Serie A#39

10-11.08.2019

Robin Olsen dołączy do Montpellier, drużyny występującej w Ligue 1. Zgodnie z doniesieniami bramkarz ma przenieść się do Francji na zasadzie wypożyczenia z możliwością wykupu ustaloną na 6 mln euro. Szwed dołączył do ekipy Rzymian w poprzednim sezonie, lecz nie sprawdził się jako pierwszy bramkarz, wobec czego sprowadzono w jego miejsce Pau Lopeza.

W miejsce będącego na wylocie z Romy Edina Dzeko, AS Roma ma zamiar sprowadzić Mariano Diaza z Realu Madryt. Napastnik występujący dla reprezentacji Dominikany nie sprawdził się w ekipie z Hiszpanii i AS Roma liczy na możliwość wypożyczenia piłkarza z możliwością wykupu.

W rozgrywkach International Champions Cup,  Atletico Madryt podejmowało ekipę Juventusu, którą pokonali 2-1. Bramkę dla zespołu Mistrzów Włoch zdobył Sami Khedira, natomiast dla Hiszpanów obie strzelił Joao Felix. Po spotkaniu Mauricio Sarri poruszył kwestię sprzedaży kilku zawodników, ze względu na zbyt szeroką kadrę. Jednakże sama sprzedaż piłkarzy, którzy znajdują się na liście transferowej nie jest łatwym zadaniem gdyż same kontrakty jakie zawodnicy mają w Turynie są bardzo wysokie. Żaden piłkarz z listy Mandzukic, Higuain, Khedira, Perin, Matuidi, mających wysokie kontrakty nie są łakomymi na rynku ze względu na swoją metrykę i zarobki. Kontrakty jakie zawodnicy podpisali za czasów Allegriego przynoszą pokłosie trudności ze sprzedażą. Wobec takiego obrotu spraw na wylocie jest chociażby Paulo Dybala, który także chciałby pozostać w Turynie, lecz tylko on znajduje faktyczne zainteresowanie na rynku transferowym. Zbyt szeroka kadra Juve i trudności ze sprzedażą muszą spowodować rozwiązania kontraktów z niektórymi piłkarzami, lub sprzedaż tych którzy pierwotnie mieli zostać w drużynie. Do tej pory planowana przebudowa składu nie jest tak łatwa jak się wydawało podczas zatrudniania Sarriego.

Juventus wypożyczył do Cagliari zakupionego w tym okienku Lukę Pellegriniego. Zawodnik w poprzednim sezonie również występował na Sardynii i właściciele klubu dalej byli zainteresowani pozyskaniem piłkarza. Przy takim obrocie spraw lewej flanki w zespole Mistrza Włoch będzie bronić Alex Sandro zamiennie z Mattią De Sciglio, natomiast prawą Danilo Juan Cuadrado.

0
0
Zdjęcie profilowe makcziken makcziken

KOMENTARZE ()