Zemsta Upadłych

Artykuł o sytuacji w I lidze natchnął mnie do sprawdzenia kto w zasadzie dobija się do e-klapy, żeby się zaprezentować szerszej publiczności. I tak to się przedstawia:
1. Miedź Legnica – Kapsa, Sapela, Adu Kwame, Bartczak, Bozic, Deleu, Garguła, Łobodziński,  Piątkowski
2. Chojniczanka Chojnice – Janukiewicz, Wołąkiewicz, Biskup, Grzelak, Zawistowski, Drozdowicz
3. Wigry Suwałki – Pyłypczuk
4. Chrobry Głogów – Machaj, Trytko
5. GKS Katowice – Nowak, Plizga, Prokić, Kędziora
6. Stal Mielec – Grodzicki, Leandro
7. Zagłębie Sosnowiec – Perdijić, Nowak,
8. Odra Opole – Gancarczyk
9. Raków Częstochowa – Oziębała
10. Podbeskiedzie Bielsko-Biała – Hanzel, Podgórski

Wziąłem pod uwagę aktualną pierwszą dziesiątkę I ligi. Większość wymienionych to starzy wyjadacze, którzy jakiś czas temu pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową czyniąc tym samym dobro. Oszczędziłem młodych upadłych typu Osyra, Steblecki, Mystkowski, Bąk bo jeszcze mają czas i mogą się odbić. Jak widzicie Miedź atakuje starym złomem w ilości znacznej. Chojniczanka ma Grzelaka i Wołąkiewicza – o moja matko boska. Jeśli chcemy pooglądać na boiskach e-klapy młodych chłopaków walczących o swoje proponuję kibicować Wigrom Suwałki. Jeżeli wejdą upadli z Legnicy pod wodzą Geriatrona Łobodzińskiego (1982) czy Chojnice z wesołym Hubertem to będziemy mieli ciekawie.

6
0
Zdjęcie profilowe Bede Go Zjad Bede Go Zjad

KOMENTARZE (6)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kolejosz

Nie ma się czemu dziwić. Pierwsza liga rządzi się pewnymi prawami. Zdaniem władz klubowych cel awansu najłatwiej osiągnąć biorąc tych, którzy kiedyś grali w ekstraklasie. Zazwyczaj jest to zawodne myślenie, ale w tym sezonie chyba niestety się sprawdzi.
Wygląda na to, że w przyszłym sezonie zobaczymy przynajmniej jedną ekipę pokroju Sandecji. O ile Miedź faktycznie ma możliwości, żeby po awansie swój skład nieco przemeblować, o tyle nie spodziewałbym się po Chojniczance czy Katowicach jakiejś ofensywy transferowej. Raczej zapolują na „ściepy” typu Brzyski, Cetnarski itp.

Sportowy Maniak

„Miedź atakuje starym złomem w ilości znacznej” – lepiej się tego ująć nie dało 😉

Vinni

Mogę odnieść się do Chojniczanki, bo ich grę obserwuję w zasadzie co tydzień na stadionie.
Janukiewicz – Miejsce tego faceta jest w Ekstraklasie, zdecydowanie najlepszy bramkarz I. Ligi.
Wołąkiewicz – W obronie mnie nie przekonuje w żadnym stopniu, na defensywnym pomocniku wyglądał lepiej niż przyzwoicie.
Biskup – Do czasu dwóch kontuzji grał bardzo solidnie, ale od czasu kontuzji kompletnie się posypał i nawet nie siada na ławce rezerwowych.
Grzelak – Wiekowy, ale nadal ogarnia. Co prawda w Ekstraklasie pewnie by sobie nie poradził, ale jak ma dobry dzień to zjada środek pola każdej innej drużyny.
Zawistowski – Kolejny facet do Ekstraklasy. Zresztą nie tak dawno został wybrany najlepszym piłkarzem ligi. Szkoda tylko, że po kontuzji mocno obniżył loty, bo od niego zależy dyspozycja Chojniczanki.
Drozdowicz – Raczej w Ekstraklasie by sobie nie poradził.

Także nie jest wcale tak źle jak malujesz. Zresztą po ewentualnym awansie szatnia zostanie przewietrzona tak jak przed obecnym sezonem, gdzie przyszło kilku młodszych graczy. Nie stać nas może na super zdolnych młodzieżowców, ale 26-28-mio latkowie to nie jest wcale tak wysoki wiek.

wpDiscuz