Bydgoszcz ugości herosów. Paralekkoatletyczne Euro w Polsce
Inne sporty

Bydgoszcz ugości herosów. Paralekkoatletyczne Euro w Polsce

Niezłomność. Hart ducha. Krew i pot przelane na treningach zamienione w krążki mistrzostw świata, Europy i igrzysk paraolimpijskich. Niepełnosprawni polscy lekkoatleci to prawdziwa światowa czołówka. W 2020 będą mieli szansę powiększyć swoje dorobki w Polsce. Bo to właśnie u nas, w Bydgoszczy, odbędą się mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych.

Impreza odbędzie się na początku czerwca (3-7) i będzie doskonałą okazją, by raz jeszcze pokazać plecy całej Europie i wygrać klasyfikację medalową. Tak było podczas ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu – zwieźliśmy z nich aż 61 krążków, w tym 26 z najcenniejszego kruszcu, tym razem nasi oprócz wielu lat ciężkich treningów będą także mieli za sobą bydgoską publikę.

To fantastyczna wiadomość dla polskich paralekkoatletów i polskiego ruchu paraolimpijskiego. Jestem zachwycony, że Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem światowych paralekkoatletycznych mistrzostw Europy. To dla nas honor i zaszczyt, że powierzono nam organizację tak prestiżowej imprezy. Z niecierpliwością oczekujemy powitania ekip w Bydgoszczy, nazywanej często polską Wenecją. Do czerwca 2020 czeka nas rok ciężkiej pracy, ale nie mam wątpliwości, że cały polski zespół zrobi wszystko, by przygotować fantastyczną imprezę zarówno dla zawodników, jak i fanów lekkiej atletyki. Polska jest w tej chwili niekwestionowanym paralekkoatletycznym liderem w Europie i jesteśmy zdeterminowani, by zorganizować mistrzostwa, które pokażą naszą sportową pasję, przyciągną fanów i mamy nadzieję zachęcą osoby z niepełnosprawnościami w naszym kraju do uprawiania sportu” – powiedział prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” Łukasz Szeliga.

Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy będą jedną z ostatnich możliwości sprawdzenia swojej formy przed igrzyskami paraolimpijskimi, które z kolei odbędą się w dniach 25 sierpnia – 6 września. Kilku paralekkoatletów mieliście już okazje poznać w audycji „W ciemno”, w której Marcin Ryszka ze swoimi gośćmi pokazują, że bariery istnieją nie w ciałach, a wyłącznie w naszych głowach.

***

Tutaj możecie posłuchać audycji z Maćkiem Lepiato, niepełnosprawnym skoczkiem wzwyż, który pomimo niepełnosprawności zdobywa również medale na mistrzostwach Polski osób pełnosprawnych.

Tutaj z Katarzyną Piekart, niepełnosprawną lekkoatletką, dwukrotną medalistką igrzysk paraolimpijskich.

Tu z kolei rozmówcą Marcina Ryszki jest niewidomy biegacz Olek Kossakowski, który opowiada między innymi, jak zdobywa się medal mistrzostw Europy w jednym bucie:

fot. NewsPix.pl

KOMENTARZE (2)

INNE SPORTY

04.09.2019 LODZ ATLAS ARENA SIATKOWKA KOBIET CEV MISTRZOSTWA EUROPY 2019 KOBIET W SIATKOWCE  ( VOLLEYBALL WOMEN'S ,  EUROPEAN CHAMPIONSHIP CEV EUROVOLLEY 2019 WOMEN ) MECZ  WLOCHY - ROSJA (GAME ITALY - RUSSIA )
NZ   RADOSC ZWYCIESTWO EGONU PAOLA OGEC , ORRO ALESSIA 
FOTO JAKUB PIASECKI / CYFRASPORTT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
17 listopada, 16:59