Eliminacje do europejskich pucharów, a rozgrywki ligowe.

Od lat polska piłka kręci się wokół 20 miejsca rankingu klubowego UEFA. W drugiej rundzie eliminacji będą już uczestniczyć wszystkie polskie towary eksportowe, jeśli część startująca od 1 rundy przejdzie pierwszą przeszkodę.

W takim samym położeniu jest praktycznie każda kraj za nami. Wszystkie te federacje powinny zawalczyć o coś dla siebie i swojej ligi. Myślę, że eliminacje powinny odbywać się wyłącznie we środę, co daje lepsze możliwości logistyczne dla ligi, a także zespołów startujących w eliminacjach.

Dajmy na to, że Jagiellonia, Legia lub Lech rozgrywa spotkanie w Azerbejdżanie w czwartek o 20:30, a spotkanie ligowe rozgrywa już w niedzielę o 15:30. Myślę, że organizm ludzki może nieźle ześwirować, a nie mamy takiego zaplecza lekarzy, masażystów itp. itd. jak kluby z absolutnego topu, gdzie wszystko jest monitorowane. Dajmy na to, że jednak te spotkanie odbyło się we środę o 20:30, niedziela 15:30 już nie wygląda tak źle, a rewanż mamy u siebie także we środę o 20:30, więc układ wręcz idealny.

Może to i niewielkie problemy z naszej kibicowskiej perspektywy, ale już tak podzielić kalendarz ligowy, by zespół optymalnie był wypoczęty przed każdą rundą nie jest możliwe. Chyba, że kolejka niedzielna byłaby rozgrywana w poniedziałek, a tego nikt nie lubi i nie chce.

 

 

0
2
Zdjęcie profilowe NiueXYZ NiueXYZ

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
boliduparedaktora

ale wtedy po meczu ligowym w niedziele, będzie mecz pucharowy w środę i co? I znowu wyjdą tylko 2 dni wolne. Między zestawem niedziela – środa i czwartek – niedziela jest dokładnie taka sama przerwa.

FC Bazuka Bolencin

Nie do końca się zgodzę. W naszych realiach rozdmuchanej ekstraklasy gdzie mało kto potrafi grać w piłkę i poziom czysto piłkarski systematycznie spada, to czy by grali co 2-3 dni czy co 2 tygodnie mecze, to nie miałoby najmniejszego znaczenia gdy będą:
a/ za słabi,
b/ nie będzie im się chciało,
c (najczęstszy przypadek w pucharach)/ punkty a + b

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY