REFORMA SZANSĄ DLA SAN ESCOBAR… !

Zatwierdzenie decyzji o zmianie formatu piłkarskich MŚ wzbudziło w ostatnim czasie wiele kontrowersji. W internecie aż zawrzało od negatywnych opinii. Ale gdy umysły otrzeźwiały, a głowy ochłonęły warto zadać sobie pytanie co to oznacza dla Polski ?

Do tej pory Europa miała zagwarantowanych 13 miejsc. Teraz będzie ich o 3 więcej więc odpowiedź jest prosta: droga do Elity stanie się ciut łatwiejsza. Ale to nie wszystko, bramy do piłkarskiego Raju mogą otworzyć się również przed nowym sojusznikiem Polski, San Escobarem !

Dla niewtajemniczonych San Escobar to państwo położone w Basenie Morza Karaibskiego, wierny członek CONCACAF. Piłkarsko jest to kraj jeszcze nieokrzesany ale dzięki porozumieniu zawartemu z Polską tamtejsze władze szykują szturm na piłkarskie salony. ” Wierzymy że z pomocą tak potężnego sojusznika awans na MŚ w 2026 jest realny. I o to zagramy ! ” – tak w pełni nadziei wypowiada się prezydent tamtejszej federacji piłkarskiej Pablo Amaral Garcia. Z nieoficjalnych źródeł wiemy że w lutym do Polski przyleci cały sztab trenerski ekipy z Escobar na czele z samym selekcjonerem Jose Mendozą. Będą Oni przyglądać się rozgrywkom Ekstraklasy i korzystać z pomocy i doświadczenia polskiej myśli szkoleniowej. Swoją pomoc zadeklarowali już trenerzy Franciszek Smuda oraz Czesław Michniewicz. Bardzo przydatny będzie również nowy opiekun Wisły Kraków Kiko Ramirez, który specjalnie szybko uczy się języka polskiego aby pomóc w tłumaczeniu, gdyż językiem urzędowym San Escobar jest właśnie rodowity język człowieka, który odrodzi Wisłę Kraków (j.hiszpański).

Czasu jeszcze jest sporo, ale jak to będzie wyglądać w praktyce ?

San Escobar to malutkie państewko i to właśnie ku takim narodom skierowana jest reforma pana Infantino. Do tej pory CONCACAF miała zagwarantowane pewne 3 miejsca + 1 w barażu interkontynentalnym. Po reformie do obsadzenia będzie 6 miejsc + baraż. Co tu dużo mówić, będzie dużo łatwiej… Ale po kolei…

Strefa CONCACAF zrzesza 42 federacje (6 nie należy do FIFA). Nie jest znany jeszcze sposób eliminacji do MŚ 2026, więc analiza będzie czysto teoretyczna. Ale da ona pewne zobrazowanie co czeka naszych nowych sojuszników w drodze na wymarzony Mundial. Obecnie eliminacje do MŚ w strefie CONCACAF składają się z 4 rund. Do rundy finałowej wchodzi 6 zespołów i to one między sobą walczyły o premiowane 3 miejsca (oraz miejsce barażowe). Założymy więc że w el. MŚ 2026 format eliminacji nie ulegnie zmianie, tylko tym razem awans do 4 rundy eliminacji będzie tożsamy z awansem na MŚ. To startujemy !

W Rundzie 1 udział wezmą najniżej rozstawione ekipy. Potęg tam nie ma. Do najgroźniejszych rywali możemy zaliczyć reprezentacje: Curacao i Barbados… co tu dużo mówić ta runda nie powinna być żadną przeszkodą dla naszych dzielnych sprzymierzeńców. Kto myślał że w drugiej rundzie będzie dużo gorzej jest w błędzie. Na drodze San Escobar w najgorszym wypadku mogą stanąć takie ekipy jak: Kuba, Kanada, Gwatemala czy Grenada… Każdy rywal jest jak najbardziej w zasięgu. Tak więc droga do decydującej rundy eliminacji nie jest usłana cierniami, nikt wprawdzie nie mówi że będzie łatwo ale awans jest bardzo realny. W 3 decydującej rundzie będzie już gorzej, bo do gry wchodzą najwyżej sklasyfikowane zespoły (Meksyk, USA, Kostaryka, Honduras itp.). Ale nie takie rzeczy świat piłki widział, a jak to mawiał Nasz wielki Trener Kazimierz Górski ” Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe „. I tego się trzymajmy. A San Escobar życzmy powodzenia ! Do zobaczenia na MŚ 2026 !

 

 

 

 

 

1
2
Zdjęcie profilowe DonMeone DonMeone

KOMENTARZE (4)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Rayo

Nieśmieszne.

JAN III SOBIESKI
JAN III SOBIESKI

Wyglada na to, że to pisał jakiś idiota, wspólczuje mu.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Jestem ciekaw kiedy Europa się wqrwi i oleje imprezy pod egidą FIFY…?!

Peter Lisek

Piszesz jakby UEFA była lepsza 😉

wpDiscuz

INNE SPORTY