Kuriozalny plebiscyt Ekstraklasy S.A.

 

W 2017 Ekstraklasa świętowała 90-lecie rozgrywek ligowych w Polsce. Na zamknięcie obchodów Ekstraklasa S.A. postanowiła ogłosić plebiscyt na Galerię Legend Ekstraklasy.

Krótkie zasady:

Od 14 lutego tydzień po tygodniu kibice wraz z ekspertami wybierali po trzech najlepszych zawodników z siedmiu okresów na które podzielone zostało dziewięćdziesiąt lat działalności ligi. Zaczęło się od lat 1927-1939, później przyszedł kolejno czas na: 1948-60, 1961-1970, 1971-1980, 1981-1990, 1991-2000 oraz 2001-2010. Da to w sumie 21 piłkarzy. Dwudziestym drugim piłkarzem włączonym do Galerii Legend Ekstraklasy, będzie zawodnik z największą liczbą głosów wśród zdobywców czwartych miejsc we wszystkich okresach. Ostatnie siedem lat zostało wyłączonych z głosowania. Piłkarze z tych czasów zostaną dołączeni do Galerii dopiero po zakończeniu pełnej dekady, czyli w 2020 roku.

Tak w wyniku  głosowania przedstawia się galeria:

Bez tytułu

Kuriozalne jest, że w galerii znaleźli się Marek Citko który rozegrał 170 spotkań i strzelił 23 bramki, Andrzej Juskowiak z 95 spotkaniami na koncie i strzelonymi 43 bramkami czy Robert Lewandowski który rozegrał w ekstraklasie 58 spotkań i strzelił 32 gole, a zabrakło miejsca w galerii przede wszystkim dla Kazimierza Kmiecika: 4 razy król strzelców, 304 występy i 153 gole.

Kolejni zawodnicy którzy bardziej zasłużyli by znaleźć się w tej galerii to min. Dariusz Dziekanowski, Robert Gadocha, Henryk Kasperczak, Antoni Szymanowski, Jerzy Gorgoń, Władysław Żmuda, Leszek Pisz czy Wacław Kuchar.

Po co wymyślać zasady, które późniejszymi wynikami nie bronią się w żaden sposób. Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko czekać do końca pełnej dekady, czyli do roku 2020. Wtedy zapewne do Galerii Legend Ekstraklasy dołączą: Sebastian Mila, Michał Kucharczyk i Sławomir Peszko.

 

 

9
0
Zdjęcie profilowe Samuś Szczygiel Samuś Szczygiel

KOMENTARZE (14)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wróżka Weszława

No ale faktycznie kto za tę dekadę miałby dołączyć?
Vadzis, Stilić i Carlitos? Kurde, może jednak jedną dekadę można pominąć by nie robić siary?
No bo kto jeszcze? Wawrzyniak? Brożek? Rzeźniczak?

Kurwarszawa

Faktycznie słabo z wyborem, ale jeśli już kogoś mają wziąć na siłę to najbardziej zasługuje ktoś z Legii będący w formie przez kilka sezonów. Nikt inny na myśl mi nie przychodzi prócz Radovicia

FC Bazuka Bolencin

Ta liga jest tak słaba w ostatnich latach, że żaden z zawodników na to nie zasługuje.

jezd
Lech Poznań > słoiki z Warszawy

Tak patrząc to z tej dekady to chyba nadawał by sie tylko Mila Frankowski albo ktoś z Wisły Cupiała

PhoenixLk
Legia Warszawa

Z tej dekady to bym dał Cabaja, Pawełka i Przyrowskiego…

Co do Kucharczyka (oraz Rzeźniczaka) – jakkolwiek koszmarnie to nie brzmi, to jedni z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii ekstraklasy (Rzeźniczak – 5 MP, 6 PP, 1 SP; Żurawski – 5 MP, 2 PP, 1 PLP. 1 SP)…
W sumie, to – biorąc pod uwagę obecnie grających piłkarzy – chyba tylko Głowacki ma więcej tytułów MP (6)… nie wiem, jak było dawniej…

Biorąc pod uwagę tylko obecną dekadę – Kuchy King i Rzeźniczak tytułami wygrywają ten plebiscyt…

MarioGol

I gdzie te Kucharczyki czy Rzeźniczaki pasują do LEGEND ekstraklasy?
Tak jak jest napisane we wpisie – gdzie Kmiecik czy Dziekan-jeden z najlepszych techników w historii ligi…

karwasz_w_twarz

Dziekan może bronić się tylko gdy przymknie się oko na to jak kiedys grało się w piłkę ( i przy takim spojrzeniu na pewno był w porównaniu do innych piłkarzy grających wtedy w piłkę zawodnikiem lepszym niż znaczna większość grających teraz w ekstraklasie). Obejrzyj sobie jakiś mecz z tamtych czasów, obejrzyj nawet jakikolwiek mecz sprzed 10-15 lat, to jest przepaść. Gdyby wyciągnąć Dziekanowskiego z jego najlepszych czasów i postawić przy Jevticu czy Carlitosie to wyglądałby jak straszny drewniak.

MarioGol

???
Ciekawy tok rozumowania przedstawiasz, bo jak nic wychodzi na to, że i nawet Maradona dziś byłby neptkiem, a nie gwiazdą światowych boisk.
Raczej nie widziałeś na żywo jaką techniką dysponował Dziekan, jeśli tak hołubisz to co potrafią Jevtić czy Carlitos.
Jednej oczywistej, a istotnej rzeczy nie widzisz, że obaj dziś błyszczą na tle bardzo słabych graczy z beznadziejnej ligi z której kluby są w Europie ogrywane nawet na jej peryferiach.
A za czasów Dziekana polskie kluby jak równy z równym rywalizowały z Barceloną, Interem czy Realem.
Takiego Jevtića to inny „mankut” Mirek Okoński zjadłby na śniadanie – nikt przypadkowy będąc w swoim czasie najlepszym technikiem w Polskiej lidze i przechodząc do silniejszej ligi nie zajmuje 2 miejsca na piłkarza roku Bundesligi.
Już widzę, jak staje się to dziełem Jevtića.
Więc Jevtić jaka to gwiazda? – taka sama jak kolejny lewonożny gracz – Stilić.
I na pewno po odejściu z Lecha też „zginie”, jak to stało się z udziałem Bośniaka, gdy ten wyjeżdżał podbijać za pierwszym razem ligę ukraińską, a za drugim ligę cypryjską.
Jeden przykład mamy dosyć świeży – najlepszy piłkarz ekstraklasy 2016/17 – szybciutko „zginął” w Olympiakosie…
PS. Więc muszę przestać dziwić się dlaczego w „11” na 100-lecie klubu, któremu kibicuje gimbusy tak głosowali, że znalazł się w niej taki słaby gracz, jak Rzeźniczak.

FC Bazuka Bolencin

Bardzo trafna i rzeczowa opinia.
Gimbusy zawsze będą się bronić, że teraz piłka szybsza i Kazek Deyna, Kmiecik czy Okoński, też byliby teraz pionkami na boisku na tle takich gwiazdorów którzy grają teraz w ekstraklasie.
A co do piłkarzy „jednonożnych” – w obecnych czasach we w miarę poważnej piłce – nie mają racji bytu. Dlatego brylują co najwyżej w takich ligach, jak nasza.

MarioGol

Do umiejętności technicznych też jest potrzebny talent.
Jakby ich nabycie było takie proste to każdy piłkarz miałby je.
Deyna, Dziekanowski czy Okoński i dziś na boisku brylowaliby…

Wacław Grzdyl

2010-2020 Radovic

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY

30443566_1650621274992924_2995731623011418112_n
22 kwietnia, 14:48
18.05.2016 KRAKOW TAURON ARENA UL. LEMA 7 ( POLAND ) SIATKOWKA MEZCZYZN ( MEN'S VOLLEYBALL ) XIV MEMORIAL HUBERTA JERZEGO WAGNERA 

MECZ POLSKA - BELGIA ( GAME POLAND - BELGIUM )

NZ MARCIN MOZDZONEK SYLWETKA 

FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
20 kwietnia, 17:48