Ekstraklasa wyłącznie 8-śmio zespołowa.

Debata nad zwiększeniem liczby drużyn w ekstraklasie nie ma sensu. Nie ma w Polsce 10 mocnych i stabilnych zespołów, a co dopiero 18. Najlepsza opcja do redukcja ligi do ośmiu drużyn.

Legia, Lech, Zagłębie, Cracovia, Jagiellonia, Piast, Śląsk. Tylko te drużyny mają odpowiednie finanse i stadiony. Reszta ich nie spełnia więc należy ją zdegradować do niższych lig.

System rozgrywek: każdy z każdym cztery razy, potem play offy 1 z 8, 2 z 7 itd. Mecz i rewanż bez zasady goli na wyjeździe. Drużyny, które odpadają w pierwszej rundzie play off grają o utrzymanie. Dwa półfinały, wygrani grają o piąte miejsce, a przegrani o spadek. Jeśli mistrz 12- zespołowej pierwszej ligi nie dostanie licencji to spadku z ekstraklasy nie ma.

Kilka zasad:

– min. 8 Polaków w jedenastce

– młodzieżowiec do lat 20 w składzie

– zakaz sprowadzanie obcokrajowców powyżej 30 roku życia. Możliwe wyjątki: równowartość kontaktu danego obcokrajowcowi powyżej 30 roku życia musi być od razu wpłacona na specjalne konto w ekstraklasie, pieniądze na nim zebrane byłyby przekazywane najlepszym akademiom piłkarskim przy klubach z niższych lig.

0
3
Zdjęcie profilowe Antonio S Antonio S

KOMENTARZE ()