Jakub Seeman najlepszym szachistą świata do lat 16

25 listopada 2023, 11:58 • 1 min czytania 2 komentarze

Sympatycy szachów mają powody do radości. Jakub Seeman, 15-letni szachista z Zabrza, wygrał mistrzostwo świata FIDE do lat 16.

Utalentowany zawodnik na co dzień trenuje w klubie Szach Mat Zabrze. To nie pierwszy sukces młodego szachisty – już we wrześniu bowiem zdobył mistrzostwo Europy w tej samej kategorii wiekowej, a złoty krążek mistrzostw świata to tylko potwierdzenie dynamicznego rozwoju, jaki przeszedł Seeman. Rok temu bowiem startował w kategorii do lat 14, jednak wtedy z zawodów odbywających się w miejscowości Mamaja wywiózł „tylko” srebrny medal.

Należy także wyróżnić Jana Klimkowskiego. Mistrzostwa świata w Montesilvano zakończyły się bowiem dla Polaków z dwoma zawodnikami na podium – 16-latek zdobył srebrny medal mistrzostw świata. Na nagraniu stoi obok Jakuba Seemana.