Nowe dziwactwo Zarządu PZPN – niby znieśli podział punktów, ale…

Może i PZPN za światłego przewodnictwa Bońka ma się najlepiej w dziejach galaktyki (a przynajmniej taki obraz przedstawia nam większość mediów sportowych, być może słusznie), ale pewne rzeczy są trudne do przeskoczenia nawet w kilka lat, pewne rzeczy się nie zmieniają – nie zmienia się beton w myśleniu.

Zarząd PZPN raczył podjąć decyzję, która od paru dni była już niemal zupełnie przesądzona, czyli zniósł podział punktów w fazie finałowej Ekstraklasy. Nie chodzi tu nawet o dywagacje, czy to dobrze, czy to źle. Ale jedno po prostu mnie zdumiało. Otóż kochany Zarząd postanowił jednocześnie, że podział punktów będzie obowiązywał tylko w sezonie 2017/2018!

Dlaczego akurat tak? Przecież każdy dobrze wie, że również w sezonie 2018/2019 grać będzie w Ekstraklasie 16 zespołów. Nie ma żadnych szans na wcześniejsze zwiększenie czy zmniejszenie liczby drużyn, bo przecież nikt do połowy lipca 2017 roku nie zmieni statutu PZPN (ten, niestety, jest główną przeszkodą prawną). Nic zresztą nie słychać też o tym, żeby plan 18-zespołowej Ekstraklasy został wcielony w życie przed 2019 rokiem.

Co więc stało na przeszkodzie, żeby podział punktów został zniesiony na dwa sezony lub bezterminowo? Chciałbym usłyszeć jakieś argumenty członków Szacownego Gremium, bo ja nie mam pojęcia. Chyba że szykuje się nowy chytry plan i PZPN z Ekstraklasą szykują na sezon 2018/2019… kolejną zmianę, czyli albo powrót do 30 spotkań, albo przywrócenie podziału punktów przez dwa (!), albo coś jeszcze innego.

Tylko dlaczego, jasny gwint, co rok jest jakaś niepewność? Nie można ustalić czegoś raz na trzy, cztery czy pięć lat? Czy ktoś wyobraża sobie, żeby np. UEFA co rok rozważała zmianę formatu pucharów europejskich? Byłby cyrk jak diabli. PZPN i Ekstraklasa SA nie mają raczej takich problemów – dla nich problemem byłby brak wymyślania wszystkiego od nowa rok w rok…

7
0
Zdjęcie profilowe Staszek Anioł Staszek Anioł

KOMENTARZE (20)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

RaStr

E tam, czepiasz sie niewiadomo czego.

dario armando

Bez podziału punktów zapewne będziemy mieć znowu powrót do dużego handlu meczami.Było tak fajnie i już spierdolili ,widocznie kasa przestała się zgadzać.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Mysle Staszku, ze pomyliles adres, pzpn chce stabilizacji, robi tylko to, co ekstraklasa chce, a ze ekstraklasa sama nie wie czego chce, to mamy emocje w sezonie ogorkowym, a zjebki dostaje pzpn, a powinny kluby, ktore nie moga sie zdecydowac czego chca

Tulismanore
FC Albatros

Zebys czytal ze zrozumieniem rozne informacje z PZPN ktore podawali to bys nie musial plodzic tak kretynskiego tekstu i wiedzialbys ze puscili to teraz, zeby nie przeciagac, bo sezon za chwile sie zaczyna, i zostawili pole do dalszych konsultacji. Nie sa przekonani do tego ale zabraklo czasu zeby szukac dlugoterminowych rozwiazan. Wiec klepneli to na rok, niech leci, i maja teraz rok na wypracowanie juz stalej formuly ktora bedzie dzialac conajmniej kilka lat.

Zalozmy ze rozbiles auto ktorym zarabiasz na zycie. . W sobote. A w poniedzialek musisz nadal pracowac i nie masz czasu na szukanie auta marzen. Wiec w niedziele kupujesz cos na szybko aby jezdzic do pracy a jednoczesnie dajesz sobie czas i szukasz sobie czegos konkretnego. Tu podobna sytuacja. Proste ale nie dla ciebie.

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY