Mistrzostwa Świata Wojskowych – Polska-Egipt, inauguracja
Trybuna

Mistrzostwa Świata Wojskowych – Polska-Egipt, inauguracja

Nawiązując do mojego niedawnego artykułu na Weszło (TUTAJ) postanowiłem zamieszczać w tym miejscu krótkie notki z meczów Polaków. Niestety źródła, z wyjątkiem jednego arabskiego, są bardzo ubogie w informacje o turnieju. Niemniej jednak przynajmniej można znaleźć wynik.

W spotkaniu inaugurującym dla nas fazę grupową Polacy mierzyli się z Egipcjanami. Rywal niby niepozorny, jednak tak naprawdę to on uchodził za faworyta. Nasi przeciwnicy na ostatnich MŚ zajęli bowiem czwarte miejsce, my z kolei dość niespodziewanie dostaliśmy się na turniej. Przytoczę część mojego artykułu (link wyżej):

Do turnieju zakwalifikowały się tylko cztery drużyny z Europy. Wasza obecność na Mistrzostwach jest chyba całkiem sporą niespodzianką?

Tomasz Chrupałła (jeden z trenerów): Nasz awans jest na pewno dużym sukcesem. Przypomnę, że nasza reprezentacja miała długą przerwę, a my mieliśmy niecałe trzy miesiące do turnieju kwalifikacyjnego. Mimo wszystko udało nam się wyprzedzić takie uznane marki, jak np. Holandia i wywalczyć upragniony awans. Jeżeli chodzi o sam turniej w Omanie – jakiś konkretny cel nie został nam narzucony. Takie minimum dla nas samych to wyjście z grupy, a później wszystko jest możliwe.

 W kwestii przygotowań do meczów – analizujecie jakoś poszczególnych rywali? Jeżeli tak, to skąd zbieracie o nich informację?

TCH: Niestety o naszych rywalach na MŚ nie wiemy za wiele, dlatego koncentrujemy się tylko na swoich założeniach.

Paweł Rakowski, jeden z zawodników: Tak jak do Niemiec, tak teraz do Omanu jedziemy z niewielka wiedza o rywalach, jak i całym turnieju. Wiemy na pewno, że drużyny takie jak Egipt, Iran, Oman, nasi rywale w fazie grupowej, są bardzo silnymi drużynami, w których występują zawodnicy z wyższych lig, a nawet mający występy w pierwszych drużynach narodowych swojego kraju. Na pewno łatwo nie będzie – dodaje, na co dzień występujący, jak większość, na poziomie trzecioligowym.

Ostatecznie skończyło się 1:1. Podział punktów, jakkolwiek nie byłoby to wyświechtane, trzeba szanować. Oczywiście szkoda, że nie udało się utrzymać prowadzenia (rywale wyrównali po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego), jednak powinno być już tylko lepiej. Syria i Kanada są jak najbardziej do pokonania.

Tutaj bramki:

1:0

1:1

Skład Polaków:

st. szer. Kamil Ulman – szer. Hubert Molski, szer. Konrad Rokicki, szer. Adrian Kochanek (kapitan drużyny), st. szer. Janusz Szkarapat – st. szer. Damian Kosiński, mat Marek Niewiada (od 65. min sierż. Krzysztof Matuszak), szer. Dariusz Piechowiak, mat Mateusz Łuczak (od 72. min szer. Konrad Romańczyk) – st. szer. Marcin Żeno, mar. Mateusz Wachowiak (od 46. min szer. Paweł Rakowski).

Przepraszam że tak ubogo, jednak niestety nie miałem możliwości oglądania spotkania. Wpis ma głównie charakter informacyjny. Kolejny mecz, Polska-Syria, już za dwa dni – w czwartek o godzinie 17:00 czasu polskiego. Jak zostało podane na stronie wydarzenia: Transmisje prowadzone będą w Oman TV lub Oman Sport dostępne w internecie http://part.gov.om/part/OmanTvSport.html ; http://wwitv.com/tv_channels/52.htm oraz na platformie nc+ kanał nr 675.

Jeżeli uda mi się go obejrzeć, relacja na pewno będzie bardziej obszerna. Po turnieju z kolei postaram się przygotować coś większego.

Norbert Skórzewski Twitter

0
0
Zdjęcie profilowe Norbert Skorzewski Norbert Skorzewski

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Trollosiewicz

Mecz będzie też dostępny na NC+, na ONAN TV kanał 69.

wpDiscuz

INNE SPORTY