One Man Show. Robert Lewandowski bohaterem weekendu u stranierich

11 marca 2018, 22:43 • 5 min czytania 26 komentarzy

To było udany weekend u stranierich. Co prawda Adrian Mierzejewski nie zjadł azjatyckiej Ligi Mistrzów, Sampolonia nie zachwyciła, a Kamil Grosicki mecz z Norwich przesiedział na ławce rezerwowych, ale reszta wypadła na plus. Przede wszystkim spory uśmiech na naszych twarzach wywołała forma reprezentantów Polski, a szczególnie tego jednego – Roberta Lewandowskiego. Zawodnik Bayernu nie trafił z karnego, ale wydaje nam się, że kibice Bawarczyków wybaczą mu ten błąd. To był bez dwóch zdań jego weekend.

Lewandowski, po krótkim urlopie od strzelania w Bundeslidze, wrócił do swojej rutyny. Choć nie do końca. Co prawda strzelił trzy gole i chyba tym samym zapewnił sobie nagrodę dla najlepszego napastnika tego sezonu Bundesligi, ale skończył swoją niesamowitą serię. Robert Lewandowski 10 marca 2018 roku przestrzelił karnego. Przestrzelił. Karnego. Niestety, to prawda. Bayern rozwalił bezbronne HSV sześć do zera.

Nie zatrzymuje się Łukasz Teodorczyk. Nie wiemy, co się z nim stało w ostatnich tygodniach, ale, szczerze, nam to całkowicie pasuje. Mamy wrażenie, że gdyby któryś z kolegów zabrał „Teo” na strzelnicę, to na dziesięć uderzeń Polak trafiłby dziesięciokrotnie. Ładuje, ile wlezie. Ewidentnie czuć mundial w powietrzu. Tym razem fantastycznie wyskoczył i wpakował piłkę do siatki Antwerp.

To samo można powiedzieć w przypadku Kamila Wilczka. Ten sezon w jego wykonaniu jest bardzo zawiły. Raz gra dobrze, za chwilę nie, potem znowu dobrze, następnie w ogóle nie gra. Jednak tym razem wpisał się na listę strzelców. I zapewnił Broendby punkt w meczu z Horsens.

Jest to stwierdzenie być może lekko na wyrost, ale Łukasz Piszczek zapewnił Borussi Dortmund trzy punkty w meczu z Eintrachtem Frankfurt. Gdyby nie jego znakomity przegląd pola i fantastyczne podanie w stronę Michy’ego Batshuayia, to zapewne Peter Stoger musiałby się zadowolić remisem. Świetne wykończenie Belga również zasługuje na uznanie, ale w tym wypadku Piszczek skradł show.

Już powoli sądziliśmy, że Grzesiek Krychowiak wychodzi na prostą, a teraz dostajemy gonga. Trzeba powiedzieć sobie jasno – West Bromwich spada do Championship. Grzesiek zanotował w sobotę bardzo słabe 59 minut. 59 minut, bo właśnie wtedy został zmieniony przez Sama Fielda. Polak nie podał ręki swojemu trenerowi.

Golkiperzy kadry w formie. Wszyscy – oprócz Łukasza Skorupskiego, który siedzi na ławce kosztem genialnego Alissona – zanotowali czyste konta w weekend. Juventus z Wojtkiem Szczęsnym wygrał z Udinese 2-0, Swansea Fabiańskiego bezbramkowo zremisowało z Huddersfield, podobnie jak Ipswich Białkowskiego z Sheffield United. Do tego grona dołączył Paweł Kieszek. Jego Cordoba wygrała 1-0 z Lugo. Z obsadą tej pozycji w reprezentacji akurat nie mamy problemu.

Kolejny dobry mecz zagrał na obczyźnie Paweł Dawidowicz. Tym razem Przemysław Szymiński i Radosław Murawski musieli usiąść na ławce, choć na murawie w spotkaniu z Frosinone ostatecznie się pojawili.

ANGLIA
Jan Bednarek (Southampton) – na ławce z Newcastle (0-3)
Łukasz Fabiański (Swansea) – 90 minut i czyste konto z Huddersfield (0-0)
Artur Boruc (Bournemouth) – na ławce z Tottenhamem (1-4)
Grzegorz Krychowiak (West Brom) – 59 minut z Leicester (1-4)
Jarosław Jach (Crystal Palace) – poza kadrą
Kamil Grosicki (Hull City) – na ławce z Norwich (4-3)
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – 90 minut i czyste konto z Sheffield United (0-0)
Paweł Wszołek (QPR) – na ławce z Sunderlandem (1-0)
Tomasz Kuszczak (Birmingham) – na ławce z Cardiff (2-3)

AUSTRALIA
Marcin Budziński (Melbourne City) – brak meczu
Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – 90 minut z Kashimą (0-2)

AZERBEJDŻAN
Jakub Rzeźniczak (Karabach) – na ławce z Zirą (2-0)

BELGIA
Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – 71 minut i gol z Antwerp (3-2)

BUŁGARIA
Jacek Góralski (Łudogorec) – 27 minut i żółta kartka z Czerno More (3-1)
Jakub Świerczok (Łudogorec) – 25 minut z Czerno More (3-1)
Daniel Kajzer (Botew) – mecz w poniedziałek

DANIA
Kamil Wilczek (Brondby) – 73 minuty i gol z Horsens (1-1)

FRANCJA
Kamil Glik (Monaco) – 90 minut ze Strasbourgiem (3-1)
Igor Lewczuk (Bordeaux) – na ławce z Angers (0-0)

GRECJA
Piotr Grzelczak (Platanias) – poza kadrą
Krystian Nowak (Panionios) – poza kadrą

HISZPANIA
Marcel Lizak (Girona) – na ławce z Deportivo (2-0)
Przemysław Tytoń (Deportivo) – na ławce z Gironą (0-2)
Cezary Wilk (Saragossa) – poza kadrą
Paweł Kieszek (Cordoba) – 90 minut i czyste konto z Lugo (1-0)

HOLANDIA
Mateusz Klich (Utrecht) – 90 minut z Vitesse (5-1)
Piotr Parzyszek (Zwolle) – 2 minuty z Groningen (0-2)
Filip Kurto (Roda) – na ławce ze Spartą Rotterdam (0-2)
Bartłomiej Urbański (Willem II) – poza kadrą
Karol Niemczycki (NAC) – na ławce z Den Haag (2-0)

NIEMCY
Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut, trzy gole i zmarnowany rzut karny z HSV (6-0)
Łukasz Piszczek (Borussia D.) – 90 minut i asysta z Eintrachtem (3-2)