LIVE: Anemia Legii
Weszło

LIVE: Anemia Legii

Pucharowicze w czwartek oczarowali nas formą, a dzisiaj będzie kolejna okazja zobaczyć tych pełnych kunsztu piłkarzy w boju. Kto mógłby przegapić taką okazję? Na pewno nie my. Poza dumami europejskich muraw wystąpią szukający gruntu w nowym sezonie płocczanie, a także dwóch wygranych początku sezonu: Pogoń i Śląsk. Zapraszamy na LIVE!

19:26 KONIEC! 0:0 I GWIZDY W WARSZAWIE

Nudny mecz, który zaczął się całkiem nieźle, od intensywnego tempa, ale ostatecznie niewiele więcej pokazał. To jak anemiczna była końcówka, to jak nikt nie potrafił stworzyć sobie dogodnej sytuacji – można chwalić obrońców, wiadomo, nikt do nich dziś zarzutu mieć nie może. Ale szczególnie Legia w pucharach będzie potrzebować więcej niż tylko destrukcji. Kreowania gry w tym zespole nie ma, są stałe fragmenty Gvilii i zrywy Luquinhasa na skrzydle. Śląsk? Ma wynik, jaki wziąłby pewnie przed pierwszym gwizdkiem. Ten zespół zrealizował swój plan, a kto wie czy nie mógł osiągnąć więcej przy kimś sensownym na dziewiątce zamiast Exposito.

19:24

Nie można powiedzieć, żeby zmiany Vukovicia dały Legii cokolwiek. Śląskowi dały natomiast spokojną końcówkę.

19:24

Tymczasem w Anglii sobie poradzili.

19:23 Koniec, 0:0 w Gliwicach.

Koniec meczu w Gliwicach i chyba możemy powiedzieć, że odetchnęliśmy z ulgą. 0:0, dużo strzałów z dystansu – szczególnie Pogoni – mało jakichś wyjątkowo groźnych sytuacji szczecinian, kilka Piasta, ale albo gliwiczanie pudłowali (Hateley), albo w wielkim stylu bronił Dante Stipica (strzał Jorge Felixa). Dużo o tym spotkaniu mówi sam fakt, że zdecydowane TOP3 zawodników tego starcia to: Triantafyllopoulos, Stipica, Czerwiński.

19:22

Podsumujmy. Gil dzisiaj:
– nie widzi, że piłka po strzale odbija się od dupy Mączyńskiego i całkowicie zmienia tor lotu
– nie widzi jak Musonda próbuje pozbawić Kante szans na kolejnych potomków
– daje Mączyńskiemu żółtą kartkę za czysty wślizg

19:18

A teraz Musonda próbował podeptać jajca Kante i oczywiście Gil nie reaguje.

19:16

Gil nic nie widzi dzisiaj. Cholewiak nastrzelił Vesovicia, sędzia kolejny raz w błędzie.

19:13

Kozulj już w pierwszej połowie długo leżał, teraz nawet Szymon Marciniak pokazuje oceniając jego stan, że jest do zmiany. Oby nic poważnego, bo stracić w tydzień Kozulja i Drygasa… Pogoń już skład przetrzebiony kontuzjami przerabiała w zeszłym sezonie…

19:13

Legia przeważa, ale głównie w posiadaniu piłki. Za klepanie piłki w okolicach koła środkowego dodatkowych punktów nie przyznają. Vuko wpuści Kante.

19:06

Kwadrans do końca w Warszawie. Mecz rozgrywany w środku pola. Niby tempo jest, niby jakieś tam emocje, momentami akcje, które przypominają składne. Ale sytuacji konkretnych bardzo niewiele. Jedni i drudzy dziś bez napastnika.

19:05

19:04 MATKO JEDYNA, JAKI Z TEGO STIPICY JEST KOT!!!

Bramkarz Pogoni broni szczecinianom kolejny mecz w wielkim stylu. Jorge Felix miał piłkę na prawej nodze, miał masę czasu, mógł wybrać róg i wydaje się, że nie strzelił źle. Ale Stipica poszedł w dobrą stronę i udało mu się strzał zbić łokciem ponad bramką. Co za grajek!

19:03

Pierwsza zmiana w Legii: wchodzi Kulenović, który ma niemałą motywację, może się pokazać przed skautami z Anglii. W Śląsku zszedł Exposito, jest nadzieja dla wrocławian.

19:01

Triantafyllopoulos dzisiaj wyczyściłby nawet stół Durczoka. Świetny jest Grek, miał jeden gorszy moment, kiedy stracił piłkę blisko własnego pola karnego, ale sam swój błąd naprawił. Trafiła Pogoń z tym stoperem, takie można odnieść wrażenie po dwóch meczach i pięciu kwadransach trzeciego.

18:59

Jest i „Hazard dla ubogich”, jak przedstawiano nam Spiridonovicia. No i co? Drybling, raz pokręcił, drugi raz pokręcił i od razu kropnął na bramkę. Prosto w Placha, ale z konkretem w swoim wykonaniu się nie ociągał.

18:55

Novikovas, do środka, ze strzałem. Zna to już cała liga. Wiedzą wszyscy. Zagranie sygnalizowane minutę wcześniej. Teraz jeszcze niecelne. To w praktyce po prostu strata, Litwin spuścił ręce po strzale, dużo u niego dziś frustracji.

18:55

Steczyk umie trafić do siatki. Szok. Niedowierzanie.

Co prawda Stipica nie interweniował, bo Kirkeskov wyjechał za linię, ale mimo wszystko.

18:53

Zmiany napastników w Pogoni i Piaście – Buksa idzie na szpicę, Listkowski zastępuje bowiem Maniasa, u gospodarzy 1:1 – Steczyk za Parzyszka. Jakbyście nam powiedzieli, że Maniasa i Parzyszka nie było dziś na boisku, to byśmy uwierzyli.

18:52

Miał na nodze dobry strzał Płacheta, piłka wyłożona, środek boiska tuż przed polem karnym, sporo miejsca, zero zasłony. Uderzenie jednak prosto w Ząbki. Nierówny mecz Płachety, takie ADHD, bo aktywności mu nie można odmówić, ale z efektywnością ma skomplikowany romans.

18:49

Gil sędziuje dzisiaj dramatycznie. Mączyński wszedł w piłkę, o niego wywrócił się Martins, trochę pokrzyczał i już żółta kartka. Przypominamy sobie, jak Gil nie zobaczył ewidentnego rykoszetu od tyłka Mąki. Kara odroczona?


KOMENTARZE (17)