Przegląd Sportowy i jego „eksperci”

Uwielbiam gdy byli piłkarze zostają zatrudniani do prasy i tam (prawdopodobnie po wielu godzinnych umysłowych mękach) publikują swoje felietony. Dziś ukazała się kolejna perełka. Artur Wichniarek na łamach PS, postanowił przedstawić swój punkt widzenia na temat Złotej Piłki i (prawdopodobnie) jej zwycięscy Leo Messiego.

Od razu na start rzuca pan Artur tezę, że Leo i rok 2019 w jego wykonaniu nie był udany. Taki oto ekspert nie zauważył chyba, że jednak Złotego Buta Argentyńczyk wyrwał, grą Barcy znowu dyrygował, i jakby nie patrzeć nie raz tą Barce wyciągał z opresji. Wspomina jeden mecz (oczywiście ten  z L’poolem), tak jakby tylko w tym jednym meczu Leo wziął udział. Słaby jeden mecz oczywiście dla pana Artura to wyznacznik całego dorobku rocznego i reszta się nie liczy.

Oczywiście w środku artykułu musiało paść pytanie ” A co z Robertem Lewandowskim ?

Jak przychodzi do arcyważnych meczów, to Roberto już tak nie lśni i to jest jego problem. Robert jest w super formie, strzela bramki, ale nawet Messi kiedy spuścił z tonu, to nadal piłkarz lepszy, dający więcej drużynie, wciąż strzelający bramki i w dodatku zaliczający masę asyst.

Według pana Artura, Cristiano Ronaldo ciągnął Juve za uszy. A co robił w tym czasie Messi w Barcelonie (która grała naprawdę słabo) ?

Na sam koniec artykułu, pan Artur wspomina dopiero o Virgilu Van Dijku. Gościu który zrobił dużo więcej niż Ronaldo czy Lewandowski, aby zameldować się w roli faworyta do Złotej Piłki.

Szkoda, że pisząc artykuł, pan Wichniarek, nie poświęcił czasu, aby jednak te swoje argumenty nie zweryfikować. Rzuca pan Artur, że Lewy król strzelców Bundesligi, a Złoty But u Messiego. Rzuca pan Artur, że Ronaldo ciągnął Juve w LM, który odpadł w ćwierćfinale, a Messi ciągnął Barce by ten ćwierćfinał przejść, odpaść w półfinale z późniejszym zwycięzcą i w międzyczasie zagrać super mecz na Camp Nou.

Dla mnie sprawa jest prosta. Van Dijk i Messi, to jedyni zasłużeni kandydaci do Złotej Piłki.

 

 

0
0
Zdjęcie profilowe MBPluszowy MBPluszowy

KOMENTARZE ()