Image and video hosting by TinyPic

Poznań. Miasto grzechu.

Duma, porządek, oszczędność, stabilizacja, szacunek dla regulaminów – to poznaniak, Wielkopolanin. Jak jest naprawdę? Poznań według Kąckiego to miasto świetnie zaprojektowane, otwarte na rozwój, przyjazne dla młodych, ale także miasto, którego dusza tkwi w pruskim drylu, miasto, w którym zaangażowanie spotyka się z ignorancją, a pod płaszczykiem religii i ideowości kryją się często agresja, złość i niskie instynkty.

Arcybiskup Juliusz Paetz i młodzi klerycy, Wojciech Krolopp i nieletni chórzyści, marszałek Józef Piłsudski i Roman Dmowski, Małgorzata Musierowicz i Stanisław Barańczak, katolicy i Żydzi, Poznań i reszta Polski. Przyciągające się przeciwieństwa tworzą fascynujący obraz kulis władzy, hipokryzji mieszczaństwa oraz tego, jak potrafimy ulegać ludziom, którzy dzięki grze pozorów i mowie nienawiści wzmacniają podziały społeczne, ideologiczne i religijne.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/poznan

 

2
1
Zdjęcie profilowe Annak1975 Annak1975

KOMENTARZE (5)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Marek Madej

Od dawna twierdzilem ze warszawa ma kompleks Poznania ale zeby az do rego stopnia Nie do uwiezenia Zamknij klapacz dziki azjato i nie krytykuj tylko podziwiaj Wszyscy na was sraja to szukacie jaj kwadratowych Zaraz swolocz sie odezwie i przejdzie do kontrataku Synowie Kim Dzonga

transparentny

WOW. Nie sądziłem, że cokolwiek napisane przez feministkę-starą pannę będzie tak miłe dla mych oczu. Btw, ja bym to przełożył na całą Polskę. Dlatego ten naród jest taki pojebany. Jakby Europa wiedziała zawczasu to żadnego chrztu by nam nie dawano tylko zostawiono w spokoju w lesie.

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY