post Avatar

Opublikowane 07.11.2019 08:37 przez

redakcja

Gdzie nie spojrzysz dziś w prasę, tam Robert Lewandowski. Bo – raz- strzelił gola w Lidze Mistrzów i ma trafienie w każdym starciu LM w tym sezonie. I – dwa – ogłosił światu radosne wieści, że po raz drugi będzie ojcem. Co poza tym dziś w gazetach? Grzechy główne Wisły Kraków, wygasający kontrakt Angulo i problemy Gwilii.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Lewandowski w nieprawdopodobnej formie – strzela w każdym meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie. To też ma okazje, by oznajmić światu, że spodziewają się z małżonką drugiego dziecka. Poza tym? Bayern szuka trenera, choć możliwe, że zostanie z tymczasowym.

Podczas gdy dziennikarze prześcigają się w wymienianiu potencjalnych nazwisk nowego menedżera, a najgłośniej odnoszą się do Arsene’a Wengera, mającego pracować do końca sezonu, Flick próbuje przekonać szefów do swojej kandydatury. Jako trener Bayernu odniósł pierwsze, choć nieprzekonujące zwycięstwo. Jego drużyna dominowała, lecz i tak mógł wysłać więcej pozytywnych sygnałów. Stolica Bawarii zawsze oczekuje spektaklu. Być może sobotnie starcie z wiceliderem Bundesligi Borussią Dortmund będzie jego ostatnim, bo przerwa reprezentacyjna jest dobrym czasem na zatrudnienie innego fachowca. A może dotrze do piłkarzy i dwa zwycięstwa pozwolą mu pozostać na stanowisku przynajmniej do zimy. Jednego może być pewny – niebywała forma Lewandowskiego będzie działać na jego korzyść.

screencapture-207-154-235-120-mecz-465-2019-10-26-20_13_14

Piłkarze Napoli zbuntowali się po meczu z Salzburgiem, w zespole trwa poważny kryzys atmosfery, a większość fanów jest zażenowana takim obrotem spraw.

Zwyczaj organizowania takich kilkudniowych czy nawet dłuższych zgrupowań w trakcie sezonu to we Włoszech norma i zawsze wiąże się z niezadowalającymi rezultatami osiąganymi przez piłkarzy. Tyle że w tym konkretnym przypadku z ritiro nic nie wyszło. Piłkarze zbojkotowali polecenie właściciela. – Jedziemy do domów. Powiedz to ojcu – tymi słowami kapitan Napoli Lorenzo Insigne miał zwrócić się do Edoardo De Laurentiisa, syna właściciela (zarazem wiceprezesa klubu). Trener Carlo Ancelotti nie pojawił się na konferencji prasowej po meczu z Salzburgiem, za co z całą pewnością Napoli zapłaci sporą karę wymierzoną przez UEFA, która będzie żądała wyjaśnień. Oprócz Insigne, który udzielił wywiadu jeszcze na murawie, a także Hirvinga Lozano i Piotra Zielińskiego rozmawiających z mediami w strefi e mieszanej, żaden zawodnik Napoli nie zamienił kilku słów z prasą po meczu. „Che bordello” – pisał na Twitterze jeszcze w nocy dziennikarz Sport Mediaset Raff aele Auriemma. Tłumaczenie zbędne…

screencapture-207-154-235-120-przedmeczowka-462-2019-10-26-10_55_41

Gwilia chce wrócić do wyjściowego składu Legii, ale pod jego nieobecność rozsiadł się tam Luquinhas. Vuković ma ból głowy, bo Brazylijczyk imponuje formą na „dziesiątce”.

 – Ostatnie mecze pokazują, że Luquinhas to wszechstronny zawodnik i może grać zarówno na skrzydle, jak i w środku pola. Widać, że jest w dobrej formie, dlatego to inni muszą czekać na szansę. Trener Vuković ma szerokie pole manewru z korzyścią dla zespołu – mówi inny pomocnik Legii z przeszłości Tomasz Sokołowski I. Gwilia w każdym z tych spotkań pojawiał się na boisku, ale w najlepszym wypadku na nieco ponad pół godziny gry, a bywało, że dopiero w końcówce. To dla niego najtrudniejszy moment, odkąd trafi ł do Polski, wcześniej w Górniku Zabrze i w Legii miał pewne miejsce w składzie.

screencapture-207-154-235-120-mecz-459-2019-10-25-23_00_52

Rozmówka z Jarosławem Jachem przed meczem Rakowa z Zagłębie Lubin. Raczej bez rewelacji.

Kiedy decydowały się losy pana powrotu do Polski, była szansa, że trafi pan do Zagłębia?

Wszystko działo się na tyle szybko, że nie było nawet zainteresowania z Lubina. Nie wiem, czy gdybym wcześniej się głośno określił, że chcę wrócić, to taka opcja by się pojawiła, lecz jeśli tak, na pewno wziąłbym ją pod uwagę.

Jak ocenia pan swoją formę fizyczną, jest już optymalna?

Początek w Rakowie był dla mnie trudny. Zdarzało się, że nie wytrzymywałem tempa spotkań. W pierwszym meczu z Arką Gdynia (2:0) miałem myśli, żeby w 70. minucie poprosić o zmianę. Po prostu brakowało mi sił. Później graliśmy spotkanie w Pucharze Polski z Chojniczanką (1:0) i nie wytrzymałem częstotliwości występów. Zaczęły się drobne urazy mięśniowe. Dlatego między innymi opuściłem mecz z Wisłą Płock (1:2). Teraz czuję się dobrze. Ostatni mecz z Wisłą Kraków (1:0 – przyp. red.) był już dla mnie łatwy pod względem fi – zycznym. Czuję się coraz lepiej. Zbieram efekty ciężkiej pracy z początków pobytu w Częstochowie. Absolutnie nie odstaję już w tym elemencie od kolegów.

ekstraklasa-2019-10-25-09-10-14

Pięć grzechów głównych Wisły Kraków w sferze sportowej – stawianie na nieopierzoną młodzież, opieranie kadry na podatnych na kontuzje weteranach czy ślepa wiara w Stolarczyka.

W Wiśle jednak wierzyli, bo poprzedni sezon wykreował wizerunek trenera jako Gepetta, który z każdego kawałka drewna stworzy żywego chłopca. Szkoleniowiec Białej Gwiazdy faktycznie miał kilka spektakularnych przykładów, gdy udało mu się przywrócić kariery dawno skreślonych zawodników na właściwe tory. To jednak nie oznacza, że z każdego napastnika, jak z Ondraška i Kolara, zrobi czołowego strzelca ligi, a z każdego obrońcy, jak z Pietrzaka, reprezentanta Polski. Można odnieść wrażenie, że w Wiśle kompletnie przestali się przejmować niepowodzeniami piłkarzy we wcześniejszych klubach, wychodząc z założenia, że trener i tak zamieni ich w złoto.

71335924_772807486517616_4273067695844360192_n

Wiele wskazuje na to, że reprezentacja do EURO 2020 nie będzie przygotowywać się w Arłamowie, a w Opalenicy – 40 kilometrów od Poznania, w hotelu Remes.

Ta najpewniej (umowa nie została jeszcze podpisana) będzie przygotowywać się w Opalenicy w ośrodku Remes Sport & Spa, który przez lata wyrobił sobie markę jednego z najlepszych centrów treningowo-sportowych w Europie Środkowej. Podczas EURO 2012 mieszkała tam reprezentacja Portugalii – ówczesny półfinalista, a obecnie obrońca tytułu. Z bazy korzystały także Niemcy, Włochy, Rosja i Dania, a także nasza młodzieżówka i wiele polskich oraz zagranicznych klubów. Podczas przyszłorocznego turnieju być może zakwateruje się tam Serbia, Ukraina lub Chorwacja. Trudno wymienić poszczególne udogodnienia, ale jest tam wszystko, co potrzeba – od czterogwiazdkowego hotelu, przez odnowę biologiczną, świetną infrastrukturę (osiem pełnowymiarowych boisk, stadion z trybunami na tysiąc osób, sala fitness, siłownia itd.), po rozrywkę w postaci m.in. pola golfowego, kortów tenisowych, strzelnicy, parku linowego czy ścieżek do joggingu. Nie bez znaczenia było znakomite położenie – ośrodek znajduje się w pobliżu autostrady A2, 30 km od lotniska Ławica i 40 km od centrum Poznania.

71591522_2105172643111562_2113731333971771392_n

Rozmowa z Mateuszem Możdżeniem. O zejściu do II ligi, strachu przed przepadnięciem w poważnej piłce, prezes Pajączek i paru innych kwestiach.

Trudno było się przestawić z ekstraklasy na trzeci poziom rozgrywkowy?

Nie. Znacznie gorzej było przy transferze z Lechii do Podbeskidzia. Wtedy bardzo długo się zastanawiałem nad tym, jak to będzie. Że zainteresowanie nie takie, że klub ma zupełnie inne cele itd. Im dłużej o tym myślałem, tym trudniej się grało. Dopiero jak całkowicie się od tego odciąłem, skupiając się na robocie, zacząłem prezentować się lepiej. Nauczony doświadczeniem tutaj myślę tylko o tym, co mam do zrobienia.

Nie wierzę, że da się całkowicie od tego odciąć.

Jak gramy u siebie, jest łatwiej. Atmosfera robi swoje. Gorzej na wyjazdach, ale tam też zawsze trybuny na meczach przeciwko nam się zapełniają. Jeśli chodzi o sprawy czysto piłkarskie, to największa różnica jest w organizacji gry i intensywności. Na boisku jest czasem znacznie więcej miejsca.

ekstraklasa-2019-09-27-09-09-38

„SPORT”

Kontrakt Angulo z Górnikiem wygasa lasem, a rozmowy z nim nie zostały jeszcze podjęte. Już zimą będzie mógł szukać nowego klubu. No chyba, że jednak zostanie.

Jak się mają transferowe sprawy Angulo? – Nic się nie dzieje. Nikt z władz klubu ze mną nie rozmawia, więc nic nie mogę powiedzieć na temat swojej przyszłości w Górniku – mówi pytany przez nas piłkarz i dodaje: – Rozmawialiśmy o wszystkim dwa miesiące temu. Działacze wiedzą, że mam czy miałem oferty z innych klubów. Tak było latem i zimą. Wiedzą też, że jestem przygotowany na to, że zostając w Górniku stracę sporo finansowo. Chcę zostać w Zabrzu, działacze mają tego świadomość, ale też – jak mówię – wiedzą, że jest zainteresowanie ze strony innych. Teoretycznie Angulo umowę z nowym pracodawcą może podpisać już za dwa miesiące, w zimowym okienku transferowym. Jego kontrakt z Górnikiem kończy się przecież w czerwcu przyszłego roku.

screencapture-207-154-235-120-mecz-465-2019-10-26-20_13_14

I króciutka rozmowa z Arturem Płatkiem, który przy pierwszym pytaniu ochrzanił dziennikarza, że za często pyta o kontrakt Hiszpana.

Czyli dalej może grać w Górniku?

– Proszę pana, ja nie wezmę na siebie tego, żeby 36-latek zarabiał jedną trzecią tego, co reszta zespołu. Problemem jest dzisiaj fakt, że Igor nie strzela systematycznie, a zamiast grać to rozmawia o kontrakcie.

screencapture-207-154-235-120-przedmeczowka-462-2019-10-26-10_55_41

Rozmowa z Mirosławem Smyłą – o pracy w Koronie, niuansach zawodu trenera i nadziejach na utrzymanie.

Czasem mówi się, że paradoksalnie im wyżej, tym trenerom bywa łatwiej, bo na niższych szczeblach muszą robić wszystko, a w ekstraklasie obowiązki rozkładają się na większą liczbę ludzi.

– Chyba rozumiem, dlaczego w Anglii to stanowisko określa się jako menedżer, a nie trener. Wiele jest rzeczy niewidocznych dla szerszej publiczności, ale widocznych w środku. To zarządzanie zasobami ludzkimi. Więcej jest członków sztabu, bo i więcej pracy do wykonania – bardziej uszczegółowionej. Więcej jest rąk do pracy, ale i odpowiedzialność za tę wykonaną pracę – też większa. W ekstraklasie jest też zupełnie inna medialność niż choćby szczebel niżej. Te wszystkie konferencje, wywiady, spotkania, wystąpienia… Trzeba mieć nad tym pieczę, umieć operować na tym obszarze. Tej wiedzy się nie nabędzie na kursach.

Trzeba się mocniej gryźć w język?

– Na pewno jest się osobą bardziej publiczną, analizowaną na wszelkiego rodzaju sposoby. Trzeba się trzymać jednej zasady – nie trzeba się gryźć w język, jeśli jest się sobą. I w tych bardzo trudnych momentach, których dotąd w Kielcach miałem w nadmiarze, i w tych łatwiejszych, których było znacznie mniej. Należy ważyć słowa, nawet mowę ciała, bo przecież jest się filmowanym, ale nie wychodząc przy tym poza ramy swojego charakteru.

screencapture-207-154-235-120-mecz-459-2019-10-25-23_00_52

Choć mają jedną z najlepszych defensyw w I lidze, to ostatnio popełniali bardzo proste błędy – Podbeskidzie próbuje zalepić dziury w obronie.

Mimo iż Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało w ostatnim meczu Sandecję, to nie wszyscy gracze „górali” byli do końca zadowoleni ze swojego występu. Konkretnie mowa o Kornelu Osyrze, który po wszystkim przyznał, że popełnił błąd w sytuacji, po której zespół z Nowego Sącza objął prowadzenie. – Zawaliłem trochę. Mogłem biec do końca za Korzymem. Bo tak naprawdę zespół, który nie stworzył sobie żadnej sytuacji strzelił nam bramkę. Z przebiegu meczu szkoda, że właśnie w taki sposób straciliśmy gola. To my pierwsi chcieliśmy trafić do siatki. Wiemy bowiem, że kiedy pierwszy strzelasz, to gra się łatwiej. Dominowaliśmy na boisku od pierwszych minut i tym bardziej szkoda, bo grając przeciwko zespołom, które stoją głęboko w defensywie, nie można pozwolić sobie na utratę tak prostych bramek – podkreślił środkowy obrońca bielskiego zespołu.

ekstraklasa-2019-10-25-09-10-14

„SUPER EXPRESS”

 W West Hamie tęsknią za Łukaszem Fabiańskim. Polak leczy uraz, a wyniki Młotów poszybowały na łeb, na szyję.

– Im szybciej Fabiański wróci do gry, tym lepiej. To żaden przypadek, że od kiedy doznał kontuzji, wyniki West Hamu są dużo gorsze – mówi Kevin Nolan, były kapitan Młotów (141 występów w tym zespole). Takie same opinie można poczytać na internetowych forach kibiców klubu, którzy zakochali się w Polaku po transferze ze Swansea do West Hamu, wybrali go nawet piłkarzem sezonu 2018/2019. Obecny sezon WHU rozpoczął co prawda od klęski z Manchesterem City (0:5), ale w kolejnych pięciu spotkaniach stracił zaledwie dwa gole, awansując na znakomite pite miejsce. Głównie dzięki Polakowi, który spisywał się fenomenalnie.

screencapture-207-154-235-120-przedmeczowka-462-2019-10-26-10_55_41

Wiedzieliśmy, że Superak sobie tego tematu nie odpuści – Lewandowski spodziewa się dziecka, a ze świata płyną gratulację dla niego i Anny.

Mała Klara (2,5 r.) będzie miała rodzeństwo. Państwo Lewandowscy dotąd ukrywali wiadomość o powiększeniu rodziny. Wczoraj podzielili się swoją radością. W 69. min meczu Ligi Mistrzów z Olympiakosem Pireus „Lewy” przyłożył nogę do podania Kingsleya Comana i posłał piłkę do siatki. A zaraz potem schował ją pod koszulką i włożył prawy kciuk do ust. Po jego geście do wymownej fotografii zapozowała Anna Lewandowska (31 l.), której na trybunach towarzyszyła Monika Pyrek (39 l.). Była wicemistrzyni świata w skoku o tyczce pierwsza pospieszyła z gratulacjami. Wkrótce do nich przyłączyły się na Instagramie żony innych reprezentantów: Dominika Grosicka, Marta Glik, Marina Łuczenko-Szczęsna.

screencapture-207-154-235-120-mecz-465-2019-10-26-20_13_14

„GAZETA WYBORCZA”

W wydaniu głównym nic o piłce, za to w dodatku poznańskim o epidemii goryczy, która toczy kibiców Lecha Poznań.

Problem w tym, że Lech Poznań ma plany sięgające ileś lat w przód. Chce szkolić, rozbudowywać akademię, tworzyć centrum naukowo-badawcze, właśnie związał się z austriacką firmą Skills.lab i zbuduje nowoczesne symulatory, których używa tylko kilka klubów w Europie i na świecie. W normalnych warunkach byłoby to wręcz imponujące, bowiem żaden klub polski nie ma podobnych pomysłów i żaden nawet nie zbliża się pod względem podobnego nowatorstwa do poziomu Kolejorza. Wyobrażam sobie, jak podobne plany odbierane byłyby chociażby w latach 2008–2011, gdy Lech pod tym samym właścicielem wygrywał, dostarczał radości i wspomnień na lata, napawał dumą. Owszem, jak się okazało – na fi nansowy wyrost, ale robił to. Dzisiaj ma rogi jak cała liga – jest bezbarwny, nijaki, bez stylu, próbuje rzeźbić coś w spróchniałym drewnie, jakim jest polska piłka ligowa. Kolejorz budzi dzisiaj potężną niechęć wielu tych, do których kieruje swoją ofertę. To jest tornado rozgoryczenia, przekazywanego z usta do ust i wykrzyczanego drogą kropelkową.

screencapture-207-154-235-120-mecz-465-2019-10-26-20_13_14

Opublikowane 07.11.2019 08:37 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
15.01.2021

KRZYSZTOF RATAJSKI, JAKUB ŁOKIETEK I KRZYSZTOF STANOWSKI – HEJT PARK #118

Do pubu w najbliższym czasie nie pójdziemy, ale na pewno pamiętacie, co w takich lokalach często stoi – tarcza do rzutek. Natomiast Krzysztof Ratajski, główny bohater dzisiejszego Hejt Parku, nie zajmuje się lotkami, tylko nazywamy to profesjonalnie – dartem. Ostatnio było o nim głośniej, bo dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata. Pytajcie o jego historię. Jedziemy. […]
15.01.2021
Anglia
15.01.2021

Umarł król, niech żyje król. Wayne Rooney nie jest już piłkarzem, ale jest trenerem

Od czasu zwolnienia Phillipa Cocu w listopadzie 2020 roku, Derby County nie miało stałego trenera. Holender nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań – klub niebezpiecznie krążył nad strefą spadkową, a były piłkarz Barcelony wykręcił słabą średnią 1.25 punktu na mecz. Żegnano go bez większego żalu, ale jednocześnie nie sądzono, że bezkrólewie potrwa aż dwa miesiące. […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Zorro spod Fontanny di Trevi

Kiedy Paulo Fonseca wrzucał monetę do Fontanny di Trevi z życzeniem, żeby jeszcze wrócić do Rzymu, nie wiedział, że za kilka lat obejmie drużynę Romy jako jeden z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia. Karierę szkoleniową zaczynał na fali wielkości Jose Mourinho, ale długo kontestował jego filozofie. Z braku pieniędzy na szkolnych balach kostiumowych przebierał się […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Afera w Niemczech: piłkarze chodzą do fryzjera

Niemiecki związek zawodowy fryzjerów napisał list do DFB, w którym potępia to, że piłkarze Bundesligi mają przystrzyżone włosy. Tak, dobrze przeczytaliście. Fryzjerzy. Potępiają piłkarzy. Za przystrzyżone włosy. I piszą z tego powodu oficjalny list do DFB. Choć na pierwszy rzut oka w Bundeslidze rozgrywa się właśnie kuriozalna afera, to po zajrzeniu w nią głębiej trudno […]
15.01.2021
Blogi i felietony
15.01.2021

Superpuchar Hiszpanii poziomem przypomina polską pierwszą ligę

Nie mam zamiaru iść z kijem na czołgi, kasa w futbolu jest potrzebna, kto twierdzi inaczej albo zazdrości, bo sam nigdy nie ma pieniędzy, albo jest głupi. Gdyby nie pieniądze, futbol nie rozwijałby się tak szybko, poziom nie rósłby w równie imponującym tempie, gdyż jednak łatwiej wyszkolić dobrego zawodnika w zajebistej bazie niż na kartoflisku […]
15.01.2021
Włochy
15.01.2021

Czy to już dobry moment, aby Drągowski wykonał kolejny krok do przodu?

Dwa lata temu kariera Bartłomieja Drągowskiego znalazła się na poważnym zakręcie. Choć kilkukrotnie w następstwie różnych przyczyn wskoczył do składu Fiorentiny, to nie zdołał wykorzystać swoich szans. Efekt? Wypożyczenie ostatniej szansy do broniącego się przed spadkiem Empoli. Polski bramkarz ostatecznie nie uratował ich przed degradacją, ale dzięki kapitalnymi występom, w następnym sezonie stał się podstawowym […]
15.01.2021
Włochy
15.01.2021

Zaczynał w Romie, pokochał Lazio. Pięć mgnień Angelo Peruzziego

Trzeba przyznać, że Angelo Peruzzi już na pierwszy rzut oka wyglądał jak bramkarz. Konkretnie – bramkarz, który w weekendy stoi przy wejściu do nocnego lokalu we Władysławowie i pilnuje, by nikt nie wnosił do środka wódki, kupionej po taniości w okolicznym sklepie monopolowym. Krępy, nabity mięśniami, potrafiący odstraszyć napastnika z pola bramkowego samym spojrzeniem. No […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Skoki narciarskie bez podatku przez cały weekend eWinner!

Gotowi na weekend ze skokami narciarskimi z Pucharem Świata w Zakopanem w roli głównej? Jeśli tak myślicie, to na pewno znacie już promocję eWinner, który oferuje nam grę bez podatku przez cały weekend! A jeśli nie znacie to najwyższy czas nadrobić zaległości. Bo przed nami kilka dni narciarskiego szaleństwa w zimowej stolicy Polski. Na czym […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

STANOWISKO #41 – TRANSFERY LECHA, ROZBIÓR LEGII I PARADOKS KOLEWA

Gotowi na najnowsze Stanowisko? Jeśli tak, to dobrze, bo jest o czym rozmawiać (i czego słuchać). Transfery Lecha, rozbiór Legii i paradoks naszego przyjaciela, doskonałego tancerza, znawcy win – Aleksandara Kolewa. Zapraszamy. 
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Na papierze ten transfer wygląda źle. Tim Hall w Wiśle Kraków

Wisła Kraków dokonała pierwszego zimowego transferu, ale umówmy się: nie da się nim zachwycić. Wielu z miejsca go krytykuje, inni w najlepszym razie mówią, żeby dać piłkarzowi czas i jeszcze nie przesądzać. Trudno jednak ukryć, że Tim Hall raczej nie wzbudza pozytywnych odczuć, gdy spojrzy się na jego dotychczasowe losy.  23-letni obrońca, z którym „Biała […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Deleu: – W polskiej piłce brakuje luzu i radości. Denerwuje mnie ten pesymizm

– Chciałbym wszczepić dzieciom miłość do piłki, uśmiech na twarzy. Wiem po sobie, że jeśli robisz coś, co kochasz, przychodzi ci to zdecydowanie łatwiej. Oczywiście trzeba też koncentracji, ale ona nie wyklucza okazywania radości w czasie uprawiania sportu. Dzisiaj bardzo często trenerzy mówią „Zrób to, zrób tamto, nie możesz tego, skoncentruj się”. Moim zdaniem trzeba […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Freebet na Puchar Świata w Zakopanem od TOTALbet!

Legalny polski bukmacher TOTALbet przygotował coś dla wszystkich fanów skoków narciarskich w Polsce! Już w ten weekend zawody Pucharu Świata zawitają do Zakopanego. To jedna z ulubionych skoczni Kamila Stocha, który zwyciężał na niej już pięciokrotnie. Najchętniej dorzuciłby zapewne kolejne triumfy do tego dorobku, bo wciąż ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej. A my […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Derby dla Lazio? A może Mchitarjan uratuje Romę? Piątek pod znakiem włoskiego hitu

Derby della Capitale. Mecz dwóch największych zespołów Wiecznego Miasta – Lazio i Romy, od lat elektryzuje kibiców w stolicy Włoch. Ostatnimi czasy obydwa zespoły często remisowały, nie rozstrzygając kwestii dominacji w stołecznym mieście. Jak będzie tym razem? Podpowiadamy, na co warto dziś postawić, sprawdzając oferty naszych partnerów.  Lazio Rzym – AS Roma Ostatnie mecze bezpośrednie: […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Legia bez Karbownika już zimą. Co to oznacza dla niej, a co dla niego?

Zgodnie z ustaleniami Michał Karbownik miał zostać w Polsce do końca sezonu. Nawet Mariusz Piekarski niedawno zapewniał na Twitterze, że „Karbo” nigdzie się zimą nie rusza. Ale potem zaczęły się plotki o tym, że Brighton skróci wypożyczenie i wyśle Polaka do lepszej ligi. Tak też jednak nie będzie. Bo – jak poinformował „Przegląd Sportowy” – […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Jak Legia poradziłaby sobie w Premier League? | FOOTBAL MANAGER FICTION #4

Football Managerowych testów ciąg dalszy. Sprawdziliśmy już, jak Leo Messi poradziłby sobie w Koronie Kielce. I jak wypadałaby w Ekstraklasie drużyna złożona wyłącznie ze starych Słowaków lub z polskich młodzieżowców. Teraz czas na ekspansję zagraniczną i zweryfikowanie eksperymentu o nazwie roboczej „Legia Warszawa w Anglii”. Przerzuciliśmy legionistów do Premier League, puściliśmy dziesięcioletnią symulację i sprawdziliśmy, […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

PRASA. Zwoliński zastąpi Kante w Legii?

W piątkowej prasie m.in. kilka doniesień transferowych, na czele z zainteresowaniem Łukaszem Zwolińskim ze strony Legii, rozmowa z Wojciechem Stawowym, sylwetka Albina Granlunda ze Stali Mielec i echa odrzuconego wniosku władz Chorzowa o dofinansowanie budowy nowego stadionu. PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Salamon już strzela dla Lecha Poznań, co dało zwycięstwo nad tureckim drugoligowcem Bandirmasporem. Przede wszystkim […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

„W innych ligach skrzydłowy jedzie na obrońcę. U nas szuka się dośrodkowania”

– W Lubinie pokazano mi cały ośrodek, który robił wrażenie, był zrobiony jeszcze na świeżo. We Wronkach mieliśmy dwa boiska, dojeżdżaliśmy do Popowa na treningi, a na sztuczną murawę dojeżdżaliśmy po godzinie do Tarnowa, więc czasem trzeba było nocą wracać. A w Lubinie bursa stoi obok boiska, dlatego to wywarło na mnie wrażenie. W Lechu […]
15.01.2021
Hiszpania
14.01.2021

El Clasico w finale Superpucharu Hiszpanii? Otóż nie, z Barceloną zagra Athletic

Wczoraj z rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii odpadł Real Sociedad. Dzisiaj z mini-turniejem pożegnał się natomiast Real Madryt. „Królewscy” nie zmierzą się zatem w finale z FC Barceloną, choć de facto byli jedynym zespołem w stawce, który coś w 2020 roku wygrał. Dzisiaj lepszy od madryckiej ekipy okazał się jednak Athletic Bilbao. Baskowie z trudem dowieźli […]
14.01.2021