NAUCZMY STANOWSKIEGO LICZYĆ

Redaktor Stanowski wysmażył artykuł o niesprawiedliwości podziału pieniędzy z praw TV proponowanego przez Mioduskiego. Roztoczył wizję że kluby z czołówki zmiażdżą te słabsze finansowo i na lata pogrążą w nędzy.

Nie będę się rozwodził nad tym o co Mioduskiemu chodziło w kontekście pucharów, skupię się tylko na liczbach.

Otóż w tej „sprawiedliwej lidze angielskiej, według tabelki przedstawionej w artykule Chelsea skasowała 150 811 183 funty a ostatni Sunderland 93 471 118 funtów.

Rożnica między nimi wynosi 57 340 065 funtów.

W lidze hiszpańskiej Barcelona skasowała 152.5 mln EUR i jest to o 79 mln więcej niż 6-e Athletic i o 92,5 mln niż 7-e Real Sociedad.

Ilu i jakich piłkarzy można zakontraktować za pieniądze wynikające z różnic dochodów nie muszę mówić bo większość z was wie.

To teraz przyjrzyjmy się jakie różnice wynikną w polskiej lidze na skutek tego skandalicznego podziału proponowanego przez Mioduskiego?

Według wyliczeń z artykułu Legia dostanie 38 mln zł (9,04 mln EUR) a przykładowy Śląsk 6,25 mln zł (1,48 mln EUR). Różnica wynosi 7.55 mln EUR

Porównując wypłaty za sezon 2016-17, Legia dostała 16,1 mln zł (3,83 mln EUR) a ostani Ruch 6,7 mln zł (1,59 mln EUR) różnica to 2,24 mln EUR.

Nawet ta różnica wynikająca ze „skandalicznego” systemu podziału jest tak śmieszna na rynku transferowym jak cała nasza liga.

Chyba nie ma kibica który by nie chciał żeby nasze kluby awansowały do pucharów. A jakie różnice wtedy powstają? Jeśli to LE to chyba około 10mln EUR a jeśli LM to około 20 mln.

No to Legia już kasowała parę razy takie sumy i Lechowi się zdarzało i jakoś nie widzę żeby absolutnie odjechały reszcie stawki.

Ale bez wątpienia więcej pieniędzy spowoduje że czołowym klubom będzie łatwiej zbudować kadrę na grę w pucharach a potem ją utrzymać żeby w kolejnym roku znowu awansować.

Ale biorąc pod uwagę ceny na zawodników potrafiących grać w piłke i ich kontrakty to te nasze pieniądze są raczej znikome. Mówi się że Legia przepłacała zawodników ale ci którzy odeszli zarabiają teraz 2 do 4 razy lepiej. Więc z czym do ludzi?

Stanowski posłużył się procentami żeby ostrzej wypadły porównania ale jeśli wziąć pod uwagę sumy bezwzględne to zarówno w lidze angielskiej jak i hiszpańskiej  różnice miedzy czołówką a dołem tabeli idą w dziesiątki milionów.

Tak więc Stanowski porównuje chuja z nosem i próbuje manipulować. Tylko nie wiem po co? Czy się martwi że mu w polskiej lidze wyrośnie konkurent dla Barcy? „he he”

Nie piszę nic o sprawiedliwości bo może napiszę w oddzielnym tekście.

5
11
Zdjęcie profilowe Urkides Urkides

KOMENTARZE (31)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kanapowy Janusz
Karabakh Agdam

A Angulo strzelił 16 bramek.

Nenad Bjelica
GNK Dinamo Zagreb

Z tym co napisał Stanowski mam taki problem, że napisał tam kilka głupot, które potem zostały wypunktowane w komentarzach, ale to już nie będzie ważne, bo zwyczajnie co miał podzielić ludzi i nastawić przeciwko pomysłowi Mioduskiego, to już nastawił. Mało kto się będzie zaczytywał w 200 komentarzy i wyciągał racjonalne wnioski. Stanowski napisał że to kasa małych klubów, a zła Legia chce im ją zabrać, a jest odwrotnie, to Legia dzieli się tym co sama mogłaby wynegocjować od telewizji ze słabszymi, bo to głównie Legia tę lige ciągnie i generuje oglądalność. Na kibicowaniu Legii i nienawiści do niej jest zbudowane zainteresowanie piłką w Polsce. Stanowski o tym świetnie wie, na weszło jest mnóstwo tekstów o Legii, bo to mu się sprzedaje. Co bystrzejsi zapewne zauważyli że jak jest artykuł o innym klubie… to opatrzony jest zdjęciem piłkarzy z meczu z Legią. Bo te białe koszulki z L w kółeczku, nawet jak artykuł nie jest o nich – generują kliki. To samo jest na innych portalach, te same metody generowania ruchu na podstawie najbardziej medialnego klubu w Polsce. Zatem co jest złego że Mioduski stwierdza że podział musi uwzględniać tych co ligę ciągną za uszy? Jedyną winą Mioduskiego jest to że nie jest Leśnodorskim i odciął Stanowskiego od informacji. Nie ma lepszego sposobu premiowania niż płacenie najlepszym za osiągane wyniki, to jest realna sprawiedliwość. Sprawiedliwość, każdemu po równo jest fałszywa, bo demotywuje do rozwoju. Słabsi wybiorą maraz, bo nie chcą się zmieniać, ale że dziennikarze wspierają takie stanowisko? Absurd. Dziennikarze powinni być za rozwojem, narzekają na poziom ligi, narzekają że sprowadza się kontener Słowaków, a jak byłoby narzędzie wyeryfikujące tych którzy zarządzają dobrze od tych co zarządzają źle, to narzekają, że w sumie to niesprawiedliwe żeby słabsi dostawali mniej i musieli zmieniać swoją politykę by być lepszym.

Voitcus

Dzięki tzw. „solidarity payment” UEFA płaci też polskim drużynom za udział Legii w pucharach, w ub. roku było to coś rzędu 200-300 tys. euro. W sumie za co te kluby dostały po milionie złotych?

Prejuce Nakoulma

Z Krzysztofem naprawdę kiepsko ostatnio, a na twitterze takie gówno wypisywał o Kubicy, że zaczynam się zastanawiać czy nie powinni go w kaftan ubrać i na obserwację. Poziom weszło maleje wraz ze zdrowiem psychicznym Pana redaktora…

werseo

Bandyta i geszefciarz miodupski do pierdla i tyle na ten temat.

odrzut

„No to Legia już kasowała parę razy takie sumy i Lechowi się zdarzało i jakoś nie widzę żeby absolutnie odjechały reszcie stawki.”

To akurat argument przeciwko finansowaniu Legii i Lecha kosztem reszty :) Bo pomimo takiej kasy nie reprezentowali nas dobrze w Lidze Mistrzów, więc w imię czego zabierać pozostałym klubom?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

711dronow

Już raz cała Polska zrzucała się na odbudowę stolnicy, widać marzy się powtórka

korek

Premia w lidze Europy 10 mln euro?! Nie pisz głupot. Premia za awans do grupy LE wynosi 2,4 mln euro. Przynajmniej tyle wynosiła w sezonie 2015/2016

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01

Porównywanie kwot gotówkowych nie ma żadnego sensu – kluby Premiership i La Liga operują w innej rzeczywistości finansowej niż nasze. Tylko procentowe porównanie ma jakiś sens – pomaga zachować proporcje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz