z meczu, faktyczna a nie zmyślona.

Lipiec 21, 2017 in Bez kategorii

Pozwolę sobie zdać relację z meczu który widziałem i mam 22 tysiące świadków na to o czym napiszę.

Frekwencja świetna, pogoda doskonała i na trybunach święto, kibicowsko pierwsza klasa, kocioł dynamiczny ale bardzo kulturalny, pochwała za ten występ i czekam na więcej.

To samo mogę napisać o boisku, emocje były ? No były – pół godziny bez bramki, mnóstwo zmarnowanych okazji a potem już Darko Jevtić szoł – widać, że „tata” ma świetny wpływ i u Nenada gra świetnie,

ma to rzadkie coś, Semir 2.0 bo i charakter i nawet coś z dynamiki się pojawiło, broni sporo, cofa się po piłkę no słowem jest koksem a dlaczego tak piszę ? Dlatego, że wczoraj zszedł przed przerwą z kontuzją, zebrał niesamowite brawa, wielokrotnie nasłuchał się owacji do końca spotkania, po meczu o kulach podszedł do kibiców, kto był ten wie, piękne, niecodzienne emocje, piłkarskie święto …

Trzeba dodać, że Norwegowie to nie były ogórki, cały dwumecz dramatyczny od 0:3 do 4:3 to kawał roboty.

NBN wyrwał chorągiewkę uwalniając ogromne pokłady złości, znowu duże emocje, zresztą można napisać, że Czesław 711 już zauważył Gumnego, chłopak ponownie był świetny.

I teraz czytam tytuł na weszło, nawet nie wchodzę  bo już wiem na 100%, że pisał to ktoś co meczu nie widział.

Podobno zawiodła transmisja więc wszystko jasne ale na Lech.tv jest retransmisja, proszę obejrzeć a potem poprawić wpis, przeprosić za pisanie głupot i uważnie się przyglądać na przyszłość bo może w Poznaniu się coś faktycznie rodzi.

http://lech.tv/video-id-24419-retransmisja_i_polowa_meczu_lecha_poznan_z_fk_haugesund

http://lech.tv/video-id-24421-retransmisja_ii_polowa_meczu_lecha_poznan_z_fk_haugesund

 

8
7