Wnioski po pierwszej kolejce wiosennej

Co wiemy po pierwszej wiosennej kolejce?

Po pierwsze, krystalizuje się sytuacja na dole tabeli. Wydaj się, że spadkowicza wybierzemy z trójki Termalica, Piast i Sandecja. Według mnie wywinie się Piast. Czyli raczej żelazna dwójka kandydatów do spadku.

Pogoń? Eksperci mówią, ze się wywinie. I pewnie tak będzie. Mocna ekipa, która będzie równie mocno szła w górę.

Na górze? Mnie wcale nie zaskakuje słabsza postawa Górnika. Jesienna forma, to mega udana mieszanka pełnego stadionu, grupy fajnych chłopaków z „american dream” – taki Leicester z zeszłego sezonu. Dostaną jeszcze dwa strzały i skończą poza ósemką. Niestety.

Legia idzie po swoje, nie ma co się więcej rozpisywać. Mistrza już mamy.

Kto z tyłu? Niestety Bjelica nie potrafi zmieni Lecha. Szkoda, bo w Poznaniu jest apetyt na większą piłkę. Szkoda, że od kilu sezonów wciąż widać tę samą słabość. Nie chciałbym oglądać takiego Lecha, jak w niedzielę, w pucharach.

Jaga? Tu jest pozytywnie. Cały czas do przodu mimo ciągłej wyprzedaży kluczowych piłkarzy. Szacun.

I? Może Wisła z Krakowa? Fajnie pogra Korona, Wisła z Płocka.

I chyba tyle. Reszta – porca miseria.

Zapraszam do dyskusji.

1
5
Zdjęcie profilowe Mi_2 Mi_2

KOMENTARZE (12)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

liderem byłaby Jagiellonia… hmm… skąd ta pewność? Możesz podać mi wynik DWUMECZU?

Taka ciekawostka – zasady ustalania kolejności zespołów obowiązują tylko po ostatniej kolejce… W efekcie – część brałaby pod uwagę wynik jednego meczu (Jagiellonia wygrała 1:0, więc jest wyżej), część bilans bramkowy (Legia ma jedną bramkę straconą mniej przy równej ilości strzelonych goli – zatem jest wyżej…)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

hmm… ok, przyznaję, mój błąd… do tej pory tak właśnie były tłumaczone rozbieżności między miejscami w tabeli w różnych źródłach…

A pajaca to poszukaj wśród swoich kumpli

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Astana-Scherife

Dokładnie jak piszesz,po pierwszej kolejce w tym roku nie ma co na razie wyciągać wniosków.Mimo straty dwóch czołowych piłkarzy Zagłębia, Legia miała trudniejszego przeciwnika niż Piast.Jaga nic wielkiego nie pokazała,fakt trzy punkty zgarnęła też takie mecze trzeba wygrywać jak się chce odegrać jakąś rolę w ekstraklasie. Lech zagrał totalny piach,ale pewnie się obudzi aby nie zapózno jak w ub. roku.Górnik wniósł świeży powiew,ale tym roku o górne miejsca w tabeli raczej nie powalczy.W pierwszej ósemce tak.,Korona i Płock są tak nie przewidywalne,że mogą być w górnej połowie tabeli jak i w dolnej.Zagłębie,Wisła,Arka .Ktoś z tej dziewiątki odpadnie,czas pokaże kto..Wielkim rozczarowaniem są Śląsk,Lechia i Cracovia..Trzecia siła na L może mieć poważne problemy jak się nie dostanie do ósemki tak jak i Śląsk.Cracovia będzie zaś wielką trenerską porażką Probierza i prezesa Filipiaka.Pogoń raczej się wywinie .Spadek ktoś z trójki Termalica,Sandecja,Piast.Jak spadnie Piast będzie to duża porażka trenera Fornalika.Jeżeli prawdą jest,że prace w Termalice straci trener po pierwszym meczu to może być sygnał,że wpadli w panikę.Sandecja mam najmniej atutów,począwszy od stadionu,a skończywszy na kadrze. Wróżenie,że MP jest już znany jest absurdalne,bo może się zdarzyć,że ktoś z obecnej prowadzącej trójki może być po za podium.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

hmm… nie wiedziałem, że Wisła ma jakieś szanse na tytuł

logon

Z tym mistrzem to chyba trochę się rozpędziłeś… Z drugiej strony, zapewne Legia będzie pierwsza
w tym wyścigu żółwi ale pomimo wzmocnień nie zdominuje ligi i będzie to takie męczenie buły jak rok, czy dwa lata temu. To jednak bez znaczenia bo kto by nie został mistrzem to i tak e-klapę wygra jednooki wśród ślepców. Aż strach pomyśleć co się będzie działo w pucharach… Rozczarowuje Lech, Lechia i Śląsk (ten ostatni to w ogóle zagadka) choć każdy z zespołów w różny sposób. Myślę że ten pierwszy jednak się przebudzi, podobnie jak Górnik, który – mam nadzieję – wywrze na Legii większą presję. O Jagielonii ciężko coś powiedzieć, dla mnie to taki Arsenal (zachowując proporcje) tzn. na ogół w czubie ale trofea i sukcesy niewielkie. Pomijam już, że jest to ekipa wybitnie niepucharowa. Jeśli chodzi o spadkowiczów to dla mnie sytuacja jest jasna: Sandecja, Termalica i Piast (choć ten ostatni pewnie się wywinie).

wpDiscuz