Wnioski po pierwszej kolejce wiosennej

Co wiemy po pierwszej wiosennej kolejce?

Po pierwsze, krystalizuje się sytuacja na dole tabeli. Wydaj się, że spadkowicza wybierzemy z trójki Termalica, Piast i Sandecja. Według mnie wywinie się Piast. Czyli raczej żelazna dwójka kandydatów do spadku.

Pogoń? Eksperci mówią, ze się wywinie. I pewnie tak będzie. Mocna ekipa, która będzie równie mocno szła w górę.

Na górze? Mnie wcale nie zaskakuje słabsza postawa Górnika. Jesienna forma, to mega udana mieszanka pełnego stadionu, grupy fajnych chłopaków z „american dream” – taki Leicester z zeszłego sezonu. Dostaną jeszcze dwa strzały i skończą poza ósemką. Niestety.

Legia idzie po swoje, nie ma co się więcej rozpisywać. Mistrza już mamy.

Kto z tyłu? Niestety Bjelica nie potrafi zmieni Lecha. Szkoda, bo w Poznaniu jest apetyt na większą piłkę. Szkoda, że od kilu sezonów wciąż widać tę samą słabość. Nie chciałbym oglądać takiego Lecha, jak w niedzielę, w pucharach.

Jaga? Tu jest pozytywnie. Cały czas do przodu mimo ciągłej wyprzedaży kluczowych piłkarzy. Szacun.

I? Może Wisła z Krakowa? Fajnie pogra Korona, Wisła z Płocka.

I chyba tyle. Reszta – porca miseria.

Zapraszam do dyskusji.

1
5
Zdjęcie profilowe Mi_2 Mi_2

KOMENTARZE (12)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

liderem byłaby Jagiellonia… hmm… skąd ta pewność? Możesz podać mi wynik DWUMECZU?

Taka ciekawostka – zasady ustalania kolejności zespołów obowiązują tylko po ostatniej kolejce… W efekcie – część brałaby pod uwagę wynik jednego meczu (Jagiellonia wygrała 1:0, więc jest wyżej), część bilans bramkowy (Legia ma jedną bramkę straconą mniej przy równej ilości strzelonych goli – zatem jest wyżej…)

MarioGol

Ciężko z regulaminem się zapoznać?
„Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich (bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie); 4. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 5. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play. Jeśli drużyny o równej liczbie punktów nie rozegrały jeszcze wszystkich meczów bezpośrednich, punkty 2, 3 i 6 pomijano.”
Więc w tej chwili bramki decydowałyby, a przy remisie Legii liderem byłaby Jaga, która ma 31-24, a Legia miałaby 30-23 – różnica ta sama, ale Jaga strzelonych 31, a Legia 30.

MarioGol

Hahaha – widzę, że Dawidek Jankowiak szykuje jakąś grubą akcję, bo założył kolejnych kilka kont – troll1,troll2,troll3.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

hmm… ok, przyznaję, mój błąd… do tej pory tak właśnie były tłumaczone rozbieżności między miejscami w tabeli w różnych źródłach…

A pajaca to poszukaj wśród swoich kumpli

MarioGol

Pierwsze wnioski to będzie można napisać najwcześniej po 3 wiosennej kolejce, bo może wyjść tak, że np. Lubin będzie miał na koncie 3 porażki po słabiutkiej grze, a Lech rozstrzela Pogoń i Koronę w Kielcach.
I co wtedy?
„Mistrza już mamy” – chyba uciekło ci, że piątkowy rywal zimą stracił 2 ważne postacie – Jacha i Świerczoka.
Górnika też bym nie skreślał, bo fakt mecz w Płocku pokazał, że zmienników mają kiepskich, ale jak wrócą Koj, Wieteska, Suarez, czy przede wszystkim Kurzawa to będzie całkiem inny zespół, a i terminarz mają z czołówki teoretycznie najłatwiejszy.
Jedynie co do trójki walczącej o uniknięcie spadku trudno się nie zgodzić, ale w sumie czy ktoś za Piastem, Sandecją lub Termaliką będzie płakał.
Chyba za ostatnią tylko w Warszawie, bo nie dostaną szansy na odczarowanie kurnika znajdującego się w polu kukurydzy.
Ale też może odetchną z ulgą, że unikną kolejnego agro…

Astana-Scherife

Dokładnie jak piszesz,po pierwszej kolejce w tym roku nie ma co na razie wyciągać wniosków.Mimo straty dwóch czołowych piłkarzy Zagłębia, Legia miała trudniejszego przeciwnika niż Piast.Jaga nic wielkiego nie pokazała,fakt trzy punkty zgarnęła też takie mecze trzeba wygrywać jak się chce odegrać jakąś rolę w ekstraklasie. Lech zagrał totalny piach,ale pewnie się obudzi aby nie zapózno jak w ub. roku.Górnik wniósł świeży powiew,ale tym roku o górne miejsca w tabeli raczej nie powalczy.W pierwszej ósemce tak.,Korona i Płock są tak nie przewidywalne,że mogą być w górnej połowie tabeli jak i w dolnej.Zagłębie,Wisła,Arka .Ktoś z tej dziewiątki odpadnie,czas pokaże kto..Wielkim rozczarowaniem są Śląsk,Lechia i Cracovia..Trzecia siła na L może mieć poważne problemy jak się nie dostanie do ósemki tak jak i Śląsk.Cracovia będzie zaś wielką trenerską porażką Probierza i prezesa Filipiaka.Pogoń raczej się wywinie .Spadek ktoś z trójki Termalica,Sandecja,Piast.Jak spadnie Piast będzie to duża porażka trenera Fornalika.Jeżeli prawdą jest,że prace w Termalice straci trener po pierwszym meczu to może być sygnał,że wpadli w panikę.Sandecja mam najmniej atutów,począwszy od stadionu,a skończywszy na kadrze. Wróżenie,że MP jest już znany jest absurdalne,bo może się zdarzyć,że ktoś z obecnej prowadzącej trójki może być po za podium.

14mistrz14 !
Legia Królowa Polski

Nie mamy żadnego mistrza i jeszcze długo mieć nie bedziemy.
Tego sie trzymajmy, bo Legia jest mistrzem,ale za ostatnie dwa sezony.
Tutaj jeszcze sporo może się wydarzyć.
Pierwsza kolejka po przerwie, nie przyniosła żadnych wielkich zmian ani zaskakujących wyników.
Może Legia lekko się ocknęła a reszta gra to co grała jesienią.
Na plus, Wisła Płock, Pogoń, Korona i Legia

PanJakub

Nic się nie bój, patrząc na to jak cudownie gra reprezentant polski pan łysy z brazzers to jeszcze stara ladacznica przerżnie tego „mistrza mamy” na pare kolejek przed końcem sezonu,

PhoenixLk
Legia Warszawa

hmm… nie wiedziałem, że Wisła ma jakieś szanse na tytuł

logon

Z tym mistrzem to chyba trochę się rozpędziłeś… Z drugiej strony, zapewne Legia będzie pierwsza
w tym wyścigu żółwi ale pomimo wzmocnień nie zdominuje ligi i będzie to takie męczenie buły jak rok, czy dwa lata temu. To jednak bez znaczenia bo kto by nie został mistrzem to i tak e-klapę wygra jednooki wśród ślepców. Aż strach pomyśleć co się będzie działo w pucharach… Rozczarowuje Lech, Lechia i Śląsk (ten ostatni to w ogóle zagadka) choć każdy z zespołów w różny sposób. Myślę że ten pierwszy jednak się przebudzi, podobnie jak Górnik, który – mam nadzieję – wywrze na Legii większą presję. O Jagielonii ciężko coś powiedzieć, dla mnie to taki Arsenal (zachowując proporcje) tzn. na ogół w czubie ale trofea i sukcesy niewielkie. Pomijam już, że jest to ekipa wybitnie niepucharowa. Jeśli chodzi o spadkowiczów to dla mnie sytuacja jest jasna: Sandecja, Termalica i Piast (choć ten ostatni pewnie się wywinie).

wpDiscuz

INNE SPORTY