Więc myślisz, że znasz się na lidze? Oficjalny Quiz Ekstraklasy!
Weszło

Więc myślisz, że znasz się na lidze? Oficjalny Quiz Ekstraklasy!

A więc znasz skład Rakowa Częstochowa z sezonu 97/98? Pamiętasz, jaki polski piłkarz sięgnął po koronę króla strzelców Pucharu UEFA i kto był pierwszym Polakiem grającym w Afryce, a także ilu zawodników Odry Wodzisław zagrało w kadrze biało-czerwonych? Wreszcie jest szansa przełożyć tę wiedzę na konkretne profity – wszystko dzięki rozgrywanemu NA ŻYWO Oficjalnemu Quizowi Ekstraklasy PKO Banku Polskiego i Ekstraklasy S.A.

Wybacz, jeśli wiesz wszystko o lidze hiszpańskiej, znasz imię szwagra Messiego i ulubiony kolor magazyniera Murcii – przyda ci się ewentualnie znajomość wzlotów i upadków w trakcie pampeluńskiej przygody Ryszarda Stańka, ponieważ zakres wiedzowy quizu to:

– Kluby Ekstraklasy,
– Polscy piłkarze w Ekstraklasie,
– Zagraniczni piłkarze w Ekstraklasie,
– Polacy za granicą,
– Reprezentacja Polski,
– Stadiony w Ekstraklasie,
– Trenerzy w Ekstraklasie,
– Historia ligi.

W trakcie przygotowań radzimy więc raczej archiwalne odcinki magazynu „Gol” niż „Match of the Day” z Garym Linekerem.

UWAGA: Oficjalny Quiz Ekstraklasy wystartował 12 lipca 2019 roku. Wziąć udział w rozgrywce możesz w oficjalnej aplikacji Ekstraklasy #BliżejGry oraz na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.pkograjmyrazem.pl, która jest w pełni zsynchronizowana z aplikacją.

image002

Podstawowym sposobem rozgrywki w aplikacji jest rywalizacja na żywo w systemie jeden na jednego.  Przystępując do quizu wybierasz, czy chcesz się zmierzyć z konkretną osobą, czy też z losowo wybranym przeciwnikiem. Ale wtedy uważaj, bo możesz trafić na – powiedzmy – Adama Nawałkę, a on może wiedzieć o meczach Euro 2016 nieco więcej. Z drugiej strony, możesz Adama Nawałkę zagiąć z pytań o Sokół Pniewy, więc nie stoisz na straconej pozycji.

Na bazie wyników uzyskiwanych przez uczestników powstanie ligowa tabela wiedzy o polskiej piłce. Co miesiąc liderzy tabeli otrzymają zestawy wartościowych nagród związanych z ligą, ufundowanych przez PKO Bank Polski: karnety lub bilety na mecze, koszulki meczowe, repliki piłek i książki. Ponadto rankingi będą obejmowały najlepsze wyniki w rundzie i  sezonie, za co także przewidziane są upominki.

W wirtualnych bojach na wiedzę będziesz też bronił wybranych przez siebie ligowych barw. Każdy mecz to punkty dla twojego klubu – w ten sposób powstaje tabela ligowa, gdzie o pozycji klubu decyduje łączna liczba punktów zdobytych przez jego kibiców. Osobny ranking pokaże, który z kibiców danej drużyny ma najbardziej pokaźną wiedzę.

– Rywalizacja okołopiłkarska w internecie jest już stałym elementem sportowego krajobrazu w Polsce. Kibice nie wyobrażają sobie już jakichkolwiek rozgrywek bez gier typu fantasy, ale od dzisiaj zmagania poszerzamy także o quiz wiedzy piłkarskiej. To forma zmagań towarzyskich, ale również budowa zdrowej rywalizacji międzyklubowej. Sami jesteśmy kibicami i widzimy jak bywamy bombardowani każdego dnia setkami newsów z piłkarskich boisk na całym świecie, dlatego naszym zadaniem jest utrzymać, bądź nakierować tę ciekawość kibica ponownie na Ekstraklasę. Odświeżyć jej historię, przypomnieć ligowe legendy, charakterystyczne wydarzenia czy najsłynniejsze mecze. Nasz quiz jest prekursorskim w skali Europy, ale nie obawiamy się o jego powodzenie. PKO Bank Polski jako lider w segmencie nowoczesnych aplikacji jest niejako wyznaczony do tego, by przecierać szlaki przed innymi. Quiz jest także jednym z elementów przybliżania ligowych rozgrywek kibicom. Od niemal roku dzielimy się z fanami innowacyjnymi rozwiązaniami, wsłuchujemy się w ich propozycje jak jeszcze mocniej konsolidować środowisko sympatyków Ekstraklasy. Możemy obiecać, że to wstęp do kolejnych ciekawych inicjatyw, które będziemy sukcesywnie prezentować – mówi Mariusz Chłopik, dyrektor ds. marketingu sportowego PKO Banku Polskiego.

Quizy są rozgrywane w oficjalnej aplikacji Ekstraklasy, która jest najlepiej ocenianą aplikacją w Europie. Oceny wystawiane przez użytkowników systemu operacyjnego Android pozwoliły wyprzedzić takie ligi jak Premier League, Bundesliga, Serie A czy Ligue 1. Liczba aktywnych użytkowników aplikacji Ekstraklasy w skali miesiąca to ok. 80 tysięcy, a w kluczowych momentach sezonu sięga ponad 100 tysięcy! 

UWAGA: trzymajcie rękę na pulsie. W kolejnych miesiącach aplikacja będzie rozwijana i powstaną w niej dodatkowe formaty współzawodnictwa.

– Chcemy przenieść rywalizację między klubami także w inny wymiar, bazując na naszej aplikacji i wiedzy kibiców. Jesteśmy przekonani, że znajomość klubów i rozgrywek ligowych jest wśród nich ogromna. Żyją bowiem nie tylko bieżącymi wynikami, ale bardzo często świetnie znają także historię polskiej piłki. Poprzez nasze quizy #GrajmyRazem chcemy promować tych najlepszych, a jednocześnie szerzyć wiedzę o lidze, przypominać wielkie wydarzenia i inspirować do poznawania historii Ekstraklasy – komentuje Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

To co, do dzieła! Sami już uczestniczymy w rozgrywce w dość szerokim gronie, więc chętnie przyjmiemy wszelkie propozycje pojedynków.

KOMENTARZE (1)