Twitter a sprawa Wołosika

Wczoraj wybuchła istna burza na twitterze. Kibice zaatakowali Piotra Wołosika, dziennikarza Przeglądu Sportowego, prywatnie sympatyka Jagielloni.

Kibice zarzucili mu, że nie jest rzetelny, a dodatkowo, że jest burakiem. Wyciągnęli jego stronnicze tweety, w których brzmi bardziej jak fan, niż redaktor największej gazety sportowej w kraju.

Wołosik i Olkowicz z „PS” bronili się tym, że na tt są tylko „prywatne opinie”. I tu dochodzimy do sedna: czy waszym zdaniem dziennikarz powinien ferować prywatne opinie, w których okazuje swoje sympatie? Pisać w necie, że „Jaga najlepsza, Legia chuj, Lech cioty”? Czy to nie rzutuje na całą jego działalność?

Może hiperbolizuję, ale co by było, gdyby analogiczne treści na tt pisał sędzia piłkarski? „Jagiellonia pokazała klasę. Tylko Legia” – pisze ekstraklasowy arbiter. Czy wtedy też byłyby to „prywatne opinie”?

2
1
Zdjęcie profilowe Mazurkiewicz Mazurkiewicz

KOMENTARZE (7)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wróżka Weszława

Dziennikarz nie ma kurwa prawa mieć swoich sympatii ani w ogóle własnego zdania.

Nenad Bjelica
Kolejowy Klub Sportowy Poznań

No i co, jakby nie pisał na twitterze, a dalej był kibicem Jagi, to co by to zmieniało? Ja tam wole jak pisze o swoich sympatiach, przynajmniej jest szczery i wiadomo czego się po nim spodziewać, niż jakby miał zgrywać obiektywnego cwaniaka, a tak na prawdę pisać stronniczo.

MarioGol

Jednak między okazywaniem tylko sympatii klubowi któremu się kibicuje, a brakiem szacunku dla rywali zamieszczając takie tweety jak ten – „Vesović i Antolić – dwa jołopy z jednej żopy” jest spora różnica.
Jakby nie patrzył to jest jednak pismakiem ogólnopolskiego dziennika, a nie gazetki regionalnej.
Tu od razu przychodzi na myśl nieżyjący Zarzeczny – wszyscy wiedzieli Komu kibicuje, ale Legii w krytykowaniu nie omijał, a Wołosik złego słowa na Jagę nie napisze.
Kolejna niby drobna, ale jednak różnica między gryzipiórkiem, a Dziennikarzem…

Bbfan

Nie widzisz różnicy w tym, ze sędzia ma wpływ na wyniki drużyny, a dziennikarz nie?

troll2

biorac pod uwage, ze wiekszosc dziennikarzy sportowych bardzo nieudolnie maskuje swoje sympatie, wole takich, ktorzy mowia o tym otwarcie.

FC Bazuka Bolencin

Patrz – weszło :)

Tulismanore
FC Albatros

Wołosik najpierw był kibicem i dzięki Jagiellonii został dziennikarzem. W liceum chodził do jednej klasy z Citką, Chańką i Boguszem. Byl z nimi jak zdobywali MP juniorów, przez to że jako 17-latek był kumplem najlepszych piłkarzy, zaczął pisać o Jagiellonii do lokalnych gazet. Wychował się z Jagiellonią i na Jagiellonii. Trudno kurwa żeby nagle był obiektywny jak płynie w nim od kilkudziesięciu lat żółto-czerwona krew.

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY