A może tak Mundial 2?

Wydaje się, że wszystkie zjednoczone centrale piłkarskie realizują jakiś tajny plan, polegający na otorbianiu wszelakich rozrywek na naszym pięknym europejskim kontynencie. Nie może być tak, żeby „gdzieś, kiedyś, ktoś” grał sobie po prostu w piłkę i nie robił tego dla zjednoczonych central oraz ich telewizyjnych mocodawców. Siedzi sobie taki Infantino czy inny Słoweniec (ktoś w ogóle pamięta nazwisko szefa UEF-y? Swoją drogą przypominam, że gramy ze Słowenią, tak więc trzeba będzie czujnie przyglądać się słoweńskim ścianom), patrzy na livescora i pyta swoich asystentów:

– Ty, ziomek, a to kto to jest?

– To jest Foto-Higiena Gać, polski klub z niższych lig.

– A oni grają w jakichś naszych rozrywkach?

– No nie, szefie, nie ma mowy, oni tam nawet do tej śmiesznej Ligi Europejskiej nie dają rady wejść. A Foto-Higiena jest jeszcze niżej.

– No to weźcie się do roboty, wymyślcie im jakieś rozrywki, mają grać w pucharach!

To oczywiście przejaskrawienie, ale pazerność zjednoczonych central jest coraz bardziej onieśmielająca. Oto mamy już powiększone Euro, które będzie jeszcze większe, a za chwilę i Mundial będzie powiększony cudowną pompką Pana Kleksa. Ktoś jeszcze gdzieś nie gra? Są na sali jeszcze jakieś cieniasy na których nie zwróciliśmy oka?

– O, tam, szefie – woła rozpromieniony asystent Słoweńca – tam, w polskiej Ekstraklasie nie dają rady.

– No to dajcie im cuś, no żeby tak sobie nie grali sami dla siebie, w centrali zawsze będą mile widziani.

– Może Liga Europy 2?

– No znakomity pomysł to jest!

Ja bym miał tylko jeszcze taką prośbę. Może zróbcie tam Mundial 2 i Euro 2. Bo czemu nie, no dlaczego, niech mi ktoś uzasadni dlaczego nie? Przecież na Łotwie też chcą grać w Mistrzostwach Europy, a my, Polacy, chcemy zawsze – tako rzecze uberprezes – grać w imprezie mistrzowskich, z naciskiem na Mundial. Grać i wychodzić z grupy – to bardzo jest dla nas ważne. Bo my tu jesteśmy prawdziwymi pasjonatami futbolu.

S športnim pozdravom

6
0
Zdjęcie profilowe Odzidzia_Pajszao Odzidzia_Pajszao

KOMENTARZE ()