Doping mp3 na polskie stadiony!

Po ostatnich derbach Krakowa, w mediach społecznościowych zapanowała ogromna wrzawa. Tym razem, nie ze względu na burdy związane z wojenką zwaśnionych kibiców, ale działaniem działu PR Cracovii. Klub, który był gospodarzem spotkania, postanowił ocieplić swój wizerunek i jednocześnie zainwestować w nowe pokolenie fanów. Jako, że na mecz została nałożona kara – miał odbyć się bez udziału kibiców, klub wpadł na wspaniały pomysł, by na trybuny zaprosić dzieci. I tak dumni z siebie działacze mogli zasiąść wygodnie w fotelach, ciesząc się medialnym sukcesem i świadomością, że ich piłkarze nie pozostaną na placu boju osamotnieni, drużynę mężnie wspierać będą setki młodych gardeł.

Wtem nastąpił nagły zwrot akcji. Na trybunach, na których znajdować się mieli wyłącznie mali kibice Cracovii, objawiło się kilku wrednych agentów Wisły. Mali pseudokibice, zaczęli agresywnie lżyć ukochany klub, wykrzykując wulgarne przyśpiewki w typie ,,Wisła gola”. Na taką stratę wizerunkową podopieczni profesora Filipiaka nie mogli sobie pozwolić. Musieli reagować szybko, bo w końcu prowokacja mogła doprowadzić do eskalacji. Obrzydliwe przyśpiewki, mogły przerodzić się w najlepszym przypadku w bójkę i wyrwane krzesełka, w najgorszym cały Kraków, mógł być świadkiem kibicowskich starć 10 latków. Zarząd podobno, w pierwszej chwili postulował, rozpylenie gazu łzawiącego i pałowanie intruzów, ale to skutkowałoby przerwaniem meczu, do czego dopuścić za wszelką cenę nie mogli. I tu znów Pasy wykazały się nie lada sprytem, panowie podeszli do problemu z pomysłem. Zagłuszyli bezczelnych Wiślaków wypuszczając z głośników, uprzednio nagrany doping. Im głośniej krzyczeli chłopcy kibicujący Białej Gwieździe, tym szybciej działacz Cracovii naciskał na pilocie przycisk volume up.

Pomysł, nie wiadomo z jakiej przyczyny nie spodobał się ani mediom, ani kibicowskiemu środowisku. Mi nie tylko się on podobał, ja postuluję, żeby takie rozwiązanie wprowadzić na stałe.

Widzę w nim same plusy. Po pierwsze na stadion nie będą mieli wstępu chuligani. Jako, że powszechne jest twierdzenie, że ich największą zaletą jest robienie atmosfery, to przy dopingu mp 3 nadal ich głos będzie słyszalny, atmosfera zachowana, burd nie będzie, bo nie będzie miał kto dewastować stadionu. Nie dojdzie również, do jakże popularnej w ostatnich czasach prowokacji. Jeżeli jedna strona rzuci jakiś okrzyk w drugą, druga może odpowiedzieć wyłącznie innym okrzykiem wybranym z przygotowanego wcześniej folderu z plikami (sensowne w takim przypadku byłoby utworzenie instytucji klubowego DJ’a, który potrafiłby odpowiednio odwdzięczyć się przeciwnikowi ).

Po drugie na wszystkim skorzystałyby dzieci. Piłka nożna popularna byłaby jak nigdy. Matki nie bałyby wysłać dzieci nawet na derby (chociaż pewnie, dzieci chodziłyby na mecze w nausznikach). Bezpieczne stadiony byłyby gwarantem zainteresowania ze strony sponsorów, nie mówiąc już firmach zajmujących się nagłośnieniami, które za taką reklamę, założę się, wyłożyłyby duże pieniądze. Świat dowiedziałby się o ekstraklasie, wraz ze wzrostem popularności, wzrastałyby budżety klubów, a z tym jakość ligi.

Z dwojga złego wolę cyrk, niż patologię.

4
2
Zdjęcie profilowe Marynarz Marynarz

KOMENTARZE (7)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Voitcus

To po co w ogóle kibice? Albo piłkarze? Puścić relację z turnieju w Fifę.

PhoenixLk
Legia Warszawa

jaki kraj, taka afera dopingowa…

Znaffca

Ekstra, jestem za! Będzie jak na siatkówce. Wprowadzamy tylko jakieś ograniczenia dla gości, żeby nie wnosili nie wiadomo jak mocnego sprzętu grającego bo jeszcze ktoś ogłuchnie(wiadomo do czego zdolni są pseudokibice!). Aha i jakiś regulamin co do max. decybeli na danym obiekcie by się też przydał ale myślę, że jak siądzie do okrągłego stołu PZPN-Rudy, ESA-Klimczak, Weszło-Stano to wszystko ogarną.
PS. Wszystkie pliki w folderze obu drużyn do puszczania powinien przed meczem przesłuchać i zatwierdzić delegat PZPN.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Rozumiem, że race będą wyświetlane na telebimach, a sztuczne zadymienie ze specjalnych agregatów.

OzjaszGoldberg
Maccabi Petach Tikwa

Do pełni szczęścia brakuje relacji video z walk TFC też na telebimach

Voitcus

Tak, jasne! To może jeszcze VAR też na jakimś telewizorku?

OzjaszGoldberg
Maccabi Petach Tikwa

A na co to komu? Zalegizywać VARihuanen?

wpDiscuz