Kadra Polski na mundial 2018

Zostało tylko pięć meczów towarzyskich do rozpoczęcia mistrzostw świata w Rosji. Kogo, Adam Nawalka, zabierze do samolotu lecącego na wschód Europy? Najpierw lista pewniaków:

1. Szczęsny

2. Fabiański

3. Skorupski

 

4. Glik

5. Pazdan

6. Piszczek

7. Jędrzejczyk

8. Cionek

9. Bereszyński

10. Rybus

 

11. Krychowiak

12. Mączyński

13. Zieliński

14. Grosicki

15. Błaszczykowski

16. Linetty

17. Góralski

 

18. Lewandowski

19.  Milik

Dziewiętnaście z dwudziestu trzech miejscach jest już zajętych. Kto zajmie pozostałe cztery fotele w Dreamlinerze lecącym do Moskwy?

Wśród bramkarzy sprawa jest jasna. Żeby wypadł Skorupski (bramkarz numer trzy), któryś z konkurentów musiałby złapać życiową formę. Najbliżej jest chyba Tytoń i jest pewnie jedynym bramkarzem, którego Nawałka jeszcze rozważa jako opcję rezerwową.

Do listy obrońców, którą wyżej wypisałem, należy dodać jeszcze jednego środkowego defensora. Tercet Glik-Pazdan-Cionek powinien dostać wsparcie jeszcze jednego zawodnika. Wybór będzie między Jachem, a Marcinem Kamińskim. Większe szanse dawałbym zawodnikowi Stuttgartu, chociaż Jach zaprezentował się całkiem przyzwoicie w meczu z Urugwajem. Brak gry w klubie eliminuje Jana Bednarka. Trener może również zostać przy trójce stoperów, a jako czwarty może być rozpatrywany Jędrzejczyk lub nawet Krychowiak. Wiedząc jak Nawałka bardzo lubi zmiany tej opcji nie można wykluczyć.

W miejsce zwolnione przez czwartego środkowego obrońcę może wskoczyć Kędziora lub Sadlok (obaj mają tak samo małe szanse) lub dodatkowy pomocnik.

W drugiej linii musi znaleźć się jeszcze przynajmniej jeden skrzydłowy (Rybus może grać jako skrzydłowy, zakładam grę 4-4-2 lub 4-2-3-1). Największe szanse wyjazdu mają Makuszewski i Wszołek. Sporo mniejsze natomiast Kądzior, Kurzawa i Peszko (chociaż znając „miłość Nawałki do lechisty to nie można go wykluczać). Nie wierzę natomiast w Konrada Michalaka i Frankowskiego.

W pomocy należy jeszcze brać pod uwagę: Wolskiego, Starzyńskiego i może jakiegoś defensywnego pomocnika (Radosław Murawski? Damian Dąbrowski?). Nawałka może zabrać dobrego technicznie człapaka w stylu dwóch pierwszych, tak jak zrobił przed euro 2016.

W ataku największe szanse zdaje się mieć Wilczek. Mecz z Urugwajem nie był w jego wykonaniu najlepszy, ale jest powoływany na każde zgrupowanie i trener widocznie mu ufa i coś w nim widzi. Jeśli Teodeorczyk będzie w formie (sportowej i psychicznej) będzie mocnym kandydatem. Na równi z nimi można rozpatrywać jeszcze Kownackiej ( o ile dalej będzie łapał minuty we Włoszech). Mniejsze szanse daje Stępińskiemu ( chyba, że wyskoczy z formą) i Świerczokowi (chociaż może być czarnym koniem).

Moim zdaniem brakująca czwórka będzie wyglądała tak:

Makuszewski, Wszołek, Kownacki, Wilczek. Ofensuwnie? Tak, ale w zasadzie czemu nie?

 

 

 

 

 

0
1
Zdjęcie profilowe Antonio S Antonio S

KOMENTARZE (4)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
szaser

Kownacki na 90% pojedzie, o ile pogra trochę we Włoszech i nie odwali mu w głowie. Chyba nawet specjalnie złapał tą czerwoną kartkę w U21, aby nie być w niej w najbliższym czasie dostępny…

Kapustka – również – o ile będzie grał. Ostatnia kolejka to dobry prognostyk.

Do tego jeszcze 1 gracz skrzydłowy i 1 środkowy obrońca (pewnie Jach) albo 2 graczy ofensywnych. Wiadomo jak Nawałka lubi Wszołka, kredyt ma u niego Wiczek i wydaje się, że również Makuszewski. Ja widziałbym Wolskiego, bo jest bardzo kreatywnym graczem (jak na nasze warunki), tak potrzebnym w ataku pozycyjnym, gdy trzeba gonić wynik.

A resztę się zobaczy. Przez kontuzję wypadnie pewnie ze 2 graczy, ktoś stracić może miejsce w klubie… Inni mogą zacząć grać, może Bielik zagra wiosnę w Angilii, może ktoś wybije się w E-klapie… Naturalnie, ostatnio powoływani zawodnicy są bliżej kadry i bliżej Mundialu.

Wacław Grzdyl

zapomniałeś o Kapim. Jeśli Kapustka będzie choćby co nieco grał w klubie to pojedzie, bo to dziecko Nawałki, jego ulubieniec, i oby tak było, oby Kapustka grał coraz więcej w Bundeslidze i pojechał na mistrzostwa

Carlitos

Rybus kurwa po co? On się nadaje do tarcia chrzanu!!! Czy nikt nie widzi, że on jest cieniasem w reprezentacji?

kamilp88

Wróżenie z fusów bo ciężko określić jaka będzie forma niektórych balansujących na krawędzi zawodników. Ale zakładając że Kapustka i Kownacki będą grać co raz więcej to wydaje mi się, że Jach, Kapustka, Makuszewski i Kownacki powinni być uzupełnieniem tej listy pewniaków z którą ciężko dyskutować pod względem szans u Nawałki, a nie własnych upodobań.
ALe jak mówię: pół roku w piłce to kupa czasu, nie wiadomo co się wydarzy kto wyskoczy z formą, kto się stoczy, a kto złapie kontuzję. Poza tym Nawałka jeszcze może zaskoczyć jedną czy drugą decyzją personalną.

wpDiscuz