LIVE: Czy Raków znajdzie skuteczność, a Legia da radę co trzy dni?

No i mamy niedzielę, a więc zaczynamy kolejne zmagania naszych piłkarskich herosów. Na pierwszy ogień Piast Gliwice z Wisłą Płock, czyli test dla Radosława Sobolewskiego pod tytułem „jak to jest być pełnoprawną jedynką”. Potem Legia z Lubinem, a więc możliwość wymówek o graniu co trzy dni oraz Raków z Lechią, czyli Petrasek zrób to, to, to i tamto. Będzie się działo!

19:27

Z kolei Lechia nie dała rady dogonić Rakowa, który był dużo lepszy. Dzięki za dziś, wpadajcie na Ligę Minus!

19:27

I jeszcze jedna szansa Zagłębia, ale Starzyński uderzył w sam środek bramki. Proszę, Miedziowi przypomnieli sobie w doliczonym czasie gry, że do zdobywania bramek niezbędne są strzały.
 Ale zorientowali się za późno. Koniec, Legia wygrała 1:0. Zasłużenie? No na to wygląda. Lepsza gra przez 90 minut, Zagłębie lepsze tylko w doliczonym czasie gry.

19:23

Olaboga, ale patelnie miał Tuszyński. Napastnik Zagłębia uznał jednak, że remis byłby niesprawiedliwy i uderzył prosto w Majeckiego. Heros i sprawiedliwy spośród piłkarzy świata.

19:20

Legia powinna ten mecz zamknąć. Przez drzemkę Dąbrowskiego nie było spalonego i gospodarze wyszli z kontrą trzech na dwóch, ale skończyło się niecelnym uderzeniem z dystansu Gwilii. Sześć minut doliczonych, lubinanie czekają na jakiś farciarski strzał po główce. Ale się nie zanosi na to.

19:18 2:1!

Gliwa wyczuł intencje Sobiecha, ale strzał był zbyt mocny, zbyt bliski prawego rogu. Lechia chyba powalczy.

19:17

A może jednak…? Jedenastka dla Legii! Sędzia po konsultacji z VAR-em uznał, że Azemović faulował Sobiecha.

19:12

Kulenović schodzi z boiska przy gwizdach. Za niego Wieteska, zatem Vuković rzuca czytelny sygnał – hamulec, wsteczny i bronimy.

19:12

Lechia się poddała. Możemy ze sporą pewnością powiedzieć, że w Bełchatowie nic się już nie wydarzy.

19:05

To powinno być 2:0. Vesović mógł się zrewanżować Gwilii za asystę, dograł mu gdzieś w okolice 7-8 metra od bramki. Gruzin był niepilnowany, mógł strzelać, ale… przebiegł przed nim Cafu. Nie piszemy nic o czarnym kocie przebiegającym drogę, bo będzie, że rasizm. No ale tak mu utrudnił strzał, że nie trafił nawet w piłkę.

19:03

A co w Bełchatowie? Cały czas to samo. Lechia albo nie ma pomysłu, albo jest nieskuteczna. Słabiutki mecz gdańszczan. Grają podobnie jak w drugiej połowie z Jagą, jeśli nie gorzej.

19:01

Zagłębie nie grało kompletnie nic. Serio, null, pustka, czarna dziura. Nagle Starzyński upadając posłał piłkę między dwóch stoperów, Szysz trochę jak w dwóch ostatnich kolejach – chłodna głowa, spokojne wykończenie. Sędzia gola uznał, ale po wideoweryfikacji bramkę anulował. No, jak tam szpece od grafiki – nałożycie linię?

18:59

Jest spalony, nie ma gola Szysza.

68594820_2397558183866441_1938272917678718976_n

18:58

Gol dla Zagłębia, ale czekamy na VAR i wyrok będzie raczej niekorzystny dla Miedziowych.

18:55

Komentator mówi, że „Zagłębie Lubin jest cierpliwe w tym meczu”. Kurna, to tak my jesteśmy cierpliwi w podrywaniu Margot Robbie.

18:48

59. minuta, pierwsza sytuacja strzelecka Zagłębia, Tuszyński strzelił głową na Żyletę.

18:46

Przy życiu Lechię podtrzymuje tylko Kuciak. Teraz wyjął sam na sam z Brownem Forbesem. Co z tą Lechią?

18:44

Gwilia i Vesović są dziś kluczowymi piłkarzami Legii. Jeden rozgrywa, drugi szuka strzałów. Po przerwie do tego duetu próbuje aspirować Luquinhas, z którym kompletnie nie radzi sobie Tosik. Nie śmierdzi tu golem wyrównującym, raczej bliżej jest drugiego trafienia dla gospodarzy.

18:43

Swoją drogą, dziwne, że Flavio wciąż jest na boisku. Nic nie gra. Haraslin też nie grał, ale przynajmniej próbował.

18:39

A jeszcze jak tak będzie bronić Gliwa, to nie ma żadnych szans! Piąty metr, uderza Flavio, a Gliwa instynktownie zostawia rękę. Kapitalna parada.

18:38 2:0! Raków!

I 2:0 w Bełchatowie! Raków miał rzut wolny, uderzył Sapała, mur Lechii rozstąpił się jak morze przed Mojżeszem, to spowodowało rykoszet i kompletnie zaskoczony Kuciak puścił strzał.

Lechia gra fatalnie, nie zanosi się dziś na żadne punkty.