Zdjęcie profilowe Aerth

by Aerth

Śmieszne ligi

Sierpień 24, 2019 in Bez kategorii

smieszne ligi

Wygląda na to, że ligi zajmujące 8 (Belgia), 11 (Holandia), 17 (Chorwacja) i 18 (Serbia) miejsce w rankingu UEFA są niepoważne i przekładają mecze swoim reprezentantom w eliminacjach do europejskich pucharów.

Czy prezes Boniek zatłituje składy, w jakich kluby mogłyby zagrać w swoich ligach bez straty na jakości?
 

 

0
1
Zdjęcie profilowe Aerth

by Aerth

w PZPN bez zmian – podwójne standardy mają się dobrze

Maj 3, 2019 in Bez kategorii

30 października 2018, 1/16 Pucharu Polski, mecz Piast Gliwice – Legia Warszawa. 0:0 po pierwszej połowie, 0:0 po drugiej, w dogrywce arbiter Musiał podejmuje dwie kontrowersyjne decyzje na korzyść gospodarzy: odwołanie karnego za faul Placha na Kucharczyku i nieuznanie bramki Carlitosa z rzutu wolnego. Mimo to juz 2 listopada sędziuje w meczu Arka Gdynia – Pogoń Szczecin, a 5 grudnia zostaje wyznaczony do prowadzenia meczu 1/8 PP Termalica – Lechia.

27 kwietnia 2019 Daniel Stefański prowadzi spotkanie Lechii z Legią i podjemuje dwie kontrowersyjne decyzje na korzyść drużyny gości. PZPN ogłasza, że ten arbiter nie bedzie sędzią, również na VAR, w zaczynającej się dzisiaj kolejce.

Abstrahując od oceny pracy obu panów w wymienionych meczach, PZPN raz, ze stosuje podwójne standardy a dwa, ze wysyła jasny przekaz do sędziów: panowie, jak macie wątpliwości to bezpiecznie będzie gwizdnąć przeciwko Legii, nawet jak się walniecie to nic Was za to nie spotka. W drugą stronę liczcie się z zawieszeniem.

Podsumować można chyba tylko w jeden sposób: jaka liga, taki związek.

 

4
4
Zdjęcie profilowe Aerth

by Aerth

Piłkarskie mity: bramka Hamalainena ze spalonego dała Legii tytuł w zeszłym sezonie

Marzec 8, 2018 in Bez kategorii

Po niedzielnym meczu jak bumerang wrócilą sprawa bramki ze spalonego Hamalainena w zeszłym sezonie, a wraz z nią znowu teza: ten gol dał Legii tytuł.

Niestety dla fanow teorii spiskowych – nie dał.

Najpierw najważniejsza sprawa: tabela końcowa za zeszły sezon:

 

tabela

Za 90minut, gdyż tam od razu pokazują kto miał ile punktów przed podzialem i ile na koniec. No to sytuacja po 30 kolejce, jak widać, była taka:

1. Jagiellonia 59 punktów, 2. Legia 58, 3. Lech 55.

Po podziale:

1. Jagiellonia 30, 2. Legia 29, 3. Lech 28.

Teraz anulujemy bramkę Hamalainena, nie ma jej, a mecz kończy się remisem (dla przypomnienia: to byla 13 kolejka). Legia traci dwa punkty, Lech dostaje 1. Czyli sytuacja byłaby taka:

1. Jagiellonia 59, 2. Legia 56, 3. Lech 56. Legia pozostaje na drugiej pozycji, gdyż wygrała mecz w Poznaniu w kolejce 28, więc miałaby lepszy bilans bezpośrednich spotkań i byłaby wyżej przy równej liczbie punktów.

Po podziale zostaje:

1. Jagiellonia 30, 2. Legia 28, 3. Lech 28.

Co to zmienia w końcowej klasyfikacji? Nic: Legia w kolejkach 31-37 ugrała 15 punktów i kończy ligę z dorobkiem 43 zamiast 44, co wciąż wystarczy do zajęcia pierwszego miejsca. Bramka Hamalainena w końcowym rozrachunku była warta 1 punkt, a nie 2 jak to chcą widzieć co niektórzy.

9
1