LIVE: Nerwówka na własne życzenie. To na pewno nie były „dwa równe skoki”
Live

Mecz o pietruchę. Stawką tego starcia jest… no, właściwie trudno powiedzieć co. Polska może ugrać jedynie lepszy koszyk w losowaniu grup na EURO 2020, a Izrael już ma właściwie w pompce te eliminacje, bo mają klepnięte baraże. Ale wobec tego liczymy, że zobaczymy dzisiaj ze strony biało-czerwonych ten pazur, który pamiętamy z pierwszego spotkania z Izraelem. Poza tym – sprawdzimy jak kadra radzi sobie bez Roberta Lewandowskiego.

22:44 KONIEC

2:1, przyklepane pierwsze miejsce w grupie, gol Piątka, dobra pierwsza połowa. No to właściwie tyle z pozytywów. Odwaliliśmy chałę po przerwie, stanęliśmy w blokach i tak żenujący Izrael mógł tu jeszcze wyszarpać remis. Tyle słowem krótkiego komentarza, dużo szerzej i mocniej za moment na naszym YouTube w Stanie Kadry!

22:41

Lewandowski! Ależ było blisko gola!

22:37

Trwają rozmowy między obiema ekipami. Herzog, Brzęczek, rzecznik naszej kadry. Wyglądało to tak, jakby mecz miał zostać przerwany. Ale polska ekipa go uspokoiła, będziemy grać dalej.

22:36

Jakieś zjeby wbiegły na boisko, jeden z kretynów zderzył się z Kędziorą. Skandaliczna sytuacja, ochroniarze gdzieś daleko w dupie. Gdyby któryś z tych debili miał pod ręką nóż czy cokolwiek ostrego, to mielibyśmy ofiary. Sędzia przerwał mecz.

22:33 2:1

GOL DLA IZRAELA! No i wykrakaliśmy z tym Zahavim… Strzał najlepszego strzelca Izraela z 25.metrów, piłka odbiła się od pięty Bednarka i nabrała mocnej rotacji. Akurat tak, że spadła za plecy Glika, gdzie wbiegał Dabbur. Ekwilibrystyczny strzał sytuacyjny, Szczęsny bez szans. No i ruszyli gospodarze za ciosem.

22:30

Pięć minut do końca, mecz dogorywa. Izrael próbuje, ale w tym wszystkim gra strasznie prymitywnie. Jak Zahavi tu nic nie wymyśli i nie przysmoli z 25. metrów, to będzie im trudno. Polacy? Właściwie mecz mógłby się dla nich już skończyć. Senne tempo, każdy świadomy wyniku i stawki meczu.

22:27

Chwaliliśmy Zielińskiego za pierwszą połowę, ale w drugiej go nie ma. A jeśli jest, to gra mocno pod siebie. Zginął nam też kompletnie Frankowski.

I trzecia zmiana w kadrze – schodzi Krychowiak, wchodzi Najważniejszy Piłkarz Wisły Płock. Dominik Furman!

22:22

A po meczu Stan Kadry w składzie Zieliński, Kowal, Zieliński.

screencapture-207-154-235-120-mecz-465-2019-10-26-20_13_14

22:20

Świetna akcja Izraela, Zahavi trafił do siatki po minięciu Szczęsnego. Problem w tym, że był na spalonym. Takim tyci-tyci, o długość stopy, ale jednak na spalonym.

Wypadałoby trochę odeprzeć rywala od własnej bramki, bo robi się niebezpiecznie. Nie nerwowo, ale śmierdzi tu jakimś golem na 2:1. A po co to komu, a komu to potrzebne?

22:16

22:15

Nie no, patrzymy na tego Marciano w bramce Izraela i mamy wrażenie, że tam Wrąbel rozstawiałby po kątach wszystkich izraelskich golkiperów. Każda piłka lecąca w jego bramkę rodzi smród. Teraz nabawił się jakiegoś urazu przy dość bezpiecznym strzale Zielińskiego.

22:13

Druga zmiana Brzęczka – Piątek schodzi, Klich wchodzi.

22:12

O, gra Zahavi. Dopiero sobie przypomnieliśmy. A on mógł przypomnieć bardzo boleśnie, bo golem. Cięty strzał z lewej nogi, piłka frunęła tuż przy słupku, ale Szczęsny świetnie sparował piłkę na rzut rożny. Trochę oddaliśmy pola Izraelowi, gramy na dwóch napastników, rywale podeszli nieco wyżej.

22:07

Zmiana – Lewandowski za Szymańskiego. Dobry mecz zawodnika Dynama Moskwa. Szkoda tylko, że nie był bardziej skuteczny, bo mógł mieć dzisiaj dublet. Ale generalnie fajnie zobaczyć skrzydłowego, który nie ogranicza się tylko do sprintu, biegu, gazu, turbo i wrzutki bez patrzenia na pole karne.

Lewandowski przywitany aplauzem – także ze strony gospodarzy.

22:05

17:1 w strzałach.

Tak, dla Polski.

Nie, rozgrzewki nie wliczali.

22:04

O, gospodarze też potrafią zaatakować. Atak Izraela prawą flanką, proste środki, czyli podanie wzdłuż linii, ostatecznie piłka spadła pod nogi Dabbura na jedenastym metrze. Płaski strzał, Szczęsny nie wykonał złego ruchu i spokojnie złapał.

22:01

21:59 2:0!!!

GOOOOOOOOOOOL! PIOPIOPIOPIOPIOPIOPIOPIOPIOPIOPIOPIO!!! Kolejne trafienie po rzucie rożnym – tym razem piłkę plecami strącił Bielik, ta odbiła się od słupka i stanęła kilkanaście centymetrów przed linią bramkową. Piątek zareagował najszybciej – trącenie butem, wślizg na kolana, bez pistoletów. Trybuny skandują „Krzysztof! Piątek!”. Widać, że trochę ciśnienie z niego zeszło, wreszcie trafił do siatki, mógł już zapomnieć jak się z tej bramki ma cieszyć.

21:56

Jeszcze raz w roli głównej Frankowski, który włączył do ataku Kędziorę. Obrońca Dynama Kijów dograł płasko przed bramkę, ale Piątek wszedł w pole bramkowe zbyt wcześnie i minął się z piłką.

21:53

Znów zaczynamy ofensywnie, ale znów niechlujnie. Najpierw ten „strzał” Krychowiaka, teraz wrzutka do nikogo od Frankowskiego. Żeby to się czasem nie zemściło