MUNDIAL A SPRAWA POLSKA (cz. 2 stacja reprezentacja)

Się jeszcze wywnętrzę, zanim przywita nas nadredaktor Szpakowski, który dopiero co ogłosił entuzjastycznie nowinę, że jest osobą wierzącą… a wierzy w niemieckie koncerny medialne.

Primo po pierwsze – reprezentanci Polski dla mnie już są mistrzami świata, a co najmniej światową czołówką. Taki przeciętny Brazylijczyk, Niemiec, Anglik czy inny Hiszpan, jeszcze nie zdąży zamienić pampersa na spodenki piłkarskie, a już wie – że oprócz posiadania innych zalet – jest geniuszem piłki kopanej. Taki przeciętny Polak z kolei w tym samym okresie swojego życia też wie…że jest jedynie zakałą Europy, świata, całego rodu ludzkiego, a nawet gorzej. Dlatego piłkarze nasi w swoim życiu piłkarskim i nie tylko, według mnie już osiągnęli szczyty. Jeśli tylko nie wychodzą na boisko spanikowani, zasługują na ogromne brawa i szacunek. Czołem Panowie!

Primo po drugie – natomiast wyników na tych MŚ nie spodziewam się, ponieważ nie wierzę w trenera Adama Nawałkę. Zostanie on zapamiętany i zapisany w historii jako „Ten, który pokonał Niemców”. Obawiam się natomiast, że także jako Ten, który zniweczył największy potencjał reprezentacji od czasów Bońka, Smolarka itd.itd.

Polski piłkarz, który wychodzi na boisko i walczy co najmniej jak równy z równym, z „wielkimi świata piłkarskiego”,  już ma u mnie ogromny szacunek i podziw… dlatego cierpiałem oglądając reprezentację Polski lat 90-tych, następnie polubiłem Janusza Wójcika, bo rozpoczął prawdziwą dobrą zmianę, a pokochałem Jerzego Engela.

Może jeśli wystąpią objawy zainteresowania moją bazgraniną, to napiszę dlaczego tak uważam. Teraz trzymam kciuki za naszą reprezentację, a nie zniosę jedynie – mówiąc jasnym i prostym językiem piłkarskim – „powiązanych jaj”.

3
1
Zdjęcie profilowe Sambor Wielebor Sambor Wielebor

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Miłośnik Badmintona
Reprezentacja

Krótko i prosto w cel, a niedawno zakończony mecz dokładnie to pokazał.

MartaS

Czekam na więcej :)

wpDiscuz
WordPress Lightbox