Reforma Mistrzostw

Stało się to co stać się w końcu musiało. Na Mundial za 9 lat jedzie 48 drużyn. Tak jak przy powiększeniu Euro tak i przy tej decyzji nie jestem zachwycony.
Już kiedyś na same eliminacje się czekało, było sporo emocji, gdy z 6-7 zespołowych grup awansowały góra dwie reprezentacje.. Teraz niemal połowa drużyn awansuje. Co prawda przy eliminacjach do MŚ nie będzie to aż tak widoczne bo awansuje tylko 16 zespołów.
Obecny system z 32 reprezentacjami jest jak najbardziej wystarczający. Awansują może, a zwłaszcza z poza Europy te same zespoły (Japonia, Korea Płd., Meksyk, USA) ale zawsze trafi się jakiś słabszy zespół jak Trynidad w 2006 roku. Afryka dostanie 9 miejsc, a kiedy ostatnio jakaś Afrykańska drużyna odniosła sukces? Owszem mają sporo świetnych zawodników w najlepszych klubach w Europie, ale poziom Afrykańskiej piłki reprezentacyjnej jest słabiutki. Po co ma siłę zaniżać poziom mistrzostw?
Przecież od dawna mówi się, że Mundial prezentuje słabszy poziom niż chociażby Euro.
A właśnie, Euro z 16 zespołami było idealne. Już na sam turniej było bardzo trudno się dostać. Awansowały najlepsze zespoły, słabsze odpadły w przedbiegu choć i zdarzały się wyjątki takie jak Łotwa w 2004 roku, ale jak pokazał turniej wcale nie byli tacy słabi, ugrali przecież punkt z Niemcami. Już same grupy Euro były napakowane mocnymi zespołami.
A teraz na Mundial pojadą słabe zespoły no bo z kim odpadną? a na turniej nic nie wniosą.
Niestety piłka zmierza w złym kierunku. Liczy się tylko kasa, kasa – szkoda tylko, że ucierpiąna tym mistrzostwa i poziom spadnie.

0
1
Zdjęcie profilowe Martin Martin

KOMENTARZE (0)

Dodaj komentarz

Powiadom o
wpDiscuz

INNE SPORTY

k2_andrzej_bargiel_marekogien-191
19 lipca, 13:10