Legioniści poza klubem #1

Jeżeli kogoś interesuje co słychać u byłych i obecnych Legionistów, którzy grają poza klubem to zapraszam na słów parę.

Największe emocje na pewno pojawiły się w drużynie Prijovica i Moulina. Chociaż ten drugi nie pojawił się nawet na ławce i łącznie na 7 możliwych meczów, wszedł na razie tylko 2 razy z ławki na łącznie 34 minuty. Więcej na temat emocji do poczytania tu: http://weszlo.com/2018/03/12/losy-greckiej-pilki-zaleza-postawy-wlascicieli-klubow-rzadu Mogę jeszcze tylko dodać, że Prijovic jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców (14 bramek i 2 asysty) i wyprzedza dwóch zawodników o 1 trafienie.

Były gwiazdor naszego zespołu i ligi Vadis Odjidja-Ofoe obejrzał mecz z ławki. Dupy w tym sezonie nie urywa. W sumie ma tyle samo żółtych kartek co asyst i bramek łącznie, czyli 7.

Sadiku nie pojawił się w składzie zespołu, bo ma kontuzję która o ile dobrze się orientuję wynikła ze starcia z bramkarzem w poprzednim meczu po której bramkarz Espanyolu trafił do szpitala. Na złe to zespołowi nie wyszło, bo w końcu wygrali mecz i wyszli ze strefy spadkowej.

Orlando Sa w swoim pierwszym meczu w Chinach strzela bramkę i zapewnia swojej drużynie skromne zwycięstwo 1-0. Sam gol to kompromitacja bramkarza:

Strzelanie ponownie rozpoczął również Nikolic, ale niestety jego zespół przegrał 3 – 4 z Sporting Kansas City. Niko strzelił 2 gole:

2 – 2

3 – 2

Z rozgrywkami bardzo dobrze przywitał się też Valeri Qazaishvili, który w wygranym meczu 3-2 pomiędzy San Jose Earthquakes a Minnesota, strzelił gola i zaliczył asysty przy pozostałych trafieniach. Gol na 2-0:

Sprawdziłem co słychać u Tomasa Necida w Czechach, ale nic ciekawego. Jego Slavia Praga zajmuje 2 miejsce w lidze, ale sam zawodnik niewiele gra. Ostatni mecz przesiedział na ławce, a łącznie w 15 spotkaniach pojawił się 13 razy na boisku, strzelił 3 bramki i zebrał zaledwie 211 minut gry. Bramki strzelał w październiku.

Guilherme rozegrał cały mecz z Fiorentiną, ale zespół przegrał 1-0, a sam zawodnik dostał żółtą kartkę. Wg Whoscored wśród ocen zawodników swojej drużyny był 8 na 14. Pod względem kontaktów z piłką 6, ale dokładność podań tylko 77,8% (9 wynik w zespole).

Dominik Nagy na boisku od 58 minuty i chwilę po tym wywalczył rzut karny, ale kolega z zespołu go nie wykorzystał. Parę minut później zamieszany lekko w bramkę swojej drużyny, przepuszczając podanie do kolegi, który wbiegał w pole karne, a ten wyłożył innemu piłkę przed bramkarzem. W końcówce meczu z szansą na asystę. Jego zespół wygrał 5-0.

Berto na boisku od 46 minuty, ale nie widziałem go w ogóle w skrócie meczu, więc raczej nic ciekawego nie zaprezentował.

Na koniec do odwiedzenia poza krajem pozostaje Norwegia i lider tabeli Molde, które rozgromiło Sandefjord 5-0. W zespole na boisku w 69 minucie pojawił się Daniel Chima Chukwu, ale nie miał żadnego wpływu na wynik spotkania, bo po jego wejściu nie padła już żadna bramka.

Łukasz Moneta po tym jak ostatnio wszedł z ławki tym razem wylądował w rezerwach Lubina, gdzie strzelił 2 bramki a zespół wygrał 4-1.

Konrad Michalak 73 minuty w wygranym meczu z Koroną 2-0, ale był tym razem jednym z najsłabszych zawodników swojej drużyny.

Radosław Majecki zachował czyste konto w wygranym meczu 1-0 z Górnikiem Łęczna. Parę dobrych interwencji.

Mateusz Żyro zadebiutował w drużynie Wigry Suwałki i rozegrał całe spotkanie wygrane 2-0. Miał swoją szansę na gola po rzucie rożnym, ale skiksował.

Jeżeli chodzi o Zagłębie Sosnowiec to: Vamara Sanogo całkiem ok, Rafał Makowski coś tam próbował a Tomasz Nawotka nie był w kadrze na mecz.

Duet Jodłowiec i Czerwiński, którzy dobrze radzą sobie w Gliwicach. Wygrali mecz 3-0, a Jodła zaliczył asystę i był całkiem blisko strzelenia bramki w końcówce spotkania. Gol i wspominana sytuacja:

Maciej Dąbrowski pojawił się w zespole Lubina, ale był jednym z najsłabszych zawodników na boisku, nagrodzony żółtą kartką. Plotki mówią o problemach zdrowotnych syna i być może stąd trochę myśli gdzie indziej i ta cała sytuacja z transferem.

Mateusz Wieteska wystawiony został na prawej obronie. Przegrał walkę w powietrzu o piłkę przy stracie pierwszego gola, ale za to sam też strzelił piątą bramkę w tym sezonie:

Mateusz Szwoch w spotkaniu z Termalicą strzelił bramkę z rzutu karnego, a następnie zanotował asystę. Na boisku spędził 62 minuty i był to zdecydowanie jego najlepszy występ od dłuższego czasu.

Aktualizacja #1:

Igor Lewczuk na razie wrócił na ławkę I zespołu po 3,5 miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Zagrał też coś tam w rezerwach. W Bordeaux to prawie co chwilę ktoś z obrony łapie kontuzję lub ma słabszy mecz, więc jest szansa, że za jakiś czas pojawi się znów na boisku.

W sumie jak o Igorze to jeszcze mogę dodać, że Rzeźniczak też przesiedział spotkanie na ławce, a we wcześniejszym został zdjęty w 63 minucie, ale nie wiem dlaczego.

Tak samo na ławce usiadł ostatnio inny były zawodnik Legii – Janusz Gol, który jeszcze w końcówce tamtego roku 4 razy wychodził jako kapitan Amkar Perm.

W lepszej sytuacji w Rosji jest w tym roku Maciej Rybus, który gra ostatnio wszystko w lidze i w LE. Chociaż w meczu z Atletico wypadł słabo, ale to też kwestia, że z powodu kontuzji w zespole został teraz przestawiony na prawą stronę obrony.

Aktualizacja #2:

Michał Żyro po 785 dniach od ostatniego trafienia, strzelił bramkę w przegranym meczu Peterborough 4 – 1 Charlton. Tak długa przerwa to oczywiście wynik brutalnego faulu na nim. Gol na 2-1:

Mikołaj KwietniewskiMateusz Praszelik wystąpili w wygranym meczu z Jagiellonią Białystok 1:0 w 18. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Zwycięską bramkę, po asyście Mikołaja Kwietniewskiego, zdobył Mateusz Praszelik. Kwietniewski był zawodnikiem zdecydowanie wyróżniającym się w tym meczu. Gol:

Tym wpisem witam się z Weszło :) Mam nadzieję, ze nic nie pomieszałem.