Image and video hosting by TinyPic
Czy Tottenham poradzi sobie bez Kane’a?
Trybuna

12 marca 2017r. – ćwierćfinał FA Cup, mecz pomiędzy Tottenhamem, a trzecioligowym Millwall. Na pierwszy rzut oka więcej emocji wzbudza wzajemna niechęć obu zespołów niż sam mecz, który przed pierwszym gwizdkiem jest już praktycznie rozstrzygnięty na korzyść Kogutów. Kolejne zadanie do wypełnienia, możliwie najmniejszym nakładem sił i spokojny awans do następnej fazy – taki jest plan na ten mecz dla zespołu prowadzonego przez Mauricio Pochettino.

Wszystko zaczyna się bez żadnej niespodzianki, zmasowane ataki zespołu z White Hart Lane, kwestią czasu jest to kiedy ujrzymy pierwszą bramkę. Wszystko idzie dobrze aż do dziesiątej minuty, do minuty w której zamiera cały stadion i wszyscy kibice zgromadzeni przed telewizorami. W polu karnym pada Harry Kane,  na jego twarzy maluje się grymas bólu, sam na pewno zdaje sobie sprawę, że to coś poważniejszego niż zwykłe naciągnięcie lub stłuczenie. Po chwili opuszcza boisko i udaje się na badania do klubowych lekarzy. Diagnoza: uszkodzenie więzadeł w prawej kostce, w kostce z którą miał problemy na początkowym etapie obecnego sezonu, wtedy jego przerwa od futbolu trwała półtora miesiąca. W tym czasie jego Tottenham nie notował dobrych występów, mecze kończyły się wtedy remisami lub w najlepszym wypadku wygranymi 1-0 po przypadkowych bramkach lub golach z rzutów karnych.

Stąd tak wielkie zmartwienie kibiców jak i całego sztabu szkoleniowego. Tottenham znajduje się obecnie na miejscu premiowanym grą w Lidze Mistrzów, aczkolwiek szanse na utrzymanie się na nim bez swojego super snajpera maleją. Dodatkowo klub nie określił dokładnie ile czasu będzie pauzował Kane. Nie wiadomo czy w ogóle uda mu się jeszcze wystąpić w obecnym sezonie.

Próżno szukać również jego zastępców. Zakupiony w letnim okienku transferowym Vincent Janssen nie spełnia w żadnym stopniu pokładanym w nim oczekiwań. W tym sezonie Premier League przez ponad 600 minut zdobył (tylko!) jedną bramkę. Może to właśnie dzięki nieszczęściu kolegi z drużyny jego forma eksploduje i pokaże on wszystkim krytykom, że za wcześnie go skreślili?

Jak na całą sytuację zareaguje zespół? Czy Mauricio Pochettino zdecyduje się na większe roszady w składzie? Może postawi wszystko na jedną kartę i zdecyduje się na zmianę ustawienia zespołu? Na te pytania poznamy odpowiedzi w najbliższych meczach.

Podsumowując: Cała ta sytuacja na pewno spowoduje zwiększenie emocji w końcowym etapie sezonu. Za plecami Tottenhamu znajduje się wiele drużyn chętnych na zajęcie ich miejsca. Do końca rozgrywek pozostało praktycznie 2 miesiące, do tego czasu kształt Top 4 na pewno będzie się jeszcze wiele razy zmieniał.