Konieczna reforma Ekstraklasy

Ekstraklasa jest słaba i każdy to przyzna. Dlatego potrzebna jest reforma rozgrywek. Nie dzielenie, mnożenie czy pierwiastkowanie punktów, a wyeliminowanie z najwyższej ligi klubów z problemami finansowymi i infrastrukturalnymi.

Należy utworzyć Superligę (albo inna nazwa) dla klubów z odpowiednim stadionem i stabilnymi finansami. Z obecnej ekstraklasy w tej nowej lidze zostałyby: Legia, Lech, Zagłębie, Piast, Korona, Cracovia, Nieciecza, Jagiellonia. Po odpowiedniej weryfikacji mogłyby dołączyć Śląsk (nie wiem jak dokładnie u nich z finansami) i Wisła Płock (stadion). Odpadłyby: Wisła Kraków i  Lechia  (obie z powodów finansowych) oraz Sandecja, Pogoń (stadiony) i Górnik (brak czwartej trybuny, finanse), a także Arka (finanse, sprawy organizacyjne). Klub grający w superlidze nie może mieć przeterminowanych zobowiązań, opóźnień w wypłatach i przestarzałego stadionu.

To tak na początek. W kolejnych sezonach klub musiałby mieć odpowiednią ilość boisk treningowych itp. Kluby, które nie dostałyby się do superligi grałyby w ekstraklasie z drużynami z obecnej I ligi, które spełniłyby odpowiednie warunki. Kluby z długami lub bez stadionu dostałyby jeden sezon na uregulowanie tych spraw. Gdyby się im to nie udało to zostałyby zdegradowane. I podobnie liga po lidze.

Z superligi, ostatnia drużyna spadałaby tylko wtedy gdyby nie zdobyła 33% możliwych punktów. Jeśli zwycięzca ekstraklasy nie spełniłby wymogów, nie awansowałby. Gdyby zaistniała sytuacja spadku z superligi i jednocześnie braku awansu do niej, superliga po prostu liczyłaby jeden zespół mniej.

Jak wyglądałby system rozgrywek? Mając  8 zespołów, każdy z każdym grałby po 5 razy. Piąty mecz na boisku drużyny z lepszym bilansem meczów bezpośrednich. Przy 10 ekipach graliby po  razy, przy 7 po 5 razy.

Postaram się to opracować dokładniej i wrzucić tutaj. Pełen opis tej reformy wydrukuję i wyślę do ekstraklasy i PZPN.

3
3
Zdjęcie profilowe Antonio S Antonio S

KOMENTARZE (9)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
jurowiecka21.pl

– A jezioro damy tutaj.
– Przecież to są spółdzielcze punktowce!

Pasta

A po co ta reforma? nie napisales.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława

Tak, tak, liga słaba, zróbmy reformę, będzie lepsza. W końcu herbata staje się przecież słodsza od samego mieszania!
Na chuj szkolić młodzież, reformujmy ligę co 2 lata, w końcu kiedyś musi nam się udać trafić w organizację ligi idealnej. Barco, drżyj!
Przy czym nie wiem czy to w ogóle jest na poważnie czy tylko taki nieśmieszny żart (bo tak brzmi)

Kfiatek

Skalę powagi widać już po pierwszym zdaniu:
„Ekstraklasa jest słaba i każdy to przyzna.”
Dalej już czytać nie trzeba 😀

orangensaft

Widać że satyra, ekstraklasa to mocna światowa liga

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando

12 drużyn – 2 rundy zasadnicze .Potem podział na grupy mistrzowską i spadkową tez 2 rundy-razem 32 mecze .Krótszy sezon ,mniej meczów co szczególnie ważne dla pucharowiczów Mniej pseudo piłkarzy na polskich stadionach.Nie patrz przez pryzmat finansów ,bo one nie grają ,gdyby było inaczej od kilku lat w LM mielibyśmy finał Manchester City -Psg .a żadnej z nich sie nie udało .Czyli wyłączanie Wisły K i Lechii bez sensu sportowo i kibicowsko są w topie ligi

dddddddd

8 albo 10 zespołów i po sprawie

wpDiscuz