Złotousty Jozak na bezrobociu. W pośredniaku spotka się z Klafem
Weszło

Złotousty Jozak na bezrobociu. W pośredniaku spotka się z Klafem

Złotousty Romeo Jozak wyleciał z roboty. Jego czarowi oparli się szejkowie z Kuwejtu. Galeria ostatnich zagranicznych trenerów Legii robi się osobliwa: Klafurić na bezrobociu po zwolnieniu z II ligi chorwackiej, Hasi na ostatnim miejscu w lidze Arabii Saudyjskiej. Dobrze radzi sobie tylko Sa Pinto, który wyeliminował Spartaka Moskwa w grze o Ligę Europy, ale wiecie jak to z Portugalczykiem: wszędzie, gdzie pracował, komplikacje pojawiały się dopiero po kilku miesiącach.

Romeo leciał do Kuwejtu z taką misją, z jaką leciał do Warszawy: trenerka swoją drogą, ale też i przy okazji osławione know how, rewolucja, poprawa na każdym szczeblu. Nic lepiej nie symbolizowałoby rozwoju niż awans U23 – nad którą też po części pieczę sprawował Romeo rękami swojego wysłannika – ale reprezentacja nawet nie awansowała na mistrzostwa Azji U23, odpadając w kwalifikacjach z Syrią i Jordanią.

Pierwszy zespół? Największym sukcesem ogranie Arabii Saudyjskiej w fazie grupowej mistrzostw Wschodniej Azji, ale ostatecznie Kuwejt i tak skończył na fazie grupowej.

Screen Shot 09-12-19 at 10.41 AM

Teraz ledwo zaczęły się eliminacje do mundialu i Australia pokazała zespołowi Jozaka miejsce w szyku.

Co prawda Jozak został zwolniony jako lider, ale co tu kryć: jest to lider papierowy, bardziej wynikający z terminarza niż czegokolwiek innego.

Screen Shot 09-12-19 at 10.42 AM

Nie ma co ukrywać, samograja nie dostał. Kuwejt to nie jest potęga, trudno mieć do chłopa szczególne pretensje, że przegrał z Australią, tu i Pep mógłby oberwać. Natomiast złotousty Jozak nie wytrzymał jadąc po federacji na konferencji: – Nie mamy boiska do treningu. Mamy boisko, ale to nie jest boisko, tylko łąka. Wiecie, co to jest łąka?

W tym regionie świata taki pojazd nie mógł skończyć się inaczej. Gdzie teraz ruszy Romeo? Byle dalej od Polski.

Znajdź niepasujący element w CV Jozaka: juniorskie zespoły Dinama, asystent reprezentacji Libii, asystent w Dinamie i NK Osijek, Legia Warszawa, Kuwejt, Kuwejt U23. I nawet nie pytajcie nas o taką wyliczankę w kontekście Klafuricia.

Na drugim biegunie jest oczywiście Stanisław Czerczesow. Po sukcesie na mundialu, teraz Rosja już zapewniła sobie awans na Euro. Co fachowiec, to fachowiec.

Screen Shot 09-12-19 at 11.26 AM

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (22)