Kto chciał upadku Wisły Kraków? Kilka zdań o Stechert Gruppe, Kasztelański, Midze i Janekx89

Przełom sierpnia i września przyniósł wiadomości iż niemiecka firma Stechert Gruppe chce kupić Wisłę Kraków za 40 mln złotych. Od razu środowisko dziennikarskie oraz wiele szemranych postaci pilkarskiej części polskiego internetu, przyjęło za pewnik, że Niemcy zainwestują w Białą Gwiazdę miliony euro oraz wprowadzą klub do ligi mistrzów. Mało komu chciało się sprawdzić co to za firma, jak stoi finansowo. Teraz, ponad miesiąc od odrzucenia „oferty” przez TS i telefonuję pojawia się informacja, że Stechert Gruppe bankrutuje. Czyli miesiąc temu mieli pieniądze na zakup i wzmocnienie klubu, a teraz nagle nie mają na działalność firmy? Kto miał interes w sprowadzeniu Stechert do Krakowa i co rzeczywiście Niemcy chcieli osiągnąć?

Sporo ciekawych informacji na ten temat daje wywiad Jakuba Białka z Dominikiem Kasztelańcem. Kasztelaniec kreuje się na jeźdźca na białym koniu, który chce ratować Wisłę. Ale co chwilę wspomina o dokumentach finansowych klubu, które najwyraźniej chciał pozyskać. Może niemiecka firma miała być tylko narzędziem do wyciągnięcia  z klubu informacji, dokumentów potrzebnym komuś kto chciał ukręcić na tym interes?

Telefonika, na początku nie chciała słyszeć o możliwości odrzucenia oferty, ale w końcu poparli stanowisko TS. Chcieli sprzedać klub żeby odzyskać choć trochę zainwestowanych pieniędzy.

Mateusz Miga, który jako pierwszy wypuścił informację o Stechercie w Wiśle, chciał być pierwszy, chciał aby jego publikacja zwiększyła sprzedaż gazety. Takie czasy, dziennikarze chcą aby ich informacje były pierwsze, żeby artykuł się wyklikał, żeby gazeta się sprzedała. Nawet kosztem sprawdzenia wiarygodności tego co publikują.

Inna sprawa to to jak szybko takie informacje łykają dziennikarze, internetowi „informatorzy” czy ludzie z tzw. światka piłkarskiego działający w internecie. Łykają je też kibice, ale ich można zrozumieć. Mają klub w sercu, chcą dla niego jak najlepiej. Kibice też byli w tej sprawie najbardziej powściągliwi i nieufni co do tej firmy.

 

7
1
Zdjęcie profilowe Antonio S Antonio S

KOMENTARZE (4)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Prejuce Nakoulma

Nie zazdroszcze Wiśle, na początku się wkurzyłem że typy spod ciemnej gwiazdy dalej się będą tam panoszyć, ale widzę że mogło być jeszcze gorzej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin

Dokładnie wtedy

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Niestety ale w dobie internetu i błyskawicznego przepływu informacji, dziennikarz który chce sprawdzać informacje zwyczajnie się nie utrzyma. Oni muszą działaś szybko, żeby być pierwszymi z informacją – tak zdobywaja popularność i zarabiają.
Kiedy nie było internetu tylko gazety, redaktor miał czas do wieczornego zamknięcia druku, aby zgłebić wiedzę. Dziś jak nie wrzucą czegos od razu to zrobi to ktoś inny i zabierze chleb.
To jest smutne, ale niestety takie czasy i takie wymagania rynku. Nie czytasz dziennikarzy którzy mają sprawdzone wiadomości, tylko tych którzy wrzucają coś jako pierwsi.

wpDiscuz