Znaj proporcją, mocium panie
Trybuna

Znaj proporcją, mocium panie

Jeden z najsłynniejszych cytatów z Zemsty Aleksandra Fredry odnosi się do przesady. Tak w stylu, jak i w tym, kim się jest i jak się powinno zachowywać, żeby nie wyjść na głupca. Nikt nie śmiał się z sarmackich przywar tak pięknie jak Fredro w swoich komediach.

Komedia. Skoro pojawiło się już to słowo-klucz, to przejdźmy do polskiej piłki:

  1. Kibice Arki Gdynia wyzywają swoich piłkarzy (słabych) w tym kapitana drużyny Sobieraja, że grają chujowo, a oni oczekują lepszych wyników. Przypomnijmy więc: A) Arka jest beniaminkiem w Ekstraklasie, wchodząc do niej po paru sezonach niebytu w I lidze. B) Arka ma zawodników z regionu (słabych) ale oddających wszystko klubowi (Siemaszko, Marcjanik). C) Arka wygrała w tym sezonie Puchar Polski po raz drugi w swojej historii, wyrównując największe osiągnięcie w dziejach klubu (po 38 latach). D) Arka zagra w europejskich pucharach od III rundy, więc na stadion do Gdyni może przyjechać ciekawy zespół z Europy  i to nie na sparing jak to zwykło być w przypadku nieodległego Gdańska. Podsumowując: znaj proporcją, mocium kibicu i zamiast wyzywać, dopinguj swoją drużynę, doceniając spektakularny sukces klubu, bo chyba lepiej przegrywać w Ekstraklasie niż wygrywać w I czy w II lidze.
  2. Kibice Termalicy Nieciecza zarzucają swojej drużynie (słabej) że chujowo radzi sobie w meczach z rywalami z pierwszej ósemki. Przypomnijmy więc: A) Termalica to klub z 700 osobowej wsi, o której parę lat temu nie słyszał nikt za wyjątkiem sołtysa z proboszczem ze wsi sąsiedniej. B) Termalica to autorski projekt bogatych ludzi związanych z tym miejscem, który niedługo powinien im się znudzić (vide: Drzymała) i kibicom zostaną tylko wspomnienia. C) Termalica utrzymała się w Ekstraklasie, awansując do pierwszej ósemki po 30 kolejkach. D) Termalica utrzymała się w Ekstraklasie drugi rok z rzędu. Podsumowując: znaj proporcją, mocium kibicu, i trzymaj mordę cicho, doceniając jedyny taki moment w historii wsi i całego powiatu.
13
2
Zdjęcie profilowe MS MS

KOMENTARZE (11)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

Dodałbym wszelkich prezesów średniaków którzy wypierdalają trenerów circa po roku bo zajmują miejsce w środku tabeli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

ein

Nic nie ma, ale idąc tym śladem to trzeba by było do takiej Niecieczy dorzucić Górnika Łęczna, Zagłębie Lubin, GKS Bełchatów, oraz inne Wronki, Pniewy, Grodziski, Mielce czy Tarnobrzegi, a to by już nie pasowało, bo to przecież nie były jakieś ogóry!

wpDiscuz

INNE SPORTY