To się porobiło – Sadiku najskuteczniejszym ligowcem w przerwie na kadrę

16 listopada 2017, 18:23 • 3 min czytania 11 komentarzy

Kiedy oglądamy grę Armando Sadiku mamy wiele skojarzeń. Od wozu z węglem, przez słonia w składzie porcelany, po zmęczonego emeryta na zakupach. Na pewno nie kojarzy nam się Albańczyk ze specjalną skutecznością, bo jeśli na polskich boiskach straszył, to głównie w Pucharze Polski, gdzie ładował bramki Wiśle Puławy, Ruchowi Zdzieszowice i Bytovii. Ale w przerwie reprezentacyjnej zaskoczył, ponieważ został bohaterem starcia z Turcją.

Był to mecz oczywiście towarzyski, ale też nie rozgrywany w systemie hotel na hotel. W składzie gospodarzy grali Calhanoglu, Ozyakup, Babacan, Tosun czy Soyuncu, a skoro mecz rozgrywano w kraju nad Bosforem, dochodził element nieprzychylnej publiczności. I napastnik Legii odnalazł się w tym wszystkim naprawdę dobrze, bo najpierw około z 10 metrów umiejętnie strzelił prawą nogą, natomiast potem podwyższył na 2:0 trafieniem głową. Na upartego można mu jeszcze zaliczyć asystę, kiedy próbował wywalczyć karnego, a po trąceniu przez niego piłki, ta trafiła do kolegi, który skończył sprawę.

Czytaliśmy już złośliwe teorie, gdzie mecz ułożył się tak naprawdę po myśli reprezentacji Turcji, bo ta wynik w meczu towarzyskim miała zamienić na fajny kurs u bukmachera. Nikt jednak nikogo za rękę nie złapał i ten rezultat trzeba uznać za osiągnięty w czystej rywalizacji sportowej. A skoro tak, może jeszcze jest nadzieja, że Sadiku będzie trafiał w lidze. Przypomnijmy: ostatni raz tej sztuki dokonał w sierpniu.

Czy mamy inne dobre wieści a propos ligowych reprezentantów? No, niespecjalnie. Jeszcze tylko Lasha Dwali strzelił gola, dla chętnych na filmie od 2:50:

W tym meczu zagrali też Merebaszwili (28 minut) i Kaczarawa (2 minuty).

Poza tym bryndza. Łotewskiej ekipie, a więc Rakelsowi, Maksimience i Tarasovsowi, udała się rzadka sztuka porażki z Kosowem. Pierwszy i ostatni raz do tej pory dokonały tego Wyspy Owcze, ale Łotwa wspierana ekstraklasowym zaciągiem pokazała, że jeśli się chce, to można wiele, przegrywając 3:4. Biorąc pod uwagę, że Kosowo walnęło aż cztery gole, a Tarasovs uczestniczył w tym wszystkim przez 90 minut, zastanowilibyśmy się na miejscu Urbana, czy Łotysz to dobry wybór na najbliższą ligową kolejkę.

Ciekawostką jest 45 minut Polacka w meczu z Ukrainą, a więc debiut Słowaka w narodowych barwach. 540 sekund po wejściu na boisko bramkarz puścił bramkę i jak na nasze, mógł przy strzale Konoplanki zrobić więcej.

Drugi mecz dla Gwinei zagrał Jose Kante, ale przez 90 minut nic nie upolował i jego zespół przegrał Demokratyczną Republiką Konga 1:3. A resztę rozstrzygnięć tak naprawdę znacie – Jach dał radę na kadrze, przyzwoicie zaprezentował się Jędrzejczyk, na swoim poziomie zagrał Mączyński. Cóż, ekstraklasa w tę reprezentacyjną przerwę świata nie zwojowała.