LIVE: Twierdza Zabrze stoi jak stała
Weszło

LIVE: Twierdza Zabrze stoi jak stała

ŁKS problemów ma w ostatnich tygodniach multum i jeszcze trochę, a dzisiaj dochodzi kolejny: przełamać spróbują się na niewygodnym i dla mocniejszych w Szczecinie. Spotkanie łodzian z Portowcami to tylko przygrywka pod kolejną potyczkę Śląska, który w Zabrzu zagra o lidera. Co poza tym? Przede wszystkim mecze naszych 40110 rodaków w Serie A, ale będziemy na wszystkich arenach, na których być trzeba. Zapraszamy na LIVE!

19:26 KONIEC 0:0 W ZABRZU

Przez cały dzień obejrzeliśmy jedną bramkę, jedną przypadkową bramkę, co zrobić, bywają i takie dni, a zresztą: poszukajmy pozytywów. ŁKS i Pogoń wiele nie dawały, ale widzieliśmy gorsze mecze. Natomiast Śląsk grał naprawdę dobrze, była organizacja, styl, była kombinacja, było wiele rozwiązań, natomiast brakło tylko jednego: bramki. Napastnika. Natomiast jest konsekwencja, jest wiele obiecujących kwestii w grze Śląska, to widać gołym okiem. Kibice WKS mogą mieć poczucie niedosytu, ale na pewno nie do niezadowolenia.

19:16

Tymczasem Arsenal pozostaje Arsenalem. Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, było 2:0 po 32 minutach, a Watford to ostatnia drużyna ligi. Niemniej udało się przyarsenalić jak zwykle.

19:13

Szczepan jest przynajmniej aktywny, szuka tej piłki – Exposito szuka gdzie w polu karnym może zapuścić korzenie. Niemniej Szczepan straszliwie surowy.

19:10

Śląsk jest dziś przeklęty. Znowu Płacheta, znowu z doskonałym zagraniem, ale Szczepan nie trafia z czterech metrów. Niemożliwe. Płacheta dzisiaj sam sobie ukradł ze dwie bramki, trzecią ukradł mu Chudy, do tego ze dwie asysty. I wciąż 0:0.

19:08 MAMY TO

19:05

W tym momencie zaczęło intensywnie pachnieć 0:0. Czyli pewnie strzeli coś Górnik. Śląsk dał w tym meczu bardzo wiele, ale nie przyniosło to wbrew wszystkiemu bramki i teraz cierpi.

18:58

Broź ze wspaniałym zagraniem. Komedia wysokich lotów. To na pewno zaraz trafi na internety, teraz musimy opisać: mobilizacja Śląska, wszyscy w polu karnym, chyba tylko bez Lavicki. I Broź tak wycofuje, że piłka trafia w aut. Sam fakt, że wycofywał, a jeszcze i tak w aut – niemożliwe. Ale musicie to zobaczyć, żeby widzieć absurd w pełni. Na pewno Śląsk spuścił z tonu.

18:52

Śląsk nie ma na pewno w tym sezonie problemów fizycznych, ale zastanawiamy się czy nie wkradnie się i w jego poczynania ciut frustracji tym, że wciąż jest 0:0 – przecież tak po prawdzie, to z gry powinno być minimum 0:2 dla nich. A ile można nacierać z całej siły?

18:49

A tak kończy akcje Justin Kluivert. Gdzieś to już widzieliśmy. Roma prowadzi 4:0.

18:47

Schodzi Exposito. Śląsk będzie – być może – grał w jedenastu. Wchodzi Szczepan.

18:43

Górnik wciąż tylko z jednym strzałem. Śląsk dziesięć, z czego cztery celne.

18:42

Płacheta nieuchwytny, co to jest za gaz. Przyjmuje, robi jeden zwrot i już wolne miejsce. Jak Śląsk mimo takiej gry jeszcze nie prowadzi – wiedzą tylko oni, ze szczególnym uwzględnieniem nieruchawego, zupełnie niepasującego naszym zdaniem do stylu wrocławian Exposito.

18:41

Ależ to Chudy odbił, kapitalne uderzenie Płachety, ledwo wybite, koniuszkami palców. Chudy ma dzisiaj co robić, a Płacheta robi co może, by zmazać plamę zmarnowanych dwóch stuprocentowych okazji z pierwszej połowy. Mecz nie zmienił obrazu, Brosz nie wymyślił sposobu na taktykę wrocławian.

18:39

Oczywiście, że Polacy są wszędzie. Nawet na argentyńskim debiucie trenerskim Maradony w Gimnasii.

18:38

Zapolnik wpadł w pole karne, bił się o sytuację bramkową, ale z tego zderzenie nie wyszedł zwycięsko – mało tego, zahaczony nogą przez bramkarza, będzie uraz. Owszem, wszystko przypadkowe, akcji już nie było, bo obrońca wybił, ale czy to się może kwalifikować na faul? Sędziowie nie są skorzy do takiej interpretacji.

18:33

To co, po takiej pierwszej połowie postawić na Śląsk? W tym momencie kurs w Etoto to aż 3.20.

18:32

Katastrofalny start Dynama Kijów na Ukrainie. Kilka meczów raptem, a już tracą mnóstwo oczek do Szachtara. Dynamo dziś przegrało u siebie z Desną.

Screen Shot 09-15-19 at 06.31 PM

Źródło: Livesports

 

18:29

Co tam w Italii? A wyjątkowo mecz bez Polaków. Roma po 22 minutach prowadzi 3:0 z Sassuolo. Warto zauważyć debiutancką bramkę Mchitaryana:

18:18 PRZERWA WE WROCŁAWIU. 0:0

A więc Płacheta jeszcze nie jest Overmarsem. Biegł tak szybko, że wybieg na jeden na jeden, potem wybiegł na jeden na zero, ale wyrzucił się aż do boku swoją szybkością. Mimo to nie tłumaczy go aż takie pudło – nie było nawet blisko. To powinien być gol dokumentujący zdecydowanie lepszą grę wrocławian, a tak 0:0, dość szczęśliwe dla Górnika, który na pewno ma mniej z gry. Śląsk lepiej zorganizowany, ale czegoś brakuje w ostatniej strefie – na przykład skutecznego napastnika. Takiego Robaka?

18:13

Uderzenie piłki o rękę, stadion gwiżdże, słyszymy „jebać jebać PZPN”, ale taka prawda, taki przepis: nie ma jedenastki dla Górnika. Śląsk zwolnił w ostatnich minutach, przegrupowanie, czekanie na przerwę.


KOMENTARZE (3)