Drużyna Bednarka straciła więcej goli niż strzelili nasi stranieri

27 października 2019, 22:44 • 7 min czytania 0 komentarzy

Osiem trafień naliczyliśmy naszym w ligach znajdujących się każdego tygodnia w raporcie stranierich. Sporo, ale i tak mniej niż Leicester zapakowało Southampton Jana Bednarka w piątkowy wieczór. A i ekipa Łukasza Teodorczyka – choć znów z Polakiem bez minut – była bardzo bliska przyjęcia podobnego lania. Skończyło się jednak „tylko” na 1:7.

U Bednarka zanosi się na zmianę trenera prędzej czy później, trudno wierzyć w to, by jakikolwiek prezes wytrzymał 0:9, gdy trudno potraktować to jako potworny wypadek przy pracy. Nie, wszystko zmierzało w tym kierunku – Święci znaleźli się bardzo blisko dna tabeli, w poprzednim starciu u siebie przegrali 1:4 z Chelsea, nie zwyciężyli w domowym meczu od 13 kwietnia. Southern Daily Echo informuje, że władze Świętych jeszcze nie chcą spuszczać ostrza gilotyny, ale do zmiany bliżej niż dalej.

Dla Polaka byłaby to zdecydowanie zła wiadomość – Ralph Hasenhuettl bardzo, ale to bardzo go cenił, był u niego pewniakiem niemal od samego początku pracy Austriaka na St. Mary’s. A tak – budowanie pozycji w oczach menedżera musiałby zaczynać od nowa. Z nie za fajnej pozycji wyjściowej, bo przy ostatnich trzech golach bardziej lub mniej, ale maczał palce. Pisaliśmy na gorąco:

„Dziecko we mgle, tak opisalibyśmy jego występ. Okej, jeszcze do szóstej bramki jakoś wyraźnie nie maczał palców w kolejnych trafieniach, bo nie zawalał (ale też w ogóle nie pomagał, biegając w te i wewte jak oparzony), natomiast potem…

Przy 0:7 dopuścił do dośrodkowania, po którym padła bramka.

Przy 0:8 faulował na rzut wolny, z którego trafił Maddison.

Wisienką na torcie był sprokurowany rzut karny i 0:9.

No, dostanie Janek jedynkę w angielskiej prasie jak cała drużyna”.

Nie myliliśmy się.

Zrzut ekranu 2019-10-27 o 20.49.51

Słodko-gorzki smak będzie mieć mecz Broendby z Randers dla Kamila Wilczka. Kolejny dublet w tym sezonie, szósty w ogóle i trzeci z rzędu w lidze. Zrównał się tym samym z Ebbe Sandem, najlepszym strzelcem Broendby. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie złapana w ostatniej minucie meczu bezsensowna czerwona kartka za uderzenie głową w nos rywala.

Inni strzelający Polacy nie przeżywali już jednak takiej drogi od bohatera do… no nie powiemy w przypadku Wilczka, że zera. Ale na pewno nie obniżyli sobie noty żadnym głupim zachowaniem.

Arkadiusz Milik znów trafił dla Napoli, ale nie dało to wygranej ze SPAL – ekipa Arkadiusza Recy (znów na boisku przez pełne 90 minut) postawiła się neapolitańczykom liczącym na wykorzystanie dopiero drugiego potknięcia Juventusu w tym sezonie – 1:1 z Lecce.

Robert Lewandowski znów pokazał, jak niezbędny jest Bayernowi. Gol na 2:0 w wygranym 2:1 meczu z Unionem był jego 13. w lidze, co sprawia, że jego dorobek to wciąż ponad 50% bramkowego dorobku całego Bayernu. Na nikim w tym zespole nie można polegać tak, jak na Polaku. Kolejny rekord ligi – żaden inny zawodnik nie strzelał wcześniej w każdej z dziewięciu pierwszych kolejek Bundesligi.

Trzeba swoją drogą za spotkanie z Bayernem pochwalić też Rafała Gikiewicza – 8 obronionych strzałów trzymało Union w grze o remis do samego końca. Kto wie, czy nie udałoby się go osiągnąć, gdyby nie zmarnowany karny berlińczyków tuż po golu Lewego.

Kolejny bardzo pozytywny bramkarski występ? Bartosz Białkowski z Millwall. Tym razem nie miał tyle roboty, kibice nie musieli wyróżniać go mimo porażki, a mogli wraz z Polakiem cieszyć się z czystego konta. Nareszcie – chciałoby się powiedzieć. Millwall bowiem nie potrafiło skończyć meczu bez straty gola już od dwunastu spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Skoro już przy Championship jesteśmy – świetne spotkanie rozegrał też Kamil Grosicki. Wiemy wszyscy, jak zakręcony na punkcie liczb jest Grosik – w takim razie weekend na pewno zaliczy do udanych. Hull wygrywa 2:0, on dwukrotnie asystuje. Jak nic idzie na życiówkę w klasyfikacji kanadyjskiej – w poprzednim sezonie miał w Championship 21 punktów (9 goli, 12 asyst), teraz już 7, a meczów do rozegrania jeszcze 32.

Dobrze szło Polakom na zapleczu Premier League, dobrze poszło także w lidze będącej zapleczem tych największych – w Chorwacji. Damian Kądzior ze zwycięskim golem na 1:0 dla Dinama, Łukasz Zwoliński – z trafieniem minutę po wejściu z ławki w sensacyjnej wygranej Goricy nad Rijeką. Jak sensacyjnej? Kursy na Goricę zaczynały się od 5,00 w górę.

Bardzo sympatyczny weekend mają za sobą również dwaj Polacy z Denizlisporu. Adam Stachowiak skończył z czystym kontem, a Radosław Murawski w 96. minucie spotkania dostał do rąk piłkę przed rzutem karnym i pewnie zamienił go na gola. Denizlispor wygrał 2:0, zamknął serię trzech porażek z rzędu i odskoczył od bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie.

W miniony weekend karnego wyjął Bartosz Białkowski, teraz udało się to Bartłomiejowi Drągowskiemu w siódmej minucie doliczonego czasu meczu z Lazio. Niestety, jak by to powiedział Pudzian „to by nic nie dało i tak”. Fiorentina wtopiła u siebie 1:2 po golach Correi i Immobile. Przy żadnym z nich Drążek nie miał nic do gadania.

ANGLIA

Jan Bednarek (Southampton) – 90 minut z Leicester (0:9)
Łukasz Fabiański (West Ham) – poza kadrą meczową z Sheffield United (1:1)
Artur Boruc (Bournemouth) – na ławce z Watford (0:0)
Bartosz Kapustka (Leicester) – poza kadrą meczową z Southampton (9:0)
Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut i 2 asysty z Derby (2:0)
Krystian Bielik (Derby) – 90 minut z Hull (0:2)
Mateusz Klich (Leeds) – 90 minut z Sheffield Wed (0:0)
Kamil Miazek (Leeds) – na ławce z Sheffield Wed (0:0)
Mateusz Bogusz (Leeds) – poza kadrą meczową z Sheffield Wed (0:0)
Bartosz Białkowski (Millwall) – 90 minut i czyste konto ze Stoke (2:0)
Kamil Grabara (Huddersfield) – 90 minut z Barnsley (2:1)

ARABIA SAUDYJSKA

Michał Janota (Al-Fateh) – 90 minut z Al Feiha (1:3)

AUSTRALIA

Filip Kurto (Western United) – 90 minut z Melbourne City (1:2)
Radosław Majewski (Western Sydney) – poza kadrą z Sydney FC (1:0)

BELGIA

Jakub Piotrowski (Genk) – poza kadrą meczową z Cercle Brugge (1:0)
Rafał Pietrzak (Mouscron) – 90 minut z Charleroi (0:1)

BUŁGARIA

Jacek Góralski (Łudogorec) – mecz z Tsarsko Selo we wtorek
Jakub Świerczok (Łudogorec) – mecz z Tsarsko Selo we wtorek

CHINY

Adrian Mierzejewski (Chongqing Lifan) – 90 minut z Shanghai Shenhua (1:0)

CHORWACJA

Damian Kądzior (Dinamo) – 90 minut i gol z Osijek (1:0)
Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – od 61. minuty, gol i żółta kartka z Rijeką (2:1)
Michał Masłowski (HNK Gorica) – poza kadrą meczową z Rijeką (2:1)
Krystian Nowak (Slaven) – na ławce z Hajdukiem Split (0:2)