Buntownik z wyboru.

“Wierzę w bunt jako najwyższą wartość młodości. Wierzę w bunt jako najwyższą formę nienawiści do terroru, ucisku i niesprawiedliwości i wierzę również w to, że nie ma buntu bez celu, chociaż w interesie świata, który kocha swych buntowników, leży to, aby ich zabić.”

Pierwszy raz od przeszło 683 dni wchodzę na weszło. Szukam. Felieton o Wiśle ciekawy, o Piątku mniej. Szukam dalej. Wywiad z Frankowskim o amerykańskim śnie w MLS-ie zamykam w połowie. W sumie to nie wina redaktora, młody Kowalczyk też za wiele nie miał do powiedzenia. Dzisiaj środa, więc Olkiewicz, najlepszy z nich. Żywy dowód, że do pisania potrzebna jest głowa, a nie trzy doktoraty na polonistyce. Gdyby tak go sklonowali to może zaglądałbym częściej. Jest jeszcze Stano, też buntownik. Może powinienem zajrzeć za tydzień we wtorek. Ustawię przypomnienie w telefonie. Pewnie i tak zapomnę.

Kiedyś nie zapominałem.

Problem w tym, że nie bardzo lubię czytać o sporcie. Mecz oglądałem, intelekt piłkarzy oceniam dość nisko, taktyczne rozterki zostawiam trenerom. Lubię czytać buntowników, a w świecie zdominowanym przez korporacyjny rygor, na dobry tekst trafia się z częstotliwością wprost proporcjonalną do występów polskich klubów w Champions League. Weszło to perełka, która wyrosła na naszym rodzimym podwórku. Mam cichą nadzieję, że w przyszłości- nie tylko sportowa.

Przechodzę dalej, kurwa, więcej sportu. Dylematy Kownackiego, mającego chrapkę na pas wagi ciężkiej. Jak nisko upadł boks od czasów Tysona, skoro byle grubas może walczyć w prime time na HBO o tytuł. Tak a propos, wywiady z Tysonem dzisiaj to prawdziwa bomba. Po 3 latach odsiadki, utracie majątku, 4 odwykach i walce o życie ma dzisiaj do przekazania naprawdę sporo. Dalej jest o Peterce i tureckich skokach narciarskich.  2 dni temu zmarł Marri Nykanen, kolejny z buntowników. Może ludzie wolą czytać o Peterce?

Wchodząc na trybunę liczyłem na zdjęcia urodziwych kibicek ze stadionów, ale tym razem rozczarowanie było z gatunku tych przyjemnych. Miejsce do publikowania dla czytelników to znakomity pomysł. Problem w tym, że jest mocno ekstraklasowo- tu nie ma kim grać. Trzy litanie do redaktora Gapińskiego, dwie do Stana, i kibic Legii “jadący z kurwami, za to, że jego klub kurwą nazwać czelność miały”. Ktoś nawet zamieścił program telewizyjny stacji Eleven. Jeszcze 3 miesiące temu podejrzewałbym redaktora Ćwiąkałę.

Dawno już szukałem miejsca do wylewania myśli na papier. W poprzednich miejscach pracy nie poznali się na moim talencie, a próba pisania na facebook’u i twitterze skończyła się banem za niepoprawny dobór słownictwa  z klucza słów powszechnie akceptowanych. Na trybunie jest więc świeżak- beczka się nazywa. A nuż ktoś to będzie czytał. 

Skoro o Peterkach, Kownackich i Frankowskich jest na stronie głównej, na Trybunę wpadajcie po wszystko tylko nie sport. Zaczynamy.

50851707_2181355498780720_2775240487504707584_n

#1

Do Davos na szczyt klimatyczny przyleciało ok. 1500 prywatnych odrzutowców. Widoczny na zdjęciu Embraer Phenom 300 spala ok. 110 litrów paliwa na 100km lotu. Wielmożni politycy, przy kawiorze i wykwintnych winach będą dyskutować o tym jak uratować plebs od samozagłady. Podobno moja litrowa Yamaha za dużo pali, i za zabijanie niedźwiedzi będę zmuszony uiszczać dodatkową daninę za każdy zalany litr paliwa. Gdyby was było stać na odrzutowiec, w ustawie jest zapis, że paliwo lotnicze jest zwolnione z podatku akcyzowego.

 

*

W Polsce lewacy obarczają nacjonalistów pośrednią odpowiedzialnością za śmierć Prezydenta Gdańska. Nacjonaliści przypominają, że w 2010 w Łodzi były członek PO zastrzelił posła PiS Marka Rosiaka, krzycząc, że „chciał dorwać Kaczora”. Do tanga trzeba dwojga, więc polityczna hucpa będzie trwać w najlepsze. W tym czasie, mordercy siedzą w ciepłej celi, utrzymywani i karmieni (ok. 50. 000zł rocznie) za wasze pieniądze. Przynajmniej w delegacje jeżdzą policyjną suką spalającą 15l/100km, a nie Embraerem.

*

W Wenezueli, jedyny otyły obywatel komunistycznego raju – Nicolas Maduro, postanowił strzelać ostrą amunicją do protestujących obywateli. Dużo kul nie potrzeba, bo 20% nie miało sił wyjść z domu przez panujący głód, a 50% uciekło do Brazylii i Kolumbii. Całą sprawą nagle zainteresowali się Amerykanie, którzy za wenezuelską ropę chętnie pomogą konflikt rozwiązać. Kilkoma bombami.

*

Na fejsbuku kolejny łańcuszek zbulwersowanych utratą prywatności użytkowników. „Nie po to wrzucam codziennie rano selfie z windy do internetu, żeby ot tak każdy mógł mnie oglądać”. Plebs uważa, że serwery i developerzy utrzymują się sami i każda usługa w necie musi być za darmo. Albo płacisz miesięczną subskrypcje za korzystanie z serwisu, albo masz go bez opłaty za kliknięcie akceptacji regulaminu, w którym sprzedajesz swoją duszę reklamodawcom. Skoro Faust się sprzedał za wiedzę, ty też możesz za selfiaczki. Tylko nie zmyślaj, że chcesz zachować prywatność na portalu społecznościowym, bo ludzie będą cię mieć za debila.

*

W Hollywood ogłoszono nominację do Oskarów 2019. Polski reżyser Paweł Pawlikowski opowiedział doskonałą historię miłosną z Tomaszem Kotem i Joanną Kulig w rolach głównych. Tym razem z ewentualnego Oskara powinni cieszyć się wszyscy. Przypomnijmy, że reżyser w 2015 został odsądzony od czci i wiary przez prawą stronę za „żydowską” Idę. Pawlikowski poleci do USA kursem rejsowym, nie Embraerem. Szkoda, może samo-zagłada ludzkości nie byłaby wcale takim złym wyjściem.

*

W USA Prezydent Donald Trump, pierwszy fan prozy R.R. Martina, postanowił wybudować na granicy z Meksykiem mur chroniący południe USA od zalewu latynoskich imigrantów. O tym, że obcych nie należy wpuszczać do siebie najlepiej wiedzą rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Ściągnięcie pomysłu z ‚Gry o Tron’ było strzałem w 10-tkę. Co prawda, po 4 misjach pokojowych na Bliskim Wschodzie, Amerykanów już nie stać na budowę muru (była nawet prośba do Meksykanów o zasponsorowanie budowy), ale kłótnia o środki w budżecie doprowadziła do zamknięcia większości instytucji rządowych. Dzięki temu miliony Amerykanów może w spokoju pracować nie martwiąc się o najazd brygady IRS-u z kontrolą podatkową. Oby budowali jak najdłużej.

2
0
Zdjęcie profilowe beczka2006 beczka2006

KOMENTARZE ()