LIVE: Po prostu zrobić swoje
Live

Ustalmy fakty: reprezentacja Polski dysponuje obecnie kilkoma piłkarzami w wielkiej formie w dość mocnych europejskich ligach. Reprezentacja Łotwy dysponuje obecnie składem, który w sześciu meczach strzelił szalonego jednego gola a stracił ich aż 21. W dodatku przed rokiem dwa razy zremisował z Andorą i przegrał z Gibraltarem. Powinniśmy tutaj wpaść, zrobić z przeciwnika miazgę, po czym w dobrych humorach przystąpić do misji „Macedonia Północna”. Panowie, po prostu zróbcie, co wypada.

My zaś opiszemy to w naszej relacji live. Ruszamy!

22:41

No dobra, nudy za nami, ciekawie będzie dopiero teraz, jeśli odpalicie Stan Kadry. Zapraszamy!

22:40

Koniec. Wynik się zgadza, reszta już mniej. Łotwa pogoniona Lewandowskim, teraz Macedonia.

22:34

Panie sędzio, to już nawet nie jest gierka treningowa, a pan cztery minuty dolicza? Po co?

22:22

GOOOOOL!!! GOOOOL!!! GOOOOL!!!

Podwyższamy na 3:0. Wreszcie przyspieszyliśmy, Zieliński z pomocą Grosika podał do Piątka, ten poprzez przyblokowanie odegrał piętą, Grosicki skiksował, ale wyszło mu podanie do Lewego, który dopełnił formalności. Ależ to wymyślili chłopaki.

22:18

Macedonia Północna podwyższa na 2:0 ze Słowenią. Dobra, pany, nie straszcie nas tak, nawet przy waszym 1:0 obawialibyśmy się tego meczu w niedzielę.

22:14

„Coś zaczyna się dziać” – skomentował nasze ataki Marcin Żewłakow, komentujący mecz na TVP. Miło, może do 90. minuty jeszcze z jedną sytuację stworzymy.

22:03

Klich schodzi, na boisku pojawia się Piątek. Czyli jednak, DO ATAKU!

Rany, od drugiego gola nic się nie dzieje.

21:58

Aj, aj, Austria strzeliła na 2:1 z Izraelem. Hinteregger.

21:57

I hop, Elmas trafia, Macedonia Północna prowadzi ze Słowenią 1:0. Czyli my z 16 punktami, za nami Macedończycy, Austriacy i Słoweńcy z 11 punktami.

21:56

21:51

Mocny początek Polaków, świetna prostopadła piłka Lewandowskiego do Grosickiego, ale skrzydłowy Hull City najpierw za daleko się wygonił, a potem przewrócił przy próbie strzału.

Fajnie dzisiaj się ogląda Lewandowskiego, wydaje się, że gra trochę głębiej i działa to na jego korzyść – już parę razy napędzał ataki, zaczynając gdzieś z 20 metra. Przy golu zresztą też to właśnie on odebrał piłkę od Grosickiego i rzucił dalej w kierunku Klicha i Szymańskiego. Przy drugiej bramce zresztą też nabiegał z głębi, a nie stał gdzieś w polu bramkowym.

21:47

Nie przeskoczyło.

21:38

21:36 Koniec pierwszej połowy!

Trudno ganić zespół, który wyszedł na boisko, strzelił szybciutko dwa gole po świetnych akcjach, po czym spokojnie dryfował sobie w kierunku przerwy. Ale z drugiej strony, patrzymy sobie na przykład na wynik Belgów, którzy tłuką San Marino już 6:0… No fajnie byłoby, gdybyśmy zagrali podobnie. Zamiast tego wygrała opcja ekonomiczna, pach-pach i na autopilocie do spokojnego końca.

Z innych wiadomości – Austria remisuje do przerwy z Izraelem, natomiast Macedonia Północna bezbramkowo remisuje ze Słoweńcami. W doliczonym czasie gry chyba strzelili na 1:0, ale ze spalonego.

21:28

Co tam u naszych rywali? Austria przed momentem wyrównała, jest 1:1 po golach Zahaviego i Lazaro. W sumie każda strata punktów przez Austrię przy jednoczesnym naszym zwycięstwie będzie jak wcześniejsza Gwiazdka. Fantastyczny prezent.

21:25

Nie no, właściwie moglibyśmy już ten mecz skończyć. Nic się nie dzieje, totalnie.

21:15

Ach, widać, że Krychowiakowi w tym sezonie piłka siedzi na nodze. Uderzenie sprzed pola karnego leci mniej więcej na słupek, bramkarz Łotwy musi parować piłkę. Niestety dla nas – Lewandowski przechwycił ją już trochę za daleko, by od razu dobić, zamiast tego zszedł do linii i niecelnie dośrodkował.

21:11

Łotysze z wysokim pressingiem, radzimy sobie z nim typowo po polsku – piła do Szczęsnego i przenosimy ciężar gry. Trochę szkoda, liczyliśmy, że zrobimy im tu Manchester City.

21:01

21:00 GOL! 2:0!

O rety, ale ci Łotysze słabiutcy. Grosicki tak objechał Ruginsa, że chłop się do przerwy nie odkręci. Przejazd autostradą na lewej stronie, wyłożenie piłki do Lewandowskiego, ten wykonuje egzekucję. 2:0, pachnie wysokim zwycięstwem. Wreszcie.