Jak nie udzielać wywiadów? – w roli głównej Thomas Vermaelen

Przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Belgii Thomas Vermaelen wylał swoje żale dotyczące sytuacji w Barcelonie na łamach rodzimej prasy. Z tego miejsca chcę zadać pytanie – czego oczekiwał sam zawodnik?

Jest listopad, twój klub zdążył rozegrać już 18 spotkań. Występujesz tylko w jednym, ale mimo to jakimś cudem otrzymujesz powołanie do reprezentacji. Myślisz sobie – okey, teraz trochę pogram, trener mnie zauważy i będzie już tylko lepiej. Ale co z tego, skoro sam kładziesz sobie kłody pod nogi nieprofesjonalnymi wypowiedziami? Czy ma to jakikolwiek sens? Zdecydowanie nie.

– Latem myślałem, że pozostanie w Barcelonie to jak najbardziej słuszna decyzja, ale wraz z biegiem czasu zorientowałem się, że wcale tak nie jest.

Jednocześnie defensor wyraził swój szacunek do szkoleniowca kadry Roberta Martineza, że ten nie zapomniał o jego osobie podczas wyboru nazwisk na najbliższe mecze, choć miał ku temu wszelkie powody.

– Jestem szczęśliwy, że mogę występować w reprezentacji, ponieważ w klubie nie mogę na to liczyć.

Jeśli Vermaelen myślał, że takimi wypowiedziami jego sytuacja w zespole nagle zmieni się o 180 stopni i do końca kampanii będzie grał wszystko od dechy do dechy, z przykrością muszę stwierdzić, że tak się nie stanie. Jednocześnie obawiam się, że przyniesie to zupełnie odwrotny skutek.

Co więcej, belgijski obrońca nie wyciągnął lekcji z poprzedniego zgrupowania, kiedy to również skomentował swoje trudne położenie w ekipie Dumy Katalonii. Na nieszczęście samego zawodnika, nie udało mu sięw ten sposób przekonać Ernesto Valverde do zmian w formacji defensywnej. Zaryzykuję stwierdzenie, że dzisiejsza wypowiedź również niewiele zmieni.

Panie Vermaelen, mniej gadania, a więcej robienia. Bo w końcu, jak inaczej udowodnić trenerowi, że zasługujesz na pierwszy skład? Na pewno nie wywiadami, tego jak widzicie, należy unikać niczym ognia.

0
0
Zdjęcie profilowe Jasiek Broda Jasiek Broda

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
MArekPolkowski

Jestem w szoku ze w reprze dogral caly mecz bez kontuzji! U buka niezly kurs byłby :)

Miszcz Joda

A może właśnie walczy o transfer w okienku zimowym?

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY