A MOŻE MIODUSKI POWINIEN ODEJŚĆ?

1.Za rządami Miodusia nie przemawia zwyczajnie nic.

2.Polityka obrana przez klub wydaje się śmieszna.

3.Nie angażuje się w działalność klubu, co tu dużo gadać Leśny był w klubie dzień w dzień bynajmniej nie 8 godzin.

4.Chaotyczne decyzje i deklaracje.

Magiera trenerem na lata? – Oczywiście niedługo nowy kontrakt.

Po czym Magiera out

 

Zastanawia mnie też, że wszyscy uważają trenera winnego, zawodników itd. ; mało kto uważa, że Mioduski jest winny i powinien odejść. Nawet jeśli ma ambicje by być za sterami klubu to dobra chłopie, ale nie niszcz czegoś co zmierzało w dobrym kierunku, przecież można równie dobrze zarządzać Śląskiem i z niego czynić imperium, a nie się wpieprzać w czyjąś robotę i to rozpieprzać.

Niektórzy przeczytają ten teks i pomyślą „o kolejny Legijniak ” ale  nie nie tu głos kibica JAGI który chce silnej ligi, a nie będzie silnej ligi bez silnych zespołów, a takim była Legia Leśniodorskiego. Żeby lepiej zobrazować : opozycję naszej ligi w Europie w  57% stworzyła Legia, a co byłoby bez niej ? Bilibyśmy się z Finlandią, Białorusią, Litwa, a tak jesteśmy jeszcze w  top 20 lig.

 

Merytorycznie? Fajnie ? Chcesz więcej?

 

2
11
Zdjęcie profilowe Kobe Kobe

KOMENTARZE (16)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
tristan

„Merytorycznie? Fajnie ? Chcesz więcej?”
Nie

Urkides
Legia Warszawa

Mnie tylko zastanawia jakie pojęcie o kierowaniu średnim przedsiębiorstwem mają ci krytycy (Legia jest średniej wielkości firmą jeśli chodzi o stan zatrudnienia)
Może mi ktoś wyjaśni co prezes ma robić w firmie codziennie przez wiele godzin (powiedzmy 12 bo jest „zaangażowany”)
Przychodzi o 8:00 i zaczyna od szatni. Sprawdza czy stroje treningowe są przygotowane.
Potem leci do księgowości i pyta czy przyszła jakas kasa i jakie płatności maja zamiar robić
Dalej mała kawka i plotki z ulubionymi pracownikami.
Po kawie wizyta na treningu żeby sprawdzić czy trener dobrze trenuje zawodników.
Po treningu, ze świeżymi wrażeniami o postawie zawodników dyskusja z dyr sportowym co on o tym myśli i kogo by sprzedać kogo kupić
Potem to samo z trenerem
potem latanie po pokojach żeby sprawdzić co robią pracowicy działów albo wzywanie ich dop siebie żeby opowiedzieli itd itp
A przecież rolą prezesa jest wyznaczanie kierunków działania, budowania strategi i przydzielanie zadań ludziom którzy za nie odpowiadają.
A więc ma kierowników działów którzy są osobami samodzielnymi w działaniu i mysleniu. Na spotkaniach które mogą być częstsze lub rzadsze w zalezności od potrzeb kierownik działu dostaje zadania do wykonania które sa wczesniej ustalone na spotkaniu i przystępuje do realizacji ze swoimi ludźmi.
Prezes może otrzymywac raporty o postępie działań (jeśli chce) na pocztę albo w sytuacjach pilnych konsultowac przez tel.
Oprócz tego istnieją takie programy zarządzania przedsiębiorstwem umieszczone w „chmurze” że prezes który ma dostęp do wszystkich danych może sprawdzać działania pracowników na bieżąco z każdego miejsca na ziemi bez kontaktu z pracownikami.
Może sprawdzać gdzie dzwonili, do kogo pisali, o której włączyli kompa i o której wyłączyli, jakie działania prowadzą miedzy sobą, czytac wewnetrzne raporty o wykonywanych działaniach, krotko mówiąc w necie zobaczy więcej niż ze swojego gabinetu.

A tu „Menadżerowie” z epoki króla ćwieczka twierdzą że jak go nie ma w firmie to nie wie co się dzieje.
Panowie, zarządzanie korporacyjne wlasnie na tym polega że się deleguje obowiązki ludziom którzy potrafią je wypełnić a oprócz tego mozna miec prawie całkowita kontrolę nad realizacją tych działań jeśli to jest potrzebne.
Pilnować to trzeba zieleniaka żeby sprzedawca swoich kartofli nie opierdalał klientom.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Legia Warszawa

Nie tylko gimbaza takie „koncepcje” formułuje. Redaktor Stanowski wyrósł już chyba z wieku gimbazy (przynajmniej metrykalnie) a jednak podkreśla że codzienna obecność to standard dla prezesa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rafal Chelmsko

Wy wszyscy dalej o tym szczęśliwym awansie do LM..wkopcie sobie wkoncu do tych głów że Legia poprzez grę w pucharach zapracowala na ten awans i tyle!!! Niech wasze jagi lechy i wisly itd. nazbieraja punktów w LE i później walczą z jakimś tam Dundlak o LM..
PS. POWODZENIA
…boli? …ma boleć!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

magdaLena

szczerze? tylko tyle napiszę – każdy ma prawo do własnej opinii…

Kolejosz

„Zastanawia mnie też, że wszyscy uważają trenera winnego, zawodników itd. ; mało kto uważa, że Mioduski jest winny i powinien odejść.”
Może dlatego, że to zawodnicy grają, a trener ich wybiera. Może to jednak zawodnicy skompromitowali się w meczach z Kazachami i z klubem z jakiejś tam „autonomicznej” republiki. Taka tylko śmiała teoria.

Dr Common-Sense

Tak jest! – popieram ten znów powtórzony zarzut – dobry prezes powinien być w firmie codziennie (przynajmniej codziennie!), najlepiej jakby zawsze był pierwszy i wychodził ostatni i raz lub dwa razy na dobę przybijał piątkę z każdym pracownikiem. To podstawy zarządzania większą firmą, taką z kilkuset zatrudnionych osób. Dodatkowo najlepiej jakby pełnił rolę wolnego elektronu, zajmował się wszystkim i jednocześnie niczym konkretnym. Prezes zbijający piątki i wolny elektron w jednym to gwarancja sukcesu.

Urkides
Legia Warszawa

Piątki i żółwiki to podstawa dobrego zarządzania. „Wolny elektron” to ktos taki co się we wszystko wtrąca i za nic nie odpowiada? Jesteś guru zarządzania ludźmi.

Niedomagoj Umyslović
Wygrzmoceni przez Wszystkich

Mioduski jest prezesem od pół roku i na razie sprząta bajzel po poprzedniej ekipie. Ma w klubie masę ludzi dla których Leśny i Wencel to półbogowie i których w świetle umów podpisanych przez byłego prezesa najzwyczajniej w świecie nie może wyjebać na zbitą mordę. Od czegoś musiał zacząć sprzątanie tej kloaki. Wybrał tak a nie inaczej i zobaczymy, co z tego wyniknie, ale to jego piaskownica, ma prawo podejmować własne decyzje. A jeśli komuś Mioduski nie pasuje i chciałby, żeby opuścił klub, to wystarczy przecież ten klub od niego odkupić! Myślę, że za sto baniek by sprzedał 😀

Znaffca

a może odejdzie…. a teraz witamy się z nowym prezesem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin

Prawda jest taka, że w naszych realiach ludzie kompletnie nie wiedzą na czym polegają koncepcje długofalowe.
Dlatego u nas zawsze wśród większości społeczeństwa poparcie będą mieli ludzie postępujący raptownie, intuicyjnie, bez konkretnego planu (tym bardziej gdy szczęście sprawi, że na początku będzie im „szło” i będą wyniki).
Jako niezaangażowany kibic powiem, że Legii najlepsze co się mogło trafić to prezes Mioduski za Leśnodorskiego. Nie mam nic do tego drugiego, zrobił na pewno sporo dobrego a przynajmniej miał takie intencje, ale taka polityka jaką prowadził rychło doprowadziłaby do sporej katastrofy ekonomicznej prędzej czy później.
Legia jest w momencie przejściowym. Choćby teraz przez 2-3 lata była bida z wynikami to za parę lat kibice tego klubu jeszcze Mioduskiemu podziękują – o ile pozwolą mu działać. Także apeluję o cierpliwość – tej brakuje u nas od morza do Tatr i to w wielu dziedzinach – nie tylko sporcie.

wpDiscuz